kocik1

Facebook: dobrodruzka.cz

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 1.6.2020  15:31
    Nevinná (2008)

Nevinná je pro mě naprosto banální příběh o nebanální záležitosti. Neklade otázky a nedostává odpovědi. Zůstává jenom napětí, ale to je pro mě dost málo na dobrý film.

• 24.5.2020  06:23

Ani v 2. sérii není vzájemný vztah obou dívek jednoduchý. Celou pozornost na sebe strhává sebedestruktivní Lila, které život nikdy nedopřál možnost vlastní cesty a ona mu to nikdy neodpustila, Elenu na jednu stranu miluje, ale na druhou stranu jí závidí to, co nikdy nemohla mít. Těím se na další sérii.

• 21.5.2020  21:39

Na film jsem se nesmírně těšila, protože patřím k velkým obdivovatelům vily Tugendhat a hned, když ji otevřeli, neváhala jsem si na ni udělat do Brna výlet, byla jsem připravená i na to, že román, podle něhož byl film natočen, je fiktivní. Na co jsem ale připravená nebyla, je samoúčelnost a sebestřednost, která z filmu čiší. Dost mi tu vadila lesbická linka, která podle mě neměla žádný význam než okázale šokovat, vztahy od nikud nikam a když na to přijde, tak ačkoli některé záběry na vilu byly nádherné, většina jich byla jen nicneříkající vatou.

• 16.5.2020  19:32
    Čára (2019)

Velmi neobratná romantika pro slečnu, která má ještě větší nohu než já. Ani to ale neznamená, že film bude mít protekci a dostane lepší hodnocení. Na velkou nohu se při výběru pánské obuvi zapomenout nedá, zvlášť když vám přičinlivá prodavačka přiběhne obětavě poradit, že dámské modely mají na druhé straně, na tenhle film zapomenete raz dva.

• 3.5.2020  10:48

Saul se stává přítelem kartelu a nezadržitelně kráčí vpřed ku Breaking Bad. Dokonalý scénář, režie i kamera. Kéž by se tady poučili někteří naši tvůrci.

• 3.5.2020  10:35

Co je platné, když vytáhnete slavnostní prostírání a stříbrné příbory, když ta polívka, se kterou jste se celé dopoledne kuchtili, není k jídlu? Co je platné, že Tatry jsou krásné a je na co koukat, herce jste si taky vybrali mezi naší top, když neumíte napsat scénář a režírujete jako pejsek a kočička? Už od prvních titulků se mi nad vtípky chtělo zoufale plakat studem a příběh samotný nebyl nic jiného, než kaše nastavovaná zoufale jen podle toho, aby měl celý film potřebný počet minut.

• 26.4.2020  10:54
    Vybíjená (2015)

Dramatický oblouk, který vede odnikud nikam, až vznikne nekonečné kolečko. Co k tomu dodat? Snad jen, kdo by si na svatbu zval lidi, které vlastně nemá rád?

• 26.4.2020  05:38

Tři oříšky pro Davida rozhodně nepřináší v žánru nic zvláštního, na druhou stranu, já jsem třeba ocenila to, že tu zcela chybí veřejná vyznání lásky ať už na plese či na stadionu.

• 25.4.2020  06:56
    Znovu 20 (TV seriál) (2015)

Seriál, který si nedává za cíl nic jiného než zábavu. Ale i když je děj natahovaný jako kšandy mého strejdy, má to svoje kouzlo a vtipy nejsou trapné. Já se prostě bavila.

• 21.4.2020  20:51
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Kult, který mě pořád ještě baví. :-)

• 21.4.2020  20:44

Peklo s princeznou nebylo až zas takovým peklem, jakým pohádky v posledních letech bývají, Ale zázrak se taky nekonal.

• 19.4.2020  19:56
    Bajkeři (2017)

Bajkeři aneb dovolená na kole, kterou natočil někdo, kdo v životě na kole neseděl. Neurazí, nenadchne, vhodné k žehlení.

• 19.4.2020  19:52

Sladké peklo.

• 16.4.2020  14:48
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

První díl fajn, druhý jde... a pak už to jenom frčí z kopce až k poslednímu dílu první série, který jsem opravdu měla problém dokoukat. Celý příběh je strašná slátanina, autoři v něm využívají spousty jakoby nenápadných náhod a berliček velikosti invalidního vozíku, postavy se chovají vzhledem ke svému postavení naprosto iracionálně, jen ať je nějaké překvapení a zvrat. Představa, že bych sledovala další série je pro mě vyloženě odstrašující.

• 16.4.2020  14:48

• 13.4.2020  19:55
    Zlá královna (TV film) (2018)

Prvoplánově manipulativní bloncka, jejíž IQ není dost vysoké na to, aby jí vše, co ve filmu předvedla, tak dlouho procházelo. Což je hlavní slabinou tohoto rádoby psychothrilleru.

• 12.4.2020  17:32
    Rocketman (2019)

Musel to být úžasný pocit a energie videt Eltona Johna v malém rockovém klubu. Samotný film měl šťávu, švih, hudební vstupy byly dokonalé, ale na druhé straně často klouzal jen po povrchu a chyběl hlubší vhled do psychiky zúčastněných, viz. např. otec, proč se choval jinak k prvnímu dítěti a jinak k ostatním? Mezi 3 a 4 hvězdami, ještě se musím rozhodnout.

• 11.4.2020  16:27

Něco mezi dívčím dramatem a černou komedií, kupodivu vcelkem zábavné. Škoda ale toho, že tvůrci opustili dějovou linku snadno ovlivnitelné Rachel.

• 9.4.2020  11:13

Dva vidláci se dostanou mezi bohaté snoby, z čehož vzniká spousta jakoby vtipných momentů, povětšinou má ale člověk tendenci se za moudra, která herci vypouštějí z úst, spíše stydět. Přesto musím uznat, že zatímco Jenifer byla ve své vidlácké formě do jisté míry šaramantní, při sledování Sandlerovy postavy jsem trpěla (což ale nedávám za vinu herci).Každopádně, film splnil svůj účel pro chvíli, kdy jsem potřebovala zaměstnat mozek a zároveň vypnout myšlenky.

• 9.4.2020  11:10

Ali se celou dobu chová jako chlap a přitom údajně neví, co muži chtějí. Tak snad aspoň zjistila, co chtějí ženy. Na můj vkus uřvané, uřvané, uřvané a americky motivující.

• 5.4.2020  14:56

Dovětek skvělému seriálu si ostudu neuřízl, i když pochopitelně těžko mohl rozehrát jemné předivo vztahů jako předchozí seriálová exhibice a bez ní taky postrádá jakýkoli smysl. Jesseho linka je uzavřena, popřejme mu slunce v duši. 75%

• 4.4.2020  09:00

Jednoduché, triviální, bez nápadu, s očekávanou pointou, přesto .... zařezávající se pod kůži. Těch 72%, co má film nyní, je myslím zcela odpovídající.

• 4.4.2020  08:58
    První pohled (TV film) (1975)

Něžné oči Libušky Šafránkové ani zdánlivá drsnost ostatních žen nedělají z tohoto příběhu nic víc, než čím je, a tím je moralistní agitka proti potratům, která je v kontrastu se stavem tehdejší sexuální osvěty.

• 30.3.2020  10:46
    Zrádci (TV seriál) (2020)

Český Transpotting měl daleko vyšší ambice a dlouho se zdálo, že jich také dosáhne. Bohužel v závěrečném dílu u maturity prolítnul nečekaně ze všech předmětů,nejvíc ale zkopal scénář. Opět se potvrdilo, že zajímavě tady v Česku psát umíme, neumíme ale udělat závěr, kdy zůstalo vše nevysvětleno a z velkého případu se stala provinční detektivka. Kdo zabil ty tři? To mi snad chcete tvrdit, že labilní Dangová nebo spáchali společnou rituální sebevraždu? A ty velké varny co? Ty nás přestaly zajímat? Ne, tohle není otevřený konec, ty mám ráda, tohle je zkopanej konec scénáristy, který neví, co dál..... Slabých 60% s přimhouřenýma očima.

• 28.3.2020  14:20
    Vlastníci (2019)

Jakožto horlivá účastnice několika schůzí SVJ do roka mohu myslím s klidem napsat, že tak horká půda jako ve filmu na nich obyčejně nebývá a většina lidí není tak zlých, jak to na první pohled vypadá. Některé charaktery jsou vykresleny dokonale (Dáša Havlová), jinde je to slabší, popř. jejich postava příliš podléhá zjednodušení (Pavla Tomicová), každopádně ve výsledku Vlastníci vyznívají zábavně a smutně současně. Takže bych vytkla hlavně to, že těch posledních 5 minut k vysvětlení už ani nemuselo bejt. Divák není debil. I když třeba náhodou něco vlastní... :-)

• 26.3.2020  10:24

Když nemůžete v noci spát, dá se sledovat cokoli, dokonce i Holka na roztrhání. Jen přemýšlím, jestli to, že jsem neusla ani u ní, je její klad či zápor. Je totiž plná klišé a stokrát viděných scén, takže by se u ní, ksakru, usnout mělo bez problémů....

• 24.3.2020  22:23

Lehce překvapujícímu závěru se nepodařilo přebít rozporuplnost a jistou nudnost předchozího příběhu.

• 23.3.2020  16:30

Představte si, že si 10 let po rozvodu nabrnknete zase toho stejnýho debila. Vtipné to moc není a romantiku si taky představuji jinak. Nehrát tu Meryl Streep, tak jdu u této utahané polízanice bodově ještě níž.

• 8.3.2020  21:53
    V Bruggách (2008)

Film jsme si vyhledali proto, že jsme minulý víkend strávili v Bruggách, jejichž atmosféra nás pohltila. A jako promo a PR tohoto nádherného města působí dokonale. Příběh mě ale zcela minul a černou komedii jsem v něm taky nenašla.

• 23.2.2020  00:10
    Past (TV film) (2020)

Zajímavý příběh, který se cestou do emigrace někde vytratil. Chybělo mi lepší vykreslení souvislosti a nejspíš i emoce. Škoda zmařené šance, chtělo to propracovanější scénář.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29