kocik1

L. Novotná

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 25.6.2017  07:21

Poněkud prazvláštní melodrama a nekomická komedie s prapodivnými vztahy mezi hlavními i vedlejšími protagonisty. Nemohu lhát, určité kouzlo ten film má, ale na druhou stranu: co nám chtěl vlastně říct? 50%

• 24.6.2017  07:46

Kdyby Hitler viděl, kam až to dotáhne jeho nadřazená bílá rasa, tak snad ani nerozpoutal světovou válku. Jedna hloupá, druhá ještě hloupější a jediný, s kým se dalo soucítit, byla ta malá indická holčička, na které si Jo dokazovala svou humanitu.

• 23.6.2017  22:12

Líbivé, miloučké, snažící se být ze života a přitom o kilometry mimo něj. Veskrze se ale dá říct, že i celkem dobře dívatelné. Tak hurá: vyndat žehlící prkno a jde se na to.:-) 52%

• 13.6.2017  22:28
    Smrtihlav (2017)

Nějakými Alpami nebo historickými nepřestnostmi se vůbec nechci zabývat. Celý film samozřejmě dost trpěl jistou zkratkovitostí a nacpat do téhle stopáže všechno nebylo možné. Přesto jsem byla v podstatě spokojená. Po nepovedeném Anthropoidu jsem šla do kina s velkými obavami, že tohle (podle zdejšího hodnocení) bude ještě horší. Muž se železným srdcem ale na rozdíl od Anthropoidu měl nějaké emoce. Souhlasím s ostatními, první půlka byla lepší, zajímavější, druhá byla příliš zkratkovitá. Přesto jsem se rozhodla odpustit tvůrcům dokonce i to, že "zapomněli" na pardubicko a dávám 70%.

• 10.6.2017  07:21

Film, jehož nejzásadnější scénou je okamžik, kdy se Angus učí počítat do čtyřiceti. Takže jediné, co mohu doporučit, je, abyste co se doma usmaží, obzvlášť pokud je to květák na hlavě Drew Barrymore, snědli příště raději u jiného filmu.

• 4.6.2017  11:01
    Neviditelná láska (TV film) (2010)

Každá země musí mít svého Ducha, uvažovali zřejmě Němci a tak si natočili svou ódu na růžové crocsy. :-)) No jo no, tak mají film jako každý jiný.

• 3.6.2017  14:17
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Uondané, utahané, ale svým způsobem i napínavé. 50%

• 3.6.2017  08:49
    Uloupený princ (TV film) (1971)

Tak nějak se ani nedivím, že tahle pohádka nebyla v TV vysílána. Pro děti složitá nuda a pro dospělého taky složitá nuda. Jeden bod získává pohádka jen díky tomu, že oproti tupé současné pohádce musím nakonec vyzdvihnout aspoň to, že není jako pro retardovaného diváka.

• 23.5.2017  20:33
    Bídníci (2012)

Lesk a bída kurtizán. Jenže Bídníky vlastně nenapsal Balzac, ale Hugo. No a hádám, že si u toho psaní zrovna nezpíval. Možná proto na mě tohle zpracování působilo tak ploše a bezemočně. Nezanechalo ve mně nic než jednu velkou nabubřelou nudu.

• 22.5.2017  22:22
    Smyčka (2016)

Takový malý film o sobeckém troubovi, kterému bylo dáno nahlédnouti, jaký je vlastně vůl.Zcela se ztotožňuji s názorem andersona: je to zručně natočený nesmysl. Jen bych dodala, že zatímco na začátku působí zajímavě, ke konci už začíná nudit.

• 21.5.2017  19:53

Takový teenegerský film, který by máma své dceři rozhodně nedoporučila. A právě proto je ve své kategorii teens filmů u mě na špičce.:-)

• 14.5.2017  07:55

Dřív si dlužník, když nevěděl kudy kam, aspoň vzal spořádaně život, někdo o tom napsal lepší či horší román a bylo. Dneska se věřiteli jenom vysměje do ksichtu a požádá si o oddlužení. Vítej pokroku...! / Film Madame Bovary je v podstatě fádně a nudně převyprávěným románem. Osobně si nemyslím, že by látka nenabízela dostatečně silný příběh, jak tady mnozí naznačují. To jenom režie a scénář v jednom se s ním neuměli poprat.

• 9.5.2017  22:45

Rutinní příběh, jakých správný fanoušek thrillerů viděl už desítky. To takhle vezmete šablonu na písmena a namísto stavebních či strojírenských výkresů popíšete tradiční americký příběh o zlé justici, nevinném odsouzeném a novináři, který v poslední chvíli přijde na to, jak to tenkrát bylo. Odlišnosti od obdobných snímků se dají nalézt snad jen v tom, zdali záchrana přijde v poslední den, v poslední hodinu či snad minutu. Nechybí honička s poldy, kteří ale nakonec zmizí, asi aby se to stihlo, ani hodná babička, ve které se hne svědomí. To, co chybí, je všechno ostatní: vlastní invence, překvapení, vlastně cokoli, co by tenhle snímek vyšvihlo alespoň do sedla průměru.

• 8.5.2017  21:42
    Láska (2012)

Vlastně se nic neděje. Film má svoje poklidné tempo a je zdánlivě o ničem. Akorát si při něm člověk uvědomí, co nás (možná) čeká a že sny o poklidném spokojeném stáří nemusejí vyjít tak, jak jsme si představovali. Film je to syrový, opravdový a asi ho radši znovu vidět nikdy nechci.

• 4.5.2017  22:22

Bezzubá a nevtipná tragédie, tolik se snažící býti komedií. Jasně, dá se na to dívat, pokud tedy člověk spolkne závěrečný pokus o holywood nebo třeba to, že holky si zapomněly dát na kolo brašny a světla si připínají ve dne, aby jim je před večerem mohl někdo ukrást. Taťkové také pobavili, když s promáchanýma děckama seděli v lese a čekali, až je někdo zachrání. Ty vogo, to bylo jak někde v kanadských lesích, nikde ani živáčka, natožpak nějaká obec...Tak hlavně, že to dobře dopadlo, že jo a žili šťastně až do smrti.

• 1.5.2017  21:06
    Uteč (2017)

Budování atmosféry celkem ušlo, i když tedy o nějakém momentu překvapení nemohlo být ani řeči. Wo co go bylo jasné ne snad od první minuty, ale od max. patnácté určitě. Potom už to bylo buď příliš doslovné (překvapivý nález fotek) anebo jenom bezradné (konec a všechno je vyřešeno). Pokud srovnám v podobném žánru s mizerně hodnoceným Antikristem, nesahá mu Get Out ani po kotníky.

• 1.5.2017  10:59
    Sestřičky (1983)

Tohle je film, ke kterému asi člověk musí dospět. A mně se to už povedlo.

• 27.4.2017  21:15

Začátek mě svým nekorektním černým humorem nadchnul. A konec, respetive zbylé 2/3 filmu, to zase zabily. / Víš, co říkal o Češích Reinhard Heydrich? Mí pražané mi rozumějí..../ Za tenhle vtip dávám jednu hvězdu navíc.

• 25.4.2017  16:35
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

Osob jak při cinkání klíčů na Staroměstském náměstí. Kdo je kdo nebo kdo co s kým jsem obvykle neudržela v hlavě ani do konce dílu, natož do dalšího týdne. Navíc se na konci seriálu ukázalo, že polovina osob tam byla v podstatě zbytečná, vč. těch hlavních (viz. linka s lobbistou).Zbytečná doslovnost s těhotenstvím sérii také spíš ublížila. Ale jinak jo, viděla jsem všech 7 epizod a rozhodně to nebylo horší než většina mainstreemové seriálové produkce.

• 21.4.2017  18:34
    Pozdní léto (TV film) (1974)

Takové černobílé socialistické obrácení Ferdyše Pištory, které mělo za úkol vydojit potok slziček, což se nakonec povedlo.

• 17.4.2017  03:17

Rodina je základ státu, a tak se ta rodina rozpadne pro jistotu hned na začátku filmu, když rodiče opustí svoje puberťáky a odjedou na dovolenou na konec světa. Puboše opustí, psa vezmou s sebou. Proboha proč tahat zvíře z jeho domova, když má kdo krmit a venčit a není třeba platit mu všechna ta vyšetření, aby mohlo strávit noc v letadle v kleci spolu s dalšími psy a kočkami? No proč? Protože pes - to je příběh! Emoce, dojetí. Když chudák přijde o vlastní misku a musí si lovit sám... To je doják! Rodinný film je totiž filmem pro každého z rodiny, najdete tam splácaných 1000 a jeden příběh, první lásku, nevěru, sourozenecké vztahy, vážnou nemoc, záškoláctví, ztráty.... Najde se v něm každý. Anebo spíš nikdo, protože čeho je moc, toho je příliš, bohužel.

• 16.4.2017  18:09

Ani psycho, ani scifi a když se objevil ten mimozemšťan, začlo to úplně nejvíc připomínat komedii. Nevím ale, proč tato kategorie v popiscích chybí.

• 15.4.2017  08:32

Rytíři zřejmě ještě netuší, že o prachy jde až v první řadě a kázat vodu a pít víno je vlastně normální. Takže vzít si princeznu, která je ošklivá, vlastně není nic proti ničemu, hlavně, když bude mít věno, ona to pak nějaká milenka všechno srovná./ Pohádka je, jak to kulantně napsat, pro děti spíše nevhodná, neboť jejím poselstvím je obhajoba kultu krásy, což se vlatně strefilo o 47 let dopředu.

• 14.4.2017  20:58
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Tak Čtvrtá hvězda u mě na tu čtvrtou hvězdičku dosáhla.:-)

• 14.4.2017  20:52

Kdo by nemiloval Dorotu Máchalovou? To snad jen Vladimír Dlouhý, alias Petr, dokázal hloupě promarnit svou šanci a nechal Dorotu Luciferovi.... / Pohádka, která ještě patří k těm, které mají chytrý scénář, inteligentní postavy a neparodují samy sebe.

• 14.4.2017  06:39
    Orel Eddie (2016)

Eddie působí lehce natvrdle a dělá všechno pro to, aby se na sjezdovce přizabil. Přesto film nepůsobí hloupě a dá se na něj dívat s lehkostí toho, kdo si nikdy netroufl postavit se na lyže.:-) 75%

• 1.4.2017  14:15
    Lojzička je číslo (TV film) (2006)

Princezna nepředvádí nic a nikoho jiného než Sašu z Comebacku, král je tam nejspíš omylem, protože princové šli Pavlu Trávníčkovi o 100% líp, no a příběh? Ten je natolik infantilní, až si člověk uvědomí, že jde vlastně o pohádku. Bohužel jen pro diváky do 5. let.

• 1.4.2017  12:42
    Poklad pod Černou hláskou (TV film) (1975)

Takovejch dneska je, co se taky ženou za svou chimérou bohatství, úspěchu a štěstí. Jejich sny mnohdy ukončí exekutor, ačkoli, kdyby místo snů vzali do ruky třeba hoblík a odpustili si pivo na dluh, toho bohatství by se byli bývali dočkali spíš. Takže pohádku chválím za jednoznačné poselství, teď jen aby si ho našli ti správní diváci.:-)

• 1.4.2017  12:35

Kdyby byly v potoce před čističkou odpadních vod ryby, tak by jim možná ta čistička zachránila život. Jenže kdyby, chyby. Jimmyho život nezachrání nikdo a nic. Mike má ještě šanci, ale sledovat ji bylo pro mě opravdu úmorné a bez napětí. Možná jsem už na ty mafiánky jen stará. Anebo to byl zbytečný film.

• 30.3.2017  08:33
    Lichožrouti (2016)

Originální a vkusná animace, jenže celé je to jaksi bez legrace.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19