Luk Skywalker

běžný divák

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 18.12.2018  13:29
    Rocco (2016)

Tak o Roccovi se toho moc nedozvíte, jen to že má velkého čuráka a je to erotoman, a proto začal honit v 9 letech. Někteří by to jistě léčili, jenže on radši šel točit porno, což se mu daří (a moc mu nevěřím, že je konec díky jeho "prokletí"). Takže sleduje nějaké neurčité časové období, kdy Rocco točí svůj poslední film, kde přizve své porno-známé z minulosti. Rád dohazuje kšeft svému bratranci, kterému nešlo jak pornoherectví, tak natáčení kamerou. Rocco i když teda všechny herečky "umrdá" k smrti (ale všechny to přežili, zajímavé), tak k jim je galantní a má charisma, bo všechny chtějí jeho velkého ptáka. Kecy jeho syna a manželky bych věřil, kdyby synek řekl, že je fotr slavnej a manželka, že sice píchá jiné, ale prachy to nese. Trošku aspoň jde vidět ze zákulisí natáčení porna, ale čekal jsem více. Ale nenudil jsem se, takže 3 hvězdy.

• 17.12.2018  19:53

Tak Velká Británie ani zázračně nevyhrála ani nebyla, tak v troskách, jak se dosud zdálo. Tady byl čas na důkladný rozbor a je to vidět. Víc takových dokumentů.

• 16.12.2018  18:35

Na začátku bolestivá poprava zrádce japonského císařství, ke konci si s Kidem promluví Tagomi. V neutrální zóně se shledají staří známí. V říšské části států se spíše řeší osobní problémy.

• 14.12.2018  17:30

Takovéto souhrny jsou sporné, co byla nebo nebyla důležitější zbraň. Mě osobně tam chyběl jakýkoliv tank (Panzer IV nebo T-34) či BM 13-16 Kaťuša. Dále je znát, že se jedná o americký dokument, jelikož jsou zbraně USA chváleny více než z ostatních zemí.

• 13.12.2018  07:40

Rozloučení s prvním metalovou kapelou na světě. Na prvním promítání v kině v minulém roce jsem nebyl, tak jsem to nyní napravil. Na jednu stranu rozhovory byla přidaná hodnota, na straně druhé to nabouralo atmosféru koncertu, který byl jistě tak výborný jak v Praze v roce 2016, dále výhrady nemám. Ke skladbám: Koncert doplňuje záznam ze zkušebny, kde zazněly songy na které se během turné nedostalo a daly tak důstojnou tečkou za vším co takhle trojice dokázala za 50 let.

• 7.12.2018  14:37

Posledních pár let Einsteinova života a ač s rodinou mu to vždy skřípalo, tak to byl vstřícný člověk a kopal do údajné svobody slova v USA a stejně ho ten hajzl Hoover nedostal. Závěr není jen samotná smrt Einsteina, ale i nějaké poselství tu je, tak konec nepůsobí (pro slabé povahy) depresivně.

• 4.12.2018  14:46

Název hovoří za vše a nebýt ho, tak Turecko je dnes tam, kde většina muslimských zemí, bohužel tam ale mohou brzo spadnout, pokud nebudou opatrní. Dozvěděl jsem se prakticky vše, co jsem potřeboval vědět.

• 4.12.2018  14:39

Ukončení války a Versailleská smlouva, která zapřičinila vznik války další.

• 4.12.2018  14:36

Rovnoměrně rozvržený dokument mezi Krymské Tatary, Rusy a Ukrajince. Krymští Tataři mají jediní legitimní nárok na obývají Krymu, bo je to jejich původní území, ale jelikož byly odsud hlavně v 2.světové válce odsunuti, tak je aktuálně i vlivem politické situace nejvíce Rusů a kdo s tím nesouhlasí je pronásledován, není ošetřen v nemocnici atd.

• 4.12.2018  14:26
    Boeing 747: Revoluce (TV film) (2014)

Místy se zdá, že tento letoun až přechvalují, jistě tehdy to byla bomba, ale dnes máme již jiné a je to v dokumentu zmíněno. Přesto si to jistý obdiv zaslouží a o celkovém vývoji 747 se dozvíte zde.

• 2.12.2018  20:32

Proč ne, celkem tu depresi ze života Juliany Craine žeru (snad toho výrazu nezneužívá Alexa i doma :-D). Série už je rozjetá, tak jsem zvědav, co bude následovat a doufám, že tempo do konce už nepovolí. Smith je už nejvýše, tak snad nebude padat.

• 2.12.2018  20:28

Po velmi slabé epizodě se konečně něco pořádného děje a závěr tohoto dílu je jak z Hra u trůny :-). Prostě paráda a protřelý SSák Smith opět skvělý, takovou roli si Rufus Sewell musel vychutnat.

• 2.12.2018  20:24

Tak vyčerpaná předloha vyčerpala i autory, zdá se. Neví jak dál, tak nám zde dávají vztahy a v rámci korektnosti dnešní doby i ty homosexuální, aspoň že tu mu máme pár gayů i lesbiček.

• 26.11.2018  21:50

Možná jsem už tento dokument viděl, ale spíše to byl podobný a dobral se stejných výsledků - nejspíš se tam nic divného neděje jen kvůli frekventovanosti se zdá, že tam mizí lodě a letadla ve velkém. Jinak prostor dostali všechny reálné i ne zcela podložené teorie.

• 26.11.2018  21:06
    Pravda o Pearl Harboru (TV film) (2016)

Osobní tragédie admirála Kimmela, který se snažil útoku předejít, ale ostatní hlavně to vyšší velení na něj kašlali a pak to na něj sprostě hodili, že pouze on je zodpovědný za to, že Japonci zaútočili tam, kde to půl roku USA měla očekávat. Jak typické pro blbé a alibistické Američany, kteří se nepoučili a proto se odehrálo, to co se odehrálo 11.září 2001. Druhý díl se nese v podobném duchu a ač byl Kimmel zproštěn viny, tak omluvy se nedočkal a nejspíš ani jeho vnuci se nedočkají, snad pravnuci nebo prapravnuci, pokud se o to budou snažit. Ostatně chyb na straně USA bylo dost, až se zdá, že ten útok opravdu neodhalili schválně.

• 26.11.2018  13:29
    Tanky v pekle bojů (TV seriál) (2017)

1.díl - 1.světová válka, 2.díl - 2.světová válka, 3.díl - letem světem až do konce 80.let, 4.díl - posledních 30let, současnost. 1.díl je o tom jak to všechno začalo, jelikož je druhý o o 2.světové válce o které toho bylo natočeno dost, tak tam se dá polemizovat, zda to nemohli pojmout jinak, ale vzhledem k názvu epizody souhlasím. 3.díl ač je o celém světě, tak tanky byly jen od Nato (zejména americké) a sovětské. Tanky hrají prim. 4.díl - "dlouhé" 90. léta, kdy tanky byly ve velkém nasazeny ve městech ať už úspěšně či ne, některé armády končí s tanky a pak se zjeví ruská ultramoderní T14. Tanky jsou s námi 100 let a jejich konec zatím nenastává.

• 18.11.2018  22:52

Vestfálský mír, to jsem slyšel tak před 20 lety ve školních lavicích a to jen krátkou zmínku, takže to byl velmi přínosný dokument (dokudrama). 4 roky trvalo vyjednávání míru a jeho hlavní postava Trauttmannsdorf, tam už nakonec nebyl. Zajímal by mi proč nebyl k šifrovanému dopisu po vyžádání poslán klíč na rozluštění, pletich politikaření tam i bez toho bylo dost. Za přínosné beru zmínění událostí z třicetileté války, které měli na výsledné vyjednávání vliv, nebýt těchto odboček, tak by to bylo kratší, ale pro toho, kdo nemá události třicetileté války v malíku by to moc smysl nedávalo.

• 17.11.2018  23:08

Už se to začíná pomalu proplétat a sledují se ty zakázané pásky.

• 11.11.2018  21:01

Série se rozjíždí pomalu. Zatímco Smith to dává, tak jeho žena je psychicky v p*či. Dále se zde rozjíždí opět politický souboj o moc. Kido vyšetřuje a nestačí se divit, koho to vidí. Tagomi zasahuje. Ed a Robert přicestovali do neutrální zóny.

• 9.11.2018  22:26

Albert se usadil v USA a přichází to nejznámější období jeho života, přesto mě překvapil vztah s ruskou agentkou a dopis, který skončil někde ve sběru. Prošlo se celou druhou světovou válkou a svržením atomové bomby.

• 9.11.2018  10:13

Nejsem fanda Queen, takže pro mě snímek přínosný byl, i když před promítaním jsem nepovažoval za vhodné, aby končili v roce 1985, když defacto Queen funguje dodnes (pro některé skončil smrtí Freddieho). Závěrečný koncert je naprosto famózně natočen až lituju, že ho nenatočili celý (ve filmu netrvá 20 minut), takže to nejlepší nakonec a to byl "comeback" na Live Aid. K zbytku filmu: nenudí, nejvíc se logicky soustřeďuje na Freddieho (podobně jak film The Doors z roku 1991 na Jima Morrisona), ale ostatní členy kapely neignoruje až na část, kdy se Queen na 2 roky "rozpadli", to je čistě o Mercurym. Původně jsem chtěl dát 5 hvězd za ten skvělý závěr, ale nakonec dám 4, protože úplně chybí spolupráce s Davidem Bowiem v roce 1982, kdy vydali hit Under Pressure. Jinak film vřele doporučuji vidět a to v kině, bo to ozvučení hlavně při písních stojí za to.

• 9.11.2018  09:38

Pomalý rozjezd, ale nevadilo mi to. Už jsme se posunuli v tom, že se o alternativních či paralelních realitách ví a dá se mezi nimi cestovat, což teda v knize takhle nebylo, ostatně teď už je to celé o (z)vůli autorů seriálu, neboť kniha je zcela vyčerpaná (kromě zmínky o kolonizaci vesmíru). Nové (reálné) postavy v jiných historických úlohách mohou být zajímavé.

• 2.11.2018  22:03

Trochu skok v čase nekoresponduje se starším vzezření Einsteina, asi si v maskérně nechtěli moc hrát, nějaký mezičlánek ve vzhledu Einsteina by byl vhodný. Tentokrát je role Fritze Habera ta hlavní, což vůbec nevadí vzhledem k událostem a divák se tam dozví i pár věcí okolo, které přímo s Einsteinem nesouvisí (např. Yperit).

• 2.11.2018  21:56

Tak mu válka zachránila vědecký krk, ale manželství se rozpadlo, k čemuž se schylovalo již delší dobu.

• 2.11.2018  21:53

Kecací díl, ale přesto je vydařený. Einstein měl opravdu zajímavý život a tím jak byl známý a defacto celebrita (ač toto slovo nesnáším), tak to dokázal využít. Jeho žena (a sestřenice) Elsa byla opravdu ta pravá žena do života pro něj, i když sexuálně ho táhly jiné. Touto kapitolou se spojil úvod seriálu s tím, co tomu předcházelo a nyní zbývají 2 díly na 20 let jeho života, snad to nebude málo.

• 28.10.2018  23:46
    Venom (2018)

Pro mě byl vždycky Venom postava ze Spider-Mana, takže se mi sólovka bez pavoučího muže zamlouvala. Nevím přístupnost filmu, ale nejspíš byla snížena, prestože je tam pár brutálních scén, ale chybí krev a nějaký ten vulgarismus. Děj není nikterak složitý, je tam dost akce a nenudil jsem se. Trošku se mi zdá, že takovým hrdinům prokopal cestu Deadpool, ale přitom je to nedostižná modla, přitom hlášky jsou zde dobré a dialogy mezi Venomem a Eddiem film zase něčím obohacují. Jinak prostě Marvel (ač jde o Sony film) a zdařilý včetně účasti Stana Leea a dvou potitulkových scén (pro fandy Spider-Mana).

• 28.10.2018  21:51
    Rašín (TV film) (2018)

Když už někdo zná Rašína, tak jako ministra financí, což ve dvou dílech vůbec není zachyceno. Na druhou stranu, co dělal předtím o tom jsem nevěděl zhola nic. V tomto snímku se dost dozvíte i o Kramářovi (prvním premiérovi ČSR), neboť s Rašínem sdíleli kriminální celu. Herecky nemám co vytknout, situace jsou vcelku dramatické (hlavně druhý díl), jen bych přidal více zobrazení dat (to mi dost chybělo, když byli pořád v base). Prostě někdo bojoval venku (Masaryk) a někdo uvnitř jako Rašín.

• 28.10.2018  15:05

Drogové přišli o své vůdce, tak je sjednotí Daenerys, které ti dva "stopaři" konečně najdou. Tyrion jedná za královnu draků. Sansa se setká s Jonem a vůbec je Černý hrad setkávací místo pro tento díl. Theon se vrací domů, sestra není nadšená, ale prý ji podpoří. Co se týče Králova přístaviště, tak se konečně něco plánuje proti Vrabčákovi.

• 28.10.2018  00:18

První SW film, který jsem viděl (jak jinak než na VHS). Je to nejslabší epizoda z té nejstarší trilogie, ale vždyť se to teprve rozjíždí. Je zde propracovaný děj, klasická hudba, tehdy začínající a mladí Ford, Fisher a Hamill skvěle doplňují Aleca Guinnesse nebo Davida Prowse. Je to prostě sci-fi klasika.

• 20.10.2018  15:49

V tomto díle jsou dvě časové roviny, jedna je o dospělém synovi Eduardovi a jeho psychickém stavu, druhý jede v Albertově životě dál, kdy teda není ve vztahu se svojí manželkou spokojený (stejně tak není spokojena i ona), zato děti má rád a přijímá nabídku stát se akademikem v Německu (roli sehrává i jeho sestřenice), po tom, co se mu nelíbilo v Praze a téměř se vrátil do Curychu. Setkání nejen s Marii Curie příjemně oživují i tak zajímavý děj.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53