Půjčovna masa - Nora Inu (2018) (epizoda)

Díl hlavně o minulosti, takže je Kovacsův život (téměř) kompletní. Na druhou stranu se dost odklání od původní zápletky seriálu až si říkám, že o ni vůbec nejde.

Polda - Odpuštění (2018) (epizoda)

Původní téma je už absolutně vyčerpané (i když možná by se něco našlo), takže je konec vhodný, i když je vcelku neukončený. Sledování mě každopádně bavilo.

Půjčovna masa - Nepravý muž (2018) (epizoda)

Děj se zamotává, vše souvisí se vším a zrodili se zde mezilidské vztahy (což se dalo předpokládat od první epizody). Vypadá to slibně a zajímavě do dalších epizod.

Půjčovna masa - Síla zla (2018) (epizoda)

Není nad virtuální brutální výslech a potom pořádná jatka v jejich reálném světe, tak takhle funguje Vyslanec. Navíc se něco dovídáme o minulosti jednoho pouzdra.

Mrazivá tajemství - Peklo na nebi (2018) (epizoda)

O něco lepší než předchozí díl, ale žádná pecka to není. Začne se feministkami a skončí se u buzíků v nebi. Ale trošku mě tento díl pobavil.

Mrazivá tajemství - Praotec Čech (2018) (epizoda)

Na jednu stranu pravda o našem národu (bohužel), na stranu druhou mě tento díl nebavil a vím, že tvůrci mají mnohem lepší. A pointa R.I.P. vám dojde dřív než to tvůrci na konci odhalí (aspoň částečně).

Eric Clapton: život ve dvanácti taktech (2017)

Zrovna dohrála skladba Cocaine právě od Erica Claptona na jednom rockovém rádiu :-). Včera jsem šel do kina s cílem se něco dozvědět, neboť o život Erica jsem se nezajímal a něco málo mi říká jen jeho sólová tvorba, takže pro mě byly všechny informace přínosné. Takto by měly vypadat všechny životopisné filmy, začíná se narozením a končí se smrtí nebo současností (podle toho, zda daná soba žije), zde teda je dost komentářů přímo od Claptona. Je tu komplet dětství a potom ještě dvě odbočky k němu, jak už je dospělý a souvisí to se zrovna ukázanou situací. Ženy - přítelkyně, jeho "osudová" žena, kterou zrovna měl, když chlastal, tomu se říká pech. Jeho kamarádi, hudební spolupracovníci z kapel The Yardbirds, Johnem Mayallem & The Bluesbreakers, Cream, Blind Faith, Derek and the Dominos, zvlášť je zmíněn Duane Allman; dále Ericova závislost na kokainu a poté na alkoholu; vše podrobně až do roku 1991 (smrt jediného syna, jinak má samé dcery). Pak už je to 5 minutové letem světem až do současnosti (rok 2017) - nová manželka, dcery, dražení kytar za statisíce, kdy peníze šly na nadaci, která má léčebnu pro feťáky a alkoholiky na nějakém ostrově. Film končí na nějakém festivalu bluesmanů (asi pořádal Eric, či se nějak podílel) a snímek je věnován kamarádovi Palmerovi, který v roce 2017 skonal. Je to pro všechny, které zajímají životy kvalitních muzikantů a až na pár nudných pasáží (dvě u mě byly skoro na usnutí) je to zajímavý snímek.