Dařbuján a Pandrhola (1959)

Hrušínský hraje Pandrholu skvěle, Sovák o moc nezaostává. Moje nejoblíbenější pohádka, takže plný počet hvězd.

Zemský ráj to napohled (2009)

V době, kterou zachycuje tento film jsem nežil, ale určitě by film neměl být nudný a humoru tam moc nebylo na to, že je to hořká komedie. A když tam byl ten striptýz, tak aspoň měl být i pro diváky, bylo by se na co dívat.

Jak bude (2010) (pořad)

Předpověď počasí v "šílenějším" pojetí? Proč ne, aspoň je to originální.

Kajínek (2010)

Na české poměry velmi kvalitní a podařený film (kdyby ovšem inspirací nebyla skutečná událost, českým filmů chybí kvalitní scénář - omlouvám se za offtopic) doprovázený skvělou hudbou, která dokresluje atmosféru filmu. Plný počet nedám za nevysvětlené postavy (divák neví, kdo je kdo, pokud kauzu aspoň trochu nesledoval, což bude problém do budoucna) a trochu moc "hollywoodské" záběry jako útěk na poslední chvíli apod. Film mohl být i delší. Zajímavý a do jisté míry i pravdivý komentář má uživatel Malarkey.

Solomon Kane (2009)

Půl hvězdičky do čtyřky chybí. Příběh s hlavou a patou to má, hudba dobrá a celkem dobře zahrané. Víc než solidní průměr a příjemná oddychovka.

Ďábel (2010)

Horor, u kterého jsem se nebál ani se nelekl, krvák to taky nebyl. Jednou se člověk podívá a stačí to na vyplnění nudy.

Obchodník se smrtí (2005)

Už úvodní titulky jsou zajímavé, dále film se inspiruje pravdivými událostmi, což je ku prospěchu věci. Potom vtipné hlášky a skvělý herecký výkon Nicolase Cage. Skutečnému Orlovovi se film nelíbil.

Banditi (2001)

Dobrý rozjezd, nudnější prostředek a dobrý a novelistický konec. Prostě hodně dobrý film.

Krvavé pobřeží (2009)

Ony ty historické asijské filmy bývají zajímavé, ať se zakládají na reálném základy či nikoliv. Tenhle patří mezi ty velmi dobré a vidět to v kině stálo za to.

S čerty nejsou žerty (1984)

Další z mých nejoblíbenějších pohádek. A čerti mi připadají trošku netradiční, proto se mi to líbí. Je třeba to vidět, navíc některé hlášky zlidověly např.: "Spadlo ti to Máchale, asi vítr". Tu znají snad všichni. A herecky se jedná o elitu.