kocik1

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 14.10.2018  11:34
    Firma (1993)

Je to napínavé, má to spád a nemá to nudná místa, ovšem jenom do té doby, než si člověk uvědomí, že vlastně nechápe, proč si Firma Toma Cruise najala? Proč? Nejlepšího studenta, který nemá nejmenší škraloup? Já být mafián, tak si vyberu spíš někoho jako Volejte Saula. :-) Jenže to by vlastně nemohl vzniknout tenhle úžasný černobílý a sentimentální scénář, ve kterém mají svoje místo hlavně takové náhody jako náhodně přistavené měkké přistání při skoku z okna nebo třeba zlosyn, který se na smrtelné posteli začne chovat jako správňák.

• 13.10.2018  09:12
    Jak se Honza učil bát (TV film) (1974)

Honza není ani krásný ani chytrý a pohádka naštěstí není dlouhá.

• 12.10.2018  15:13

Opravdu mizerná adaptace, která na člověka působí asi tak, jako když od svého milence dostane namísto vášnivého polibku pusu na čelo.

• 10.10.2018  17:33

Smíchejte trochu deziluze, více či méně keců, vztahy na nic a za nic, přidejte stále krásnou Jenifer....a vyjde vám překvapivě příjemná konverzačka, po jejíž nepříliš sladké romantice rozhodně nepřiberete ani deko. 75%

• 8.10.2018  21:11
    3 Idiots (2009)

Začátek mě vyděsil, protože vidět cca 20 Indů špulit zadky v nepadnoucích slipech zkažené evropance na náladě vážně nepřidá. No ale nakonec jsem se tak nějak příjemně po bolyoodsku celkem bavila. Kdyby tvůrci vynechali na začátku tu skoro homosexuální spartakiádu, ubrali na muzikálu a nenechali každou chvíli někoho cedit slzičky, tak bych snad i přidala na hvězdičce. Ovšem je fakt, že potom by byl film o polovinu kratší..

• 6.10.2018  07:31
    Klid noci (1982)

Hluboce melodramatický lehce detektivní příběh, ve kterém mladinká Meryl vymění jednoho dědka za druhého.Film je dost limitován dobou vzniku a mně osobně vadila místy tklivá jímavá hudba.50%

• 16.9.2018  08:30

Prostě Itálie. Víc k tomu není, co nepsat. 50%

• 10.9.2018  19:17

Splácanina všech možných klišé a osvědčených tipů, jak navodit dobrodružství tak, aby to na plátně vypadalo dostatečně cool a přitom to bylo dostatečně bezpečný. Takže si zaplavem přesně ve chvíli, kdy už pomalu hoří v krbu, a zastřílíme, zatímco zvíře počká, než tu flintičku najdem. Navíc ženská pro přežití naprosto nemožná, ta by se snad nemohla dožít ani dospělosti, v přírodě by uhynula do 24 hodin. Ale ne, přijde instantní romantika. Ještě, že jsem na to nešla do kina.

• 9.9.2018  22:41
    Rapl - Nástřel (S01E01) (epizoda) (2016)

První díl mě teda nenadchnul. Vraha si Kuneš a spol vyfabuloval zřejmě pomocí černé magie, prostě se rozhodl, kdo to bude a basta fidli. Prostě se rozhodl, ve které slatině najde vražednou zbraň a tam to taky bylo. Upřímně, moc dobrý policajt to asi nebude, měl by se živit spíš jako jasnovidec. Zatím tak 1*, ale hodnocení nechám na celý seriál.

• 8.9.2018  07:47

Tess se sice po celý film vydává za lékařku, ale divák už v prvních minutách filmu zjišťuje, že je spíš dřevorubec. Je na zabití od první chvíle, protože neskutečně tlačí na pilu. Stejně jako film, kterému naprosto chybí jakýkoli náznak romantiky či snad dokonce vtipu.

• 6.9.2018  21:47
    Maudie (2016)

Pokřivený svět oviděný moudrýma očima naivity. Sally Hawkins naprosto dokonalá.

• 3.9.2018  19:10

Psychologický film, jehož největší slabinou je právě mizerná psychologie, která tu kulhá na obě nohy a místy snad i jede na invalidním voze. Co bych pochválila, je volba Milana Karpíška do hlavní role, který se ve svém ušlápnutém krejčíkovi našel a ztvárnil ho dokonale hnusně.S tím, že vrahy jeho formátu bývají často ušlápnutí chcípáčci, kteří si potřebují dokázat, že žádnými chcípaky nejsou, s tím by se totiž dalo souhlasit. Ovšem psychopat se snovými sekvencemi a výčitkami svědomí působí dost podivně, skoro bych řekla, že spíše než psychopat byl krejčík duševně nemocen, čemuž by odpovídala i ta nekonečná deset let stará láska a manželka, která vypadala jako jeho matka i se tak chovala. Zbytek děje byl takový polopatický, aby to dobře vyšlo. V osmdesátkách by se mi to nejspíš líbilo, teď už jsem já i kinematografie někde jinde.

• 2.9.2018  15:53
    Zachýsek, zvaný Rumělka (TV film) (1990)

Pohádka, která chce dětem ukázat, jak smutný a bez poetiky by byl svět bez pohádek. Smůla ovšem je, že ze samotného příběhu se poetika kamsi vytratila.

• 27.8.2018  21:28
    Dubček (2018)

Dubček jede na vlně vzpomínek na 50 let starou invazi údajně spojeneckých vojsk. Bohužel skutečnost byla daleko hrůznější a zatímco u některých dobových dokumentů, fotografií anebo vzpomínek pamětníků se mi otvírá kudla v kapse, i když ji tam nenosím, při sledování poměrně nudného Dubčeka se mi nevztyčil ani jeden chlup.

• 25.8.2018  10:54

Prach jsi a v prach se obrátíš.Stejně jako tento film, jehož hlavním znakem je nekonečná délka, nuda a unylost.

• 25.8.2018  06:57
    Pusu, pusu, pusu! (TV film) (1985)

Marek Eben exceluje v roli mladého dobrosera v hloupoučkém příběhu, který se díky trapné hudební vložce místy mění v takovou telecí parodii na pohádku Princové jsou na draka. A tak nezbývá, než se ptát: ....a kde je sakra Čenský?

• 23.8.2018  21:36
    Na mušce - Série 1 (série) (2018)

Tak tenhle seriál si mě sice na mušku vzal, ale mířil nějak hodně blbě. Ačkoliv se v něm zoufale snažím vidět romantiku, černý humor a napětí, nedaří se, vidím jen velké přehypované nic a ztrátu času..

• 11.8.2018  17:58

V temné hladině minulosti hledej přítomnost a v temné řece rodinných vztahů odpovědi na otázky, které bys radši neznal. Pomalu se rozjíždějící drama má skvělou atmosféru, kerou ale kazí určitá exaltovanost scénáře a místy příliš silné tlačení na pilu. Taky ta zmizelá Seanova manželka je tam jaksi navíc. Bůh ví proč.... 78%

• 8.8.2018  21:49

Obléknout průhledný scénář do uměleckého kožíšku se teda fakt nepodařilo. Ne že by tu potenciál nebyl. Jenže umění si s doslovností příliš netyká. A to, že nakonec frknu jakože otevřený konec, to už je jenom pěst na oko.

• 7.8.2018  15:51
    Sezn@mka (2016)

Hloupý a jednoduchý soubor scének, které mě na začátku, jak zdráhavě přiznávám, docela pobavily. Jenže postaru se žít nedá, jak říká jedna moje kolegyně. No a já dodávám, že pár zábavných scének celý film opravdu neutáhne a zhruba v okamžiku, kdy se ztrácí nadhled a lehká karikatura, míříme snad až zbytečně příliš přímočaře k hnojišti českého filmu.

• 4.8.2018  10:39

Celkem stupidní příběh, jehož veškerá rádoby komika vychází z předpokladu, že holka, která celé dětství strávila na farmě, zapomene během několika let, jak se sbírají vajíčka. Jedinou pozitivné věcí pak je, že jeho sledování vaši desetiletou dceru nijak nepoškodí, stejně, jako mě nepoškodilo to, když jsem ve svých deseti zbožňovala Holky z naší školky a hlavně Kotvalda a Hložka.:-)

• 8.7.2018  21:02
    Tvář vody (2017)

Kráska a zvíře trochu jinak. Kráska, pravda poněkud hloupější, protože vytopit byt tak jako ona, k tomu je třeba buď obzvláštního nadání anebo tuposti. Vizuálně dokonalost a když jsem se přenesla přes dementnost Elisy, vytopený byt jsem si parádně užila. Co se příběhu týče, tak záleží jen na tom, zda je člověk ochoten přijmout pohádku, která, jak už to tak u pohádek bývá, potěší a za chvíli vyšumí.. Ničím jiným totiž Tvář vody není. Mezi třemi nebo čtyřmi hvězdami, ještě se rozhodnu.

• 30.6.2018  07:08

Zajímavý vhled do světa velkého bussinesu. Kolikrát může jeden druhého ojebat a stejně mu uvěří znova a zahraje si s ním na happy end?

• 19.6.2018  22:03
    Escobar (2017)

Největším mínusem filmu je to, že byl natočen ve stejném období jako seriál Narcos a divák se tedy neubrání srovnání. Je celkem pochopitelné, že snímek oproti delšímu formátu musí trpět určitou zkratkovitostí, což ale nemusí být vůbec na škodu. Podle mě se film povedl a rozhodně se nemá za co stydět. Pokud se člověk odpoutá od myšlenky, že ten příběh už jednou viděl, není důvod, aby nebyl spokojen.

• 18.6.2018  21:40

Škoda šroubovaného scénáře, proti kterému je i šroubovice DNA hadr. Anna Kadeřábková hrála dobře, ale problém je, že tomu příběhu se tak nějak nedá věřit.

• 16.6.2018  10:07
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Za prachy jsou v Ostravě pěkné šaty, nekonečnej mejdan ve čtyřhvězdičkovém hotelu a maso každý den. Hornické učiliště do každé rodiny a pak ano, bude líp. / Výborně natočený film, ze kterého mrazí a není to jen kvůli utajené tragedii, která se na Dukle v roce 1961 stala. Film skvěle zachytil i takové ty podprahové věci jako že žena nemusí robiť, když ji chlap uživí, a to za těch pár do zubů, co dostane při výplatě, určitě stojí.

• 7.6.2018  22:27

Seriál pro ty, kdož nemají koule podívat se na hard core verzi totality z padesátých let od nás nebo vedle od Stalina. Anebo jí třeba nevěří. I když kvalitně a řemeslně dobře natočeno, i herecké výkony dobré, pořád je to jen snůška nelogičností ze světa scifi.

• 7.6.2018  22:22

To, že v totalitě, která je založená na odsuzování žen, které nemohou mít děti, jsou šikanovány právě ty, které je mít mohou, bych ještě překousla. Nakonec o tom, totalita je, šikanovat ty, co jsou inteligentnější, morálně lepší nebo třeba schopné donosit dítě. Ale to, že si ta lepší část populace nevšimla, co se kolem ní děje (viz prostřihy do minulosti a "překvapení", že ženy končí jen tak v práci a přitom přizpůsobení se vyhazovu jako ovce), to je pro mě nepředstavitelné. Sakra, snad aspoň koutkem oka vidím, co se ve společnosti kolem mě děje a nekoukám jak kdyby zčistapána přilítli Marťani. Zkrátka a dobře, když chci vidět totalitu, pustím si něco z padesátých, sedmdesátých nebo osmdesátých let, něco od nás, z Ruska nebo třeba z Kuby...., ale rozhodně ne tenhle nepropracovaný nedomyšlený nesmysl.

• 14.5.2018  20:19

Kdybych viděla aspoň půlku, tak ten odpad s klidným svědomím dám. Takhle nehodnotím, neb mě to unudilo k smrti už po 10. minutách.

• 12.5.2018  22:24
    Maratónec (1976)

Fakt nevím, jestli je to bezpečné nechat si vrtat zub, když mě nebolí, ale celý thriller mi přijde tak nesmyslný jako rozdávat koblihy na cukrářským učilišti. Uznávám sice, že nejsem správná cílová skupina, ale smysl filmu mi unikl jak svítiplyn z výroby a tak vlastně to jediné, co mě zaujalo, je to že Dustin Hoffman býval za mlada celkem fešák.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24