Cyanide & Happiness (2005) (seriál)

Cyanide & Happiness to je někdy opravdu maras a pointa to zabíjí. Za mě jeden z nejlepší dílů je o synovi, který dává matce dort a ten u zubaře je taky drsný. Ať žije černý a nechutný humor.

Škola základ života (1938)

Neviděl jsem celý film, ale je to opravdu komedie, při které jsem se smál a přes stáří snímku se některé věci ve škole nezměnily (za mého působení ve škole, aktuální situaci nesleduji), dále zlidovělé hlášky: "Muška jenom zlatá" a dobré herecké výkony. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že zdejší filmoví studenti ze septimy jsou staří i na vysokou školu nebo ve věku kdyby ji mohli studovat.

Vertical Limit (2000)

Vypůjčím si přirovnání od verbala: Horolezecké sci-fi. A opravdu je tomu tak.

Bentley Mulsanne (2011) (TV film)

Pořád na stejné brdo, když je to z cyklu Továrny dneška, navíc už tam několik aut bylo. Jen mě napadlo, že když to lakují ručně, tak jen tím nahánějí tu exkluzivitu, aby za to mohli chtít tu vysokou cenu, bo ruční lakování určitě neznamená, že je to lepší než to tím robotem.

Kanadská soda (2011) (pořad)

Někdy vtipné, někdy WTF? moment a dost často, bohužel to vtipné není vůbec či to nedává smysl.

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

Trošku dospělejší, ale ne o moc. V tomto případě je dvojka rovnocenná jedničce. Není možné aby se všechny ty trapasy staly jedné osobě, to tvůrci museli posbírat od kamarádů a známých a pak to vše hodily na Jima. Jeden vtípek se jakoby opakuje - vysíláčkový sex šířený neplánovaně přes celé město se nápadně podobá tomu live streamu z jedničky, ale je tu plno dalších vtipných situací, kterým se i po letech znovu zasmějete. To vše podpořeno rockových a pop či neopunkovým soundtrackem a to v té době hity od Blink 182, Green Day, The Offspring, Alien Ant Farm, Sum 41 a dalších. Navíc je tu i jedno životní moudro, že někdy je lepší mít menší krasavici, se kterou si rozumí, než nejhezčí holku ze školy.

Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997)

Co se v prvním díle vcelku podařilo zde nefunguje, dvakrát do stejné řeky vkročit nelze a je to lacinější než první díl o čemž svědčí i neobsazení Christophera Lamberta v roli Raidena.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Jak chcete z herní mlátičky udělat film? Tady se to vcelku podařilo, ale se hrou to v mnohém nekoresponduje. Nevadí, zde mám velmi subjektivní hodnocení jako fanda herní série Mortal Kombat.

Pompeje (2014)

Nic jiného se od toho čekal nedalo. První hodina je jakýsi příběh, který slepil dohromady Gladiátora a Spartaka a zbylých 35 minut je průběh první části sopečné katastrofy (z dostupných údajů to trvalo tři dny a začalo to v poledne což nám nejspíš nabízí tento film). V úvodu je zmíněn Plinius mladší což je jediný očitý svědek, který napsal dopis o této katastrofě. Sopečná katastrofa je klasický digitální bordel, jak to známe posledních pár let. Love story je zase "pisnička" o tom, jak "chudý sedlák chtěl princeznu", takže tady chtěl keltský gladiátor bohatou občanku Pompejí a nebudu lhát, když budu tvrdit, že byli spolu šťastní až do smrti (aspoň to se tvůrcům povedlo).

Bitevní vrtulník AH-64D Apache (2007) (TV film)

Překvapuje mě, že něco tak omylného jako člověk vyrábí špičkovou bojovou helikoptéru ručně, navíc od kostry až po vyzkoušení stroje uplynou tři měsíce, to si můžou Američané dovolit v dobách míru, ve válečném konflikt asi těžko. K dokumentu: Konstrukce od prvních nýtů až po letové zkoušky se zmínkou o výzbroji a využití (konkrétně v Afghánistánu). Lepší díl ze série Ultimate Factories (česky uváděné jako Továrny dneška).