Gekacuk

okres Kroměříž
Jirka

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 23.9.2018  15:22
    Dáma a Král (TV seriál) (2017)

3. řada je velkým zklamáním.

• 14.9.2018  08:39

Pro mne velké zklamání. Určitě jde o mimořádně zajímavé téma, které by mělo oslovit každého, komu není lhostejná obrana vlastního národa. Já však nehodnotím téma ale jeho zpracování a to je bohužel velmi slabé. Film je natočen bez nápadu, bez originální myšlenky. Stále stejná opakující se cvičení branců a prezentování myšlenek zakladatele branců. A když už se při sledování těchto cvičení musí opravdu nudit každý, pustí zvukař do záběrů pro zpestření umělé pazvuky, které tak akorát diváka polekají. Zakladatel branců je hlavní postavou dokumentu. Myslím si, že opravdu nemusel být skoro v každém záběru. Proto film působí sebestředně. Je s podivem, že jde o film česko-chorvatský, když jde o slovenské téma. Chápal bych koprodukci slovensko-českou s minoritní českou účastí.

• 5.8.2018  08:29

Každopádně zajímavý film. Jenom zapomněli říct, že je to hlavně film o Novákovi. Neskutečná sebestřednost z filmu přímo tryská. Novák ve středním věku zjišťuje, co ví každý školák, že při cestě do Afriky je třeba se naočkovat. Do Afriky jede nepřipravený a vystrašený. Zatímco na straně Rwanďanů se dovíme, co si myslí a jak se připravují na své artistické výkony, z české strany jsou zprostředkovány pouze názory a pocity Nováka. Nikdo jiný ze štábu nemá šanci se do filmu prosadit. Dokonce ani Novákův táta, který se jen mihne na začátku filmu. A to mne docela mrzí. A tak vidíme, jak s Novákem cloumají emoce, jak se dojímá, jak se snaží rwandské akrobaty připravit, jak je nervózní, aby všechno dobře dopadlo. Ano, film ukazuje ve vyprávěních, v jakých podmínkách se ve Rwandě žije, jak je těžké se prosadit, ukazuje neskutečnou chudobu, na každém kroku číhající nebezpečí, ale šlo to natočit líp.

• 1.8.2018  13:11

Opět velmi dobrý film, stejně jako jednička. Ovšem tentokrát lepší. Zejména herecké výkony filmu přidaly více šťávy. Film je uvolněnější a více komediální než jednička. Představitelka paní na návštěvě je neherečka a je jí 92 let. Režisér nevylučuje natočení 3. dílu.

• 1.8.2018  13:04
    Útěk (2018)

Výborně natočené drama. Naturalistické záběry bez příkras. Herečka v hlavní roli podala skvělý výkon. Drsně pojaté hledání příčiny ztráty paměti, která není až tak převapivá. Česká hudební "stopa" dodala flmu říz. Hlavně tanec při pomalé skladě je působivý.

• 1.8.2018  12:56
    Domestik (2018)

Výborná kamera - detaily, průhledy, použití rozostřených záběrů. Minimalisticky natočené zajímavé téma, prakticky pouze v interiérech. Dobrá hudba.

• 30.7.2018  05:39

Velmi zajímavý a výborný film. Přesto si myslím, že k dokonalosti mu ještě kousek chybí.

• 30.7.2018  05:34

Úžasný dokument, kterému není co vytknout. Mohu jen chválit. Doporučuji všem.

• 7.6.2018  10:35
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Zatím nejlepší letošní český film. Rada tvůcům: Rychle ho sestříhněte a hned dejte do kin. Pak budete sbírat české lvy.

• 31.5.2018  08:49

Film přesně podle mého gusta. Raději pomalejší tempo, abych mohl více přemýšlet o sdělení, které mi chce film předat. Naštěstí žádná roztřepaná a trhavá kamera. Není to film pro diváky akčních filmů, ale spíše pro lidi, které zajímá historie. Hezké herecké výkony všech. Téma by si ovšem zasloužilo historický velkofilm. Tak možná někdy....

• 14.2.2018  13:37

Norbert zapasovaný do futer neměl chybu.

• 7.2.2018  21:00

Scény s dabováním maňásků byly strašné.

• 5.2.2018  08:13
    Cuky Luky Film (2017)

Nejhorší film, který jsem kdy viděl. Absolutní dno. Mínus 100%.

• 16.1.2018  12:57

Díky za skvělého Krobota s jeho "AntiKlausem".

• 10.1.2018  13:25
    Muzzikanti (2017)

40% za výbornou hudbu. Dějově je to strašná slátanina všeho možného i nemožného. Je velká škoda, že se nepodařilo kvalitní hudbu skloubit s příběhem.

• 8.1.2018  11:29
    Dvojníci (2016)

Vtipná a zábavná komedie natočená s nadhledem. Sokol prokázal, že je výborný herec a ostatní protagonisté mu skvěle asistují.

• 7.1.2018  15:52

Moderní pohádka o finančně negramotném českém chasníkovi, který si svou hloupostí způsobí velké nepříjemnosti. Dále zde vystupují zlí lichváři a vymahači a na druhé straně hodný ochránce-zachránce. Film je cenný kritikou současné společnosti a vážného negativního jevu-lichvy. Ovšem pouští se jen do té nejodponější lichvářské spodiny. Větší-legální firmy, které dělají podobně špinavou práci, nechává bez povšimuntí. Lepší by byl otevřený konec než pohádka. Takhle můžeme film bohužel srovnávat s Discopříběhem 2. Já bych ho raději srovnával se syrovými filmy Petra Václava.

• 7.1.2018  15:38
    Gottland (2014)

Zajímavý soubor filmů. První povídka o českých/moravských továrnách/montovnách - 70%. Zajímavá kamera, chytrý komentář (ať už jde o skutečné citáty dělníků nebo vymyšlené glosy). Druhá povídka se ze souboru filmů zcela vymyká. Je téměř na úrovni odpadní stoky. Pobouřila mne svým nactiutrhačským, drzým a tendenčním komentářem. Rovněž zpracování tématu je slabé - 10%. Kreslená povídka Letec je nápaditá a zajímavá - 60%. Stalinův pomník je průměný dokument nepřinášející nic nového 50%. Hraná povídka pojednává o spisovateli Procházkovi je nadprůměrná - 70%. Poslední povídka klade zásadní otázky, kam se ubírá svět a nabízí možné odpovědi - 70%.

• 4.1.2018  11:18
    Divoké pivo (1995)

Tenhle film by se na žebříčku nejhorších českých filmů všech dob jistě umístil velmi vysoko. Na filmu není nic pozitivního. Vše je špatně - příběh, scénář, kamera, pitvořící se figurky.... Jestli to našim výborným hercům stálo za to, hrát v takové hrůze. Jára Kohout představoval naprosto nadbytečnou postavu a neměl co hrát. Podobně také Venclík a Kostelka. Autorům nelze upřít snahu kritizovat pivatizační skandály 90. let, ale výsledný produkt je trapný.

• 4.1.2018  11:07
    Nebát se a nakrást (1999)

Opravdu strašný film - za málo peněz málo muziky. Nízký rozpočet se projevil nejvíc ve scénách u vodopádů. Tak amatérsky spojené dokumentární záběry divoké vody a hrané scénky se jen tak nevidí. Špatný scénář, hloupý příběh, hrozná kamera. Herci se marně snaží vylepšit tenhle paskvil.

• 4.1.2018  11:00
    Marta a já (1990)

Nádherný film Jiřího Weisse s mezinárodním obsazením. Z počátku úsměvný příběh z Prahy a Mostu třicátých let se změní na smutnou tragédii. Herecké výkony hlavních i vedlejších postav jsou naprosto vynikající. Český dabing je také slušný. Jen nevím, proč byl předabován herec Chalupa a také například Jiří Menzel. Pravdivě a bez přikrášlování zpracovaný silný příběh jistě většinu diváků dojme. Nechápu, proč se film alespoň občas nevysílá v TV. Určitě by si to zasloužil.

• 3.1.2018  12:57

Nepodařený pokus o komedii. Nepochybuji o tom, že do Papouškova scénáře bylo zasahováno. Už třeba kvůli mobilům, které v době psaní scénáře nebyly. Výsledné dílo nestojí za nic. Přemíra zbytečné sexuality, trapné role Kratiny jako osahavače modelek, Nováka jako totálního blba, místy ubohý humor-například únik z restaurace po čtyřech..... Novák si jistě zaslouží uznání za svoje art-cirkusové divadlo, ovšem zde hrál postavu naprosto nereálnou a hloupou. Doslova namaškařený jako šašek, na začátku vypadal jako zombie a později oblečen do hrozných hadrů (snad tak nechodí i v civilu!). Chová se celý film potrlhe a divák se jistě zeptá, proč s ním ta Nesvačilová vlastně chodí. Jílek a Nesvačilová mne nijak nepřesvědčili, že jsou dobří herci. Pouze 2 vtipné momenty: proběhnutí plátnem a turecký sed. A to je málo i na předvídatelnou Love Story.

• 3.1.2018  12:41

Krásný film, moc se mi líbil. Dojemný příběh vede k zajímavému poznání: Dobře placená práce, v které jsme velmi úspěšní ještě neznamená, že vedeme šťastný život. Hlavní hrdina si (sice docela pozdě) uvědomí, jak hnusnou práci dělá a po hlavě se vrhá za svým štěstím. Svělé výkony Vetchého a Gaislerové výborně doplňují herci ve vedlejších rolích. Neotřelá komediální Love Story, která samozřejmě dobře dopadne.

• 3.1.2018  12:30
    (1995)

V podstatě jde o strašnou hovadinu... Ale milou... Pozitivní je trefná kritika negativních jevů v české společnosti, které se projevily již brzy po roce ´89. Absurdní humor ve stylu České sody a zakomponování Ales Gute je perfektní. Není špatné se na tenhle film podívat s odstupem času, třeba jen pro porovnání tehdejší a dnešní reality. Neprávem nepochopený a pozapomenutý film.

• 3.1.2018  12:20

Zajímavý český psychothriler. Pokud diváky neodradila úvodní hudba, naskytla se jim možnost sledovat, jak jedna šílená žena systematický ničí svou kamarádku z děctví. Jde ovšem podívanou natočenou za levný peníz a tak třeba závěrečná scéna je dost odfláknutá. A jak vlastně skončil manžel hlavní hrdinky? A proč po jeho osudu nepátrá? Freimanová a Krbová byly skvělé. Kamera filmu spíše uškodila. Roztřepané a rozostřené záběry se mi nelíbily.

• 3.1.2018  12:10

Vtipný a zábavný film. Love Story mívají většinou od začátku čitelný děj a konec. Zde tomu tak není a to je dobře. Dal bych i o hvězdičku více, ale hodně dlouho mi trvalo, než jsem pochopil příbuzenské vazby mezi hlavními postavami. Je škoda, že více šancí si zahrát nedostali Sobota a Krónerová. Také toho "homo" humoru bylo až příliš. Zde na ČSFD chybí mezi herci Krzysztof Tyniec - Aladár.

• 3.1.2018  12:04

Zajímavý námět, trošku horší scénář a jeho realizace. Neherec v hlavní roli může být lákadlem pro diváky, ale samotnému filmu neprospěl. Něteré scény na sebe logicky nenavazují, což zhoršuje orientaci. Joska se vždy někde objeví, ale proč tam je, co zamýšlí (například na nádraží při zatčení)? O některých postavách se jen mluví, přitom v ději mají důležité místo (strážník-udavač - je zabrán kamerou jen z dálky). Je zde příliš mnoho opakujících se záběrů přírody. Scéna přestřelky v lese je docela amatérsky natočená. Benevolence gestapáka je velmi nepravděpodobná. Jak dlouho se vlastně Joska skrýval? 2-3 roky? Nějak mi to nesedí na věk dcery.

• 29.12.2017  11:17
    Kvarteto (2017)

Opravdu hrozný film o lidech, kteří neumí žít. Nevědí co dělat, aby byli šťastní. A to nejenom postavy z mladší střední generace ale i jejich rodiče. Ti starší se chovají snad ještě hloupěji a hůř než jejich odrostlé děti. Jakoby chtěli autoři naznačit, že ta neschopnost vyrovnat se s dnešním světem je dědičná. (Neskutečně zlý výraz "Tvůj bývalý otec" nebo věta "Nerozvedla jsem se, abych ti nezpůsobila trauma." z úst matky hlavního hrdiny.) A jak se pak mají "mladí" chovat, když vidí tu tragiku vlastních rodičů? Ve filmu není jediná sypatická postava snad kromě prodavačky ve zverimexu. Představitel Funese je naprosto tragický stejně jako zakladatel kvarteta. Strašné dialogy, nikam neplynoucí děj, herci nemají co hrát. A tak divák trpí a čeká na nějaký impuls, změnu, jestli se film někam pohne. Nedočká se. Při sledování tohoto nudného filmu si klidně můžete popovídat s přáteli. Během dlouhých hluchých pasáží o nic nepřijdete. Vyhozené peníze ČT z koncesionářských poplatků a z Fondu pro rozvoj české kinematografie.

• 22.12.2017  12:07
    Vojtěch (2015)

Vojtech je výborná trošku smutná komedie o muži, který prožívá osobní krizi. Pro mne představuje začátek restartu slovenského filmu v posledních třech letech. Byl jsem novými slovenskými filmi velmi příjemně překvapený - Špína, Nina, Únos, Pátá loď, Čára. Opravdu na slovenské podmínky a ve srovnání s tím, na co jsem byl zvyklý, výborné filmy. Jen tak dál. Držím slovenskému filmu palce a teším se na novinky.

• 22.12.2017  11:37
    Skokan (2017)

Tak komedie tenhle film opravdu není. Spíš jde o velmi smutný příběh o hledání místa v životě. Dnešek jsem přežil, ale co bude dál? Takhle se však hlavní hrdina neptá. Žije ze dne na den. Jeho sny a představy jsou hodně vzdálené realitě. Film sice obsahuje několik komediálních situací a replik, ale celkové vyznění filmu je (alespoň z mého pohledu) depresivní. Základní linie příběhu je jasná, ale divák se občas může ztratit v detailech - co chtěl režisér říci touhle scénou?, co to hlavní hrdina zrovna dělá a proč?, jsme stále ve Francii nebo už někde jinde? a podobně... Divák by se měl při sledování filmu zaměřit na jeho hlavní poselství, zatím se však mnohdy utápí při hledání odpovědí na tyhle dílčí momenty. Vedlejší role hrají amatéři a to filmu příliš neprospělo. Kamera také není příliš dobrá. Ale je asi dobře, že se takové filmy točí. Divácký zájem je však zřejmě miniální. Petr Václav už natočil lepší filmy. Tak snad příště....

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10