DocBrown

Emmet Brown

Velká Británie

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61
    • 29.5.2020  11:04

Úvodní skeč s vrahem je dobrá sonda do britské duše. Bez něj bych 4* asi nedal.

• 28.5.2020  17:39

Trochu slabší epizoda, ale nakonec dávám jednu navíc za originálního vraha.

• 22.5.2020  21:48

Vermírný prd. Zase skoro 3.5*, ale tentokrát hodnotím míň kvůli tomu až patetickému sebeobviňování a opět vtipná závěrečná rozmluva mé rozhodnutí už nezmění.

• 21.5.2020  17:16

Výprava parádní, to ano. Příroda, hudba, hrady a hlavně kostýmy, tohle období považuju nejlepší z hlediska módy, že i Atkinson vypadal švihácky. Až na Elizabeth, jejíž umělé čelo a paruka vypadaly hodně rušivě, skoro až klingonsky. Horší je to s historickým zpracováním, kdy si autoři poněkud ohnuli fakta, aby z toho udělali velkou rivalitu mezi Elizabeth a Mary, ve skutečnosti se nikdy nesetkali. To nejhorší je ale naprostá plochost a černobílost postav, Mary je tak půvabná, milá, krásná, že i k tomu vraždění má ten správný důvod, zatímco Elizabeth je ta proradná, která na Mary nastraží všechno zlé. Bothwell spadl do té kladné přihrádky, ačkoli to byl taky pěkný dáreček. Zajímavý je ale Dalton, jehož postava asi skutečně byla tak hnusně slizká. No a Patrick McGoohan je jak vystřižený z ostatních Columbovských záporáků. Nejvíc ale vyčítám filmu dost děravý scénář a chybí tu jakákoli bitva, zejména ta u Langside, což byla její definitivní pořážka svým nevlastním bratrem. Takže ve srovnání s daleko vyváženějším Cromwellem tenhle film jasně prohrává.

• 21.5.2020  17:06

Výborná parodie na superhrdiny, hlavně vyvolávač vlaku duchů a Noob-Noob

• 19.5.2020  21:39

Haha, v době Jackie Stewarta a Grahama Hilla si povzdechne, že jezdci jako von Trips už nezávodí.

• 18.5.2020  22:30

Fajn, po delší době konečně lepší 4*+ epizoda, Meg je stále vděčné téma

• 14.5.2020  17:12

Aneb proč nechodit na terapii. Úkol pro scénáristu byl asi vymyslet tu nejabsurdnější proměnu.

• 12.5.2020  10:02

Grey jistě drží hereckou úroveň seriálu na absolutním maximu. Ty noční scény parního vlaky byly úžasné.

• 10.5.2020  17:23

SPAM je klasika, která mnoho let poté změnila terminologii. Britové to berou jako nejvíc shit jídlo, nakonec to ale není tak hrozné, obdoba lepšího lančmítu. Vedle toho je ale i skeče s Maďarem a revolucionáři maximální.

• 8.5.2020  10:50

Moderní vánoce nemám rád, ale tuhle staroanglickou (notně odlehčenou) vánoční atmosféru ano. A ještě měli starou dobrou husu a né levného suchého krocana/krůtu jako dnes. Burke skvěle nahrává opět koncertujícímu Brettovi.

• 7.5.2020  23:17
    Michael Palin v Severní Koreji (TV seriál) (2018)

Jaký kontrast Palina proti té skupince buranů z českého rádobydokumentu. Když jsem měl druhý den ráno stále silný dojem, tak zvušuju na 5*. A taky za to, že jim promítl Monty Pythony.

• 7.5.2020  20:05

První půlka s nasraným Spockem a samotný závěr je výborný, ale celý souboj působí poněkud naivně (a nelogicky), takže na plný počet nedosáhnu.

• 7.5.2020  19:57

Ačkoli ten začátek s rukou a "posedlým" Scottym vypadá nadějně, a později se k tomu přidá Čekov, ten příběh s Apollem a tuctovou Trek-girl je až příliš béčkový a né příliš originální. A to jsem za motiv Antiky rád. Možná protože herec byl vybírán podle vzhledu a ne podle charizma.

• 7.5.2020  16:54

Určitě to neberu jako nejlepší díl (dle csfd), ale na plný počet to stačí. Hlavně za Rickův trik s cedulkou na pistoli.

• 7.5.2020  16:52

Mad Maxe jsem miloval, takže o fous za plný. Ačkoli mě utvrdila až postapokalyptická domácnost. Jerry fakt poněkud chyběl.

• 6.5.2020  20:37

Jsem si jistý, že kdyby ta Frankova historka byla na youtube, tak se všichni zasmějí.

• 6.5.2020  16:04

Velmi velmi nepříjemný Kemp, Brett ho převezl dokonale. Doslovně jak to Doyle napsal. You are Holmes the meddler, Holmes the busybody, Holmes the Scotland Yard Jack-in-office!

• 5.5.2020  19:02

Vítr si zlomil nohu je jedna z nejlepších hlášek seriálu. Flagg je každou svou návštěvou šílenější a šílenější, na škodu to ale není.

• 5.5.2020  16:39

Mám rád vlaky, ale ještě lepší byly opět kreslené klipy. A výbuchy na závěr rozhodly o plném počtu.

• 4.5.2020  20:40
    M*A*S*H - Sestry (S05E06) (epizoda) (1976)

Na to, že se MASH snaží být více reálný, tak je zabavení stanu vrchní sestře se záminkou karantény neskutečně naivní.

• 30.4.2020  19:04

Poněkud slabší díl, kromě boje se lvem a tučňákem a zápas gynekologů s imitátory Long Johna Silvera.

• 28.4.2020  19:47

Ta svatební hudba je Pomp and Circumstance. Jednou jsem jí slyšel v nákupním centru a hned se mi vybavila svatba, ale roky jsem nemohl přijít na to jaká. Až po letech když jsem tenhle díl viděl znovu ...

• 28.4.2020  15:39

I have no idea what that was about.

• 27.4.2020  09:16

Taky ty komentáře považuju za dementní (bohužel i po 6 letech), dílu ale bohužel chybí pointa (třeba bude v dalším)

• 26.4.2020  17:36

Po trochu nudnějším začátku na svatbě zase paráda, hlavně na miniplanetě, ale cliffhangery prostě ze zásady nemám rád (a to uvidím následující díl za pár dní), takže za plný počet nakonec ne. To nic nemění na tom, že druhá série byla opět 5*

• 25.4.2020  16:07

V tomhle díle byly nejlepší nakonec ty Gilliamovy kreslené skeče, škoda, že moc nerozumím australským specifikům.

• 23.4.2020  22:30

Nad 50% až díky Meg na konci

• 22.4.2020  21:34

Po tom šoku bylo dost těžké tenhle díl objektivně, hlavně když Hawkeye na začátku vtipkuje jako by se nechumelilo. Když si ale odmyslím co se stalo a přihlédnu ke Klingerově Je jaro, pane, tak je to slušný díl.

• 21.4.2020  21:26
    M*A*S*H - Big Mac (S03E21) (epizoda) (1975)

Klinger toho předvedl hodně, ale tohle je fakt asi top.

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61