Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Animovaný

Recenze (1 893)

plakát

Underground Comedy (2014) (TV pořad)

Viděl jsem pár vystupujících, je to slabší stand-up, ale zasmál jsem se.

plakát

Nezapomenutelní (2014) (TV pořad)

Často přebrané pranky ze zahraničí, ale proč ne. Kolikrát mě napadlo, jak by to vypadalo u nás. Navíc ti dva to nedělají vůbec špatně. Nyní už dělají málo pranků či sociálních experimentů a více se věnují anketám hlavně se slečnami.

TOP 5 (2013) (TV pořad)

Je tam jen psaný text, takže lze sledovat bez zvuku. Nesleduji pravidelně, jen témata která mě zaujmou.

plakát

Hudební masakry (2013) (TV pořad)

Prakticky furt to samé, ale zajímavé sledovat jaká "ne"hudba se dá dělat nebo jak (ne)dělat hudbu.

plakát

Válka v poušti (2013) (TV film)

Jak je na to čas, tak se divák dozví spoustu maličkostí, které jsou mnohdy zábavné (např. hudební hit německé zpěvačky u britských a australských vojáků). Jinak první díl kompletně pojednává o bitvě v Tobruku, jak už je patrné z názvu. Druhý díl o El Alameinu, mi přišel slabší a méně poutavý než díl druhý. Hodnocení ale neměním.

Záložní plán (2010)

Co napsat k filmu, u kterého stíhám číst a k tomu odbíhat k práci a zjistit, že jsem prakticky o nic nepřišel a že jde vše podle "záložního plánu"?! Romantická příběhová klasika, jen to těhotenství má být asi jako inovativní prvek, pár úsměvných momentů zde je, ale komedie to není.

plakát

Technické souvislosti (2008) (TV seriál)

Supertanker na zemní plyn - nevím, ale dost mi to připomíná Brainiac, nejspíš i díky Richardu Hammondovi, který je vcelku vtipný, ale pokusy, které předvádí jsou učivo fyziky a chemie základní a střední školy. Je to divácky atraktivní, ale dost to odvádí pozornost od toho tankeru, takže je to takový "akční reality" dokument (nevím, jak lépe to nazvat). Most přes Korintský záliv - tento díl o poznání lepší, styl natočení stále stejný (jak jinak že), ale dneska to bylo o poznání zajímavější, nejspíš i proto, že mě mosty lehce fascinují. Raketoplán - i přes koncept, který mi plně nesedí, je to nejzajímavější díl, který jsem viděl. Pokusy dělané na Zemi pro věci, které jsou ve vesmíru jsou dosti zavádějící, ale budiž, aspoň to všichni pochopí. Formule 1 - vcelku zajímavý díl díky zajímavému tématu, jakým Formule bezesporu jsou. Hotel Burdž al-Arab - začíná to stupidním rozbíjením skla vodou, ale pak je to lepší a něco nového jsem se dozvěděl. Jen ten požár z osvětlení je dost vykonstruovaný, což přiznává i Richard Hammond. Japonský rychlovlak - Dle názvu jsem předpokládal, že se bude jednat o maglevy a ne o vlaky, které jezdí (i když rychle) po klasických kolejích. Tento díl mě vcelku zaujal, aby ne, Japonci to mají vychytané.

plakát

Věž svobody (2013) (TV film)

Poměrně nudný, blahosklonný a emoce vyvolávající dokument o stavbě mrakodrapu (to je ještě v pohodě) a o stavbě památníku (to je ta horší část). Bez toho patosu by to nešlo?!

plakát

Temné charisma Adolfa Hitlera (2012) (TV seriál)

Další z dokumentů zabývající se Adolfem Hitlerem. Po prvním díle zatím 4 hvězdy. Ukazuje, jak se dostal k moci a je to příčinou tolika faktorů, že to není možné zopakovat. Druhý díl už je o počátku války a o tom jak Hitler přesvědčil národ o "nutnosti" válčit. Třetí jen ve zkratce hodnotí válečnou situaci (jelikož se jedná o psychologický dokument, tak to není chyba) a ukazuje jak byl Hitler čím dál více mimo realitu. Je zde ale podstatná chyba: Joseph Goebbels neotrávil své děti, to učinila jeho manželka Magda. Být dokument staršího data, tak to chápu, ale je dva roky starý.

Letuška 1. třídy (2003)

Komedie to není, romantický film ano a i přes šablonovité schéma romantických filmů a předvídatelnost nejen děje, ale i situací se to sledovalo celkem dobře a nenudilo to (asi za to může to prostředí letušek, tam bylo pár úsměvných momentů). Navíc tehdy třícátnice Gwyneth Paltrow a Christina Applegate vypadaly zatraceně dobře, i když toho peroxidu na hlavě bylo až moc a Kelly Preston také, asi za to mohly ty sexy úbory letušek u té malé letecké společnosti s vnitřním mottem: "Dlouhé vlasy, krátké sukně."