Hanver

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 4.5.2020  20:13
    Prach a broky (amatérský film) (2015)

Velmi neotřelý, ale živý, působivý a lidský. Za mě slušná hodinka zábavy, ženský přitažlivý, krajina a hudba jak ze severský ságy a loupežníci maj šťávu, dokonce i Rumcajs si našel svojí polohu. Na to, že je to amatér ze Startovače, hodnotím slušně vysoko!

• 11.3.2020  08:09
    Andy a mláďata (TV seriál) (2016)

4 letému klučinovi se to moc líbí, takže svojí cílovou skupinu si to našlo ;)

• 19.1.2020  11:21

Jak bych tak... no. Pohadka plna nasili a teroru silnejsich nad slabsimi, dejova linie zcela nelogicka, bez pocatku, zapletky a finale, animace na urovni Koziho pribehu, pritom ovsem ocividne plagovani starsich pocinu jako Ice age, Masa a medved, dokonce Lovec Pampalini (sic!). Nesmel chybet aktivisticky genderismus. S timto cinskym animakem poznate, jak se museli citit nasi predkove, kdyz je povinne posilali do kin na sovetske filmy. Co vam mam vic povidat, mensi deti se pri tom prubezne dozadovaly odchodu ze salu, takze porad sem a tam courali rodice s deckama, porad se ozyvaly vykriky typu "ja chci pryc!", "uz bude konec?", "proc mu ublizuje?", "ne, oni ho zabijou!", detsky plac, apod. Asi jediny clovek v sale, kteremu se nakonec tohle dilo libilo, byla ma 10ti leta dcera, protoze roztomila FujFuj nebo jak se ten chumac chlupu jmenoval, prezila pad ze skaly do propasti. Doufam, ze nam priste predlozi neco z produkce KLDR, Cina jak se zda, ma jeste v kinematografii rezervy.

• 18.3.2019  06:55

Jednim slovem priserne. Celocasove nudne, no, to jsem cekal. Vilnost 60ti lete Zilkove, odkvetle Bendove ma potencial divaka dokonale znechutit a fakt, ze dej se toci kolem kradezi a zaroven ochrany kalhotek techto a podobnych sexbomb mu muze nadlouho sebrat sexualni apetyt. Finalni "vagina wall" ala Kamenakov, jejimz stredobodem jsou Vydrovo trencle slozi podle me i nejotrlejsiho soukupovce. Ctu tady, ze reziserem serialu je jakysi Jiri Diarmaid Novak. Myslim, ze je to tiskova chyba, spravne ma byt Jiri Diarrhea Novak. To vystihuje toto dilo lepe nez 1000 slov.

• 13.3.2019  20:42

Presne, detem se to libi, dospelak to bez vetsich potizi preklepe, takze ucel to splni. Animace zadna slava.

• 15.2.2019  22:07
    Politický kabaret (TV pořad) (2019)

Slovy se to da jen tezko popsat a vyjadrit v plne, siroke krase. Dost vypovidajici bylo uz slozeni komparsu v "publiku". Umelecky dojem bych rad prirovnal k zabavnim poradum 80tych let, ale nejde to, je to zcela nesoumeritelne. Porady Jaromira Soukupa jsou proste vlastni kategorie, ktera debilnosti rozdilem tridy vevodi nad vsim, co jste si pod touto terminologii mohli kdy predstavovat v nejdivocejsich snech. Neprekvapi, ze zvolenym hostem bylo ztelesneni ceske malosti a vychcankovskeho idiotstvi, mluvci statniho prezidenta Jiri Ovcacek. Pokud tedy chcete vyzkouset, cemu dovedete odolat, pak tuto esenci srackovistosti televizne-politicke zabavy vrele doporucuji. Podle me, vlastni zkusenost, jakykoli normalni clovek nemuze dat vice nez par minut. Pokud porad zhlednete cely, je to velmi alarmujici a meli byste ihned vyhledat lekarskou pomoc - patrne se o vas pokousi vazna psychicka choroba.

• 6.4.2018  13:40

Musím bohužel souhlasit s tím, že 10 dílů je v tomto pojetí hodně, nebo by asi bylo třeba je vidět v kuse. 3 díl měl silný moment bohužel jen ve smrti kapitána Franklina. Obecně jsem čekal mnohem mrazivější a depresivnější atmosféru, než kterou seriál zatím přinesl, obzvláště pro nás, kteří jsme se, i motivováni seriálem seznámili s tím, co je o expedici reálně známo na základě toho, co se po ní našlo. Snad to ještě přijde, ale to čekání se začíná docela vléct. Prvních dvou dílů jsem se nemohl dočkat, na třetí jsem se těšil, čtvrtý vím, kdy budou dávat a budu se dívat, ale doufám, že se to rozjede, jinak se obávám, že pátý už bych mohl i minout.

• 6.11.2017  21:25
    Lajka (2017)

Pro deti chvilemi nesrozumitelne, pro dospelaky chvilemi infantilni, celkove povedena oddychovka s milymi pasazemi. Jurij Levobockin je drak. Snad jen narazky na labie a penisy si mohli autori odpustit, nechapu proc to tam cpali. Pisnicky sympaticke prave amaterskym provedenim, loutkoanimace ala Fimfarum sympaticka svou hrubosti a nedokonalosti. Takze fajn.

• 12.9.2016  09:01

Zajímavý nápad scénáristy a neobvyklé prostředí nebyly bohužel proměněny v zajímavý film. Výprava i hudba jsou slušné, ale dramatičnost zcela absentuje, události jsou plytké, akce vlastně nulová, herci nedostali příležitost ukázat, co umějí. Když si to pustíte, budete se nudit.

• 16.12.2014  09:13

Čekal jsem daleko víc, ale Jacksonova tvorba má sestupnou tendenci. Tohle byl rozhodně nejhorší Tolkienovský snímek, který natočil. Vcelku nudné a strašně předvídatelné, což by se mu ještě vzhledem k profláknutosti děje dalo odpustit, ovšem provedení nikoli. Víc než cokoli jiného mi provedení posledního Hobita připomínalo Troškovy pohádkové skopičiny, říznuté princeznou Fantaghíro a zabalené do staré deky Zlatého kompasu. Digitální triky jako by se vrátily o celá léta zpátky, občas působíce až směšně. Neschopnost temné strany dosáhnout jakéhokoli úspěchu pak již jen podtrhuje celkovou dějovou sešlost. Nejhorší na celé věci jsou ovšem totální nesmysly, zejména prezentované obstarožním Legolasem (s jehož věkem se Jackson nedokázal vypořádat a tak tento stařec v jeho dříve vytvořené prstenové trilogii prostě zázračně omládne), nelze však zapomenout přímo zázračně rychlé regenerace zcela vyřízeného Gandalfa v Nekromantově pevnosti (motiv Nekromanta byl v Hobitovi postupně zcela potlačen), až dementní zpracování a zejména nefunkčnost Nazghulů a vrcholem všeho je "znebepád" několika obrněných horských koz, na nichž několik hrdinů mj. po zcela kolmých skalních stěnách vyskáče až na Azogovo velitelské stanoviště. Legolasovo řízení zlobra mečem zapíchnutým do hlavy, vzorné přemostění strže chatrnou věží, nebo skákání po padajících šutrech již jen dokresluje celkově trapnou a nezajímavou atmosféru, kterou hned na začátku navodí Bard, trůnící na nejvyšší věži Laketownu, která ne a ne přijít na Šmakovu pozornost, ač široko daleko stojí jediná. Lze jen souhlasit, že jedinou postavou ve filmu jakkoli zajímavou je Bilbo, to je ale sakra málo a pokud se chtěl pan Jackson tímto rozloučit, pak sbohem a šáteček a nechte to někomu, kdo má ještě chuť do práce. Motivace vytřískat prachy je pěkná, ale pak to takhle dopadá.

• 31.10.2014  11:24
    Gottwald (TV seriál) (1986)

Po letech jsem se k seriálu opět vrátil a opět nezměněně pobavil, jak jsem psal již v diskuzi v roce 2010. Očekávaným zklamáním jsou zdejší příspěvky, které mnohem spíše než "dílo", hodnotí režim a to ještě z laciné pozice lidí, kterých se ve většině vůbec netýkal a vědí o věcech kašpárka. Takové komentáře jsou k prdu. Co se týká seriálu samotného, nikdo nepotřebuje vysvětlovat, jaká to je agitka. Všimněmež si ovšem, kolik známých herců, po listopadu kovaných "antikomunistů", se nechalo angažovat do rolí komunistických politiků. Pro koláč by i s čertem tancovali. Režie příliš nenadchne, výprava je spíše prostinká, až na scény z prezidentské pracovny a Lán. Co musím ocenit, jsou výkony některých herců, zejména pana Lakomého v roli Beneše, opravdu skvěle zahrané, Ilja Prachař zdatně sekunduje a rovněž Ota Brousek st. odvádí velmi pěknou práci, svůj malý spot docela dobře uchopil i Haničinec. Jan Teplý skvěle ztvárnil esenci buranství a tuposti, Václava Kopeckého. Spád to rozhodně má, tempo se trochu ztrácí ve válečných dílech a finální díl z rok 48 by také snesl kratší stopáž. Při posledním díle člověka úplně mrazí, v seriálu je jasně naznačováno že přichází totalita a doba temna, názory komunistů jsou hrozivé, projevy tuposti a křupanství režisér nijak nezakrýval. Na druhou stranu je dobře ztvárněn i fakt naprosté impotence tzv. demokratických sil, které naši zem komunistům v podstatě předaly na podnose. Na seriál je nutné se dívat s pořádnou dávkou nadsázky a hledat v něm pobavení, ne historickou věrnost. Pak jste opravdu, zejména v prvních 2 dílech, zavaleni smrští fórů a komických scén. Poslední díl doporučuji ke skouknutí všem, protože když ho vydržíte, budete si přát, aby se tohle už nikdy neopakovalo. Je to daleko lepší prevence než ty neustále kecy o tom, jak kdo nenávidí komunismus a co by dělal kdyby - projevy typických českých "knedlíků", hrdinové po boji a generálové za bukem.

• 14.8.2014  09:36
    Jezero 3 (TV film) (2010)

Dal jsem 1* za tu nahou kočku ze začátku filmu, která je, až na to roští, luxusní. Škoda, že nás krokodýli o pohled na ní rychle připravili. Jinak klasická hovadina všech hovadin, srovnatelná s Aztec Rexem, nebo Varanem vs. kobrou. Jezero je plné obřích krokodýlů, kterým místní výrostek vozí krmení v podobě jednoho párku. Krokodýli řičí jako lvi, levitují nad zemí i nad vodou, přepadávají neslyšně v lese ze zálohy, prostě pošušňáníčko. O nějakém scénaři nebo hereckých výkonech samozřejmě nemá smysl vůbec mluvit.

• 28.3.2014  11:12
    Bastardi (2010)

Většina zdejších komentářů jsou chámotiny. Film je naopak až děsivě realistický, vlastní zkušenost z ÚNL. Zobrazení sociální reality je věrné, dětští herci jsou přirození a velmi dobří, dospělí herci trochu zaostávají, ale na výsledku to není příliš znát. Nedávný případ z Králík, kde se několik chovanců pokusilo zavraždit vychovatele šroubovákem a vychovatelku ztloukli do bezvědomí, aby následně byli potrestáni "dočasným zákazem návštěvy kina", ukazuje, že podobné varovné filmy mají své místo a v žádném případě nejsou mimo. Po shlédnutí tohoto filmu, v němž mnozí z nás poznali jistou ústeckou lokalitu (možná Ostraváci, Chomutovští, Děčínští, Tepličtí, Krupečtí, Bystřičtí, Varnsdorfští, Duchcovští a další obyvatelé multikulturních měst by tvrdili, že je to podle předlohy v jejich lokalitě), je ´pro odpovědné rodiče velmi těžko představitelné, že by mohly jejich děti navštěvovat podobnou školu. Z hlediska hereckého, dobře hráli cigáni i představitel Dostála, zklamal poněkud Potměšil a na místního politika ČSSD se moc nehodil Šťastný, tam měl být spíš někdo jako Hryc. Díky za solidní počin.

• 12.2.2014  18:27
    Pulgasari (1985)

No to trdlování s tumpachovou gumovou Pulgasari jednoho opravdu pobaví. No, upřímně, po řemeslné stránce bída, bída a zase bída. Pulgasari je vysloveně trapná, zlatá stará Cesta do pravěku. Hudba připomíná nahrávání her na páskovém kazeťáku archaických počítačů ATARI. Obecně je to však označované jako jedno z nejlepších děl severokorejské kinematografie, jednou na to budou tamní děti vzpomínat. Jinak počítám, že to tamní televize smaží asi každý rok, jak u nás Pyšnou princeznu. Suma sumárum, rarita, ale šílenost. PS: nenechte si ujít, jak monstrózní Pulgasari na konci sní hromadu kos, motyček a cepíků, které jí obětují vesničané. Ten střih je kouzelný, pořád jsem čekal, jak to svou topornou prackou sebere ze země a dá si to do nepohyblivých úst a rejža to vyřešil jako starý mazák :)

• 24.1.2014  08:59

Leonardo nebyl tak špatný a dobrej byl i ten house černoch u Lea. Zbytek nůďo.

• 14.1.2014  11:34

Nijak zvlášť nevyčnívající, ale rovněž nikoli špatný psychodramatický počin, zajímavý tím, že do postavení hlavního hrdiny se může velmi snadno dostat kdokoli z nás. Jen řekněte, kdo se nikdy nezamotal do situace, která mohla skončit hodně špatně? A dost možná bychom se pak chovali tak, jak Kanyzova postava tady. Doufám, že to nikdy nebudu muset zkusit. Jinak ta závěrečná "past" VB na pachatele byla dost čitelná, ale člověk už se pak bojí všeho, dost možná by na to taky skočil...

• 16.12.2013  14:04

Komedie začala ještě před tím, než se torzo "nedozírné" německé armády, skládající se z krále a jeho nejbližších (kde byla hlavní síla armády neví nikdo), dramaticky dostane po pontonovém mostě přes veletok zvící Botiče. Ačkoli zákeřný nepřítel zaútočí dvěma kládami puštěnými po vodě, což německé rytíře vyděsí k smrti, statečný král, vědom si věštby, že ve vodě číhá smrt, vrhá se osobně do proudu a chytá lanko (ano, nikoli provaz, ale lanko), který je houtící se část mostu svázána. Brnění nebrnění plave jako ryba, čímž zaskočí i svého pobočníka. Most je zachráněn a německý blitzkrieg se valí dále až před polystyrenové hradby Milána. Díky zradě se města německé vojsko nakonec zmocňuje a obyvatelé jsou nuceni "odejít všemi směry" (což, jak se na pozdější poradě vzbouřenců dozvídáme, znamenalo 6ti směry). Asi šel někdo na severovýchod a jihozápad. Nepoddajný kovář Alberto se záhadným způsobem ve stodole ujímá vedení šestisměrových vyvrženců, přičemž jim dává název Oddíl smrti. Žádné akce oddílu smrti se však nedočkáme, kromě rozdávání Albertem vyrobených cínových prstenů v podstatě komukoli, bez bližšího vysvětlení (kovář prostě přijede do města, rozhodí na stůl svoje prsteny a opět odejde) a kromě přepadení Albertovi milenky jedoucí náhodou lesem z návštěvy své sestry v klášteře - při tomto přepadení lepá děva dostane pěknou nakládačku od "Oddílu smrti", ale nikomu to nijak nevadí. I samotná návštěva milenky u sestry Tessy stojí za to. V kobce osvětlené elektrickými (!!!) lampami sděluje sestra, že Alberto se postavil do čela odbojníků proti císaři. S největším nadšením sděluje, že "mají dokonce i jméno - říkají si oddíl smrti". Hra se chýlí ke konci. Albertova milenka se s ním dává oddat na lesní svatbě hodné keltských druidů. Následně je Tessa zabita věrolomným miláňanem Parozzim, přičemž na pohřbu Albertka Parozziho málem podřízne. Ten ji za odměnu vezme k císaři, kde je odsouzena k upálení. Císařovna ji ovšem zachrání, když místo ní nechá upálit jinou ženu, která nikomu nechybí. Alberto se mezi tím dobře baví s kumpány a plánuje závěrečnou bitvu. Před útokem máte problém rozlišit, zda Alberto je inspirován Statečným srdcem nebo Sandokanem, je to v podstatě takový kříženec obou. Vyřvávání o svobodě je každopádně víc než dost. Nakonec ovšem Milánský tygr vítězí, přičemž jsme svědky útoku vedeného samotným Barbarossou, což jen dokresluje romantiku. Král je však zaskočen splněním druhé věštby, tedy "kosa přináší porážku". Lombarďané totiž nasadí do boje vozbu, v níž se na korbách rozvrzaných kár veze banda vesničanů mávajících obyčejnými kosami. Těmito strašlivými zbraněni píchají (sic!) do koní železných pánů Fridrichova vojska a nakonec sejmou samotného Barbarossu. Je rozhodnuto. Bohužel, jedním z padlých členů Barbarossova vojska je i Albertova žena (jak se do vojska dostala, ponechme umu a neuhádnutelným záměrům císařovny), která však zázračně ožívá a během několika hodin se i zcela vyléčí. Pak již slaví triumf počítačová animace, klonující vojáky na louce při závěrečném rituálu svobody. Suma sumárum to není žádný velkofilm, jak se tady píše, ale obyčejný kýč, jakých byly natočeny stovky. Proti Barbarossovy je i Vávrova husitská trilogie z 50tých let stále ještě epochálním počinem, s lepšími triky, kulisami i provedením a dějem. Barbarossa působí komicky svým provedením, trapně nepokrytým opisováním předlohy z filmu Statečné srdce a smutně promarněnou šancí.

• 4.11.2013  09:29
    České století (TV seriál) (2013)

Začalo to slibně a skončilo to na úrovni seriálu Gottwald, jenom místo Gottwalda s Kopeckým se tu adoruje Havel s Klausem. Už se těším na pokračování, až se natočí díly se Sedláčkovým idolem Zemanem, tam se možná dočkáme i nějakého toho zázraku z rukou nejvyššího. A třeba dojde i na sepranou mikinu.

• 30.10.2013  10:57

Slabé, dějově nezvládnuté, herecké výkony průměrné (omlouvá je jen to, že herci byli obsazeni mimořádně špatně). Nezbytná náležitost současné české tvorby, a sice, že hlavního hrdinu musí vždy obskakovat nadržená ambiciozní Slovena, sráží film na úroveň Románu pro ženy. Parta "policajtů" pod vedením Lukáše Vaculíka působí nesourodě, nefunkčně a zejména zcela neškodně, Vaculík svou roli absolutně nezvládl, nic jí nedal a spíše působí jako přestárlý Kamarád do deště. Ještě, že mu nesekundoval Sagvan Tofi. Zlatého papoucha za nejhorší výkon ve filmu by tak měl dostat Kryštof Hádek. Co se týká lotrů, Honza Vondráček nedosáhl své laťky nastavené v Samotových vrazích, Andrej Hryc nebyl špatný a Ondřej Vetchý odvedl slušnou práci, ale děj neděj mu nedovolil příliš realizace v roli. Film jsem měl tendenci porovnávat právě se Sametovými vrahy, zaměřením podobný, ale Příběh kmotra působí vůči Sametovým vrahům jako králík proti kobře. Neporovnatelné.

• 5.8.2013  17:08

S takovejma se začíná až po svatbě!

• 5.8.2013  10:15
    F. L. Věk (TV seriál) (1970)

Patrně nejlepší český seriál všech dob, po všech stránkách dokonalý, historicky věrný, se skvělými hereckými výkony, v nichž kromě Brzobohatého dominují zejména Lukavský, Medřická a Pivec. Pro milovníky historie a filmové kvality eminente.

• 5.8.2013  09:56

Pro tento typ filmu jsem si vytvořil vlastní filmovou kategorii, "boredy" (v češtině nemá zatím ekvivalent, nabízí se něco jako "nudie") - aneb pokus o komedii, který vyzní v totálně nudný, utahaný, zbytečný film. Osamělý jezdec je nuda prakticky od začátku do konce (jedinou světlou výjimkou je snad likvidace rangerů a to obávám se spíše pro nás srdcaře "kultu Jedové chýše") a nepřináší naprosto nic, čím by tuto hrůzu prolomil. Tonto je asi nejnudnější indiánský hrdina filmového plátna, a to minimálně od dob Gojka Mitiče. Ani ten pták, co ho má na hlavě mu nemůže dodat šťávu. Depp v této roli ukazuje, že zamrzl v Jacku Vrabčákovi a nic víc svým rolím nehodlá dát. Osamělého rangera v podání Arnyho Kladiva by zajímavěji sehrál i Pepa Dvořák, přičemž v jeho prospěch hovoří i alespoň nějaké charisma, narozdíl od leklého Kladiva. Film trochu zachraňuje postava Butche Cavendishe, jemuž každý soudný divák přeje úspěch, ale má bohužel daleko méně prostoru, než by si zasloužil a tak na celkové zvednutí filmu nestačí. Divák první půli filmu čeká, zda něco přeci jen nepřijde, aby druhou půlku přemýšlel, proč na to do kina šel, když ho tolik přátel varovalo. A závěrečná honička vlaků? To mohl Verbinski klidně natočit s plastovými modýlky měřítka H0 a patetickými figurkami indiánů a kovbojů, kterých byla za komunismu plná každá trafika. Nuda... Laciné peníze pro Verbinskiho.

• 1.8.2013  10:11
    Revival (2013)

Na české poměry nadpůměr, poměrně inteligentní komedie, u které se člověk v klidu zasměje a děj celkem příjemně plyne. Jediný, kdo mi tam trochu nesedl, byl Karel Heřmánek.

• 15.7.2013  14:38
    Cesta mrtvého muže (TV seriál) (1996)

Netradiční, zajímavě pojatý western s dobře zvolenými herci, zajímavou výpravou a bez trapných banalit. Buvolí hrb a jeho tlupa Komančů nemá chybu, sviňácký Caleb Cabb s papouchem je rovněž zajímavá figura. Zajetí mexickou armádou inspirovanou francouzskou elegancí a následná losovačka o život, kterou jeden z hrdinů prohraje, tomu dodá šmrnc. Rozhodně neprávem opomíjený počin!

• 22.4.2013  11:11
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Nuda. Parta sociálních outsiderů zahleděných pouze do sebe a neschopných překročit hranice vlastní skupiny, se rádobyvtipnou formou pokouší zabránit stárnutí. Výsledkem je hluboká výpověď o plitkosti americké konzumní kultury a snadnosti manipulace divákem. Seriál přechází z akceptovatelné první fáze, kdy nemotornost hrdinů lze přičíst jejich věku, do fáze přestárlých unavených třicátníků, sexuálně rotujících vlastní omezenou (6 členů) sociálně vyčleněnou skupinou a vykazujících charakteristiky různých psychopatologií nebo degenerace - dadaistický idiot Joey, outista Ross, anorektická maniodepresivní psychohisterka Monika, rádoby spirituální pomatenec Phoebe, vyčpělá antisexuálních mature woman Rachel a patologický pubertálně zastydlý loset Chandler. Fakt, že seriál sklidil takový úspěch, nejlépe vypovídá o dnešní době.

• 19.4.2013  12:56
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

Tomuto seriálu jsem dlouho odolával, ale nakonec musím uznat, že na české podmínky 21. století se jedná o vysoký nadprůměr. Výbornými výkony září zejména Pavel Kikinčuk, David Novotný a Leoš Noha. Narozdíl od většiny nejsem tak nadšený z Ondřeje Vetchého, který podle mě přehrává. Ovšem díly jako Konvoj, Schůze nebo Kopačák patří mezi skvosty, které zaručeně zvednou náladu kdykoli.

• 19.4.2013  12:46
    Jack a obři (2013)

Film, který má spád, rychlost děje a nedisponuje hluchými místy, což je jednoznačně dobře. Od začátku do konce víte o co jde a co se děje, nenudíte se, efekty jsou zdařilé. Celkově mne tento film, jako milovníka pohádek pro dospělé, potěšil a příjemně jsem si u něj odpočinul. Mírné výtky mám k naivitě princezny, která skončí v náručí prvního floutka, kterého potká, účesu Ewana McGregora, který podle mě patří do klubu Modrá ústřice a dále k vojenské taktice obrů, kteří jsou neustále všichni na jednom místě, takže mohou být bez problémů ovládáni kouzelnou korunou a zejména nijak nezajišťují přístupové cesty, což je prvním pravidlem války, takže jim lidé mohou přístupové fazole bez problémů podtínat (pokud by to bylo možné - viz však níže), a ve snaze zabránit princezně v útěku z obří země postaví ke vchodu jedinou a ještě ke všemu mizernou stráž, kterou jsem nepochopil, proč hlavní hrdinové vůbec budili a prostě ji neobešli. Naposledy musím režiséru vytknout, že nedomyslel, že při obří invazi fazole rostly ze země obrů směrem k zemi lidí, takže z Albionu je v žádném případě nebylo možné podetnout, ale jen usekat vrcholky, což by zcela jistě jako zmaření přístupové cesty do budoucna nestačilo. Ještě nakonec, při přetahování o padací most mi připadá nemožné, aby několik desítek vojáků, byť možná v dobré fyzické kondici, přetáhlo větší počet obrů, jejichž sílu každého jednotlivce dobře dokumentuje schopnost vrhnout hořícím stromem přes desítky metrů vysoké hradby na vzdálenost stovek metrů. Ale jinak se mi to líbilo :)

• 6.3.2013  10:52

Docela zajímavý komediální snímek o "dobrosrdečném sadistovi", jak se hlavní hrdina sám tituluje. Příjemnou lehkou parodii na špagetové westerny doplňuje stylová, vhodná hudba. Zklamáním je gang japonských motorkářek Bombers, které mohly být vybrány lépe (poznají se 80. léta). Závěrečná scéna s jeřábem a slepým svazovačem je kouzelná :)

• 19.12.2012  00:30

Lepsi nez Pan prstenu, daleko lepší vyber herců, panorama a triky jako vždy skvěle. Výpravu neruší tentokrat zádný pritepleny Orlando Bloom a trpaslíci jsou kumpani k pohledání. Thorin je asi 1000x charismatictejsi nez Aragorn. Paráda.

• 1.8.2012  22:34
    Matýsek (TV seriál) (2007)

Nakreslene je to presne tak, jak malé děti oceňuji - totálně infantilne a jednoduše, snad nejjednodušší kresby, co jsem u animaku kdy videl. Nadabovane skvěle a malá (2 roky) to miluje, mikymaus ji nebaví, ale Matýsek je pánbůh :)

<< předchozí 1 2