Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Horor

Poslední recenze (1 067)

plakát

Carlitova cesta (1993) 

"HERE COMES THE PAIN!!!!!" Jeden z nejlepších filmů, kterej jsem kdy viděl. Carlito´s Way je oslavou filmařiny na té nejvyšší možné úrovni. De Palma vystužil skvělej scénář špičkovou režií, nepamatuju si gangsterku, kde bych si vychutnával každej záběr. Odehrává se to tak nevinně a přirozeně, Carlito je jeden z nejvíce inspirujících charakterů, se kterými jsem se kdy na plátně setkal. Ta atmosféra plných nočních klubů, rušného města... dokonalá romantická dějová linka. Fenomenální herecké výkony, fyzická akce. Vtipné a dokonalé blbnutí s eskalátorem. Poctivej tah na branku a motivace Carlita. Jeho krásná přítelkyně. Fantastickej epilog. Tenhle film jsem vstřebával několik dní a po shlédnutí tam nacházím tolik detailů... je to bohaté pro všechny smysly diváka. To jak se vypořádal se svým právníkem a těmi náboji... to jsem si se Sebigem zařval "OOOOUUUU" přes celej barák. Jedná se o neúnosný filmový zážitek, takovej ten typ filmu, se kterým se chcete vytáhnout až se vás návštěva zeptá, co sledujete. Takovej ten typ filmu, díky kterýmu může být divák hrdý na svůj vkus. Žádné slova nedokážou popsat tu skutečnost, jak velký srdce Carlito´s Way má.

plakát

Hadí oči (1998) 

Úvodních 15 minut bez střihu (zřejmě) mě a Sebiga perfektně zaháklo a do konce filmu bylo složitý pustit oči z té fenomenální režie. Fantastická kamera, využití limitujících interiérů, práce se střihem a i když film působí lehce chladně a předvídatelně - díky té režii je to fakt zážitek. Samozřejmě nesmím zapomenout na vynikající výkony, Cage prostě působí stylově a jako vždy, charismaticky. Co vytknu, tak případ mi nepřišel moc zajímavý a lehce se to táhlo - nicméně se furt jedná o kvalitní detektivku s nadstandartní režií.

plakát

Palmer (2021) 

Palmer mi je dost osobní charakter, takže jsem skutečně neměl problém se naladit na jeho dialekt a mimiku, navíc Justin Timberlake, nejenže v těch vousech vypadá stylově a charismaticky, ale hraje přirozeně a ačkoliv toho moc nenamluví, hodně o jeho charakteru vypovídají veškeré emoce. Timberlake válí v každý scéně a ačkoliv má film téměř dvě hodiny, byl jsem rád za každou obyčejnou scénu s Palmerem. Je úplně jedno jestli zrovna opravuje klimatizaci, chlastá colu nebo jen chodí po bytě. Je to takovej ten typ charakteru, kterého bych chtěl mít za kamaráda, příbuzného či souseda. Umí se postavit za lidi co má rád, nikoho nesoudí, má velký srdce a rozhodně to není sobec a každých špatných rozhodnutí, lituje. Kdo by Palmera neměl rád? Zbytek herců taky fajn, hlavně malej klučina je sympatickej a babička Palmera. Je tam jedna scéna, kterou nechci spoilerovat, cca po dvaceti mintuách filmu - mě emocionálně roztrhala. Celé to dění ve filmu tak trošku prožívám i v osobní rovině. Né tak vyhroceně a né kolem stejných problémů, ale spoustu paralel se prolíná s tím co mám já, takže jsem se prostě vezl na emocionálním kolotoči poctivého drama. Hraje příjemná hudba, film má skvělou režii (žádné otravné střihy či umělé nasvícení, vše působí přirozeně) a když dojde na vyhrocenou situaci, právě ta režie díky ruční kameře, vše nakopne. Jak jsem řekl, miluju tyhle poctivé dramata. Palmer, Kean, The Confirmation, Joe, Adopt A Highway... tyhle dramata na tenhle způsob - civilní, syrová, se stávají mojí oblíbenou žánrovkou. Timberlake by měl hrát víc rolí!!!

Poslední hodnocení (2 525)

Palmer (2021)

14.07.2021

Hadí oči (1998)

12.07.2021

Ulice strachu – 2. část: 1978 (2021)

odpad! 10.07.2021

Carlitova cesta (1993)

09.07.2021

Válka zítřka (2021)

odpad! 09.07.2021

Million Dollar Baby (2004)

06.07.2021

Rocky: Nová výzva (2018)

05.07.2021

Creed (2015)

04.07.2021

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Série 2 (2019) (série) (S02)

12.06.2021

Reklama

Reklama

Reklama