Eruwen

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 12.4.2019  10:25
    Alfa (2018)

Po shlédnutí se mi těžko rozhodovalo, jaký počet hvězd udělit. Byla místa, kde jsem si říkala, jak je to pěkné, uvěřitelné, emočně silné a dobře udělané (za taková místa bych filmu dala jasných 5*), ale pak byla místa, kde byl scénář velmi slabý, až kýčovitý a i vizuální efekty se nějak nepodařily a já byla zklamaná, co to provedli, že tím srazili mé hodnocení na pomyslnou 1* za snahu.. Nakonec jsem to zprůměrovala na 3*. Zkrátka, není to dobře vybalancované a konec je klišoidní až hanba, ale za ta místa předtím, kdy si nejspíš filmaři pro dobrý záběr i tu hlavu namáhali, za ně stojí Alfu shlédnout.

• 17.7.2017  10:18

Nevím, nakolik to byl herecký výkon Oprah Winfrey, ale její postava mě tak nehorázně štvala! Jak mám ze zkušeností bohužel tu čest, chovala se jako typická čeroška (ne, nejsme rasista, ale tohle by vám potvrdil i lecjaký muž afrického etnika), to jest nesnesitelná sebestředná kr*va.. Mno, může to být i výkon na Oskara, nicméně, za mě takhle - stačilo by mi přečíst si krátký článek v novinách, abych věděla, o co šlo, popř. zmiňovanou knihu, ale na film už mě nikdo nedonutí se dívat. Strašné, ne, už nikdy. Hvězdy dávám za trpělivost Rose Byrne a onu knižní předlohu.

• 7.6.2017  23:13

takové.. nemastné neslané.

• 20.9.2016  23:39
    Tut (TV seriál) (2015)

Ben a Avan jsou to, co pro mě činilo tento miniseriál koukatelným. Avan je pro roli Tutanchamona prostě skvělý a i když jde o historickou postavu s jedním velkým otazníkem a stovkou lišících se teorií, fandila jsem mu a žrala mu všechno i s navijákem. Atmosféra je dobrá a přesně taková, jakou jsem od tohoto počinu čekala (to znamená nedokonalá, což ale ničemu neškodí), ale souhlasím naprosto s Beckett51 - Haremheb jako černoch?? Ne, to z historického hlediska opravdu přestřelili. Královna mi přijde jako postavička, co utekla z telenovely (vizáží i všemi jejími scénami), ale pro tu atmosféru, Bena a Avana hodnotím převážně velmi kladně.

• 9.9.2016  10:28
    Warm Springs (TV film) (2005)

Velmi příjemně natočené od začátku až do konce. Kenneth Branagh předvádí úžasný výkon, ostatně, jak už jsme u něj zvyklí. Příjemně mě překvapila i přítomnost Felicie Day. Celkově vzato, moc pěkně natočené, skvěle zahrané a příjemný dojem z filmu ve mně zůstal ještě hodně dlouho a vůbec by mi nevadilo podívat se na něj znovu. Velmi lidské, děkuji tvůrcům za to..

• 8.9.2016  16:45
    Anna Frank (TV film) (2009)

Takový klasický televizní film co do zpracování. Samozřejmě, o tématu nemluvě - to mluví samo za sebe a vykouzlilo to ony tři hvězdy. Mladá Anne je dobře zahraná a celkově je to takové vlažně sledovatelné. Tím myslím to, že ve mě zanechalo hlubší stopu přečtení si hesla o Anne Frank na wikipedii, zatímco tento film mi dal jen pár velmi omezených základních fakt a spousty spousty omáčky, která je velmi diskutabilní (konkrétně např. scény z Osvětimi, kdy Anne hovoří s komandantem, který vede děti do plynu - opravdu by tam mohla volně postávat takovou dobu a on by se s ní opravdu takhle bavil?? Nemyslím si.. A jako další příklad je vztah k matce, který je v knize popsán tak, že měly často spory a Anne matku příliš nemusela, kdežto tady je to jedna velká (ne)šťastná rodina). Hudba film samozřejmě dokonale podkresluje a i díky tomu si zaslouží ode mě celkové hodnocení 3 hvězdy, ale myslím, že toto téma bylo natočeno i jinak a daleko lépe. Čekala jsem od toho mnohem více (především část, kdy se rodina schovává, měli rozvést více), ale na druhou stranu, jedná se o vzpomínky Anniny kamarádky, která se s nimi neschovávala a zřejmě proto tam tu nejdůležitější část knižní předlohy odbyli jen pár minutami, což mě ale mrzí..

• 3.9.2016  13:06

Už to tu bylo, takže není tu nic překvapivého a nic reálného. Ovšem na vypnutí (mysli) a víceméně jako taková kulisa k práci to bylo příjemné. Nemám k tomu co vytknout. Účel to splnilo a je to prostě takové, jaké to očekáváte.

• 1.9.2016  21:50
    Birdman (2014)

Film na mě celkově působí velmi rozporuplným dojmem. Na jednu stranu je to už od začátku velmi předvídatelné, na Keatona jsem se těšila a asi to bylo až moc - ani trochu mě neohromil a popravdě mě scény s ním vůbec nebavily. Dokonce tak, že jsem si u toho z nudy otevřela knížku a to jsem si o sobě do té doby myslela, že udržím pozornost i u "sebenudnějšího" snímku. Naopak mě překvapil Norton, velmi mile, ale to on už dělá tak nějak pořád :) Příběh sám o sobě je velmi zajímavý, poměrně novátorský na Oskarové poměry, ale na druhou stranu nechápu, proč že to vůbec na Oskara někdo nominoval. Nejde o to, že bych se nebavila, ale o to, že film a pan Keaton by mohli mít na mnohem víc. Opravdu mi ale stál ten film za to v podstatě jen díky Edwardu Nortonovi (jehož postava mi přišla mnohem zajímavější a uvěřitelnější, než postava hlavní s tím svým patetickým způsobem) a díky stránce "řemeslné", tedy samotným zpracováním a pojetím filmu. Uznávám, že jsem na to možná vyloženě neměla náladu, ale pochybuji, že by kdy byla lepší.. Sečteno podtrženo, děkuji, ale víckrát už se na to dívat nebudu.

• 19.8.2016  10:47

nudné, trapné, nesympatičtí herci.. Ta jedna hvězda je jen za psa Buddyho, který jako jediný předvedl aspoň nějaký herecký výkon.

• 8.8.2016  20:33

Velmi milý snímek, který se mi vyloženě trefil do noty. Netvrdím, že je to nejlepší komedie tohoto roku, ale pro jednou jsem se po celou dobu opravdu bavila nejen narážkami na.. inu, na všechno, ale po dlouhé době jsem se u komedie opravdu upřímně zasmála a to je prostě obrovské plus. A ano, velkým plus je tady samozřejmě Christian Clavier

• 28.7.2016  12:30

Tentokrát skutečně pro ty menší děti, což znamená nenáročný děj jakési road movie, jednoduše vykreslené postavy, nicméně pro nás starší se předně jedná o možnost být uchváceni mistrovsky zpracovanou vizuální stránkou filmu. Ta krajina, lesy, hory, řeka.. příroda je vykreslena dech beroucím způsobem a já se od toho nemohla ani na chvíli odpoutat..

• 28.7.2016  12:11
    Zoom (2015)

Skvělá blbost. Dlouho už jsem si u filmu tak neodpočala. Rozhodně stojí za vidění a já, coby výtvarník, musím ocenit to parádní prolínání do animací, které se prostě vydařily.

• 22.7.2016  14:31

Strašně jsem se na tento film těšila, hodně jsem si od toho slibovala (především díky hereckému obsazení), ale nakonec mám takové.. celkem i zklamané dojmy. K Renčovi se vyjadřovat nebudu, nicméně bych ráda vyzdvihla vždy úžasného Gedeona Burkharda a velmi děsivého, přesvědčivého Pavla Kříže (v nějakém rozhovoru říkal, že se sám sebe děsil, když se po práci maskérů na sebe díval do zrcadla a ostatní herci se jej krapet stranili :)) a neméně dobře ztvárněnou postavu Jiřího Mádla. Ano, i doba jako taková a prostředí, to bylo pěkně udělané, nicméně.. Děkuji za zajímavý filmový zážitek, ale stačilo jednou.

• 20.7.2016  19:59
    Píp! (2010)

já pořád nevím.. je to rozpačité, zvláštní, děsivé i příjemné. Zvláštní námět, ale je jasné, že Hollywood by to pojal od základů naprosto jinak. Nicméně byla to taková pohádka pro děti, které jsou ještě nezkažené nějakými predsudky.

• 26.6.2016  20:50
    O svatební krajce (TV film) (2003)

krásná pohádka.. kdyby tam nebyl Bahúl. Působí jako starý král, co hledá o dvacet let mladší manželku, co by byla spíš jeho dcera.. a navíc je nesnesitelně nesympatický a pohádku mi děsně kazí. Nicméně Jandová a Kříž jsou pěkný a vtipný pár :)

• 24.5.2016  12:01

Dávám čtyřku předně kvůli Jamesi Francovi, který je prostě a jednoduše skvělý. Felicity Jones i v malé roličce zaujala, nicméně Jonah Hill je.. jak to vyjádřit co nejpřesněji? - prkenný, podivný, nejistý.. těžko říct. Působí na mě dojmem, že dostal roli, o níž má určitou představu, ale neví si moc rady, jak to vlastně zahrát a tak je to po celou dobu filmu. Příběh sám, scénář, režie, to všechno působí velmi dobře, film se nikde nezadrhává a celistvě se na to velmi dobře dívá od samého začátku až po poslední vteřinu. A nejlepší na tom je, že samotný onen příběh vraha je tolikrát zpochybňován, že je prakticky na diváku samotném, čemu tedy věřit bude a čemu ne. A to je u dnes velmi černobíle natočených filmů (co do scénáře) docela vzácnost a té si velmi cením.

• 12.1.2016  22:45
    Ironic (hudební videoklip) (1995)

Na svou dobu jde o originální videoklip, který mě vážně baví i při sledování (a poslouchání) pořád dokola. A bod navíc za to, že jako malá holka jsem vážně věřila, že to jsou čtyřčata :D

• 4.12.2015  09:15
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

Seriál viděn celý. Jak už zde bylo řečeno v jiných komentářích, první série je bezesporu nejlepší a je to právě ona, od které se odvíjí i hodnocení. Nicméně, něco málo se k tomu dodat musí, protože sérií je tam podstatně víc. První série totiž byla taková krásně naivní, každý se tam oťukával, bojoval s novými neznámými schopnostmi a celkově mě bavily všechny postavy, které měly hodně co nabídnout, protože zkrátka každý byl jiný a měl v sobě jasné dobro i zlo (tedy, až na Petera Petrelli, který je prostě klaďas od morku kosti a v podání Ventimiglii to prostě byla jedna z mála postav, která byla zajímavá a uvěřitelná až do samého konce seriálu). Celkově však postupem času byl děj kombinovaný víc a víc, až ho tvůrci překombinovali a stálo mě hodně sil vydržet a dokoukat seriál celý. Poslední série s lunaparkem už na mě působila tak, že je prostě už konec celého seriálu. Vyždímali z toho, co to šlo a mírně otevřený konec byl prostě lepší, než jakákoliv klišé typu "o pár měsíců později", kde by bylo vidět jak se hrdinové v klidu mísí s obyčejnými lidmi a je to jeden velký šťastný svět. Kdepak, naštěstí. Byly to dobré chvíle strávené příjemným sledováním Hrdinů, ale na pokračování, které se začalo natáčet r. 2015, už rozhodně koukat nebudu, protože, jak řekl sám Milo Ventimiglia, jediná opravdová věc na světě je změna a ten nový seriál už nebude přesně tím pravým světem Hrdinů, jak ho známe z tohoto seriálu. zajímavé komentáře: Djkoma, gudaulin

• 23.10.2015  23:24
    Sedm dní v pekle (TV film) (2015)

Skvělý smysl pro humor. Bavilo mě to - a to prakticky nepřetržitě po celou dobu filmu. Obdivuji, jakou si ze sebe herci i neherci dokáží udělat srandu. Vyzdvihnu skvělé momenty s Haringtonovým (začátek spoileru) "nepochybně" a pak naprosto odzbrojující chvíli, kdy po telefonátu od opilé královny jen zoufale stojí čelem ke zdi (konec spoileru). Ale skvělých momentů tam bylo víc, mnohem víc. Nicméně tleskám nápadu natočit to jako dokument. To byl prostě geniální tah a jak tu již bylo zmíněno v jiných komentářích, bylo to opravdu Pythonovské a to je na tom to skvělé, zvláště u amerického počinu. Btw, Sheenova postava mě totálně zabila :)

• 23.10.2015  15:27

Skvělá volovina. Nadsázka ve všech směrech a je to opravdu zábavné.

• 23.10.2015  14:50
    Prázdné místo (TV seriál) (2015)

Bohužel nemohu jinak, než porovnávat s předlohou. Kniha toho totiž nabízí stokrát víc a všechno, co je tam geniálně vygradované je ve filmu naprosto utopené, nedotažené a udělané úplně jinak. Natočené je to dobře, herecké obsazení i výkony jsou také dobré, stejně jako prostředí Pagfordu, který téměř přesně odpovídá mým představám. Nicméně, celkové pocity jsou rozporuplné a převládá spíš to zklamání.

• 22.10.2015  19:04
    Vítejte doma! (TV pořad) (2003)

Já nechápu, kde "tým designérů" bere peníze na všechny nové díly a pak kde berou peníze ti "chudáci" na elektřinu, plyn, etc., co mají v tom novém baráku, který je fakt extrémně zbytečně megalomanský a přiznejme si to, hodně nevkusný. Kdyby tam aspoň u toho všichni tolik neřvali..

• 20.10.2015  19:55
    Čertova nevěsta (TV film) (1975)

Žabža! Tohle je moje srdcovka z dětství, doposud si pamatuji snad každou minutu z té pohádky a to jsem ji už neviděla hodně dlouho. Opravdu povedená pohádka, na oddych jako stvořená.

• 20.10.2015  12:24
    Hamlet (divadelní záznam) (2005)

Poprvé jsem byla na muzikálu jako malá, ještě ten rok, co s tím Ledecký přišel. Od té doby je to moje srdcovka. Měla jsem obsazení trochu jiné, než je na DVD - Ledecký/Hamlet, Dasha/Ofélie (ale i Laurinová je dobrá), Petr Kolář/Laertes, bratři Tesaříci/hrobníci, Michal Prokop/strýc-král, Sisa Sklowska/královna, Josef Laufer/Polonius.. Celkově paráda, hodně povedené a písničky Ledeckého jsou skvělé jak hudebně, tak i libretem. Jen je škoda, že to pak Ledecký prodal Američanům, kteří to předělali do podoby, v jaké se to hraje dnes s Noidem, Bučkovou etc., protože ta nová americká verze té původní nesahá ani po kotníky!

• 19.10.2015  22:47

Snad jediné, co mi utkvělo v paměti, tak slovíčka "I wish". Tohle přání se v mém případě týkalo, aby to v další minutě začalo být trochu zajímavé.. ale nebylo. Opravdu mě to zklamalo, hodně. Melodie byly nicneříkající a o ničem. Asi na vteřinu mě pobavila dvojice zpívajících princů a ano, Deppův kostým vlka byl nápaditý, ale to je asi tak všechno. Nuda, šeď, sem tam úmrtí a trocha krve. Snad jediná osoba, která mě hraním své role přesvědčila, byla Emily Blunt, ale jinak celkový dojem z filmu: ne, nepovedlo se..

• 30.6.2015  22:34
    Opposite Sex (TV seriál) (2000)

Skvělá oddychovka se spoustou vtipných scén, zpočátku opravdu podařené, ale.. ano, vztahy jsou složité, ale tohle mi přišlo na konci opravdu překombinované a tak to utnuli, protože už nevěděli, jak se z toho vymotat. Na druhou stranu, ten otevřený a v podstatě smutný konec je zároveň i velké pozitivum. Začínající Ventimiglia a Evans tam jsou jednoduše skvělí a dodávají krátkému seriálu ten správný punc teenagerské oddychovky. Takže celkem zasloužené 3 hvězdy.

• 30.6.2015  22:29
    Dave Knoll Finds His Soul (TV film) (2009)

Velmi povedené. Na YT je to i s komentářem Ventimiglii, což je ještě lepší a fakt mu fandím, je to dobrý člověk, co se snaží i ostatním jít tak nějak příkladem, aby byli lepší.. :)

• 30.6.2015  22:14
    The Bedford Diaries (TV seriál) (2006)

Viděno v originále bez titulků (studijně - ke zlepšení angličtiny), takže možná mi toho dost uniklo, nicméně to mělo logiku, dobře zahrané charaktery (ve většině případů) a sem tam naprosto skvělé hlášky ("You son of a bitch!" - "Hey, you don't know my mother. She's actually lovely..") Celkově se mi líbil spád seriálu i různé problémy a jejich řešení doprovázená depresivními "zpověďmi" na kameru, protože jde koneckonců o studijní projekt.. Je to celkově jen takové nahlédnutí do života těch pár studentů, jsou tam různé náznaky, ale nějaký závratný konec nečekejte. Je spíš dost otevřený, ale to je na tom to skvělé. Žádná klišé, jen mnohdy i syrová realita s občasnou dávkou humoru s jistým nezbytným nadhledem.

• 30.6.2015  22:04

Jo, nápad celkem dobrý, ale ano, Felicia Day byla v podstatě to jediné, co mě k tomu přilákalo - a Milo Ventimiglia byl taky super se svým malým štěkem narážejícím na Heroes.. ale jinak nic moc

• 13.11.2014  22:16

Ve věku hlavní hrdinky jsem ten film zbožňovala. Možná z části proto, že jsem jí tak trochu záviděla to psaní do školních novin :) Nicméně je to něco jiného, než obvyklé dětské filmy - obzvlášť ty americké. Přinejmenším pro děti opravdu vřele doporučuji.

<< předchozí 1 2 3