kocik1

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 17.12.2017  22:50
    Bába z ledu (2017)

Vychovat z dvou synů dva debily, to matce věru na sebevědomí nepřidá. Naštěstí se Hana nechala inspirovat Broňou a taky Márdim. Tradiční soutěž otužilců probíhala už několik dní, ve vodě zbyli blázni a díky nim a ní se z chladné vody vylouplo chladné drama, které mě tedy chladnou rozhodně nenechalo. 75%

• 17.12.2017  17:43

Tak kolik vlastně chlapů zařvalo kvůli záchraně jedný ženský? Tři? To je teda happy end.

• 17.12.2017  13:12

Film, ve kterém funguje absolutně všechno. Myšlenka, scénář, režie.

• 17.12.2017  12:12
    Kvarteto (2017)

Osamělý režisér Krobot natočil film o osamělosti, který si tak nějak osaměle míří do samoty. Pro mě nejlepší scénou bylo kývání do rytmu hudby na Tomášově koncertě, protože dneska už si i tancujem každý sám.

• 10.12.2017  22:28
    Stalker (1979)

Tarkovského jsem měla v hledáčku několik let a teď, když na něj konečně došlo, vůbec nevím, jak se k filmu postavit. Nádherná obrazová stránka předběhla svou dobu a člověk má místy pocit, jakoby listoval starými fotografiemi. Příběh a metaforičnost dobu nejspíš předběhl také, ale nejsem si jistá, zda já jsem do ní už dorostla. Zkrátka je to dlouhé, utahané a ruská duše je na mě, zdá se, příliš široká.

• 10.12.2017  22:17

Tak jsme se doma nějak shodli, že obě scénáristky by za Až po uši zasloužily za uši.

• 9.12.2017  05:47

Modrá je sice dobrá, ale jenom barva dobrý film neudělá. Na zbytečný ovšem stačí...

• 4.12.2017  20:57
    Šťastné údolí (TV seriál) (2014)

Ve Šťastném údolí nežijí zrovna šťastní lidé. Ale co se týče scénáře, mělo právě Šťastné údolí šťastnou ruku.

• 4.12.2017  20:51

Opět díl, který připomíná nafouknutou bublinu. Triviálnost a šroubovanost ze scénáře ale nevypustíš tak lehce, jako gumy od auta.

• 4.12.2017  20:46

Trapně předvídatelné a předvídatelně trapné. Jestli dělá dobrý seriál jen vizuál, pak je to za 5*. Jenže pro mě je mnohem důležitější scénář, příběh, myšlenka a ta se tady ztratila už někdy u prvního dílu. Lupu nemám, takže, obávám se, už ji nenajdu.

• 30.11.2017  15:17

Nejsilnější díl série. Mimo jiné i díky tomu, že Catherine na paralele příběhu Alison a jejího syna začíná chápat, že ani ona není ve vztahu k Ryanovi bez chyby.

• 27.11.2017  21:58

Bloody bride v uzamčeném pokoji působí ze začátku docela zajímavě, aby se postupně tak nějak zase stala slabým dětským odvarem Agathy Christie. Tenhle seriál už prostě lepší nebude....

• 26.11.2017  20:12
    Postřižiny (1980)

Nudíte se? Kupte si medvídka mývala. Anebo se koukněte na Postřižiny. Film, který má svůj genius loci.

• 25.11.2017  09:11

Aňa Geislerová je tak říčná do sňatku, že jsem se až divila, že na celou habaďúru nepřišla sama. Ono vůbec Pohádky pro Emu mají několik logických (i emocionálních děr) velkých tak, že by jimi projel žebřiňák. Tou, která mě iritovala nejvíc, bylo to, že Čecha "vyhostí" z Česka. Ono zasadit Zelenou kartu do Čech, které jsou navíc součástí EU, nebyla dobrá volba a napříště bych scénáristovi doporučovala raději vymyslet nějaký příběh sám, než opisovat z Kolji a již zmíněné Zelené karty. Přesto má film určité svoje kouzlo a plus půl hvězdy dávám za hořícího pekelníka.50%

• 25.11.2017  07:03
    Až po uši - Epizoda 2 (S02E02) (epizoda) (2017)

Po shlédnutí této epizody začínám považovat Ordinaci v růžové zahradě za seriál roku s ambicí uspět i v zahraničí.

• 25.11.2017  06:47

Opět stupidní příběh, který Král vyřešil zřejmě za pomoci vnuknutí a černé magie, jinak si to neumím vysvětlit. Tomuhle dílu už k dokonalosti chyběl jenom guru Jára.

• 18.11.2017  09:18
    Una (2016)

Una slibuje na začátku to, co na konci nedodrží. Atmosféra hutná natolik, až by se dala krájet stejně jako mlha nad rybníčkem Brčálník, ale věci, které se začnou dít, si nějak neví rady samy se sebou. Rooney Mara je ve svém ambivalentním vztahu k Rayovi výborná. Ve scénáři ale marně hledá záchytný bod a tak její cesta (za pomstou?, za láskou?, odpuštěním?) nepřinese nakonec žádný vrchol ani rozuzlení.

• 18.11.2017  07:21

Štěstí pro Karla Kryla, že se dnešních dní, kdy se tu takovina rozlézá znovu, už nedožil. Inu, malý národ potřebuje velké legendy, ale zas a znovu si vybírá malost. Dokument je natočen střízlivě, nezaujatě a civilně. Přesto v sobě má náboj a nadhled.

• 17.11.2017  10:37
    Smrt ve tmě (2016)

Trojice debilů potká na své cestě za bohatstvím magora číslo 4 a nastává absurdní boj o život. K žehlení super, občas možná úlekem i připálíte límeček. Ale na regulérní sledování všemi smysly ty nesmysly asi nestačí.

• 13.11.2017  19:42
    Až po uši - Série 1 (série) (2014)

S hodnocením tohohle seriálu mám celkem problém. Na jedné straně herci, kteří umí hrát, dialogy, které nevržou, krásná kamera a výtečné lokace. No a na druhé straně příběhy, které jsou jak z té reklamky. Klišovité, šablonovité a vystavěné jen kvůli tomu, aby zamýšlený závěrečný fórek na konci vyšel ve správném načasování. SPOILER: Třeba už (tuším) v prvním díle, kde má "ošklivka" Polívková v restauraci schůzku na inzerát. Chlap odejde a ona tam sedí, sedí a sedí a opíjí se až do zavíračky. To se jako vážně děje? Kterépak se stalo, aby ji chlap nechal jako magorku sedět samotnou v hospodě? Slyšeli jste někde o něčem podobném jinde než ve vtipu 4. kategorie? Nerozejdou se ti dva spíš hned po první sklínce, protože jeden jako zapomněl doma zavřít vodu? A když už by k tomu teda náhodou došlo , opravdu se bude zakomplexovaná puťka opíjet osaměle v restauraci a čekat, jestli se pán náhodou za hodinku nebo čtyři nevrátí? Pokud o tom paní Duslová a Klestilová ještě nikdy neslyšely, ženy se nejčastěji opíjejí potajmu a flašku mívají zastrčenou někde v prádelníku. A takových příkladů je tam mnohem víc. Naprosto souhlasím s uživatelem "honajz". Ty postavy jsou opravdu jen jako vývěsní plakáty, které byly vytisknuty jen za účelem toho, aby nám ukázaly, že každý chce mít to, co nemůže mít, i kdyby to byla tak nebetyčná blbost, jako že se nepoučitelný holkař Čermák zamiluje do holky, kterou nikdy neviděl a zůstane zamilován, i když zjistí, že je to ta největší ošklivka a smolařka, co kdy viděl. Teď už jen zbývá to okřídlené "...a byli šťastni až do smrti". //////// No a nyní po shlédnutí posledních tří dílů mohu dodat jen jediné: seriál rozhodně líp začíná než končí, končí totiž jako typická druhořadá telenovela.

• 13.11.2017  19:33

Seriál nabízí pěkný pokoukání, teda pokud člověku nevadí třeba kluci v písku nebo pěkná Macanda v posteli. :-) Jenže 1. série skončila a já pořád nevím, o čem tenhle seriál má vlastně být. Když nepočítám Maggie Gyllenhaal, tak si jednotlivé postavy žijí odnikud nikam a z nikam zase do odnikud. Četla jsem pár názorů, že prý Špína Manhattanu připomíná Špínu Baltimoru. No ale to prr! Leda tak názvem. Manhattan je samozřejmě natočen precizně, takže vizuálně je výrazně lepší. Akorát, že tam, kde Baltimor byl myšlenkově bohatý, důmyslný, promyšlený a celistvý jako tělo svalnatého kluka z písku, ukazuje nám Manhattan jenom tu Macandu v posteli, hloub za obrázky jít zatím neumí. Zatím slabší 3*

• 13.11.2017  19:25

Tak jsem si po první sérii myslela, že koukám na seriál, kde jsou všichni celkem za vodou. Teda aspoň v tom smyslu, že mají aspoň o vous vyšší plat než je český průměr. No a teď koukám, že někteří přespávají jak bezdomovci.... I když ono, za vodou nebo na vodě. Není to vlastně fuk?:-)

• 12.11.2017  08:21
    Manžel na hodinu (2016)

Jestliže Hodinový manžel ode mě dostal jednu hvězdu za mizerný scénář plný trapností, tak Manžel na hodinu, který je ještě zbytečnější a o úroveň níž než jeho předchůdce, je pro mě prostě na ban. Nikdy více a bylo by fajn, kdyby si totéž uvědomili i tvůrci.

• 12.11.2017  07:35

Hodně čisté děti na hodně špinavé cestě provázené hodně melodramatickou hudbou.

• 11.11.2017  08:37

Já být ostravak, tak snad vezmu flintu a jdu Kučíka s Kočárem zastřelit. Tak pěkně po ostravski - kratce.

• 6.11.2017  21:45

Na jednu stranu, kdyby každá dvojka dopadla jako T2 Trainspotting, byla by to pro světovou kinematografii velká výhra, protože T2 je opravdu dobrý a poctivě natočený film. Na druhou stranu, co jiného T2 vlastně přinesla proti jedničce? Skoro mám pocit, že jenom těch 20 let na hrbu navíc. Takže to nakonec spíše vypadá tak, jakoby dvojka nebyla pokračováním, ale pouhým remakem svojí jedničky.:-)

• 1.11.2017  22:42

Libuška Šafránková si může dovolit hrát nevěstu klidně i po padesátce nebo šedesátce, ovšem to, že jí scénárista dopřál za snoubence oslíka, je opravdu zvěrstvo, které charakterizuje celkovou úroveň téhle přitroublé pohádky.

• 30.10.2017  18:12

Takový pokus smrsknout Agathu Christie a Colomba do "detektivky jako pro děti". Kdyby to nebylo tak smutné, bylo by to až úsměvné.

• 29.10.2017  06:58
    Až já budu královna (TV film) (1984)

Pepička mnoho fištrónu nepobrala, jinak by si těžko nechala od kouzelného závoje jen napéct pár dortů. Poradila bych jí, ať se poptá třeba Marfušky, co všechno si jeden může přát, když má volnou ruku:-)). Na druhou stranu, kdyby byla Pepička chytrá, princ Lucián by si ji zřejmě nevzal, páč by ho intelektově výrazně převýšila. Jojo, Až já budu princezna není totéž jako Princové jsou na draka. Tady je totiž na draka celá pohádka.

• 29.10.2017  06:45

Vizuálně dokonalé, ale zbytečně dlouhé a příběhově stejně prázdné jako vypitá láhev od vína. 50 %

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22