MyrnaAlec

kraj Praha

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 12.10.2018  22:01

Nejakčnější byl trailer, ničeho takového se už nedočkáme. Rozhodně to není psychologická studie masového vraha, killing si užijeme jen 3x a vždycky jsou obětí jen ženy : 1/namyšlená 2/hamižná 3/blbá. Samoúčelné scény jako řezání prsu - proč ? Je to ukecané a pomalé, je to zřejmě autorův manifest, kdy si prošel soukromým peklíčkem a hodlal to nějak zhmotnit. Umění lze najít ve všem, včetně zabíjení a Bůh chce ovce a opomíjí lovce.Sám sebe cituje jako tvůrce ikonických děl, což je doufám myšleno v žertu. Cesta podsvětím v červené byla ovšem výtvarně krásná.

• 12.10.2018  21:51

"Kdo jsi ? Satan ?" " Říkej mi tati." Právníci jsou vpravdě slouhové Ďábla, a někdo je přímo jeho synem. Peníze kazí charakter a nejlepší je být čestný. Toť praví tato moralitka, kde je k vidění i plnočelná nahota (sice jen ženská) a pár triků. Keenu je místy fakt sexy, ovšem Al Pacino je jen trapný. ANGEL HEART má aspoň atmosféru a Wotan je lepší v divadelních adaptacích Bulgakova. Nejvíc směšná je náboženská vsuvka.

• 8.10.2018  07:54
    Trestanec (2017)

Krasoň fakt umí hrát, tímhle mě přesvědčil. Netypické vězeňské drámo, kde vítězí mozek, ne svaly.

• 8.10.2018  07:52
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Nic moc se tu neděje, pohybujeme se skoro výhradně v hlavě Camille, občas nějaká ta vzpomínka...na studii nefunkčního vztahu s matkou poněkud nízkotučné.

• 23.9.2018  12:03

Detektivka byla tentokrát nahrazena podivnou studií mateřství, feminismu a místy nesnesitelnými dialogy.

• 17.9.2018  20:46
    Jan Palach (2018)

Sedláček je možná nejtalentovanější český režisér. Vzít si téma národního symbolu a natočit ho úplně jinak než všichni ostatní, bez patosu, jako příběh normálního citlivýho kluka, natočit to tak, že je prostě sympatický svojí zásadovostí, není to žádný chudák ani zoufalec, věřil prostě tomu, že jeho upálení obrátí kormidla směřování země, což se nestalo. Horší je ale zjištění, že v současný době by to už nikoho nenapadlo. Jo a Bydžovská skvělá!

• 16.9.2018  12:52
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Podivný seriál svým zpracováním: první díl je vyloženě o nesympatickém feťákovi, pak se rozplétá historie jeho dětství, kde ho zneužíval jeho otec - vskutku ďábelský Hugo Weaving - a jeho slabá matka, která ho nechránila. Obrázek života bohatých Britů, kde jim není co závidět. Benedict to zachraňuje, umí zahrát zřejmě cokoliv.

• 16.9.2018  12:47

Češi nebyli vždycky holubiččí povahy a Bartoška s fousama byl fakt fešák.

• 25.8.2018  20:30
    Menaše (2017)

Pohled na komunitu chasidů prostřednictvím smolaře Menašeho, nepraktického tlouštíka. A mezi námi : tolik ošklivých chlapů pohromadě v čele s rabínem byste hledali těžko.

• 24.8.2018  22:30
    matka! (2017)

WTF ??? Klasické drama nebo jakási alegorie ? Kritika mediálního průmyslu ? Či SF s Kostějem Nesmrtelným ? To možná ví/neví sám autor. To skleněné srdce bylo ale fakt působivé. Aronofsky točí čím dál slabší filmy, měl by si dát pauzu.

• 21.8.2018  20:58

FINALLY Spike natočil MASTERPIECE. A nic tu nepřebývá, je to sranda i děs, minulost se snoubí s přítomností. Tolik afro účesů nikdy nikde nebylo k vidění. KKK je banda hloupých bílých chlápků, jako všichni rasisti, který si uměle vytvoří nějakou ideu, proč jsou zrovna oni lepší. Obvykle tím maskujou jen svůj strach a nejistotu. No a teď už ho tam mají, Velkýho Čaroděje v Bílým domě. Pro zájemce velmi doporučuji skvělou reportážní knihu KKK- Tady bydlí láska. Brilantní popis současnosti KKK, kde jim už nejde o zapalování křížů, ale o přímé ovlivňování politiky. https://www.databazeknih.cz/knihy/ku-klux-klan-tady-bydli-laska-354390

• 17.8.2018  19:50
    Lady Bird (2017)

Přesná anatomie dospívání, kdy je každý trouba bůh.

• 17.8.2018  19:49

Klasické téma s šílenými módními úlety té doby. Od té doby se moc nezměnilo, stále za to můžou ty drzé ženské, co vychází samy temnými ulicemi v minisukních.

• 27.7.2018  19:57

Film není o tom ubožákovi, který si potřeboval zvednout sebevědomí a postřílel 66 dětí. Naopak je to pohled očima jedné normální, odpovědné holky. Vidět děj jejíma očima je nutnost, protože tohle se opravdu stalo. Onen ... si může gratulovat, že v Norsku nemají trest smrti a na doživotí znamená nějakých 20 let ve fešáckém kriminále.

• 27.7.2018  19:46

Režisér, který umí do příběhu zakomponovat folklór, je prostě borec. Taky má talent na výběr herců, neokoukaných a zajímavých typů. Hloubky Idy to ovšem nedosahuje.

• 27.7.2018  19:43

Vcelku příjemné překvapení o obyčejných věcech. Landovský nebyl jenom Terazky.

• 27.7.2018  19:40

Kromě dramatického začátku je to jedna velká nuda, kdy se nic neděje, sledujeme ponejvíc jen obličej June a malicherné boje s jejími vězniteli, útěk a pak zase domů, poté další natahovaný děj a nakonec, kdy bych už uvítala milosrdný konec s nějakým závěrem, je na obzoru další, už naprosto zbytečná řada, ale už beze mě.

• 6.7.2018  20:44

Soldato je třetinovým tempem i atmosférou svého prvního kousku.. Zápletka nic moc a logicky se další děj nevyvíjí. Potěšila dedikace JJ. Bez aktivní ženské hráčky to bylo další macho cvičení, i když uznávám, že ty helikoptéry jsou fakt boží.

• 15.6.2018  18:07

"Venku zuří válka, buďte na sebe opatrní." "Nejste nějaký drzý, sturmbannführere ?!" A Potměšil zde hajluje na 150%.

• 15.6.2018  18:04
    Annihilation (2018)

Za výtvarno a Natálii. Koncem to bylo hodně snově filosofické.

• 15.6.2018  18:03
    The Terror (TV seriál) (2018)

První 3 díly bomba, vizuální i herecká, pak to žel sklouzlo do stereotypu.

• 15.6.2018  18:02
    The Circle (2017)

Kniha je jen o fous lepší.Tady rovnou škrtli sex i všechny ostatní komplikace a zbyl jen nudný popis.

• 15.6.2018  18:00
    Jako dým (1999)

Začíná to jako normální film a končí jako zvláštní trip. Už tady bylo jasný, že Kate bude mimořádná herečka.

• 1.5.2018  20:01

Povinné k shlédnutí v ruských základních školách s patřičným komentářem. To byl vtip. Prostě komedie/parodie na známé postavičky kolem generalissima. Obzvlášť Chruščov, Berija a Žukov se fakt povedli .

• 1.5.2018  19:59
    Hastrman (2018)

Film rovná se vyprávění obrazem. V této pohádce se to povedlo. Obsazení skvělé : Dobrý by mohl od minuty hrát v německém expresionistickém filmu, k tomu má charismatu plný kotel. Simona Zmrzlá má k vtipnému příjmení i dar věrohodné krásy bez pitvoření. Folklór nemusím, ale hudební doprovod se mi líbil. Místy byl i humor ! A dřevěná panna by se neztratila ani v Penny Dreadful.

• 28.4.2018  22:41

Skvělá kamera (na rok vzniku) super vila a fakt krásná CC i její labilní bratr. Linka příběhu moc pevná není, kritiky fašismu jsem si vůbec nevšimla.Zvláštní ospalá atmosféra v zahradě...

• 28.4.2018  22:37
    Půlnoční slunce (TV seriál) (2016)

Sérii vražd za polárním kruhem přijíždí spoluvyšetřovat policistka z Francie, díky které se v seriálu řeší i její osobní (a notně nudná) historie, což notně naředí již tak chabou atmosféru. Slepenec agitky o utiskovaných Sámech, bizarní zápletka a motiv i notně plytká dramaturgie a plochost postav mě teda nenaplnila nadšením. Doufám, že to není labutí píseň žánru.Obzvlášť dva poslední díly byly k nekoukání.

• 11.4.2018  23:29
    Smrtihlav (2017)

Film, který mě ze všech o tomhle tématu natočených, urazil nejmíň. I přes zjevné nesmysly (Nehvizdy fakt nejsou jak Alpy v zimě, bydlím hned vedle), a historické mega nepřesnosti (smrt Mašína a Morávka) to má nápad, spád i dobré obsazení. Bez obvyklého cukrkandlového patosu a smyčců.

• 11.4.2018  23:23
    Nerodič (2017)

Kvalitní dokument o různých formách nerodičovství. Jedni rovnou vědí, že děti nechtějí, jiní si pořídí rovnou dvojčata a hrdinně se pustí do jejich záchrany, aby se za rok zničená a sama skoro zhroutila. Táta, který má dceru jen o víkendech a máma, co nesnáší chlapa, s kterým má syna. Velká rodina, kde každé dítě má jiného tátu a jinou mámu. Dvojice lesbiček, která se nechá oplodnit kamarádem. Neboli každému podle jeho gusta. Mě jen napadá, proč by měl větší cenu život člověka než život jakéhokoliv jiného tvora a jestli už nestačí 7miliard lidí, měřících všemu jen podle svých egoistických měřítek..

• 11.4.2018  23:14

Těžko ve stopáži celovečerního filmu udržet úroveň politické satiry.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22