Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Animovaný

Recenze (1 893)

Hnüs (2019)

Motley Crue samozřejmě znám, ale pouze okrajově (pár písní by měl znát každý rocker), a že žili podle hesla: sex, drogy a rock'n'roll mě nepřekvapilo, ale jejich životní tragédie jsem neznal ani další věci okolo. Oni hráli hlavně v USA a tam jsou cenění. Udivuje mě sebereflexe (zvlášť když knižní předlohu psali sami členové kapely) a reálnost předkládaného, tvůrci si dali záležet i na podobnosti herců s členy kapely. Škoda, že film končí v roce 1995 a není o půl hodinku delší, kde by se těch 20 let a poslední turné doplnilo (nakonec poslední asi nebylo, ale to se uvidí až po pandemii Covidu). Takto má vypadat film o kapele, všichni jsou vypravěči a každý má prostor, i když se začíná s Nickim a pouze od něj je tu nešťastné dětství. Soundtrack jako "bestofko" se dá doporučit.

plakát

Bridgertonovi - Věc cti (2020) (epizoda)

Romance se zvraty pokračuje. Negry, kam až oko dohlédne už neřeším. U Daphne se perou city a rozum a na konci epizody se to smíchá...

plakát

Bridgertonovi - Umění mdloby (2020) (epizoda)

Studené mléko pobavilo, ale jestli by opravdu kvůli tomu nebudili služebnictvo si opravdu nejsem jist. Dále popis masturbace byl také poutavý. Daphne se plně zapojila do hry a Marina nakonec taky.

plakát

Jak se zbavit nevěsty (2016)

Na jedno podívaní vcelku úsměvná česká romantická komedie s Matáskem a Vlasákovou v hlavní roli.

plakát

Rychle a zběsile 8 (2017)

Tak jsem si dal osmičku, však pátek při lockdownu není co dělat. Posun od sedmičku je v tom, že akce není méně a je tím i méně hype celkově. Sice úvodní závod je totální maras (jako fakt hořící auto a na zpátečku?!) a závěrečné honička aut a vojenské techniky z jedné vojenské základny plus ponorka je zase nářez jak cyp, ale my zvyklí na trezor, tank, letadlo atd. tohle už nepřekvapí. "Přidaná" Cipher tahá za nitky již delší dobu a polosirotek bude mít kompletní rodinu, tvůrci takhle "řeší problémy" postav. Až někdy bude v TV ten spin-off, tak se nejspíš mrknu, bo tady duo Johnson-Statham fungovalo.

plakát

Hlava Medúzy (2021) (TV seriál)

No čekal jsem kriminálku ve stylu Strachových seriálů, to se rozhodně nekoná. Takže sice jsem se pravidelně díval, ale nic moc. Vyšetření na jednu epizodu mohlo vyhovovat nepravidelným diváků, přičemž jednotící celek o ničem a ani mě nezajímal. Úvodní hudba je hrozná.

plakát

Bridgertonovi - Úžas a potěšení (2020) (epizoda)

Tak i královna je černá (v realitě byla běloška pocházejíc z Německa) a podporuje Mozarta (což odpovídá realitě), to je fakt nářez :-(. Historický seriál spíše ukazuje současné obyvatelstvo Velké Británie než soudobé. Tohleto "přepisování dějin" dopadne pro bílé špatně. Děj se posouvá dále, matka Daphne si poradila s nechtěným nápadníkem. Pobavilo, že ženy přece otěhotní díky svatbě a z lásky to přece nejde :-D.

plakát

Bridgertonovi - Dokonalý démant (2020) (epizoda)

Romance se zvratem v závěru epizody, ale nic originálního, co by nebylo použito již jinde. Ale sleduje se to vcelku dobře. Dám prostor dalším dílům. Ale klidně mě mějte za rasistu, ale tolik negrů to je na pováženou. Hlavně, že šlechtic je negr, v realitě by maximálně umýval hajzly v Toweru jako vězeň.

plakát

Fast & Furious: Supercharged (2015)

Jízda v Universal Studios v Hollywoodu s filmečkem a animací pro návštěvníky. Prostě komerční atrakce.

plakát

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Trojka, které se později stala chronologicky 6.dílem. Jde o úplně jiný příběh, prostředí a druh závodů. Bezesporu nejslabší díl série, i když zde auta hrají prim.