Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Horor

Zajímavosti k filmům (50)

Eminem: Lose Yourself (2002) (hudební videoklip)

„Lose Yourself“ je i jediná písnička, která nebyla zahrána na předávání Oscarů. Jeden z hlavních důvodů byl ten, že Eminem chtěl interpretovat svojí/syrovou verzi, kdežto byl požádán, aby se přizpůsobil a vynechal vulgarity, aby „Lose Yourself“ bylo co nejvíce rádiové.

Eminem: Lose Yourself (2002) (hudební videoklip)

„Lose Yourself“ obsahuje vysoce vrstevnatou produkci - jsou zde prvky kláves, pianový motiv, kytara, bubny, trubka, flétna, struny a další zvukové efekty.

Eminem: Lose Yourself (2002) (hudební videoklip)

Eminem prozradil, že skládání písničky bylo tzv. „na koleni“, při přestávkách, během natáčení 8 míle (2002). Taryn Manning pro MTV prozradila, že během každičké pauzy Eminem psal, respektive „mohli jste z něj poznat, jak si to formuluje v hlavě.“ Steven King, studio inženýr, prohlásil, že Eminem „Lose Yourself“ nahrál během přestávky na „one take“ (jeden zátah), všechny tři sloky.

Eminem: Lose Yourself (2002) (hudební videoklip)

Mnoho kritiků chválilo agresivní podání písničky a někteří z nich „Lose Yourself“ uznali, jako jednu z nejlepších hip hopových písniček. Dále se stalo „Lose Yourself“ 5x platinové. Jiní kritici popsali počáteční pianový motiv, jako „neustále rozpoznatelný“. Celou písničkou se prolíná „napjatý/neustupující“ kytarový prvek.

Linkin Park: Breaking the Habit (2003) (hudební videoklip)

Mike Shinoda na textu a písničce pracoval dávno předtim, než Linkin Park existovali. Měla pojednávat o kamarádovi, který byl závislý na drogách a existuje i demo verze, kde sám Shinoda zpívá, ta pochází z roku 2002. Celkově bylo „Breaking The Habit“ v přípravě celých 6 let a po vydání trvalo rok a půl, než Chester byl schopen tuhle píseň interpretovat na koncertě.

96 hodin (2008)

Bryan Mills (Liam Neeson) v celé trilogii využívá bojového umění Nagasu-Do. Jedná se o komplexní bojový styl čerpající z jiných stylů: Aikido, Jui-jitsu, a Judo - nacházejí se zde i prvky Escrimy. Za Nagasu-Do stojí Michael "Mick" Gould, člen britských speciálních jednotek (SAS). Byl to právě Gould, kdo Neesonovi poskytl lekce Nagasu-Do.

Banshee (2013) (TV seriál)

Banshee v keltské mytologii oznamuje kvílením smrt člena rodiny.

Banshee (2013) (TV seriál)

Původně měl ve třetí sérii hrát Wesley Snipes. Konkrétně Douglase Stowa.

Banshee (2013) (TV seriál)

Po třech sérií byl Antony Starr (Hood) psychicky zničen z neustálého kolotoče náročných soubojů. Požádal proto, aby byl počet jeho akčních scén pro poslední sérii zredukován.

Banshee (2013) (TV seriál)

Brock (Matt Servitto) měl původně umřít již v první sérii. Původně se zamýšlelo, že jakmile by objevil tajemství Hooda (Antony Starr) během finální přestřelky na konci první série, měl být zastřelen ukrajinskou mafií dříve, než by stihl někomu říci pravdu o Lucasovi. Tvůrcům se však líbilo, o jaké prvky Servitto obohatil postavu, a tak jí ponechali v seriálu nadále.

Banshee (2013) (TV seriál)

Původně měl mít Burton (Matthew Rauch) hlavní roli ve čtvrté sérii a měla se zcela odkrýt jeho minulost. Z původních plánů však sešlo. Jedným z důvodů byl nedostatek financí, které rovněž zapříčinily omezení počtu epizod z deseti na osm pro poslední sérii.

Banshee (2013) (TV seriál)

Trieste Kelly Dunn (Siobhan Kelly) na svém Twitteru uvedla, že jméno, které jí Antony Starr (Hood) pošeptal do ucha v 5. epizodě 3. série "Rod", bylo Garry.

Banshee (2013) (TV seriál)

Co se týče samotného epilogu seriálu, původně se měl Hood (Antony Starr) obětovat za svoji rodinu. Jenže po první sérii tvůrci došli k tomu, že bude nejlepší, když se vydá na cestu z Banshee za sebenalezením. Z původních plánů tedy sešlo.

Legenda (2014) (TV seriál)

Ve epizodě Příběh Kate Crawfordové (2015) se měl Martin Odum (Sean Bean) vydat do Paříže, aby zabránil teroristickému útoku, který plánoval muslim. O pár dní pozděj se skutečně v Paříži odehrály teroristické útoky, kvůli tomu byla následující epizoda Příběh Curtise Ballarda (2015) odložena o týden.

Eminem - Not Afraid (2010) (hudební videoklip)

Eminem má ve zvyku své písně halit do různých metafor. O skutečném významu písničky se vedou diskuze, že odkazuje na hudební průmysl, respektivě k vysoce postaveným lidem. Například v klipu se houpe na zdi loutka ve starém sklepě. To má znázorňovat Eminemovu roli v hudební společnosti, že skákal, jak pískají. Objeví se scéna s autobusem, která je možná čistě náhodná, ale dost lidí věří, že napis: "Wake Up" souvisí s Eminemovym albem "Recovery", na kterém je "Not Afraid". Můžeme sledovat scénu, jak Eminem nesnese pohled do zrcadel, které jsou kolem něj. To prý interpretuje jeho alter-ego Slima Shadyho.

Lidský terč (2010) (TV seriál)

Christoper Chance (Mark Valley) během bitek předvádí brazilské Jui-Jitsu. Základy choreografie jsou sestavy z MMA prvků.

Muž odnikud (2010)

Při posledním souboji proti Muži (Bin Won), vytasí zabiják nůž Karambit.

Muž odnikud (2010)

Bojové umění, které prezentuje Muž (Bin Won) je filipínská Escrima. Je to vojenský bojový styl, ve kterým jde o efektivní odzbrojování a práci s nožem. Také je určena k přizpůsobování prostředí a využití všeho, co je po ruce ( např. láhev, kniha, tužka atd.).

Banshee (2013) (TV seriál)

Kai Proctor (Ulrich Thomsen) prezentuje při osobních soubojích kung-fu. Jeho bodyguard Clay Burton (Matthew Rauch) ve 3. epizodě 3. série při bitce s indiánkou Lolou předváděl mix prvků Escrimy a MMA.

Reklama

Reklama

Reklama