Rob Roy (1995)

Čekal jsem podobného hrdinu jako Wiliama Wallace a jeho tažení. Ale tenhle film o tomto není. Prostě historický film o jednom reálném Skotovi. Na to, že se to odehrává o několik století později, tak Skotové v technologickém vývoji moc nepokročili.

Space Jam: Nový začátek (2021)

Potřeboval jsem rodinný film a to jsem dostal. Ale pro toho, kdo zná původní Space Jam, tak to vychází hůře, protože: chybí nový nápad či myšlenka. Změnil se basketbalista (+ jeho rodina) a technologie (digitální mrník, přehršel efektů). Na druhou stranu nenudil jsem se a zbytek mého doprovodu také ne. Potěšili odkazy na předchozí Space Jam včetně tehdejších záporáků a univerzum WB filmů, což by se dalo více a lépe využít.

Bábovky (2020)

Trošku nadhodnotím. Film mi přišel subjektivně delší, ale vůbec mě nenudil. Příběh je ze života a poselství filmu vede k zamyšlení nad životem či životy jiných. Mohl bych zde vypisovat jednotlivé střípky, ale napíšu jen jeden pro příklad: V mezinárodní firmě s cizím vedením je možné zvolit lidský přístup, který zde postava nezvolí a pak se se zlou potáže. Až na relativní happy ending to stojí za vidění. Herecké výkony dobré a herci vesměs známí.

Koruna - Wolfertonská senzace (2016) (epizoda)

Dobrý úvod tohoto historického seriálu. Nejspíš se mohlo začít i jinak, ale jsem rád za prostor, který je dán králi Anglie Jiřímu VI. (se kterým jsem se seznámil ve filmu Králova řeč). Vypadá to na zajímavý seriál.

Matky na tahu (2016)

Čekal jsem matky, které pojedou na dovolenou nebo víkend, a ne že budou "pařit" při práci a dětech. Ale i tak dobré a celkem zábavné. Jinak všechny tři jsou milfky, stačí si jen vybrat :-).

Boží mlýny - Provaz (2021) (epizoda)

Nuda, ale dám tomu ještě šanci. Podle rozhovoru s tvůrcem seriálu jsem čekal nějaké poselství čí pořekadlo v závěru. Takto aspoň vysvětlil, proč to pojmenovali Boží mlýny.

Herkules (1997)

Poprvé jsem tento film viděl v dětských letech a bylo to prvotní seznámení s antickou mytologií. Jedná se o příběh Hercula pro (americké) děti, takže s jeho mytologických příběhem má stejnou jen základní myšlenku. Je to zde dost písniček, vtipné hlášky a nudit se nebudete. Jediné mínus je, že se mohl ukázat průchod podsvětím, jistě to nebyla jen vyslovená myšlenka a střih hned jsem tam a k tomu ještě na Kerberovi.

Bridgertonovi - Po bouři (2020) (epizoda)

Po předchozím díle jsem měl jasno, kde je Lady Whistledownová. Novomanželé se usmíří a nakonec vévoda změní své rozhodnutí. Nejstarší mužský Bridgerton sice ostrouhal, ale on se s tím srovná. Řada je tím ukončena a nejspíš i osudy některých hlavních postav, které pokud se vyskytnou v budoucnu budou postavy vedlejšími či epizodními.

Bridgertonovi - Propastná vzdálenost (2020) (epizoda)

Vévoda se nakonec svěřil, ale k pochopení manželky to nevedlo. Zato mělo krásný orgáč na schodišti díky jeho puse. V závěru se snaží odhalit Lady Whistledown.