MyrnaAlec

Marcela Bílá

kraj Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 30.12.2017  11:46
    O.J.: Made in America (TV seriál) (2016)

Neuvěřitelný dokument o fungování mediálního obrazu, rasové otázce a popularitě v USA. O.J. zamlada využil svoji slávu k tomu, aby se dostal mezi boháče a celebrity, záměrně ignoroval rasovou otázku, aby po zabití své ženy a jejího přítele vsadil obhajobu právě na nespravedlivém zacházení s černochy v L.A. Detailní zdokumentování případu, trvajícím 8 měsíců, je učebnicovou ukázkou manipulace, právních kliček, zneužití důkazů a svědků, Porota vynesla verdikt nevinen za 3,5 hodiny. Po 13 letech byl odsouzen za únos a vydírání na 33 let.

• 24.12.2017  11:34

Tak má vypadat kvalitní komedie. Plus plejáda skvělých herců.

• 24.12.2017  11:33
    Diana osobně (TV film) (2017)

Pohled očima oběti, dle jejích slov jí nikdo nepomohl, neporadil. Byla snad dospělá, mohla to změnit, jako každý.

• 24.12.2017  11:23
    Mečiar (2017)

Dějiny se evidentně pořád opakují. Slovensko přežilo Mečiara, pak přišel Fico a u nás vládne Babiš. Díky těm, kdo si myslí, že někdo to za ně udělá, zařídí, osvíceně je povede ke světlým zítřkům.

• 10.12.2017  21:42

Slabší než předchozí, chybí moment překvapení, jen monster je víc. Sledujeme osobní vývoj Eleven a pár nových postav. Je tu i víc násilí a umře dospělá kladná postava. Třetí řadu si už nedám, myslím, že téma je už vyčerpané.

• 9.12.2017  21:22
    SS-GB: Hitler v Británii (TV seriál) (2017)

Solidní kus alternativní historie.

• 9.12.2017  21:21

Hodný nácek, co volí naprosté dementy nedokáže ani formulovat proč. Lesbická spolužačka se taky o nic nezajímá, stačí jí Aneta Langerová a pohodička v lese s pilou. Spolužák, co má firmu a maká, aby zajistil rodinu. Politika ho nezajímá, protože jsou všichni stejní. Pomoooc !!!

• 9.12.2017  21:10

Dějově naprostá slátanina, ovšem výtvarně dobré plus Michael Fassbender jako vždy skvělý.

• 2.12.2017  13:08

Standartní dokument - je nastoleno téma a dáme prostor všem stranám. Střet dvou světů : na Severu totální zájem o svobodu dětí (na úkor vůle rodičů) a v Čechách výchova žádná (rozmazlenost a zároveň zákazy).

• 2.12.2017  12:55
    Šílenci z Manhattanu (TV seriál) (2007)

10 let v reklamní branži pohledem zaměstnanců reklamní agentury. Hlavní postava Don Draper - lhář, profík, manžel, vrah a jednoznačně nejlepší tah v obsazení viuálně zajímavým Jonem Hammmem. V některých epizodách se zdánlivě nic moc neděje, a najednou je tam emocionální kopanec, přesně vystižená na dřeň jdoucí věc. Stejně tak je fascinující sledovat vývoj společnosti v módě, práci, emancipaci, politice atd. K tomu skvělá kamera, výprava, prostě komplexní zážitek. V závěru Don sám, bez práce, závazků sedí s hipíkama a usmívá se. A možná je to tak, že celý monstrózní seriál nemá žádný smysl, stejně jako sám život.

• 24.11.2017  18:57

Zvláštní film. Mírně hororová atmosféra, jednoduchá zápletka vylepšena obsazením. Martin je fakt přesvědčivý a zcela evidentně divný už od počátku. Alicia S. /múza AEROSMITH z klipů nadržených puberťáků/ v roli jeho matky.

• 24.11.2017  18:53

Nakonec překvapivě zábavný kousek.

• 24.11.2017  18:52

Taková příležitost a taková nuda! Černobílý neznamená nutně artový. K hlavní postavě si nejde vytvořit žádný vztah, je zobrazena naprosto mrtvě, jako divná nesympatická postava, která na jednu stranu chce být sama a na druhou za to viní ostatní..

• 1.11.2017  18:16
    Aféra - Série 1 (série) (2014)

V první řadě sledujeme setkání lidí z odlišných prostředí - Noah je rozmazlený intelektuál zkoušící sesmolit svůj druhý román, ženatý s bohatou ženou, s kterou má 4 děti. Alison oplakává tragickou smrt syna a s manželem Colem jim to moc neklape. Oba po sobě skočí, aby nemuseli řešit své aktuální problémy. Rozpoutá se snadno předvídatelný kolotoč lhaní a skrývání. Podstatnou roli tu hraje sex a představy o tom druhém. Druhá a třetí řada rozvíjí vztahové linky a svou roli hraje i vyšetřování vraždy. Někdo totiž srazil autem Coleova bratra. Všechny postavy se sobě vzdalují a přibližují, skvělé je, že příběh vidíme jejich očima. Motivace a přání se neustále mění. Pro někoho možná moc ukecané, těm, kdo mají nějakou podobnou zkušenost v trojúhelníku, to připomene pomíjivost chtění a nemožnost zapomenout. Hlavní důvod to dokoukat byla vynikající Ruth Wilson, která dokáže být opravdu ženou mnoha tváří. I další obsazení je povedené, např. Cole je místy naprosto neodolatelný. Helen uvěřitelná.

• 1.11.2017  17:49
    Čára (2017)

Realistické, promyšlené. Na druhou stranu nejednoznačný konec a trochu moc folklóru. Tomáš Maštalír je skvělý !!! A nejen pro ženy, doufám.

• 29.10.2017  10:33

Jako herce si ho moc necením, jako člověka už teprve ne, ani s ohledem na teror výchovy jeho matky. Film je ovšem zábavný.

• 29.10.2017  10:30

Hledání vlastního svědomí v podání bývalých jugoslávských vojáků. Můj manžel byl Srb, takže můžu posoudit autenticitu jejich vyjadřování. Čím větší frekvence sexuálních nadávek, tím větší maskulinní nastavení společnosti. Přehrávání minulosti by potřebovali všichni. Ještě drsnější obrázek nabízí snímky Underground a Sud prachu.

• 29.10.2017  10:20
    Svatba (2016)

Jak jde dohromady sekulární výchova v Belgii a blížící se smluvená svatba v pákistánské rodině ? Nespravedlivé dilema, kdy svoboda znamená naprostý rozchod s vlastní rodinou. Podobné téma se šťastným koncem nabízí skvělý turecký film Mustang.

• 17.10.2017  09:39
    Policie Modrava (TV seriál) (2015)

Zneužívat Šumavu pro natáčení takových hovadin je trestný čin ! Hnusná estetika, kdy všichni chodí oblečení jako z tržnice /žádný Luther/ personál na oddělení žere vlašák z papíru u PC... složitost případů nulová, postavičky místních tragické. Prostě seriál pro všechny, kdo oceňují staré normalizační kousky. Účast kvalitních herců - paní Medvecká - ach jo, hlas Laury Palmer prodává v sámošce v Srní ? Proč ???

• 17.10.2017  09:32

Náročné to vůbec to dokoukat, tolik rozmanitosti najednou.

• 8.10.2017  18:03

Portrét umělce coby génia i ztroskotance.

• 8.10.2017  18:01
    Po bouři (2016)

Kdyby nebyl japonský, mohl být i evropský. Marnotratný syn a zhrzený manžel zkouší změnit minulost.

• 8.10.2017  17:57

Bezútěšná vize Země bez přírody a zvířat, úžasná vizuální podívaná. Promyšlený každý záběr, obvykle pomalejší tempo, ruchy/zvuky. Gosling je ve své fyzické formě podobný replikantům i ve skutečnosti, starý Ford je mnohem lepší než mladý. Film, který je potřeba vidět na velkém plátně a opakovaně.

• 29.9.2017  12:05

Nádhera ! Vizuální i mluvená, uhrančivá Runa, nádherná Mahulena a vznešený Radúz vždycky dojmou mou temnou romantickou duši. Vždyť Láska je mocnější než Smrt.

• 29.9.2017  12:01
    Boj o těžkou vodu (TV seriál) (2015)

Opět parádní kousek ze Severu. Co takhle jim zadat i natočení Heydricha, aby se na to dalo koukat ? Telemarka je nádherná a u elektrárny jsem fyzicky i byla, ve skutečnosti je poměrně malá. Pro příznivce Breaking Bad tu byla i postava Heisenberga.

• 29.9.2017  11:57
    To (2017)

Zatím nejlepší adaptace Kinga. Super dětské obsazení, trochu mi připomnělo partu z Stranger Things. Těším se na druhý díl.

• 19.9.2017  12:43

Kupodivu místy i vtipné. Juchání na skautském táboře bylo vskutku odporné.

• 19.9.2017  12:41

Komedie ani drama to fakt není. Jsou to poskládané příběhy malého kluka, které nebudu chtít vidět znovu.

• 19.9.2017  12:40
    Madonna: Rebel Heart Tour (koncert) (2016)

Příklad toho, že ke kariéře není třeba hlas. Perfektně zmáknutá show, ale jaká by byla bez opulentních kulis a hordy tanečníků ? Bez debaty je Madonna těžce pracující profík, ale je potřeba si v jejích letech hrát na sexy 30tku ?

• 19.9.2017  12:36
    Zámek v Čechách (TV film) (1993)

Celý film mi vadilo herectví Jiráskové, která jako by tady hrála přesně sebe.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20