kocik1

L. Novotná

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 19.8.2017  20:26

Po strništi bos a v hlavě vymeteno. Absence příběhu, absence emocí, klucííí hráli jako když čtou svoje texty ze čtecího zařízení. Ale to je vlastně jedno, protože tak zoufalý scénář by nezachránilo nic. Film, který svou zbytečností předčil dokonce i Donšajny a snad svým tvůrcům nastaví zrcadlo. Když nemám o čem točit, tak prostě netočím. Tečka. Jedna. Na víc to vážně není.

• 17.8.2017  19:30

Tak Jamie si pár kilometrů zaplaval v BRNĚNÍ!!!! Jon si ochočí draka a Daenerys zařve "drakarys" a myslí si, že ji budou všichni milovat. Když se hraje o trůny, jde holt logika stranou. Ehm, logika..., co to vlastně je? Hádám, že tohle slovo na Severu, v Západozemí a v širokém okolí vůbec neznají.

• 13.8.2017  19:10

Nevěrohodný děj střihlý trochou napětí. Nevím, jak to bylo v knize, ale pokud ani tam autor nevysvětlil, proč psychopat čekal nejdřív cca 30 let, než se odhodlal k činu a potom zase další roky, než ho dokonal, pak se jedná o standardní kravinku na ukrácení volného času.

• 1.8.2017  20:11

Jak se dospívá v Americe, ví dneska už díky teenegerským filmům kdekdo. Jak se dospívalo za socíku ukazuje na jedné straně "....a bude hůř" a na straně druhé Vítr v kapse. Záleží jen na vás, kterou stranu jedné mince si vyberete. Já si vybrala Petra Nikolaeva, i když musím přiznat, že mezi teen žánrem se Vítr a kapse určitě neztratí. 50%

• 1.8.2017  18:11
    Julieta (2016)

I když Márdimu v duši sedí Robinson a až potom pláče Julieta, tak mně se Julieta usadila přímo v duši hned a nechce se potvora odtamtud hnout. Tenhle film má napětí a člověk od začátku do konce hltá, co bude dál a co se vlastně stalo. Plný počet nedávám jenom proto, že se pointa nakonec rozplizla a finále se nedostavilo. Škoda.

• 23.7.2017  18:02
    Dunkerk (2017)

Obrazově působivá beznaděj a bezejmenné hrdinství, které ale, obávám se, funguje jen na velkém plátně a doma na standardní televizní obrazovce dokonale umře a tím víc vynikne to, co tady chybí: lepší scénář a zapamatovatelné postavy. Do půlky filmu jsem si (a nezávisle na mně i můj partner) myslela, že sleduji příběh jednoho hnědookého tmavovlasého kluka v různých časových rovinách a ejhle: oni byli tři.

• 16.7.2017  07:26
    13. komnata Daniela Landy (TV film) (2005)

Promo Dana Landy. Těžko říct, zda upadnul na hlavu už v osmdesátkách anebo až teď. Co je póza a co není póza, ale oči mu místy plavou natolik, že to ve mně evokuje podezření na nějakou duševní chorobu. Co se týče samotného dokumentu, tak by mu asi pomohlo nějaké směřování, vyznění. Jenže působí spíš jako že se Petr Šimůnek plácá od nikud nikam a neví, co vlastně chce. Nenabízí kontroverzi, nenabízí jednotící myšlenku, nenabízí nic než plácání. Možná by pro Landu udělal víc, kdyby ho namísto točení jeho blábolů vzal k psychiatrovi. Takže ve finále nejzajímavější myšlenka, kterou jsem v dokumentu pochytila, jsou slova JXD o tom, že z protiválečných písniček Karla Kryla udělal Landa písničky proválečné a jestli jsem někomu uvěřila, že by si přál, aby se na jeho účinkování v Orlíku zapomnělo, tak to byl David Matásek.

• 13.7.2017  20:09

Jednoduchá nenáročná blbina, která mě z neznámých důvodů několikrát upřímně rozesmále. Které komedii se tohle povedlo naposledy? No vážně, nemohu si vzpomenout....

• 25.6.2017  07:21

Poněkud prazvláštní melodrama a nekomická komedie s prapodivnými vztahy mezi hlavními i vedlejšími protagonisty. Nemohu lhát, určité kouzlo ten film má, ale na druhou stranu: co nám chtěl vlastně říct? 50%

• 24.6.2017  07:46

Kdyby Hitler viděl, kam až to dotáhne jeho nadřazená bílá rasa, tak snad ani nerozpoutal světovou válku. Jedna hloupá, druhá ještě hloupější a jediný, s kým se dalo soucítit, byla ta malá indická holčička, na které si Jo dokazovala svou humanitu.

• 23.6.2017  22:12

Líbivé, miloučké, snažící se být ze života a přitom o kilometry mimo něj. Veskrze se ale dá říct, že i celkem dobře dívatelné. Tak hurá: vyndat žehlící prkno a jde se na to.:-) 52%

• 13.6.2017  22:28
    Smrtihlav (2017)

Nějakými Alpami nebo historickými nepřestnostmi se vůbec nechci zabývat. Celý film samozřejmě dost trpěl jistou zkratkovitostí a nacpat do téhle stopáže všechno nebylo možné. Přesto jsem byla v podstatě spokojená. Po nepovedeném Anthropoidu jsem šla do kina s velkými obavami, že tohle (podle zdejšího hodnocení) bude ještě horší. Muž se železným srdcem ale na rozdíl od Anthropoidu měl nějaké emoce. Souhlasím s ostatními, první půlka byla lepší, zajímavější, druhá byla příliš zkratkovitá. Přesto jsem se rozhodla odpustit tvůrcům dokonce i to, že "zapomněli" na pardubicko a dávám 70%.

• 10.6.2017  07:21

Film, jehož nejzásadnější scénou je okamžik, kdy se Angus učí počítat do čtyřiceti. Takže jediné, co mohu doporučit, je, abyste co se doma usmaží, obzvlášť pokud je to květák na hlavě Drew Barrymore, snědli příště raději u jiného filmu.

• 4.6.2017  11:01
    Neviditelná láska (TV film) (2010)

Každá země musí mít svého Ducha, uvažovali zřejmě Němci a tak si natočili svou ódu na růžové crocsy. :-)) No jo no, tak mají film jako každý jiný.

• 3.6.2017  14:17
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Uondané, utahané, ale svým způsobem i napínavé. 50%

• 3.6.2017  08:49
    Uloupený princ (TV film) (1971)

Tak nějak se ani nedivím, že tahle pohádka nebyla v TV vysílána. Pro děti složitá nuda a pro dospělého taky složitá nuda. Jeden bod získává pohádka jen díky tomu, že oproti tupé současné pohádce musím nakonec vyzdvihnout aspoň to, že není jako pro retardovaného diváka.

• 23.5.2017  20:33
    Bídníci (2012)

Lesk a bída kurtizán. Jenže Bídníky vlastně nenapsal Balzac, ale Hugo. No a hádám, že si u toho psaní zrovna nezpíval. Možná proto na mě tohle zpracování působilo tak ploše a bezemočně. Nezanechalo ve mně nic než jednu velkou nabubřelou nudu.

• 22.5.2017  22:22
    Smyčka (2016)

Takový malý film o sobeckém troubovi, kterému bylo dáno nahlédnouti, jaký je vlastně vůl.Zcela se ztotožňuji s názorem andersona: je to zručně natočený nesmysl. Jen bych dodala, že zatímco na začátku působí zajímavě, ke konci už začíná nudit.

• 21.5.2017  19:53

Takový teenegerský film, který by máma své dceři rozhodně nedoporučila. A právě proto je ve své kategorii teens filmů u mě na špičce.:-)

• 14.5.2017  07:55

Dřív si dlužník, když nevěděl kudy kam, aspoň vzal spořádaně život, někdo o tom napsal lepší či horší román a bylo. Dneska se věřiteli jenom vysměje do ksichtu a požádá si o oddlužení. Vítej pokroku...! / Film Madame Bovary je v podstatě fádně a nudně převyprávěným románem. Osobně si nemyslím, že by látka nenabízela dostatečně silný příběh, jak tady mnozí naznačují. To jenom režie a scénář v jednom se s ním neuměli poprat.

• 9.5.2017  22:45

Rutinní příběh, jakých správný fanoušek thrillerů viděl už desítky. To takhle vezmete šablonu na písmena a namísto stavebních či strojírenských výkresů popíšete tradiční americký příběh o zlé justici, nevinném odsouzeném a novináři, který v poslední chvíli přijde na to, jak to tenkrát bylo. Odlišnosti od obdobných snímků se dají nalézt snad jen v tom, zdali záchrana přijde v poslední den, v poslední hodinu či snad minutu. Nechybí honička s poldy, kteří ale nakonec zmizí, asi aby se to stihlo, ani hodná babička, ve které se hne svědomí. To, co chybí, je všechno ostatní: vlastní invence, překvapení, vlastně cokoli, co by tenhle snímek vyšvihlo alespoň do sedla průměru.

• 8.5.2017  21:42
    Láska (2012)

Vlastně se nic neděje. Film má svoje poklidné tempo a je zdánlivě o ničem. Akorát si při něm člověk uvědomí, co nás (možná) čeká a že sny o poklidném spokojeném stáří nemusejí vyjít tak, jak jsme si představovali. Film je to syrový, opravdový a asi ho radši znovu vidět nikdy nechci.

• 4.5.2017  22:22

Bezzubá a nevtipná tragédie, tolik se snažící býti komedií. Jasně, dá se na to dívat, pokud tedy člověk spolkne závěrečný pokus o holywood nebo třeba to, že holky si zapomněly dát na kolo brašny a světla si připínají ve dne, aby jim je před večerem mohl někdo ukrást. Taťkové také pobavili, když s promáchanýma děckama seděli v lese a čekali, až je někdo zachrání. Ty vogo, to bylo jak někde v kanadských lesích, nikde ani živáčka, natožpak nějaká obec...Tak hlavně, že to dobře dopadlo, že jo a žili šťastně až do smrti.

• 1.5.2017  21:06
    Uteč (2017)

Budování atmosféry celkem ušlo, i když tedy o nějakém momentu překvapení nemohlo být ani řeči. Wo co go bylo jasné ne snad od první minuty, ale od max. patnácté určitě. Potom už to bylo buď příliš doslovné (překvapivý nález fotek) anebo jenom bezradné (konec a všechno je vyřešeno). Pokud srovnám v podobném žánru s mizerně hodnoceným Antikristem, nesahá mu Get Out ani po kotníky.

• 1.5.2017  10:59
    Sestřičky (1983)

Tohle je film, ke kterému asi člověk musí dospět. A mně se to už povedlo.

• 27.4.2017  21:15

Začátek mě svým nekorektním černým humorem nadchnul. A konec, respetive zbylé 2/3 filmu, to zase zabily. / Víš, co říkal o Češích Reinhard Heydrich? Mí pražané mi rozumějí..../ Za tenhle vtip dávám jednu hvězdu navíc.

• 25.4.2017  16:35
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

Osob jak při cinkání klíčů na Staroměstském náměstí. Kdo je kdo nebo kdo co s kým jsem obvykle neudržela v hlavě ani do konce dílu, natož do dalšího týdne. Navíc se na konci seriálu ukázalo, že polovina osob tam byla v podstatě zbytečná, vč. těch hlavních (viz. linka s lobbistou).Zbytečná doslovnost s těhotenstvím sérii také spíš ublížila. Ale jinak jo, viděla jsem všech 7 epizod a rozhodně to nebylo horší než většina mainstreemové seriálové produkce.

• 21.4.2017  18:34
    Pozdní léto (TV film) (1974)

Takové černobílé socialistické obrácení Ferdyše Pištory, které mělo za úkol vydojit potok slziček, což se nakonec povedlo.

• 17.4.2017  03:17

Rodina je základ státu, a tak se ta rodina rozpadne pro jistotu hned na začátku filmu, když rodiče opustí svoje puberťáky a odjedou na dovolenou na konec světa. Puboše opustí, psa vezmou s sebou. Proboha proč tahat zvíře z jeho domova, když má kdo krmit a venčit a není třeba platit mu všechna ta vyšetření, aby mohlo strávit noc v letadle v kleci spolu s dalšími psy a kočkami? No proč? Protože pes - to je příběh! Emoce, dojetí. Když chudák přijde o vlastní misku a musí si lovit sám... To je doják! Rodinný film je totiž filmem pro každého z rodiny, najdete tam splácaných 1000 a jeden příběh, první lásku, nevěru, sourozenecké vztahy, vážnou nemoc, záškoláctví, ztráty.... Najde se v něm každý. Anebo spíš nikdo, protože čeho je moc, toho je příliš, bohužel.

• 16.4.2017  18:09

Ani psycho, ani scifi a když se objevil ten mimozemšťan, začlo to úplně nejvíc připomínat komedii. Nevím ale, proč tato kategorie v popiscích chybí.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20