• Krátkometrážní

Muzzikanti (2017)

40% za výbornou hudbu. Dějově je to strašná slátanina všeho možného i nemožného. Je velká škoda, že se nepodařilo kvalitní hudbu skloubit s příběhem.

Dvojníci (2016)

Vtipná a zábavná komedie natočená s nadhledem. Sokol prokázal, že je výborný herec a ostatní protagonisté mu skvěle asistují.

Lovci a oběti (2015)

Moderní pohádka o finančně negramotném českém chasníkovi, který si svou hloupostí způsobí velké nepříjemnosti. Dále zde vystupují zlí lichváři a vymahači a na druhé straně hodný ochránce-zachránce. Film je cenný kritikou současné společnosti a vážného negativního jevu-lichvy. Ovšem pouští se jen do té nejodponější lichvářské spodiny. Větší-legální firmy, které dělají podobně špinavou práci, nechává bez povšimuntí. Lepší by byl otevřený konec než pohádka. Takhle můžeme film bohužel srovnávat s Discopříběhem 2. Já bych ho raději srovnával se syrovými filmy Petra Václava.

Gottland (2014)

Zajímavý soubor filmů. První povídka o českých/moravských továrnách/montovnách - 70%. Zajímavá kamera, chytrý komentář (ať už jde o skutečné citáty dělníků nebo vymyšlené glosy). Druhá povídka se ze souboru filmů zcela vymyká. Je téměř na úrovni odpadní stoky. Pobouřila mne svým nactiutrhačským, drzým a tendenčním komentářem. Rovněž zpracování tématu je slabé - 10%. Kreslená povídka Letec je nápaditá a zajímavá - 60%. Stalinův pomník je průměný dokument nepřinášející nic nového 50%. Hraná povídka pojednává o spisovateli Procházkovi je nadprůměrná - 70%. Poslední povídka klade zásadní otázky, kam se ubírá svět a nabízí možné odpovědi - 70%.

Divoké pivo (1995) odpad!

Tenhle film by se na žebříčku nejhorších českých filmů všech dob jistě umístil velmi vysoko. Na filmu není nic pozitivního. Vše je špatně - příběh, scénář, kamera, pitvořící se figurky.... Jestli to našim výborným hercům stálo za to, hrát v takové hrůze. Jára Kohout představoval naprosto nadbytečnou postavu a neměl co hrát. Podobně také Venclík a Kostelka. Autorům nelze upřít snahu kritizovat pivatizační skandály 90. let, ale výsledný produkt je trapný.

Nebát se a nakrást (1999) odpad!

Opravdu strašný film - za málo peněz málo muziky. Nízký rozpočet se projevil nejvíc ve scénách u vodopádů. Tak amatérsky spojené dokumentární záběry divoké vody a hrané scénky se jen tak nevidí. Špatný scénář, hloupý příběh, hrozná kamera. Herci se marně snaží vylepšit tenhle paskvil.

Marta a já (1990)

Nádherný film Jiřího Weisse s mezinárodním obsazením. Z počátku úsměvný příběh z Prahy a Mostu třicátých let se změní na smutnou tragédii. Herecké výkony hlavních i vedlejších postav jsou naprosto vynikající. Český dabing je také slušný. Jen nevím, proč byl předabován herec Chalupa a také například Jiří Menzel. Pravdivě a bez přikrášlování zpracovaný silný příběh jistě většinu diváků dojme. Nechápu, proč se film alespoň občas nevysílá v TV. Určitě by si to zasloužil.

Miluji tě modře (2017)

Nepodařený pokus o komedii. Nepochybuji o tom, že do Papouškova scénáře bylo zasahováno. Už třeba kvůli mobilům, které v době psaní scénáře nebyly. Výsledné dílo nestojí za nic. Přemíra zbytečné sexuality, trapné role Kratiny jako osahavače modelek, Nováka jako totálního blba, místy ubohý humor-například únik z restaurace po čtyřech..... Novák si jistě zaslouží uznání za svoje art-cirkusové divadlo, ovšem zde hrál postavu naprosto nereálnou a hloupou. Doslova namaškařený jako šašek, na začátku vypadal jako zombie a později oblečen do hrozných hadrů (snad tak nechodí i v civilu!). Chová se celý film potrlhe a divák se jistě zeptá, proč s ním ta Nesvačilová vlastně chodí. Jílek a Nesvačilová mne nijak nepřesvědčili, že jsou dobří herci. Pouze 2 vtipné momenty: proběhnutí plátnem a turecký sed. A to je málo i na předvídatelnou Love Story.

Pohádky pro Emu (2016)

Krásný film, moc se mi líbil. Dojemný příběh vede k zajímavému poznání: Dobře placená práce, v které jsme velmi úspěšní ještě neznamená, že vedeme šťastný život. Hlavní hrdina si (sice docela pozdě) uvědomí, jak hnusnou práci dělá a po hlavě se vrhá za svým štěstím. Svělé výkony Vetchého a Gaislerové výborně doplňují herci ve vedlejších rolích. Neotřelá komediální Love Story, která samozřejmě dobře dopadne.