Madagaskar 3 (2012)

Líbilo se mi to více než jednička, ač název Madagaskar je už do druhého dílu naprosto mimo. Tučňáci jsou skvělí a bez nich by to byl celkem nudný animák, prostě k tomu patří a jak šavlozubá veverka k době ledové (i když Scart má mnohem menší roli). 3D tady nehraje takovou roli, respektive není to tak natočeno jako u Doby ledové 4 (tam je točené přímo na 3D), ale pár takových scén tam bylo např. banánový kulomet je skvělý. Děj mě na začátku uchopil a pustil až na konci, nic nepůsobilo zbytečně (jen klasické odloučení a jakýsi pocit zrady těsně před finále filmu), takže cirkus byl dobrá volba. Chyby prakticky nejsou, jen pro animák klasické nereálné scény, na které upozorňuji jen z povinnosti.

Chata v horách (2012)

Dal bych dvě, ale za jistou originalitu jednu hvězdu přihodím, ale i tak je to dost uhozené. Dokonce i krve bylo málo, kromě toho masakru na konci a tvůrci to zakončili ničím menším než Armagedonem.

No Time for Nuts (2006)

Originální nápad, kdy Scrat a (pra)ořech cestují časem. Velká sranda.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Velice zdařilé pokračování, líbilo se mi to více než dvojka a trojka. Je to zábavné, děj rychle odsejpá, žádné zdržovačky. Veverka je opět skvělá (tvůrci si toho jsou dobře vědomi), ač dvě ze tří jejich peripetií jsem již viděl samostatně před filmem (tam si tvůrci hodily Atlantidu hned po rozdělení prakontinentu, ale nevadí). Sice jsem viděl 2D verzi, ale styl natočení byl jasně určen pro 3D. Nové postavy oživily děj, takže nemám k nim výhrady.

Liga spravedlivých: Nová hranice (2008)

Zajímavé zpracování v 50. letech, když se mnozí hrdinové poprvé objevili o několik desetiletí později. Jinak je to animák se všemi klady a zápory, čili jednoduchý příběh, mnoho akce, výbuchů a s tím spojené "chyby", které asi mám ignorovat.

Nevinnost (2011)

Není to špatný film, ale představoval jsem si, že to bude lepší, přitom námět je dobrý a nebývá často zpracován. Nejvíc mě zklamal konec, kdy to bylo ve stylu jak sebevraždou za jistých okolností někoho dostat do vězení. Film mně některými pasážemi nudil, i když emocemi se nešetřilo. Herecky to bylo na dobré úrovni, ale jistá roztříštěnost děje sráží hodnocení stejně jako výše zmíněný závěr filmu.

Scrat's Continental Crack Up (2010)

Tak už víme, kdo mám nám rozdělil Pangeu na světadíly:-D. Jinak velice vtipné necelé tři minuty.

Doba ledová: Mamutí Vánoce (2011)

Klišovitý americký vánoční speciál, takže nic moc, ale beru, je to pro děti. I veverka tam byla, a co si budeme nalhávat bez ní už to nejde. A já si dneska pustil typ pořadu, který se bude pouštět v TV za dva měsíce.