Trhák (1980)

Tezko hodnotit jako celek. Film hodne spatny, spousta hluchych mist. Ani povedenych vtipnych momentu tu moc neni, i pres Divadlo Jary Cimrmana. Ale ta hudba je skvela s temi nejlepsimi predstaviteli tehdejsi doby krom Gotta. Cepek jiste cni nad ostatnimi 'ja ho zabiju / to jste mel udelat pred pohrbem', naopak Kukura neskutecne nudi.

Mary Berry: Love to Cook (2021) (pořad)

Vetsinou jednodussi recepty, ale dost rozmanite, hodne masitych jidel, tak tu 4* dam. Nekdy se pousti i do vetsich akci. Pro zacatecniky i mirne pokrocile je tahle serie idealni.

Mary Berry's Fantastic Feasts (2022) (pořad)

Babiccin mirny podprumer, bohuzel skoro vsude pece jen s praskem do peciva. Ale pro zacatecniky to je jako vzdy dobre, umi do podrobna popisovat postup a mnozstvi jako vzdy.

Kuchařská pohotovost (2009) (pořad)

Kupodivu i tenhle pokus CT o kucharskou reality show mi obcas prinese nejake nove netradicni recepty.  Mezi 2 a 3. Ale treba livance poctive z kvasku a ne prasku jako Marsalek, tak o fous tu treti dam.

Evropa dnes (2008) (pořad)

Dily o videnskych parcich a vanocnim pecivu byly hodne zajimave

James Martin's Spanish Adventure (2023) (pořad)

Slava! Konecne se na CSFD objevil prvni porad meho nejoblibenejsiho TV kuchare Jamese Martina. Kolik ten me toho naucil! I kdyz bohuzel tahle spanelska serie je trochu slabsi, kvantita nahrazuje kvalitu (na Martinovy pomery). Vetsina spociva v jednoduchem grilovani s podobnymi marinadami, ac z nejlepsich spanelskych ingredienci (iberico, chorizo, pimenton!). Rick Stein mel ve Spanelsku 'jen' 4 dily, ktere byly o neco vydatnejsi. Stredomorska kuchyne je proste ta nejlepsi.

Rocket to the Moon (1967)

Mezi predeslym (nejslavnejsim) zavodem letadel do Parize a nasledujicim zavodem aut do Monte Carla se Terry Thomas a Gerd Froebe setkava pri zavodech na Mesic v prostredim dile velmi neoficialni trilogie. Presneji receno, nasledne dva dily se snazily neuspesne prizivit na uspechu Bajecnych muzu. Tady to nakonec neni ani moc samotny zavod, ale jen 'priprava'. Na treti se musim hodne snazit, fakt asi jen za tyhle dva herce. Bez nich sotva za 2.

Všechno, co mám ráda (2018) (pořad)

Neni to takovy pruser, takove hodnoceni si to urcite nezaslouzi. Obcas se tam objevi par zajimavych receptu, napr na nakladana masa nebo netradicni peceni (napr rezy ze svaraku misto punce). Spousta nepotrebne omacky, to jde ale preskakat