Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Dokumentární
  • Animovaný

Oblíbené filmy (10)

The Matrix (1999)

Tenhle film je synonymem pro cyberpunk. Pro mě je to nejlepší akční sci-fi, které jsem viděl. Prostě geniální snímek, který se musí vidět a s postupující digitální dobou je čím dál pravděpodobnější (i když lidstvo prohraje spíše s Skynetem a pak bude Matrix :-)). Herecké výkony jsou skvělé, některé dialogy mám dodnes v hlavě, zub času se na filmu moc nepodepisuje a akční scény jsou super a pořádne se tu střílí (což v dalších dvou dílech chybí, protože víme, co umí Neo).

Počátek (2010)

Brilantní příběh s otevřeným koncem, který Vám říká, věřte, čemu chcete, ať už je to konec, který je více logický a tím více uvěřitelný či konec, který by se zakládal na „bláznivé“ teorii. Dále je zde kvalitní scénář, herci hrají uvěřitelně, i když místy se to trochu táhlo, dojde i na vtipné hlášky a skvělý hudební doprovod. Je to po dlouhé době snímek, který si vybral téma, které ještě zpracováno nebylo nebo bylo, ale zpracovává ho jinak. Pro někoho to možná bude nový Matrix, pro někoho další kvalitní film a pro někoho „jen“ další film. Pro mě film roku 2010.

Equilibrium (2002)

Inspirace z románu 1984 je na tomto filmu velmi znatelná a nebýt problémů s vydáním tohoto filmu, tak bychom nejspíš dneska obdivovali tento film a ne Matrix, ale realita je jiná. A Gun kata mód je taky velmi zajímavá alternativa bullet time. Myslím, že Orwell by měl radost, teda kromě konce.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Když jsem tento film viděl poprvé, tak jsem ho nepochopil a říkal jsem, že je to zmatený snímek o vzestupu a pádu diktátora. Ale po druhém zhlednutí a několika posleších daného alba jsem pochopil, jak je tento film propracovaný a o čem doopravdy snímek je.

Dobrý voják Švejk (1956)

Haškův román je dokonale převeden do filmové podoby a ač to není jediná ani první verze Švejka, tak je určitě nejlepší a nejznámější. Kvalitní humor a skvělé herecké obsazení dělají z tohoto filmu klenot české kinematografie.

Poslušně hlásím (1957)

Druhý díl české klasiky, není co dodat. Plné hodnocení jako u jedničky.

Mechanický pomeranč (1971)

Další film, který není učen konzumním divákům a měl by diváka vést k zamyšlení. Literární předlohu ze které film vychází jsem nečetl, ale podle nedávným informací jsem zjistil, že Kubrick točil podle cenzurované verze, kde chyběla poslední kapitola knihy, takže snímek by pak nekončil a nevyzníval takto negativisticky (kniha spíš vyznívá optimisticky). Přesto mě film nadchnul a ukazuje, že filmy vznikají nejen pro zábavu. A v době vzniku musel film vyvolat hodně pobuřujících reakcí.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Takhle natočit gangsterku může jen Tarantino. Kde jinde vidíte bavit se dva gangstery před vraždou, o tom jaké jsou v zahraničí hamburgery. Tohle prostě nemá chybu.

Muži v černém (1997)

I tento snímek má chyby, ale je to podařená sci-fi komedie s prvky, které jsem v jiném filmu neviděl, proto plný počet. Dále jsou tam vtipný hlášky i záběry, na ty hlášky je lepší dabing.

Den nezávislosti (1996)

Je to akční sci-fi, jak má být včetně velmi dobrých hereckých výkonů. Film jsem viděl snad 10 krát a pořád se mi líbí, je to poslední pořádný film, který Emmerich natočil (ještě film Patriot se mi líbil).

Reklama

Reklama