Pošetilost mocných (1971)

Včera jsem to po letech viděl znovu a líbilo se mi to stejně. Nejlepší scéna je jak Funese budí cinkáním zlatých mincí a on pozná, že jedna mince chybí. Herecké výkony jsou velmi dobré a humoru je tam dostatek. A navíc Funes zde hraje záporáka a sedí mu to.

Muži v černém 3 (2012)

Na jedničku to nemá, ale bavil jsem se parádně, cestovaní časem sice není nejoriginálnější nápad, ale zdařile zpracován, takže nejhorší z celého filmu byl úvod, kdy chápu tvůrce, že to nějak potřebovali udělat, ale logické to nebylo (rychlý útěk a silné zbraně ve vězení). 60.léta celkem v pohodě, jen k černochům nebyli tak tolerantní (kromě policistů žádný rasismus nebyl ukázán).

Pro pár dolarů navíc (1965)

O řád lepší než jednička a taky o dost delší, což mě nudilo, ale takhle má vypadat western, ne jako ten pokus v jedničce. Navíc Eastwoodův parťák byl také dobrý krok.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Nakonec hodnocení stejné jako u seriálu, ač byl film o něčem jiném a to konkrétně o trenérovi. Ale to vůbec nevadí, film je vážný a přesto plný černého humoru a i dalších vtipných hlášek. Herecký výkony skvělé, ale pan Krobot je nejlepší, tomu bych to "podivínství" věřil (to se u mě nestává tak často, čest výjimkou jako Jim Parson v Teorie velkého třesku). Tenhle film dokazuje, že k výbornému seriálu může vzniknout skvělý film, i když je trochu jiný, či že má smysl točit preqeul.

Hunger Games (2012)

Nic světoborného to není, sice jsem se většinu času nenudil, ale nudné emocionální pasáže, kdy bych měl nejspíš brečet, tam byly. Knihu jsem nečetl, ale jestli to psala ženská typu Rowlingové, tak se není čemu divit (pohádky pro děti). Nízká přístupnost nahrává tomu, že žádný masakr se konat nebude, jen hromadné "zabíjení", které se obejde bez krve. Co se týče námětu, tak originalita žádná, ale od Běžícího muže je to 25 let, takže mladí diváci tyhle zmanipulované hry neznají (a ty spolky mezi hráči z různých Krajů jsem nepochopil a reálné moc nebyly, zrada by nastala hned první noc). Sice je tam i námět jakéhosi vzdoru, ale vzpoura byla i v Bežícím muži, no aspoň se kopírovalo od podle mě klasiky 80.let. "Já se vrátím" se hodí i pro tento film, když budou další díly, ale já je vynechám.

Pro hrst dolarů (1964)

Je to slabé, sice zde nejsou logické kopance známé z současné tvorby, ale např. nabíhání týpků z hořícího domu před kolty nepřátel to je trestuhodné. Pak zázračná několikadenní (!) rekonvalescence, která by trvala několik týdnů je jen završení toho, aby se vše stihlo včetně pomsty v 100 minutách.

Chcete být piráty? (2012)

Krátký bonus k Piratům, který hodnotím stejně jako film. Většina bonusů k animovaným filmů, jsou stejně dobré ba i lepší než celovečerní filmy, taky je to naopak, je to o něco málo horší a dalo by se bez toho obejít, ale i přesto ja tam několik zábavných momentů a vzhledem k délce se nejedná o ztrátu času.

Aliens vs. Avatars (2011) odpad!

Je to opravdu špatný film, chtěl jsem vidět jak vypadá odpadový film a to se povedlo. Jinak nevím, jestli to byl záměr nebo to mělo být natočeno za hubičku, ale vypadá to jako těžké retro (hudba, triky, kostýmy), kdyby to bylo natočeno v 80. letech možná by se to i chytlo, tak je to jen vykrádačka všeho možného a působí to jako parodie, alespoň zpočátku. Dívat se dá jen na "herečky", ty jsou celkem k světu, až na ty dvě první, ty jsou nic moc, ale alespoň se opalují (nebo předvádějí) nahoře bez.

Far Far Away Idol (2004)

Pokračování ve stylu Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party, takže neoriginální, ale i tak zábavné.

Kdopak by se Shreka bál (2010) (TV film)

Další Shrekův speciál, tentokrát halloweenský. Lepší než Shrekovy Vánoce.