Generálové Wehrmachtu (2007) (seriál)

1.díl: Útok na Evropu - aneb jak to všechno začalo, 2.díl: Zvrat - Válka v Rusku, 3.díl: Válečné zločiny - zlo páchané nejen na Židech (dle názvu dokumentu je jasné, že se zapojily i klasické armádní složky, což se dlouho popíralo), 4.díl: Odboj v armádě - ne všichni Němci byli s Hitlerem, 5.díl: Do hořkého konce - od roku 1944 do konce války v Evropě, v tomto díle už je málo rozhovorů od zajatých velitelů. Existuje mnoho dokumentů o druhé světové válce, v tomto jsou obsaženy tajné odposlechy rozhovorů německých generálů v britském zajetí, kterým nosily noviny, aby dostaly informace a prozradili tak více o tom, co si myslí. Jinak jsou vždy vypíchnuty osudy několika německých vojáků a jejich činnost po válce.

Prci, prci, prcičky (1999)

Tatíci jsou super, hlavně ten filmový od Jasona Biggse :-). Kultovní scény jako třeba ta s koláčem (odkazuje na to i anglický název filmu), live stream ad., prostě legendární komedie pro teenagery, podpořeno vcelku chytlavým soundtrackem. Vtipné i po několikátém zhlédnutí.

Česká pivní válka (2014)

Takový typ dokumentu mě nebaví, styl jak u Kmeny, ale tady to má trochu vyšší hodnotu. Takový film pro vyjádření výrobců a o partě nadšenců, kteří vaří vlastní pivo, to jsem čekal něco lepšího.

Boeing 747 - verze 8 (2010) (TV film)

Francouzský dokument Airbus A380 - Obr ve vzduchu mě zaujal více, díl z amerického cyklu Ultimate Factories o konkurenci je nadprůměrný, ale nabízí mnoho informací, i když většinou jen o konstrukci plus pár informací o zkouškách na závěr.

Robot Chicken (2005) (seriál)

Autoři jsou pěkní magoři, někdy je dost na hraně (pro někoho za hranou) dobrého vkusu, ale což.

Tokio: den, kdy skončila válka (2005) (TV film)

Tam, kde je dnes Japonsko je díky tomu, že tehdy prohrály 2.světovou válku. Sice opravovaní tak důležitého dokumentu zavánělo fraškou, ale nakonec to proběhlo vcelku korektně. Dále je zde zobrazeno začátek japonsko-čínské války a plus dalších pár údálostí z průběhu války a počátek obnovy a přeměny japonského císařství.

Conan: Dobrodruh (1992) (seriál)

Jako kluk jsem to sledoval na SuperMaxu a hned potom byli Transformers. Vysílali to v podvečer.

Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál)

Komentář k pilotu: Hned zkraje jsem už myslel, že budu nadávat, nakonec ne, ale smažka v hlavní roli moc pro mě pozitivní není "fandit" ji zatím nebudu. Dokážu si představit lepší úvod: takových 15 minut nejlépe TV či rozhlasových zpráv, kde už byly první výskyty té "chřipky" jak tvrdí ten ředitel střední školy, nějaké číslo tam padlo. Pak výskyt a zásah do života neúplné rodiny (jsem zvědav jak s tím autoři do dalších dílů naložili). Nechám se překvapit do dalších dílů. Ale je jasné, že úplný počátek se nedozvíme, pouze jak se to rozběhne v Los Angeles. V 2.díle se to už rozjíždí a je to klasika, kdy se lidem nic neřekne, aby nebyla panika, a pak nechápou, co se děje a rodiče se chovají obdobně vůči dětem. Doopravdy je to jen odpírání informací, což je k ničemu. A že se to takto semele se dalo čekat (využití prvku neúplné rodiny). V 3. a 4. díle přibyla armádní složka a ačkoliv je to na jednu straně zajímavé, tak mě sledování nebaví (oznámenou druhou řadu určitě vynechám), aspoň postavy jsou civilní a až na feťáka vcelku sympatičtí. 5.díl odkrývá další kousek začátku konce. Finále sezóny je dobré a defacto to tak mohlo i skončit. Mezeru to vyplnilo, ale autoři pojedou dále, bo Rick byl delší dobu v bezvědomí a navíc je to na druhé straně USA.

Empire State Building (2012) (TV film)

Mají zde bordel v názvech - Empire State Building je to stará budova z 30.let, ale oni zde mluví i o "věži jedna" což je One World Trade Center, která defacto nemá s Empire State Building nic společného (ale nahrazují spadlé "dvojčata"). Je opět standard z cyklu Továrny dneška.

Pád Singapuru (2011) (TV film)

Punkerman je troll nebo debil, ale to je jedno, stačí si nastudovat, jaký teror tam šířili Japonci. K dokumentu: První díl mi přišel nudný a druhý mě zaujal o dost více. Bylo tam i úvod válce v Asii i konec v podobě svržení atomových bomb a získání nezávislosti všech kolonii v oblasti. Mnoho věcí jsem nevěděl, přece jen Evropu a její události mám mnohem lépe nastudované. O Asii se obecně ví, jak to tam všechno Japonci zabrali a pak jak to hlavně Američané dobíjeli zpět. Tady to je o hlavně o britském impériu plus vše co k nim patřilo. Dost podrobné, takže by stačil i jednodílný dokument.