• Krátkometrážní

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Na jedné straně relativně dobré vizuální zpodobnění Lincolna a pár historicky reálných událostí a na straně druhé akční slátanina s upíry jako hlavními nepřáteli svobody. Celé by to nemuselo být zas tak špatné, kdyby se film nesnažil tvářit tak vážně. Srdceryvné politické proslovy Lincolna, který po nocích zabíjí sekerou upíry... už jen takto napsané to zní směšně. Dávám tedy 2 hvězdičky za akci a vizuální zpracování. Ostatním bych však místo tohoto filmu doporučil Van Helsinga a pak si počkat na toho pravého Lincolna - od Spielberga.

Ai Hen Lan (2012)

Romantická erotika v drama kabátku. Asi nejzajímavější věcí na filmu je reálná "kuřba" na place a s ní spojená historka z natáčení - prý se to točilo asi na 7x a představitel mužké role měl problémy s tím, aby se nedělal svému ženskému protějšku do pusy (což by herečku asi moc nepotěšilo). No, naštěstí to vydržel :D. 2*

A.I. Umělá inteligence (2001)

Podle mě z části promarněná šance a pro někoho možná i zklamání. Budoucnost, respektive některé její části (nepočítám-li roboty a věci kolem nich), je až překvapivě nepropracovaná, místy bych si troufl tvrdit odfláknutá. Co se týče příběhu, tak ten patří k těm lepším stránkám filmu. Sice jsem si asi až do poloviny myslel, že se to celé zvrtne v drama se "zlobivým" robotem, ale nakonec mi ten pohádkový, trochu smutný konec ani nevadil. Další, rozhodně pozitivní stránkou, je technické zpracování - s ohledem na rok vzniku není, co vytknout. Herecké výkony na tom už tak dobře nejsou. Kromě H. J. Osmenta, který je mi ale bohužel straně nesympatický, se herci moc nesnažili. Snad až na Juda Lawa, který roztomile přehrával a je škoda, že ve filmu nebyl delší dobu. Když už jsme u toho, tak stopáž se mi zdá zbytečně přehnaná. Film jsem shlédl asi po 4 částech a první polovinu jsem se vyloženě nudil. Ale i tak dávám slabé 4* za konec, zajímavý nápad a skvělé technické zpracování.

All About Anna (2005)

Jeden z prvních tzv. "femine porn", neboli porno pro ženské. Jde o to, že "to" netvoří hlavní náplň filmu, ale přesto je explicitní sex (ikdyž ne tak okatě zabírán) jeho obsahem. Celkem příjmený snímek, hlavně tedy díky roztomilé dánské zpěvačce Gry Bay, která se skutečně odvázala :D. 3*

Alois Nebel (2011)

Začnu asi tou nejlepší věcí na celém filmu a tou je zpracování. Je zajímavé, dobře se na něj kouká a dodává filmu kýženou atmosféru (také ale bylo dost drahé). Ovšem jinak mi příjde film celkem rozpačitý. Nejsem si scela jistý, co chtěl film diváku říci. A vůbec mi ten příběh (pakliže tam je) příjde až moc...epizodovitý. Prostě mám pocit, že fim začal v polovině vyprávění příběhu a skončil ještě před koncem.

Amateur Porn Star Killer (2007)

Snuff horor, který si zakládá na "realičnosti" díky ruční kameře a (podle řežiséra asi) uvěřitelným "hereckým výkonům". Na rozdíl od dalších dvou dílů, zde se moc sexu nedočkáme. A možná je to dobře, alespoň pro celkovou kvalitu filmu. 2*

Amateur Porn Star Killer 2 (2008)

Druhý díl se od svého předchůdce liší především v přidané brutalitě a explicitního sexu. Režisér Shane Ryan si k natáčení přizval svou kamarádku Kai Lanette a trochu ji "protáhnul". Co se týče "příběhu", tak v tomto ohledu se film nese přesně stejně, jako díl první. Slabé 2*

Amazing Spider-Man (2012)

Poslední dobou se nějak roztrhl pytel s remaky. Což o to, vdechnutí nového života několika desítek let starým klasikám nemusí být špatné, ale předělávka necelých 10 let starého Spider-Mana, navíc když se jednalo o povedený film? To bylo opravdu zbytečné. Ale co na plat. Tak tedy The Amazing Spider-Man není zas až tak "amazing", ale spíš průměrný. Snaha o pojetí trochu z jiného úhlu se povedla tak z půlky a nepomohlo tomu ani příhodné jméno nového režiséra :D. Herec v hlavní roli mi moc nesedí, ale aspoň zbytek obsazení celkem ušel. To samé se dá říct i o vizuálním zpracování, které rozhodně nedělá žádnou ostudu svým blockbusterovým vrstevníkům. Celkově se jedná o lehce nadprůměrný, by'ť naprosto zbytečný reboot. Lepší 3*

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Dá se označit sequel zbytečného remaku Spider-Mana také jako zbytečný film? Těžko říct. V několika ohledech je "úžasný" Spider-Man 2 lepší než jeho předchůdce. Hlavně po stránce akce a vizuálního zpracování. Je to skutečně velkolepá podívaná a i to 3D se velmi povedlo. Vše je navíc umocněné Zimmerovou hudbou, lehce laděnou dubstepem, což se k charakteru záporné postavy celkem hodilo. Ovšem scenaristicky a dějově se jedná ještě o hloupější film, než byla jednička. Místy to spíš působilo jako parodie na Spider-Mana. Ale alespoň se člověk nenudil. Za mě opět lepší 3*. Trochu se ale bojím, jak budou vypadat další 2 plánovaná pokračování...