Gran Turismo (2023)

From zero to hero. Klasické sportovní drama postavené na skutečné události(videoherní jezdec závodí v reálném autě ) a velká reklama na  PlayStation a Nissan. Ze začátku trochu nuda ale nakonec druhá půlka zařadila na vyšší rychlost a bavila mě i když to končí až moc předvídatelně. Technicky precizně provedené a užíval jsem si přechody z realu do animací a do herního prostředí Grand Turisma. Role D. Harbora jako šéf inženýra mě velice bavila, ostatní podali dobrý výkon. Pro automobilové nadšence povinnost, ostatní se nebudou nudit. Proč ne. Přes mé počáteční pochyby slušné 3*

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Práskneme bičem za začínáme. Trailery vypadaly solidně a vůbec jsem se nebál že by to neklaplo ale je tam to ale. Na Indyho velice slabá akce,film mě vůbec nestrhnul a místy nudil, neviděl jsem žádné zajímavé nápady vše jelo v zaběhnutých filmově dobrodružných kolejích. Digitální efekty nevypadaly uvěřitelně a vytrhávají ze sledování. Vedlejší postavy až na P.W. Bridge dost nudné až otravné a na H. Fordovi bylo pří akci vidět že stáří nezastavíš. Plusů jsem tam našel pohříchu málo. Tahle rozlučka se ke vší škodě moc nepovedla a k původním třem filmům to má na míle daleko. Od J. Mangolda jsem čekal mnohem, mnohem víc. 2*

Smrt na Nilu (2022)

Tentokrát jsou světoznámé šedé buňky asi zavařené Egyptským sluncem. Nevím jestli jsem dá na tomto filmu něco pochválit. Herecké výkony průměrné a to včetně K. Branagha. Zásahy do postav a do Poirotova charakteru. Filmové efekty dost průměrné. Děj je časově nevyvážený, kdy pátrání po vrahovi trvá opravdu chviličku + pro dej zbytečný Poirotův lore na začátku. Já se vůbec nebavil což je u filmové  adaptace mé oblíbené autorky knih velká škoda. Podprůměrný film. 2.5*

Rozbitý robot Ron (2021)

Pohádka o tom, že i nejnepravděpodobnější lidi se mohou spřátelit. Film s pěkným vizuálním zpracováním, ale bohužel s neinovativním příběhem. Málo dobrých vtipných scén a slabší děj. Viděl jsem i lepší i horší animáky a tohle je slabší střed.  Slabší 3*

Klan Gucci (2021)

Film o rodinném boji o moc a hlavně hory prachů. Dobře natočený a obsazený film, ve kterém se nic moc až nestane.   Film by potřeboval o několik desítek minut zkrátit, přepsat roli J. Leta  a trochu víc dát důraz na drama. A proč herci mají ty italský přízvuky? Ať mluví italsky nebo to měli nechat bez přízvuku. Neříkám že je to propadák, ale R. Scott to umí i líp. Slabší 3*

V nemilosti (2021)

Udělala jsem největší životní chybu(vraždu poldy) a všichni se ode mě odvrátily, jediné světlo je moje sestra kterou jsem 20 let neviděla. Drama se S.Bullock(skvělá role) která nebyla špatná, ale lehce zapomenutelná s malým zbytečným twistem na konci. Lehký nadprůměr 3*

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Má manželka je mi nadevše i nad osud planetu Zemi. Marvelovský Crouching Tiger, Hidden Dragon. Taky hodně kung fu a létání, ale zde je to takové průměrné a ničím nevyskakující nad ostatní,klasický digitální bordel .Hlavní hrdina i Xialing byli nezajímavý a Awkwafina vyloženě otravná a dost zbytečná. Děj byl dost jednoduchý a předvídatelný. Pár bitek + závěrečná velkolepá bitva byla OK a docela to celé odsýpalo. Slabé  3*

Cesta za smířením (2021)

Řešení  manželské krize na jiný způsob. Taková cyničtější a Rková Mr&Mrs Smith.Zezačátku zajímavá a vtipná akční komedie, kterou bych ohodnotil výše než nakonec jsem dal hvězdiček, ale nevím proč severské komedie vždy musí končit tak overkill krvavě. Ten konec mi znechutil celý zbytek filmu a i přes dobrý výkon herců a některé dobré scény tak to jsou slabé 2*

V rytmu srdce (2021)

Holka s těžkým životem a neslyšící rodinou se prozpívá až ke svému americkému snu. Film to je pěkný a řemeslně natočený, ale nevymyká se zajeté šabloně. Postavy byli my sympatické a sem tam i vtipné, boužel děj přeslazený a od začátku předvídatelný. Muzika se nesešla s mým vkusem ale odzpívaná byla dobře. Schrnuto podtrženo solidní 3*

Sebevražedný oddíl (2021)

Postradatelní "hrdinové" opět posláni do sebevražedné akce pod novým režisérem. První díl byl přijat velice kriticky ale mě docela sedl. Tento film mě uplně minul. Tolik zajímavých hereckých person a úplně k ničemu což je velká škoda . Trapný humor, přehnané krvavé scény, nudný děj s WTF závěrečným soubojem. Nějaká plus jsem tam našel(King Shark, soudtrack) ale bylo jich zatraceně málo. Slabé 2*