javak810i

student

Skype: pes.oknem

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 16.9.2018  17:43

Německá variace na film "Nedotknutelní" inspirovaná skutečným příběhem těžce nemocného teenagera a floutka z bohaté rodiny, který se o něj začne starat. Film funguje překvapivě dobře, poměr vtipných a dojemných scén je podle mě vyvážený. Elyas M'Barek tu hraje téměř stejně jako učitele z Fajků, ale to je dobře. Hlavní dvě výtky bych měl k dabingu (ale protlačit německý film s titulky do českých kin je asi problém) a k hereckému výkonu Davidovy mámy. Každopádně pohodový a vtipný "feel good" movie, za mě 4*

• 16.5.2018  10:09
    Deadpool 2 (2018)

Horší než první Deadpool ale lepší než Brown Panter

• 6.5.2018  17:02

Koukám, že to tady asi nikdo neřekne, takže to udělám já. Zklamání! Trailer navnadil na napínavou lekačku s hustou atmosférou a notnou dávkou akce. Nakonec jsem se ale dočkal, alespoň v první půlce, celkem nudného filmu, jemuž žánr "horor" moc nepřísluší. Celý nápad točící se kolem monster útočící na zvuk a nutnosti být potichu by nebyl až tak špatný, pokud by nezůstaly některé věci očividně nedomyšlené. SPOILERY. Proč si nevystlat stěny domu molitanem nebo jistou vystýlkou izolující zvuk? Proč si neudělat přístřeší blízko vody nebo jiného zdroje zvuku, jak to měly monstra s útočením na ruchy nevydávané lidmi? Jak to, že armáda neudělala nějakou zvukovou návnadu a pak ty monstra nevyhodila do povětří? Jak to, že na jejich největší slabinu přijde nějaká desetiletá holčička až po roce a půl? Jak byla schopna Evelyn porodit během pár minut? A mohl bych pokračovat dále. Dávám tři hvězdičky za nápad a už ne tak nudnou druhou polovinu filmu.

• 31.12.2017  11:00

Muzikály rozhodně nejsou mým to-go žánrem a například u loňského La La Land jsem napsal, že by se mi víc líbil jako normální romanťák bez tančících a zpívajících scén. Pro Největšího showmana to ale neplatí, tady to naopak funguje skvěle a podle mě jsou tu i lepší písně (tři z nich si po zhlédnutí pouštím pořád dokola, což se předtím nestalo) a choreografie je místy dechberoucí. Opomenout samozřejmě nesmím ani herecké výkony. Hugh Jackman coby mě coby zpěvák přesvědčil už u Bídníků a je na něm vidět, že si tenhle film opravdu užíval. To samé platí i o dvojici Zack + Zendaya, mezi kterými to uvěřitelně jiskřilo. Sečteno podrženo - skvělý "feel good" movie, který z vás vyžene ten povánoční splín. 4*

• 24.9.2017  18:42

Celkem zábavné, nízkorozpočtové a cheezy akční béčko, které těží především z vtipného scénáře, který si nezřídka utahuje ze zajetých žánrových klišé a také samozřejmě z Arnolda Schwarzeneggera, jenž se sice objeví až ke konci filmu, ale rozhodně nezklame. Díky krátké stopáži film rychle uteče a kromě kamery (něco mezi POV Hardcore Henry a klasikou) a chabých efektů vlastně nemám filmu moc co vytknout. Jedná se zkrátka o takovou hříčku, na níž je vidět, že ji tvůrci stvořili jen tak pro radost. Lepší 3*

• 5.8.2017  01:05
    Dunkerk (2017)

Po třech letech k nám do kin dorazil další Nolanův počin a opět se o něm mluví jako o filmu roku. Já si ovšem s touto nálepkou, na rozdíl od předchozího Interstellar, nejsem vůbec tak jistý. V případě Dunkirk je asi přehnané mluvit o zklamání, ale popravdě mě nenadchnul a neoslovil tak hodně, jak jsem čekal (a přál si). Tedy po technické a vizuální stránce se nedá filmu moc vytknout, bojové scény jsou napínavé a velmi realistické. Také vidět ten obraz na velkém plátně v IMAXu byl zážitek sám o sobě. Ale na tohle už jsme u Nolana nějakou dobu zvyklí. Co bych já očekával, a nakonec se tak neděje, je, že budu chválit soundtrack. Teď nechci křivdit jeho autorům, možná to byla chyba špatného ozvučení kinosálu, ale v mnohých pasážích byly basy doslova ohlušující, až to kazilo dialogy a ostatní zvukové efekty. Kromě toho ale hodnotím hudební doprovod kladně, bez něho by některé scény nebyly zdaleka tak napínavé a dramatické. Herecké výkony jsou z mé strany celkem bez výtek, snad jen Cillian Murphy mi přišel trochu nevyužitý. Tím rozhodně nechci zpochybňovat roli jeho postavy ve filmu, ale vzhledem k tomu, že jeho jméno patří mezi ty známější z obsazení, jsem očekával něco trochu jiného. No, zatím to až na pár výtek vypadá, že má Dunkirk slušně našlápnuto, tak proč to pro mě tedy nebyl filmový zážitek roku? Těžko říct. Z části to může být příběh, na kterém není nic světoborného, protože se film drží relativně známé historické události, u které moc nejde něco nového vymyslet. Důležitější ale asi budou emoce, konkrétně jejich absence ve filmu - prakticky jediný, na kom mi záleželo, byla postava Toma Hardyho. Dále dojemné připlutí civilní flotily a následný návrat domů mě také nechali celkem chladným. Přitom zrovna tenhle film by si podle mě zasloužil mnohem silnější "coming home" moment. O chybějící "brothers in arms" chemii mezi vojáky už ani nemluvím. Jako dokumentární záběry z války skvělé, ale aby vás film skutečně oslovil, tak vás musí chytit i trochu za to srdíčko, alespoň já to tak mám. Co se mi na druhou stranu třeba hodně líbilo, byla úvodní krátká scénka ve městě, škoda že byla zároveň jedinou, která se tam odehrála. Sečteno podtrženo - Dunkirk je velmi dobrý válečný film, ale snímky jako Zachraňte vojína Ryana, Černý Jestřáb sestřelen nebo seriál Bratrstvo neohrožených v mých očích rozhodně nepřekonal. 4* a 80%

• 8.7.2017  00:33
    Out (2017)

Na to, že se jedná o studentský film, tak to ještě dopadlo celkem dobře. Některé momenty jsou dokonce vyloženě vtipné a povedené (výběr prutu, návštěva u toho Rusa a jeho "barbie"), zbytek filmu je ale takový mdlý a unylý, takže nudě se nevyhnete. Naštěstí stopáž nedosahuje ani hodiny a půl, takže se to dá vydržet. Za mě 2*, viděno na KVIFF 2017

• 8.7.2017  00:31
    Juze (2017)

Dle mého názoru celkem realisticky pojatý pohled do složitého života v indických slumech. Příběh je na poměry festivalových snímků mladých režisérů překvapivě dobrý, ale trochu ho dobíjí "nudné" zpracování, které z 93 minut snadno udělá dvě hodiny (např. kompletní absence jakéhokoliv soundtracku). Slabší 3*, viděno na KVIFF 2017

• 8.7.2017  00:28

Davida Lynche znám jako svérázného režiséra, jehož styl (ať už někomu sedne či nikoliv) se rozhodně nezapře. O jeho kariéře jako malíře a výtvarníka jsem ale téměř nic nevěděl a proto byl pro mě tento dokument takovým zajímavým překvapením. Přiblíží vám jeho dětství a perné umělecké začátky až do doby, kdy se pustil do hraných filmů. Pokud tedy hledáte dokument hlavně o jeho filmové tvorbě, pak tenhle není pro vás. Jinak se ale jedná o solidně zpracovaný snímek. Slabší 4*, viděno na KVIFF 2017

• 8.7.2017  00:23

Hrozně se stydím za to, že jsem se k poctivému zhlédnutí Shawshank Redemption dostal až teď. Pozdě, ale přece. A opravdu, skvělý film, vlastně prakticky dokonalý, protože mě nenapadá, co bych mu měl vytknout. Silný příběh se skvělými hereckými výkony a výbornou režií - tam se těžko hledají chyby. Je to podle mě ten nejlepší film vůbec a nejlepší, který jsem kdy viděl? To nevím, ale vím jistě, že mu dám 5 hvězdiček a všem, kteří ho ještě neviděli, to doporučuji co nejdřív napravit.

• 27.6.2017  23:04

Přiznávám se, že první dva díly (ani samostatné Minions) jsem zatím neviděl, měl jsem je ale zafixované jako fajn a vtipné animáky pro celou rodinu a proto jsem se na projekci nové trojky celkem těšil. Ovšem po odchodu z kina musím říct, že jsem zklamán. Nevím čím to je, jestli jsem šel na film se špatnou náladou a nebo jsem na tenhle typ animáků už moc starý, ale Despicable Me 3 mi nepřišel ani moc zábavný, ani moc vtipný. Třeba v porovnání s jiným animovaným filmem pro děti - Zootopia, který jsem viděl nedávno, se to kvalitou nedá srovnat. Celkově lepší 2* a popravdě moc motivace zhlédnout první dva díly po tomto ani nemám.

• 22.6.2017  00:14

Epická akce, kvalitně zpravované CGI efekty, solidní 3D a OK soundtrack. To je asi vše, čím se noví Transformers můžou pochlubit (možná ještě Laurou Haddock alias levnější kopie Megan Fox). Sice bych je hodnocením zařadil o něco výš, než předchozí díl, ale na 3 hvězdičky to podle mě pořád není. Děj je totiž "all over the place", scénář dětinský a když se zrovna neděje nějaká řežba, tak film působí hrozně roztahaně a nudně. Bohužel, ani výše zmiňované dobré audiovizuální zpracování a Anthony Hopkins to nezachrání. Lepší 2*

• 8.6.2017  00:13
    Mumie (2017)

A tak tu máme první vlaštovku, která zasévá semeno moderních rebootů klasických monster movie od Universal - Mumii. Musím se přiznat, že k tomuhle filmu jsem byl zčásti skeptický už při zhlédnutí prvního traileru, ale vzhledem k obsazení jsem si stále říkal, že to nakonec dopadne lépe, než ukázky naznačovaly. Naneštěstí to není tak úplně pravda. V porovnání s originálem ze třicátých let i s remakem ze sklonku minulého století jde na to nová Mumie trochu jinak. Nechci úplně hodnotit, jestli lépe, či naopak. Ale na můj vkus je tady až příliš fantasy prvků zasazených do současné moderní doby a naopak moc málo při zemi se držících, uvěřitelných záběrů. To společně se skutečností, že se jen naprostá menšina filmu odehrává v egyptských reáliích, zapříčiňuje to, že se z něho vytrácí taková ta mystická atmosféra, která třeba Mumii z roku 1999 nechyběla (a to se ten film na rozdíl od tohoto bral o dost méně vážně). Zkrátka chybí tu takové to mýtické dobrodružství s kapkou nadsázky, kterým předchozí film bohatě oplýval (stejně jako třeba Indiana Jones). K tomu mi také přišlo, že hlavní záporná postava nebyla nijak extra výrazná (nic proti ženským rolím, ale Arnold Vosloo je Arnold Vosloo) a také Russell Crowe působil jako SPOILER Dr. Jekyll spíš směšně než jakkoliv jinak :D. Letošní Mumie je zkrátka víc akčním hororem, který ale funguje velmi dobře a i přes PG13 rating je to místy dost hustá podívaná. Takže z tohoto hlediska je to fajn film, ale milovníky klasiky nejspíš zklame. 3*

• 4.6.2017  23:35

Po dvou letech jsme se opět dočkali hraného remake další Disneyovské klasiky a jedné z oblíbených pohádek mého dětství - Krásky a zvířete. Stejně jako u předloňské Popelky se i tady dočkáme vhodně zvoleného obsazení, úchvatné výpravy a krásného vizuálního zpracování, které věrně odpovídá své kreslené předloze. V tomhle směru lze filmu máloco vytknout. Ovšem jednu osobní výhradu bych k němu měl - sice vím, že písničky jsou neodmyslitelnou součástí filmových pohádek Disney, ale neřadím se zrovna mezi jejich fanoušky a obzvlášť u Krásky a zvířete mi celkem vadily. 4*

• 2.6.2017  23:51
    Wonder Woman (2017)

Bravo! Tvůrcům z DC Comics se asi konečně podařilo rozluštit tajemství úspěšných komiksových blockbusterů od Marvelu, protože nová Wonder Woman jim směle konkuruje. Filmu nechybí notná dávka vtipu, špetka romantiky i napětí a hlavně pořádná nálož akce, kterou ještě umocňuje skvělé vizuální zpracování. Pravda, občas je to všudypřítomné použití zeleného plátna a CGI trochu znát, ale kdo by těmto nedostatkům věnoval pozornost, když má před sebou nádhernou Gal Gadot. Naopak musím pochválit kamerové záběry a choreografii bojů z blízka, které ve mě místy vyvolávaly vzpomínky na trilogii Matrix (a to včetně uvážlivě použitého slow-motion). Celkově film funguje dobře a hlavně baví. Kdybych měl něco vytknout, tak by to byl asi vleklý začátek a místy trochu cringe-worthy scény ke konci. Jinak je ale Wonder Woman dle mého názoru nejlepším filmem z DC universa za posledních 20 let (pokud nepočítám Nolanovu trologii o Batmanovi). Po slabém Batman vs Superman rozhodně příjemná změna a krok správným směrem. Solidní 4*

• 1.4.2017  01:27

Číňané zachrastili zlaťáky, zaplatili si pár hollywoodských herců a stvořili CGI adoraci na Velkou čínskou zeď a její strážce. Co na to říct. Snad jen to, že by možná filmu víc prospělo ušetřit za Matta Damona a spol., a dát trochu víc peněz programátorům, protože místy ty počítačové efekty vypadaly jak ze hry na Playstation 2. Ale když už nic, tak aspoň příběhově se jedná o takové průměrné akční béčko. Celkově mi však "Čang čeng" přijde jako zbytečný film. 2/5

• 24.3.2017  11:53
    Život (2017)

Svůj komentář bych rád začal výtkou k traileru, který prozrazuje takřka celý děj filmu až na závěrečný "plot twist". Každopádně teď už k samotnému Životu. Poukazovat zde na očividnou podobnost s některými nejmenovanými sci-fi snímky by bylo nošení dříví do lesa, takže se budu víc soustředit na to, co mě konkrétně (ne)zaujalo na Espinosově nejnovějším počinu samotném. V prvé řadě musím pochválit vizuální zpracování a soundtrack. Na efektech je v dobrém slova smyslu znát velký rozpočet a hudba dodává ty správné "grády" přesně kde jich je třeba. Co mi ale trochu vadilo byly zvukové efekty ve vesmíru. Je mi jasné, že tohle je mnohem víc horor než o realismus snažící se sci-fi, ale třeba v Interstellar mi jejich absence přišla jako zajímavý detail, protože jak všichni víme - zvuk se vesmírem nešíří. Dále musím vychválit i design samotného "vetřelce" z Marsu, který je jednak dostatečně hororově děsivý a zároveň v rámci žánru i celkem originální. Poslední věcí, která mě příjemně překvapila, je samotný závěr filmu - sice ty poslední tři minuty tak trochu tušíte, ale stále si nejste jistí, jestli to ti filmaři fakt udělají nebo ne :D. No a teď se nevyhnutelně dostáváme i ke kritice. Herecké výkony mi nepřišly ničím výjimečné, některé postavy se v určitých situacích chovají dost nelogicky a k žádné z nich jsem si nedokázal vytvořit takové pouto, aby mi nějak extra záleželo na tom, jestli ve filmu umřou či nikoliv. Taky celá ta událost mi přišla v souvislosti s bezpečnostními opatřeními trochu přitažená za vlasy. Ale tak co, bez ní by nebyl ani žádný film. Na závěr musím zmínit žánr horor. Nepopírám, že by nebyl tenhle film místy napínavý, ale hororový element jako takový mi přišel dost slabý. Ano, divák se dočká pár "lekaček", ale žádná se mnou ani nepohnula. To je ve srovnání s "dokovací" scénou z Interstellar, kdy Matt Damon udělá svou osudovou chybu, a u které jsem doslova vyskočil z křesla, trochu smutné. Za mě 6,5/10

• 23.2.2017  00:03
    Lion (2016)

Já si nemůžu pomoci, ale k tomu, abych dal filmu vyšší hodnocení, by mě musel více emocionálně oslovit. Bylo vidět, že se o to hodně snažil, ale na mě to nějak nezafungovalo. Nevím, zda za to může občasná nevěrohodnost hereckých výkonů, nebo jen mé cynické, zamrzlé srdce :D. Každopádně očividně se našlo i hodně lidí, které film citově uchopil a nepustil a já jim závidím. Když ale pominuty tenhle fakt, tak po ostatních stránkách musím upřímně uznat, že se jedná o dost vydařený snímek se silným příběhem a především krásnými záběry a skvělým hudebním doprovodem. Jen díky té absenci citového napojení na hlavní hrdiny jsem se místy tak trochu nudil. Za mě lepší 3*

• 5.1.2017  18:09
    La La Land (2016)

Tento Chazelleův líbezný romantický počin s mou oblíbenou hereckou dvojicí v čele se sice vydařil, nicméně Whiplash v mých očích nepřekonal. U každého romantického filmu je důležité, aby vás nějakým způsobem emocionálně zasáhl, a to se La La Landu podařilo jen z části. Asi nejvíc tomu paradoxně škodí pěvecké a taneční scény, které sice k muzikálům patří, ale zde mi přišlo, že spíš odvádí pozornost od samotného příběhu. Nechápejte mě špatně, soundtrack i choreografie jsou na skvělé úrovni, ale já osobně jsem si mnohem víc užil druhou polovinu filmu, která je o poznání méně muzikálová, a myslím si, že kdyby tomu tak bylo už od začátku, dopadlo by to mnohem lépe. Krom toho totiž nemám moc co vytknout, herecké výkony, dialogy i střih s kamerou by se daly jen stěží kritizovat. Takže moje rada pro příště - více lásky, méně zpívání (to obzvlášť platí pro Goslinga, kterému to jde mnohem lépe s klavírem). Za mě lepší 4*

• 10.7.2016  00:09
    Na hraně (2016)

Musím poděkovat velmi nepohodlným židlím v Lázních III a tomu, že moje řada byla čirou náhodou tou nejobsazenější v sále. Bez toho bych totiž film nedokoukal, protože bych buď usnul, nebo odešel dlouho před koncem. K mé smůle jsem byl tedy vydán na milost tomuto společnému dílu dvou tureckých režisérů v celé jeho délce. A jaké to bylo? Ještě před samotnou projekcí nás uvaděčky vnadily na údajně "ohromující audiovizuální zážitek" a "mistrovskou kameru". Svou troškou do mlýna posléze ještě přispěl jeden z tvůrců výrokem, že si prý tento film žádá svůj čas a divák si nejprve musí zvyknout na jeho tempo. No, skvělého audiovizuálního zážitku se očividně docílí tím, že z filmu vypustíte jakýkoliv soundtrack či hudební podklad a klíčem k mistrovské kameře je pevný stativ a záběry tak dlouhé, jak vám to jen schopnosti amatérského obsazení dovolí. A co se tempa týče, být senilním staříkem, který u běžných filmů nestíhá vnímat, co se v nich vůbec děje, asi by mi to vyhovovalo. Ale takhle je to bohužel jen obrovská nuda. I když možná to je právě ten čas, který si film podle jednoho z režisérů žádá. Uvidím tak za 60 let. No dobře, možná si říkáte, že to třeba zachránil poutavý příběh nebo úchvatné herecké výkony. Kéž by. Film je ve zkratce o tom, že jedna ženská má manžela, který jezdí s náklaďáky, a co byste neřekli - jednoho krásného dne si opět odjede, ale už se nikdy nevrátí! (spoiler alert) Jeho manželka, Fikret, z toho upadne do deprese, a to ji vydrží prakticky po zbytek filmu. Ještě se do toho nějak prolínají vzpomínky z dětství a tak, ale to už není moc podstatné. Hlavní je fakt, že při sledování tohoto filmu máte pocit, jakoby Fikretiny depresivní stavy nebyly ničím proti tomu, co právě prožíváte. A herecké výkony? Ty už shrnu pouze tímto prohlášením: Už nikdy nebudu nadávat na Ulici. Jak už jste z mého komentáře asi usoudili - filmy stojí za hovno. Ale aspoň si díky němu uvědomíte jednou krásnou věc, a sice jak je čas relativní. 83 minut se může zdát na celovečerní film jako krátká doba, avšak u tohoto snímku vám to přijde jako celá věčnost.

• 7.4.2016  00:37
    Under (TV film) (2008)

Je to dobrý

• 24.3.2016  00:23

Dlouho očekávaný "duel" dvou asi nejznáměnjších postav z DC Comics universa konečně dorazil do našich kin a je asi tak rozporuplný, jako vztah mezi Batmanem a Supermanem samotnými. Ačkoliv se to samo nabízí, tak tu nebudu srovnávat s Batmanovskou trilogií od Nolana, protože kromě jedné z hlavních postav toho mají jen málo společného. Nolan hraje více na příběh a na to, jak ho divák vstřebá a v akci se drží v porovnání se Snyderem spíše při zemi. Batman vs Superman je naopak ve stylu posledních "marvelovek" více pompézní, ale není se čemu divit, když se podíváte, kolik poslední blockbustery od Marvel Comics vydělaly peněz. Proto má smysl se u tohoto filmu zaměřit především na dvě věci. Tu první už jsem naťukl - akce, efekty, celková dynamika a spád. A tou druhou budiž hlavní postavy, jejich chování a vývoj a dejme tomu nějaký příběh, na kterém to všechno stojí. Z té první části nemám moc výtek. Začátek filmu byl sice takový pozvolný, ale druhá polovina je akcí skutečně napěchována. Fanoušci Zacka Snydera si přijdou na své - mraky destrukce a temnota. I když u té bych se rád zastavil, protože s tím, jak byl film místy temný, někdy dokonce až bez kontrastu, že téměř nebylo pořádně vidět, co se na plátně děje, jsem měl celkem problém. Co se hlavních charakterů týče, tak o Supermanovi se toho nedá napsat nic moc jiného, než že zůstal takový, jakého ho jsme ho poznali v Man of Steel. Batman v podání Bena Afflecka mi přišel solidní, avšak nijak neoslnil. Vidím v něm ale potenciál a myslím si, že by si se správným scénářem klidně poradil i se sólovým filmem. Gal Gadot alias Wonder Woman byla v civilu náležitě sexy a svůdná, ale jako superhrdinka by dle mě zasloužila trochu víc času na scéně. Největším překvapením byl ovšem Jesse Eisenberg. Vyšinutého ctižádostivce vystihl perfektně a já osobně bych ho svým výkonem zařadil po bok Heath Ledgera mezi nejlepší Batmanovy záporáky za poslední roky. Celkově se z filmu necítím ani zklamán, ale ani moc nadšen. I přes některé své mouchy ale zůstává Batman vs Superman nadprůměrně kvalitní komiksovou zábavou, takže za mě lepší 3 hvězdičky.

• 12.10.2015  00:52
    V Bruggách (2008)

Zpočátku, než se věci dají pořádně do pohybu, je to trochu nuda. Z pomalého startu se ale nakonec vyklubala nekompromisní černá komedie plná britského humoru a odzbrojujících hlášek a dialogů. Vše je navíc zasazeno do melancholického prostředí Brugg a okořeněno skvělými hereckými výkony hlavní trojice, především tedy Ralpha Fiennese a Colina Farrella (ten jeho přízvuk je dokonalý). Závěrečná část "The shooting" včetně svého ironického konce rozhodně patří k těm nejlepším sekvencím ve filmu vůbec. Za mě lepší 4*. A ačkoliv mohou být pro Raye Bruggy noční můrou, já bych se tam po zhlédnutí tohoto snímku se zájmem podíval.

• 10.10.2015  01:38
    Soudce (2014)

Hodně lidí tady nadává na mísící se žánry a přemrštěnou délku filmu vzhledem k jeho obsahu. Tyhle výtky upřímně nechápu. Ale možná je to jen tím, že mi tenhle film sedl skoro tak dobře, jako Downymu jeho na míru ušitý oblek. Pro mně je The Judge hereckým koncertem obou Robertů a zároveň také velmi solidní soudnické drama. A že se ve filmu vyskytovaly i rodinné pasáže a nějaká romantika? Nevím, proč by mi to mělo vadit. Jsou součástí příběhu a nijak nevadí ani nevybočují. Naopak třeba scénky s Verou Farmigou a její dcerou mi přišly jako příjemné odlehčení. Ve směs nemám tomuto snímku po filmařské stránce moc co vytknout. Slabších 5*

• 9.10.2015  11:36
    Rezistence (2015)

Druhé pokračování wannabe Hunger Games už nenabízí tolik, co díl první. Děj začíná ztuha, scénář je opět plný děr a klišé a celý smysl filmu je pochopitelně nalákání na závěrečný třetí díl. Nu co, aspoň jsem se nenudil a ke konci jsem se dočkal i nějaké té akce. Za mě slabší 3*

• 8.10.2015  13:57

Přiznávám, že Petitův příběh dopodrobna neznám, tudíž tu nebudu a ani nemůžu hodnotit to, jak věrně ho Zemeckisův film zachytil. Jak se mi tedy líbil film jako takový? Oceňuji kameru a styl, s jakým jsou jednotlivé záběry točeny - včetně toho, že 3D efekt u většiny z nich funguje tak, jak by měl. Pochvalu si také zaslouží stylová Silvetriho hudba a v neposlední řadě i ztvárnitel hlavní postavy Joseph Gordon-Levitt. Nevím, jestli mám u něho více obdivovat jeho roztomilé přehrávání, nebo ten francouzský accent. Každopádně jako celek mě tento snímek nijak výrazně neocenil. Příběh je jistě velmi zajímavý, ale na dvouhodinové stopáži vyzní poněkud prázdně a jeho závěr, ačkoliv vizuálně vydařený, byl po emoční stránce silně neuspokojivý. Rozhodně se nejedná o špatný film, ale v Zemeckisově filmografii bych ho zařadil spíš do průměru. Lepší 3*

• 4.10.2015  20:38

Průměrné sci-fi, které sice vyniká poměrně zdařilým CGI vizuálem a slušným hereckým obsazením, ale po stránce scénáře a celého děje se bohužel dost propadá. Chování postav je často dost pochybné a většinu filmu se vlastně nic moc důležitého neděje. Také celá ta eko-agitka týkající se toho, že si lidé nakonec svou zemi zničí, mi zde přišla ještě otravnější, než například v Cameronově Avataru. 3*

• 29.9.2015  02:00
    Špión (2015)

Průměrná parodie na "bondovky" a špiónské filmy obecně, kterou drží nad vodou skvělé herecké obsazení vedlejších rolí. Bohužel obsazení hlavní role film alespoň pro mě spíš potápí a není to pouze nadbytečnými kily Melissy McCarthy. Nemůžu si pomoci, ale tahle herečka mi přijde absolutně nesympatická a nedokážu si vysvětlit, proč je tak často obsazovaná do komedií, když vůbec není vtipná (leda tak svým vzhledem, ale je rozdíl mezi tím být k smíchu a být vtipný). Naštěstí tu jsou ostatní, kteří se dokáží o pár těch vtipných scének postarat a díky nim alespoň není sledování tohoto filmu nuda. Srandychtivý divák má ovšem mnohem lepší možnosti - ať už se jedná o výborné Kingsman či Man from U.N.C.L.E a nebo starší klasiky jako Johnny English nebo Get Smart. Dávám slabší 3*

• 28.9.2015  15:12
    San Andreas (2015)

Katastrofické béčko plné osvědčených klišé, jehož hlavním tahákem je bezpochyby Dwayne "The Rock" Johnson a nekončící smršť CGI efektů. Nehledejte ve filmu nějakou hloubku a originalitu, byli byste jedině zklamaní. Ovšem jako oddychová popcornovka pro lidi, kteří se rádi koukají na masivní destrukci amerických měst, funguje tenhle film dobře. Horší 3*.

• 15.7.2015  23:25
    Ant-Man (2015)

Velké překvapení! Vzhledem k tomu, že teď po Comic-conu mluví každý o nadcházejících komiksovkách jako Suicide squad a Batman vs. Superman, tak jsem si ani neuvědomil, že už je Ant-Man vlastně v kinech. Je tak trochu přehlížený, a to neprávem! Nehonosí se sice hvězdnými jmény hereckého obsazení a ani se nemůže pyšnit obrovským úspěchem předchozích dílů jako jiné Marvelovky, ale přesto a možná právě díky tomu stojí za zhlédnutí. V jádru se totiž jedná o plnokrevnou komiksovou zábavu, která se minimálně vyrovná a místy možná i předčí své blockbusterové sourozence. Všechno do sebe dobře zapadá - herci (především excelující Douglas a Peňa), akční scény (které jsou líbivě zpracované a nápaditě využívají možností, které jim podstata příběhu nabízí) a poctivá dávka marveláckého humoru ve stylu Guardians of the Galaxy. Dočkáme se i několika cameí, která prohlubují zapojení tohoto filmu do Marvel universa. A kdo ví, třeba se v Avengers časem dočkáme nové posily :). Za mě solidní 4*

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17