MyrnaAlec

kraj Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 11.4.2018  23:29
    Smrtihlav (2017)

Film, který mě ze všech o tomhle tématu natočených, urazil nejmíň. I přes zjevné nesmysly (Nehvizdy fakt nejsou jak Alpy v zimě, bydlím hned vedle), a historické mega nepřesnosti (smrt Mašína a Morávka) to má nápad, spád i dobré obsazení. Bez obvyklého cukrkandlového patosu a smyčců.

• 11.4.2018  23:23
    Nerodič (2017)

Kvalitní dokument o různých formách nerodičovství. Jedni rovnou vědí, že děti nechtějí, jiní si pořídí rovnou dvojčata a hrdinně se pustí do jejich záchrany, aby se za rok zničená a sama skoro zhroutila. Táta, který má dceru jen o víkendech a máma, co nesnáší chlapa, s kterým má syna. Velká rodina, kde každé dítě má jiného tátu a jinou mámu. Dvojice lesbiček, která se nechá oplodnit kamarádem. Neboli každému podle jeho gusta. Mě jen napadá, proč by měl větší cenu život člověka než život jakéhokoliv jiného tvora a jestli už nestačí 7miliard lidí, měřících všemu jen podle svých egoistických měřítek..

• 11.4.2018  23:14

Těžko ve stopáži celovečerního filmu udržet úroveň politické satiry.

• 4.4.2018  20:28
    Nikdys nebyl (2017)

Hodně, hodně zvláštní film. Tempem, zvukovou kulisou, ztvárněním hlavní postavy - fenomenální Phoenix. Od začátku je jasný, že tenhle chlap prostě musí udělat to, co udělá. Scéna v řece byla lyrická.

• 4.4.2018  20:24
    Most - Série 4 (série) (2018)

Důstojné rozloučení s celou sérií, hlavně oceňuju, že autoři nesklouzli k nějakému vybočení z předchozí charakteristiky postav. Saga odjiždí ve svém Porsche 911 ...

• 4.4.2018  20:21

Po Posledním Mohykánovi můj oblíbený kýč. Kdykoli to dávají, musím to dokoukat, zřejmě to brnká na moje utajené romantické struny. Pitt je tady fakt přesvědčivý.

• 4.4.2018  20:19

Před dávnými časy nás na tohle nahnali na ZŠ. Zpětným pohledem jsme to nemohli pochopit, zpracování je překvapivě dobré a Oleg Tabakov v roli Herr Kukucka vynikající.

• 4.4.2018  20:12

Smysl tohoto mi uniká. Vhodný akorát na artové festivaly, místy se na to nedá koukat (Roden zkoumající svůj exkrement) až na těžce nevěrohodné zamilování se Vlasákové. Pan režisér se snaží tepat rasismus, ale tohle tématu fakt nepomůže.

• 4.4.2018  20:08
    Bába z ledu (2017)

Konečně slušně napsaný příběh s věrohodnými postavami. Na Slámu překvapivě mainstream.

• 4.4.2018  20:07
    Omar (2013)

Hodně předvídatelná agitka o tom, jak je Israel zlý a oni za to nemůžou. A proč si jeho dívka začala s tím kámošem ?

• 4.4.2018  20:04
    Mindhunter - Série 1 (série) (2017)

Obzvláště Mr. Kemper je fakt skvělý. Dokonce se mu i podobá . https://www.youtube.com/watch?v=j8IfslxOmF0

• 2.3.2018  19:53

Něco mezi Pygmalionem a Maryšou. Daniel je pořád neodolatelný když se usměje.

• 20.2.2018  20:02

Kniha je o dost lepší a Liška jako gauner prostě nemůže být věrohodný.

• 20.2.2018  20:01
    Učitelka (2016)

Na takovou stopáž značně řídký vývar.

• 20.2.2018  20:00
    Špína (2017)

Body za věrohodné zpodobnění pocitů té holky.

• 11.2.2018  11:44

Zvláštní kouzlo bolševické estetiky a zajímavá kamera.

• 11.2.2018  11:44

Tuctová krimi, kterou nespasil ani Kenneth.

• 11.2.2018  11:41
    V pasti (TV seriál) (2016)

Tak do seriálů se pustili i na Islandu a je tu vše : zlo ze středu místních lidí, poctivý polda obětující svůj osobní život principům zákona, místní postavičky a krásná studená krajina. Plus minimalistická hudba Jóhanna Jóhannssona.

• 27.1.2018  17:17

Když vyhodím poldy, co jsou rasisti, tak mi tu zůstanou ti, co nesnáší buzny, pravil Woody coby šerif. Nekorektní humor a skvěle napsaná role pro Frances McDormand. Super scénář, dialogy a dokonce i nejednoznačný závěr.

• 27.1.2018  17:14

Mnoho blondýnek a Krasoň.

• 27.1.2018  17:11

Hodnocení se týká vypovídací hodnoty dokumentu, nikoli způsobu jeho natočení. Připomenout, že i tací žijí mezi námi - a ovlivňují i náš život. Český rádoby nácek, který jen žvaní, ale do žádné akce by pochopitelně ze zbabělosti nešel, jeho infantilní matka s pochybným vkusem, jeho přítelkyně, která mu ale nedá. To pak lze pochopit jeho flustraci ze zlého, cizího světa. Národní socialismus je tak přehledný a jednoduchý, stačí jen opakovat známé fráze. Nic než národ a Čechy Čechům.

• 27.1.2018  17:06

Nic překvapivého, ale Idris Elba to zas zachránil.

• 27.1.2018  17:03
    Odnikud (2017)

Poctivý příběh, a Diane Kruger překvapivě umí hrát.

• 30.12.2017  11:46
    O.J.: Made in America (TV seriál) (2016)

Neuvěřitelný dokument o fungování mediálního obrazu, rasové otázce a popularitě v USA. O.J. zamlada využil svoji slávu k tomu, aby se dostal mezi boháče a celebrity, záměrně ignoroval rasovou otázku, aby po zabití své ženy a jejího přítele vsadil obhajobu právě na nespravedlivém zacházení s černochy v L.A. Detailní zdokumentování případu, trvajícím 8 měsíců, je učebnicovou ukázkou manipulace, právních kliček, zneužití důkazů a svědků, Porota vynesla verdikt nevinen za 3,5 hodiny. Po 13 letech byl odsouzen za únos a vydírání na 33 let.

• 24.12.2017  11:34

Tak má vypadat kvalitní komedie. Plus plejáda skvělých herců.

• 24.12.2017  11:33
    Diana osobně (TV film) (2017)

Pohled očima oběti, dle jejích slov jí nikdo nepomohl, neporadil. Byla snad dospělá, mohla to změnit, jako každý.

• 24.12.2017  11:23
    Mečiar (2017)

Dějiny se evidentně pořád opakují. Slovensko přežilo Mečiara, pak přišel Fico a u nás vládne Babiš. Díky těm, kdo si myslí, že někdo to za ně udělá, zařídí, osvíceně je povede ke světlým zítřkům.

• 10.12.2017  21:42

Slabší než předchozí, chybí moment překvapení, jen monster je víc. Sledujeme osobní vývoj Eleven a pár nových postav. Je tu i víc násilí a umře dospělá kladná postava. Třetí řadu si už nedám, myslím, že téma je už vyčerpané.

• 9.12.2017  21:22
    SS-GB: Hitler v Británii (TV seriál) (2017)

Solidní kus alternativní historie.

• 9.12.2017  21:21

Hodný nácek, co volí naprosté dementy nedokáže ani formulovat proč. Lesbická spolužačka se taky o nic nezajímá, stačí jí Aneta Langerová a pohodička v lese s pilou. Spolužák, co má firmu a maká, aby zajistil rodinu. Politika ho nezajímá, protože jsou všichni stejní. Pomoooc !!!

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21