Marie Terezie - Série 3 (2021) (série)

Skvělé ukončení tohoto koprodukčního projektu. Herecky nejlepší je Vojta Kotek, zahrát jak mladého, tak starého Františka Štěpána, to už chce dost talentu. Josef II je divný, jestli takový byl i v reálu, nejspíš ano. A ta lesbická vložka, snad tam není jen kvůli "norem".

Případ Roubal (2021) (seriál)

Podle mě dobře zpracováno a sedlo mi to i herecky. Prostě Čermák borec, ale i Havlová v letech zahrála parádně, dále i Švehlík stojí za zmínku. Stojí za zhlédnutí, kdo si chce připomenout či se snad dozvědět z těch mladších, kdo nepamatuje.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Volání domova, Daleko od domova, Bez domova... Co bude následovat? Je to Marvelovka, vcelku vtipná, ale Spider-Man je prostě přehnaný idealista a podle toho to vypadá. Proto jsem fandil realistovi Dr. Strangeovi, kdy je Benedict prostě skvělý (a na jeho "sólovku" nejspíš zajdu). "Solóvky" už nejsou solovky, ale větší nebo menší skupinovky, zde dokonce parťáci a záporáci z paralelních světů, kteří jistě potěšili fanoušky Spider-Mana. Pár nelogičností by se taky našlo, ale působí to kompaktně. Konec působil dospěle a potitulkové scény, to je již tradice.

Matrix Resurrections (2021)

Je to Matrix. Očekávání jsem radši velké neměl, neboť jsem nevěděl co od přeoperované sestry po tolika letech čekat. Začátek je sice takový, že bych potřeboval taky psychoterapeuta, ale pak se to rozjelo a vcelku mě to bavilo. Nějaké výtky mám třeba, že Trinity je nová Vyvolená nebo něco takového, ale na druhou stranu v Matrixu je vše možné. Že některé postavy chybí či byly nahrazeni jinými herci bylo vysvětleno. Jestli to má být "reboot" série, i když se od dřívějších dílů rozhodně nedistancuje, tak to není špatné, ale kultovní a legendární je pouze jednička.

Babička (1940)

Jako ukázka knihy českého romantismu to stačí.

Pyšná princezna (1952)

Někteří na ní nedají dopustit, ale mezi ně nepatřím, ale je to pěkná pohádka.

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

Sci-fi nápad dobrý, ale to provedení mě moc nebavilo. Snaha se cení, ale víc než na průměr to nestačí.

Pan profesor - Box (2021) (epizoda)

Povedený díl, jen to zakončení alá Mirek Dušín, s tím ať se jdou bodnout, v životě to prostě takhle nechodí, jak se tvůrci snaží tlačit.

Pan profesor - Odvaha (2021) (epizoda)

Další téma k řešení a posun děje mezi hlavními postavami.