kocik1

L. Novotná

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 4.12.2018  18:07

Nápad, který byl utlučen dokonalou směskou šedi a nudy. A protože je všechno tak malé, stačila na to dětská lopatička.

• 3.12.2018  20:54
    Území strachu (TV film) (1986)

Socialistická detektivka, jejíž scénář dává ve své době smysl. Dneska by musela být vyvražděná půlka republiky. 50%

• 2.12.2018  07:36
    Docent (TV film) (1980)

Trvialita první třídy, která se dostala až na vejšku.

• 2.12.2018  07:00

Meryl Streep v roli kudlanky v neuvěřitelném dramatu plném konspiračních teorií, proti jejichž konstruktu je i www.zvedavec.cz seriózní žurnalistika.

• 18.11.2018  09:20
    Motanice (TV film) (1988)

Až po uši zadlužený Dařbuján, který se kličkami díky Smrťákovi lehce dostane k penězům a najednou je z něho bez přičinění pan doktor.Ne, ani původní pohádku jsem nikdy neměla moc ráda, i když teprve dneska vidím, že to je pro její sporné mravní poselství. No a co se týče tohoto zpracování, tak pohádka se nějak namotala, až vznikla taková....motanice.

• 18.11.2018  09:15

Laciná komedie s laciným klišovitým scénářem. Tak tohle vážně jednou stačí. Pa pa pa.

• 12.11.2018  19:52

Plytká show o člověku, který měl sakra velké štěstí v tom, že nám nemusel zpívat o svých exekucích.Pravda, nečekala jsem nic hlubokomyslného, nicméně tady jsem se nedočkala ani ničeho lehkomyslného. Mě třeba nejvíc dostalo to, jak lehce se dostal Barnum ke své ženě z lepší rodiny, zatímco jeho zástupce to s akrobatkou měl taaak strašně těžké. No a nebyla tohle jedna z hlavních zápletek tohoto třpytivého zpívaného nic? Na druhou stranu ale musím přiznat, že jinak film držel při sobě, písničky přicházely ve správný čas a ani dialogy neskřípaly, takže o.k., jednu hvězdu navíc přihodím.

• 9.11.2018  23:10
    Rapl - Série 1 (série) (2016)

Po mizerných několika prvních dílech mě okouzlila atmosféra, abych potom ve dvou posledních dílech přišla o všechen kyslík. Teda, takhle to podělat. Fujtajbl.

• 8.11.2018  21:57
    Rapl - Zdař Bůh! (S01E12) (epizoda) (2016)

Pečlivě budovaná atmosféra předchozích dílů, kdy mě konečně začal Rapl opavdu bavit, se tady zhmotnila v scénáristické peklo. Polda bloumající varnou drog jako duch procházející zdí... Taky ho nikdo nevidí. Donašeč(ka) nejdřív napráská, co nemá a pak pro jistotu napráská zase sebe. Když už se nechám koupit, tak snad mlčím, dokud nemám pistoli u hlavy, ne? No a nakonec jako jahůdka posazená do šlehačky na dortu - se šéfem stává ten největší lupen, co ho v seriálu mají a který doposud jenom poslouchal, co mu kdo poradí.

• 7.11.2018  18:31
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

Jeden měl vlastně fešáckou válku a mohl si lítat na pstruhy do Skotska.:-( Za to se mu po válce mstili až do pátého kolene. Film, který jakože relativně funguje, ale přitom je to tak promrhané téma.... Škoda, že místo Formanové před kamerou nestál za ní a hlavně v čele celého týmu její děda Miloš Forman. Tohle téma by si zasloužilo pořádný film, na který nezapomenete první ráno po tom, co jste se vyspali.

• 6.11.2018  16:38
    Pokání (2007)

Nádherný příběh o žárlivosti malé holky, která ovlivní život její i jejích blízkých. Potom už nic není jako dřív./ Po dlouhé době romantika, která mě oslovila do hloubi srdce, protože navzdory jisté oddosobněnosti vyprávění, tím spíš vyniká křehkost všech hlavních hrdinů.

• 5.11.2018  20:18
    Obhájce (2011)

Na jedno jediné zhlédnutí.Co taky čekat od filmu, kde se vrah přijde dobrovolně a hlavně nesmyslně přiznat, aby divák náhodou omylem nefandil tomu, komu nemá? Co taky čekat od naivní konstrukce, že si vrah vybere obhajobu podle toho, že nedokázala vysekat z vězení už jednu její předchozí oběť, se kterou by si ho ale nikdy jiný ani náhodou nespojil? Jednou a dost, to mi rozhodně stačí..

• 31.10.2018  15:42

Na svou dobu velice odvážný a povedený počin. Dalo by se říci: předchůdce psychologického filmu.

• 28.10.2018  07:37

Nemravná adorace uprchlého Jánošíka, kterou by rozhodně neměly sledovat důvěřivé naivní a zneužitelné ženy. Ovšem, když vyloučíme tento okruh diváků, kdo vlastně zůstane? Film je natočený bravurně, ale i když mám kontroverzní náměty ve filmech moc ráda, zrovna tenhle druh kontroverze, sloužící k vymývání mozku, není tím, co bych na obrazovce chtěla vidět.

• 26.10.2018  14:42

Celý svět je online, jenom scénárista jede nejspíš na koksu. Dobrý nápad, který na mě až příliš brzy překročí hranice dobrého vkusu, aby se nakonec vrátil k dobrým mravům za cenu scénáristické pachuti v ústech. Dávám jednu hvězdu, ale váhala jsem mezi ním a dnem.

• 26.10.2018  13:11
    Zase ona! (2010)

Jestli je Zase ona! oslavou smíchu, jak píšou tady v obsahu, tak už se vážně nechci nikdy ničemu smát. Pro mě je tenhle film spíš oslavou trapnosti plnou hloupých dementních postav a pseudomouder. Možná se měla scénáristka ještě před psaním téhle hlouposti vrátit na střední, ale těžko říct, jestli by jejímu výtvoru pomohlo, kdyby si vylepšila vzdělání.

• 23.10.2018  18:55

Jako míval Ján Zákopčaník svého času slunce v duši, Jack tam má to nejčernější peklo a neváhá se s námi o něj podělit. Vidět mu do hlavy a do té jeho zvrácené mysli je přinejmenším zajímavé, občas dokonce i zábavné, kdy se člověk sám pro sebe uchechtne a hned si řekne: panebože, čemu se to vlastně směji? Jack svůj dům nakonec postaví a tím začne to pravé peklo. Snad až příliš doslovné.Každopádně: letos je to první film, který mě opravdu plně zaujal, i když kvalit Antikrista a Prolomit vlny nedosáhl.

• 19.10.2018  21:45
    Labyrint - Série 3 (série) (2018)

Ve třetí řadě Labyrintu se jeho tvůrci bohužel ztratili v labyrintu překombinovanosti a zahleděnosti sami do sebe. Některé opakující se záběry připomínají až příliš Broen. No a scénář Labyrintu, ten kopíruje pro změnu sám sebe z prvních dvou sérií, tedy až na to, že jde do takových extrémů, že uvěřitelnost celého scénáře by snad nemohla být ani v blázinci.

• 19.10.2018  21:41
    Jmenuji se po tátovi (TV film) (1989)

Moralitka z období reálného socialismu. Celé je to takové bezradné a umělé, takže navzdory slušným hereckým výkonům inscenace nakonec působí stejně dramaticky, jako když připálíte volské oko na pánvičce.

• 14.10.2018  11:34
    Firma (1993)

Je to napínavé, má to spád a nemá to nudná místa, ovšem jenom do té doby, než si člověk uvědomí, že vlastně nechápe, proč si Firma Toma Cruise najala? Proč? Nejlepšího studenta, který nemá nejmenší škraloup? Já být mafián, tak si vyberu spíš někoho jako Volejte Saula. :-) Jenže to by vlastně nemohl vzniknout tenhle úžasný černobílý a sentimentální scénář, ve kterém mají svoje místo hlavně takové náhody jako náhodně přistavené měkké přistání při skoku z okna nebo třeba zlosyn, který se na smrtelné posteli začne chovat jako správňák.

• 13.10.2018  09:12
    Jak se Honza učil bát (TV film) (1974)

Honza není ani krásný ani chytrý a pohádka naštěstí není dlouhá.

• 12.10.2018  15:13

Opravdu mizerná adaptace, která na člověka působí asi tak, jako když od svého milence dostane namísto vášnivého polibku pusu na čelo.

• 10.10.2018  17:33

Smíchejte trochu deziluze, více či méně keců, vztahy na nic a za nic, přidejte stále krásnou Jenifer....a vyjde vám překvapivě příjemná konverzačka, po jejíž nepříliš sladké romantice rozhodně nepřiberete ani deko. 75%

• 8.10.2018  21:11
    3 Idiots (2009)

Začátek mě vyděsil, protože vidět cca 20 Indů špulit zadky v nepadnoucích slipech zkažené evropance na náladě vážně nepřidá. No ale nakonec jsem se tak nějak příjemně po bolyoodsku celkem bavila. Kdyby tvůrci vynechali na začátku tu skoro homosexuální spartakiádu, ubrali na muzikálu a nenechali každou chvíli někoho cedit slzičky, tak bych snad i přidala na hvězdičce. Ovšem je fakt, že potom by byl film o polovinu kratší..

• 6.10.2018  07:31
    Klid noci (1982)

Hluboce melodramatický lehce detektivní příběh, ve kterém mladinká Meryl vymění jednoho dědka za druhého.Film je dost limitován dobou vzniku a mně osobně vadila místy tklivá jímavá hudba.50%

• 16.9.2018  08:30

Prostě Itálie. Víc k tomu není, co nepsat. 50%

• 10.9.2018  19:17

Splácanina všech možných klišé a osvědčených tipů, jak navodit dobrodružství tak, aby to na plátně vypadalo dostatečně cool a přitom to bylo dostatečně bezpečný. Takže si zaplavem přesně ve chvíli, kdy už pomalu hoří v krbu, a zastřílíme, zatímco zvíře počká, než tu flintičku najdem. Navíc ženská pro přežití naprosto nemožná, ta by se snad nemohla dožít ani dospělosti, v přírodě by uhynula do 24 hodin. Ale ne, přijde instantní romantika. Ještě, že jsem na to nešla do kina.

• 9.9.2018  22:41
    Rapl - Nástřel (S01E01) (epizoda) (2016)

První díl mě teda nenadchnul. Vraha si Kuneš a spol vyfabuloval zřejmě pomocí černé magie, prostě se rozhodl, kdo to bude a basta fidli. Prostě se rozhodl, ve které slatině najde vražednou zbraň a tam to taky bylo. Upřímně, moc dobrý policajt to asi nebude, měl by se živit spíš jako jasnovidec. Zatím tak 1*, ale hodnocení nechám na celý seriál.

• 8.9.2018  07:47

Tess se sice po celý film vydává za lékařku, ale divák už v prvních minutách filmu zjišťuje, že je spíš dřevorubec. Je na zabití od první chvíle, protože neskutečně tlačí na pilu. Stejně jako film, kterému naprosto chybí jakýkoli náznak romantiky či snad dokonce vtipu.

• 6.9.2018  21:47
    Maudie (2016)

Pokřivený svět oviděný moudrýma očima naivity. Sally Hawkins naprosto dokonalá.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25