Daylight's End (2016)

Johnny Strong tohle zatraceně potřeboval. Teprv druhý film, ve kterém má hlavní roli a opět byla radost ho sledovat jak v akci, tak aj jako herce. Charisma má spoustu a dokáže dodat své postavě potřebné emoce a uvěřitelnost. Baví mě taky jako zpěvák skupiny Operator, líbí se mi jejich deska Soulcrusher. Samozřejmě taky pro film dělal hudbu a zejména písnička v závěrečných titulcích je skvělá. Mno a jinak co se týče samotného filmu, Sinners and Saints je stále strop Kaufmana, naštěstí Daylight's End je dostatečně bohaté na to, aby diváka zabavilo po celejch sto minut. Příběh je linearní a úplně prostý - záchrana jedné ženy před znásilněním, začlenění do party, kde panuje nedůvěra a plán na to, jak zmizet do bezpečí. Ten kdo tu čeká nějaký umělecký přesah ať hledá jinde, tohle je řezničina. Akce plno, je krvavá, snad stovka headshotů! Občas se používaj i řezné zbraně a pokud dojde na přestřelky, opět se přebijí, postavy maj sebou tolik munice, kolik unesou, komunikují mezi sebou, sejmou tolik potvor kolik stihnou, jednaj logicky a taktizují. Prostor dostane aj spousta výborné improvizace a hodně mě potěšila absence záporáků - každej si je vědom toho, že spory musí jít stranou a je třeba spolupracovat. Do toho nám bicí a kytary pérují do uší, nechybí ani spousta neutichajícího napětí a několikrát jsem se i lekl, navíc je zde výborná práce se zvukem! Divák si nemůže být ničim jistý, neví z jakejch dveří vylítne potvora. Občas jsem i vůči některým postavám pocítil emoce. No a nyní technická stránka. VÝBORNÝ VIZUÁL! Film stál JENOM dva melouny a Kaufman vyždímal úplný maximum. Lacikovi udělá radost, že zde není téměř žádná exploze. Divák vidí max plamen za zády aktéra, aby měl přehled o situaci, jinak ale se rozpočet vrazil do špičkové a nekompromisní akce, skvěle vypadajícího okolí a právě vizuálu. Filtr je temnější, naštěstí je to ale účel a dodává filmu potřebnou atmosféru. Navíc, mnohdy když kamera snímá obličeje, či okolí, vypadá to nádherně. Nesmim ani zapomenout na prvotřídní režii, žádné zbytečné střihy, krásná návaznost scén a akce je i tak nesmírně dynamická. Film má taky skvělé tempo a baví i mimo akci. Celej tým se neuvěřitelně snažil, mihne se zde několik xichtů z Sinners and Saints a jinak si myslim, že to lepší bejt rozhodně nemohlo. Kdo čeká, že by Strong předvedl něco ze svého arsenalu bojovejch umění, musí se spokojit s občas slušným chvatem, jinak žádné bitky zde nejsou. A ani mi to nevadí. Co ještě dodat.. potvory jsou nebezpečné, rychlé a i pár nesmyslů ve scénáři odpustim. Plnou nedávám, nadšenej jsem ale to by tenhle film musel bejt na úrovni prvotiny Kaufmana, no těsně vedle.. asi je to i tim, že zombie horory mi moc blízké nejsou. Ale určitě se na film podívám znovu. Nyní už jen čekat na Sinners and Saints 2: Vengeance, které je v přípravě. Jinak netušim co víc bych dodal.. asi jen 8/10

Gran Torino (2008)

Nejlepší film, kterej jsem kdy viděl! Žádná scéna mi nepřišla nadbytečná, přirozená posloupnost scén, je to lidské, normální, prostě ze života. Plno černého humoru, desítky plechovek piva, roztomilej pes, krásné auto, minimalistická a nádherná hudba, procítěná režie člověka, jež přesně věděl co se sluší a patří, nic nepůsobí unáhleně ani nuceně, celou dobu se spory a dialogy odehrávaj u verandy, garáže či na trávníku, Clintova vybroušená a robustní slovní zásoba, plno vedlejších perfektně napsaných postav (šéf na stavbě, holič, kněz), spousta citlivých scén (krmení Eastwooda, nošení květin, zůčtování s gangem, závěť, slzy Eastwooda, minutová koupel s cigárkem) a nechybí ani dostatek tématických vsuvek a krásné filozofie. Tento snímek má úplně všecko podle mých představ a ani jsem nepotřeboval rozlámané kosti záporáků, či harmoniku kulek. Definice lidskosti a Clint Eastwood je můj vzor!

Americká krása (1999)

Kevin Spacey, Wes Bentley, vynikající režie, přenádherná hudba (Theme, Pink Floyd, The Who!) - Důraz, kterým disponuje Spacey má málokdo. Pro mě velký člověk, jež si umí získat respekt bez násilí, urážek.. stačí pouhý důvtip a rázná intonace dialogů. Neomylné herectví v momentech, kdy není téměř žádný střih, přirozenost v každým záběru a spousta trefných hlášek! Jakmile odhodí image naprosté nuly - nastoupí na plac MUŽ, který dospěje a začne dovršovat naprosto svobodu. Dá přednost skutečné hudbě, vypracuje se, hrdostí začne přetejkat i před zrcadlem, neustále hulí trávu, koupí si vysněné auto a začne především ŽÍT! Nikoho neomezuje, odpouští lidem a takovej člověk by měl být inspirací. Spousta dialogů Lestera je velmi důležitých, lidé se za něčim neustále ženou, dávaj přednost drahým věcem a přicházej o empatii. Přitom "na světě jsou důležitější.. mnohem důležitější věci, které lidem unikaj!" Naturalistická sonda do dutých palic povrchních jedinců kolem nás. Přeci jen jsem čekal, že se film bude vyvíjet jiným směrem a přišlo mi, že Spacey má málo prostoru, ale nebudu zbytečně kritický. Film splnil účel a já jsem o zkušenosti bohatší. "Na světě je přece tolik krásy, tak nač se zlobit. Jsem vděčnej za každičkej okamžik mýho pitomýho, hloupýho života."

Doteky osudu (2012) (seriál)

Velmi dobrý scénář, námět, Kiefer hraje prvotřídně a seriál nabízí emoce. Rozjíždí se to pozvolna, ale zraje! Uvidim co zbytek první série.

Svět podle Prota (2001)

S Protem by byla radost filozofovat. Asi bych byl schopen se nechat zavřít do ústavu, abych s nim mohl sdílet čas. Napumpuje člověka pozitivní energií, prokazuje naprostou lidskost a o jeho planetě se dozvíme spoustu zajímavostí, zbytek je jen na fantazii každého z nás. Je zde plno vtipů, například názorná ukázka rychlosti cestování, či chůze Prota.. debata se psem, konzumování ovoce.. a supr lidi má kolem sebe, bavila mě každá postava. Líbí se mi i prolínání mezi osudem běžného člověka a mimozemšťana, po celou dobu nám scénárista servíruje nenápadné nápovědy a závěr mi přišel výborný. Potěší i přirozený soundtrack, citlivá režie a herecké osazenstvo. Film, který jsem určitě neviděl naposled..

Kajínek (2010)

Nějak mě to nechytlo. Ale co si zaslouží palce, je minutový souboj v bytě, jež má špičkovou choreografii.

Nikdy to nevzdávej 3 (2016)

Michael Jai White nutně potřebuje pořádnou sólovku. Ačkoliv nebojuje zde naplno, i ten "standard", kterým disponuje je bohatý a diváka nevyšachuje z úžasu. Napumpován svalstvem ve filmu, který je přirozený a má dospělé, normální dialogy. Na nic si to nehraje, nadšený béčkový projekt! Soubojů na ostro je málo, tréningových už dost, ale právě ta ostrost se s tréningem často prolíná. Plejáda krytů, pestré páky, boje na zemi, skvělé kopy a sem tam parádní akrobatické nůžky, či kop z otočky. Na můj vkus dostačující, i když to občas působí jako oťukávačka, údery jsem cítil. Slušná muzika, pro takovej film akorát. Nevadí mi lacinější vizuál, Jai White zvládl režii totiž sebejistě, souboje jsou plně přehledné, střihů moc není a na pár momentů i kamerové úhly nic nekazí. Dialogy fakt působí normálně, určitě né naivně, sem tam jsem vůči postavám pocítil i emoce, postavy mi přišli zajímavé. Ač je snímek místy fakt klišé, bavila mě každá scéna. Jai White odvedl i dobrou hereckou práci, mnoho poloh, sice to sem tam přehání s tím "správňáckým" přístupem, ale má i plno výborných hlášek, zdatně mu sekunduje Josh Barnett, neustále se pošťuchují zábavnýma kecama, Stephen Quadros jako trenér v tělocvičně, dvojice mladejch kluků jež vzhlíží k Whitovi, Gillian White jakožto přítelkyně hlavní postavy (je fakt pěkná :-)), Tony Jaa zábavnej magor, JeeJa Yanin v luxusní, krátké bitce a taky mi přišla sympatická, ale záporáci nudní a hlavně Nathan Jones na efekt. Líbil se mi i vývoj postav a klidně bych se dalšímu dílu nebránil. Nejvíce se mi líbil souboj JeeJa Yanin a potom první tréningovej Whita, kde zničí Kobru... ale i zbytek soubojů si časem pustím znovu na Youtube a i ten poslední fight mimo ring, kdy Jai White útočí na tlakové body mi přišel zajímavej. Supr, pohodovej filmek se solidními fighty a nějakou tou filozofií. 8/10

Demolice (2015)

Naprostá nádhera! Celej film špičkovej, bez nudné chvilky, úplně bohaté a nápadité. Jake Gyllenhaal dokáže zahrát cokoliv a má zde po boku roztomilou Naomi Watts, která hulí trávu, kolem sebe pošahanou rodinku a mladého fracka, jež fuckuje autority a sám neví, jaké orientace jest. Nádherná hudba, pestrý soundtrack, procítěné dialogy a nápad s dopisama mi přijde jako to nejlepší z celého snímku + tancující šílenec Gyllenhaal po celém městě.. a těšil jsem se, co bude následovat. Jen škoda toho tupého závěru, závěrečná pětiminutovka úplně prázdná, zmatená a unáhlená.. taková škoda! Ale přesto, jeden z nejlepších filmů co jsem viděl a do budoucna si to pustím znova. 10/10

Slza - Lhůta záruční (2014) (hudební videoklip) odpad!

Ať si ty rádiové shity strčej do prdele! V česku se bud dělá trapnej repík, nebo takové hovadiny.

Purple and Brown (2006) (seriál)

Stupidní sranec, šílenej nářez. Díl se žvejkou STROP. Mám holt humor pro smysl...