Pan profesor - Dcera (2021) (epizoda)

Dyk je skvělý, ale ten zbytek nic moc, ale účty takové projekty zaplatí.

Pan profesor - Náhradník (2021) (epizoda)

Takový průměr, který nepřekvapí ani neurazí. Zápletka je jasná hned od začátku, ale český lid asi takové seriály rád.

1. MISE - Kdo s koho (2021) (epizoda)

Vcelku povedený díl s netradičním řešením, ale kdo ví, zda by byl happy end ve skutečnosti :-). Ale co se týká prohlížení rtg snímků a skenů z CT a MR na tabletu, tak to je věc, která mě neskutečné sere a je to jen zbožné přání tvůrců (něco jako diagnostický monitor jim nic neříká).

1. MISE - Příliš úspěšná praxe (2021) (epizoda)

Velmi povedený díl a je jasné, že seriál se bude ubírat jiným směrem než jsem původně čekal, pár dílů v české nemocnici a pak pokračování mise v Holandsku. Doma se naopak zdržíme či zastavíme, ale frekventanti vypadávají, takže to nekonečný seriál nejspíš nebude.

1. MISE - Hof a Hof (2021) (epizoda)

Pilot, kde se kombinuje nemocní a vojenské tématika - někdo zde napsal Zelený kód, tak to je přesně, ale baví mě to víc než jiná barva kódu, prozatím.

Ochránce - Andílek (2021) (epizoda)

"Spravedlnosti" bylo učiněno za dost. Správné řešení zde není a nejspíš ani nebude i Vaculík to zde řekne. Ale chápu roli rodičů oběti.

Ochránce - Vražda vychovatelky (2021) (epizoda)

2.díl je slabší jak zpracováním, tak tématem, ale opět je rozuzlení zajímavé. Ale ač se jedná o reálné případy, tak zde se POUZE inspirují, nikoliv interpretují, jak se skutečně staly.

Ochránce - Slabý kus (2021) (epizoda)

Zde pochvalím i dosti tvrdý název dílu, ale k tématu šikany se hodí. Nic není jasné jak se na první pohled zdá a v seriálu se snaží tomu dát, aby si z toho divák něco poučného odnesl, což je chvályhodné.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Marvelovka, takže je jasné, co vás čeká - hodně akce, vtípky, nějaká hláška a odkaz na předešlé filmy. V tomto případě pan Wong (Dr. Strange) a fake Mandarin (Iron Man), což byl skvělý tah a napadl mě taky před filmem aniž bych o takovém záměru slyšel - to je ta zábavná složka snímku. Jinak jde o rodinné drama, které nabylo většího rozměru. Záporák je jakýsi démon a celý film je hodně fantasy se souboji s nádechem asijské produkce (např. Tygr a drak). Na hrdinu s jeho kamarádkou se můžeme těšit v dvojce Dr. Strange (a sestra neřekla poslední slovo a bude následovat tatínka).

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Povedené a ve stylu GTA online nebo Volné jízdy v Mafii, ale naleznete zde i popkulturní odkazy a jelikož jsem byl v kině se dvěma nehráči a líbilo se, tak usuzuji, že film bavil i je. Ryanovi takové role sedí a on si je toho vědom.