Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi

Recenze (1 900)

plakát

Jaro na chalupě (2008) (TV seriál)

To jeho jehněčí srdíčko jsem hned musel udělat a bylo výborné (teda hlavně kvůli té bohaté omáčce)

plakát

Hairy Bikers: Route 66 (2019) (TV seriál)

Jeden z mnoha kulinářských cestopisů (které tu bohužel zatím chybí) téhle povedené dvojce.Mám je fakt rád (až na toho masového vraha vytetovaného na rameni obou), tahle série je vzhledem k vysokému standardu spíše podprůměrná, což je dáno tím že americká kuchyně není žádná sláva. S jejich cestami po Evropě se to nemůže rovnat. Ve druhém díle se mihne na plakátu Zlín

plakát

Rick Stein's India (2013) (TV seriál)

Další velmi příjemný Rickův cestopis, tentokrát z Indie. Myslel jsem si, že šest dílů na jednu zemi musí být až příliš moc, ale nakonec to ušlo, přece jen kuchyně z jednotlivých oblastí se mírně liší. Perličkou byl rozhovor z Dalajlámou o něčem tak přízemním jako o jídle. Miluju jak se Rick snaží pro diváky popsat každý recept do největších detailů. Velký kontrast proti dost hroznému Great Escape Gordona Ramsayho

plakát

Jamie: Keep Cooking Family Favourites (2020) (TV pořad)

Britský Babica aneb pizza z prášku do pečiva s levnou anglickou klobásou nebo kupované gnocchi. Co na to asi říká jeho mentor Gennaro? Na vaření z polotovarů a kupovaných směsí (curry, cajun) fakt koukat nemusím.

plakát

Jamie: Keep Cooking and Carry On (2020) (TV pořad)

Jamie skutečně čím starší, tím horší a tímhle se už degradoval na úroveň Babicy nebo Hrušky. Já lockdown využil k tomu, abych se naučil vařit pořádně, protože jsem na to měl daleko víc času a Jamie tady plácá co najde v mrazáku jako kdyby se nesmělo chodit nakupovat (problém byl jen sehnat těstoviny a mouku)

plakát

Jamie's Super Food (2015) (TV pořad)

Osobně mám zdravé jídlo rád a cukr prakticky nepouživám, takže mi ty recepty částečně vyhovují. Ale jeho až extrémní omezování oleje je opravdu už hodně za hranou, navíc když to radši spálí bez oleje do černa. Nejsem sice fanouškem kvanta másla Jamese Martina a jeho dvojté smetany do všeho, ale tohle je opačný extrém, daleko horší. A taky škoda že nedává větší prostor těm lokálním kuchařům z jeho cest, jako to třeba dělal s babičkama v Itálii a vymýšlí kraviny jako burger z tofu a strouhanky

plakát

Jamie nezahálí (2010) (TV pořad)

Marrakéš 3*, Stockholm 4*, Andalucia 4* (this one is like a Ferrari, this one like a ... Audi V10 and this one like Skoda), Benátky 4*, Fr. Pyreneje 3*, Athény 3* (kebab v Řecku? OMG!)

plakát

Rick Stein's Long Weekends (2016) (TV seriál)

V poslední době jsem viděl opravdu hodně kulinářských cestopisu, zejména těch britských. Některé jsou hodně kvalitní, Britové se (úspěšně) snaží vylepšit svojí kuchyni nápady ze všech konců světa. Ale ty nejlepší dělá prostě Rick Stein. Nemá takový všeobecný přehled jako James Martin, nemá Michelinskou hvězdu jako Tom Kerridge nebo není takový showman jako Hairy Bikers, ale má ten nejpříjemnější projev, až poetický, s nulovou arogancí. Miluju jak když někdo vaří, tak kolem něho pozorně dělá poznámky do notýsku, aby to pak všechno mohl divákům sdělit. Dříve vyloženě zaměřený na mořské plody, v poslední době dělá výborné dokumenty s daleko "vyváženějším" jídelníčkem. Bordeaux 4*, Reykjavik 5*, Berlin a především Vídeň samozřejmě 5*, anglo-americká kuchyně tak hříšně opomíjí naší středoevropskou, plnou kmínu, kysaného zelí a křenu, Bologna 4*, Lisabon 3*, Cadiz 4*, Thessaloniki 5* (řecká kuchyně bývá také opomíjená, přitom patří k těm nejlepším), Palermo 4*

plakát

I Gordon Ramsay se nechá poučit (2010) (TV pořad)

Dle českého názvu se Gordon možná nechá poučit, ale nás zrovna moc neupoučí. Za celou sérii tam není jediný recept, který by byl kompletně popsán, vždy jen pár ingrediencí. Navíc Gordon zrovna není dvakrát zábavný sympaťák. Je tam pár zajímavých momentů a poslední dva díly jsou už lepší nad 50%, ale v silné konkurenci ostatních britských kulinářských cestopisů (Rick Stein, James Martin, John Torode, Ainsley Harriot, Jamie Oliver, i Hairy Bajkeři) je to ten nejslabší.

plakát

Hrnečku vař: Jamie Oliver v Itálii (2005) (TV pořad)

První dva díly jsou dost mizerné, ale pak se to rozjede. Spíše kvuli samotné Itálii než Jamiemu. Jídlo v Itálii je prostě nejlepší (sorry Francouzi). Hlavně návštěva ve školní jídelně byla úžasná, když vzpomenu na všechny ty roky ztracené v socialistických školních jídelnách s UHO a flaxou.