forLeni

forLeni

Lenka Jeřábková

okres Praha
Mám ráda kvalitní filmy všech žánrů.

<< předchozí 1 2
    • 30.8.2013  21:01
    2Bobule (2009)

Dle mého názoru jednoznačně odpad! Proč? Protože se řadí do dlouhé a vleklé šňůry českých filmů, které prostě vůbec neměli vzniknout.Už první Bobule byly ztracený čas nad filmem, který staví na slabé zápletce, špatných hereckých výkonech a snaží se divákovi vnutit rádoby vtipné scény a hlášky. A film 2Bobule je ještě horší naředěnou kopií svého filmového předchůdce. Je navíc důkazem,čeho jsou filmaři, a zvláště pak "herci"(Švandová, Korn, Krampol) schopni jen aby vydělali. Všudy přítomné a ani ne moc skryté reklamy mi okamžitě připomněly další braky jako Babovřesky nebo pokračování seriálu Taková normální rodinka. Jako by nestačilo, že v televizi se to reklamami jen hemží, oni už se objevují i v českých filmech. A jelikož nejsem zrovna televizním maniakem a poměrně důsledně si vybírám film na který se podívám a který mě zajímá, tak pro mě film Bobule a 2Bobule byly doslova utrpením. Přiznám se, že jsem si tyto dva filmy dobrovolně ke sledování nevybrala, chtěl ho vidět přítel a tak mi nic jiného nezbylo, jelikož máme jednu televizi,ale o to víc jsem se po jejich shlédnutí utvrdila v tom, co jsem již předem tušila - prostě že to bude odpad.Já se dovolím řadit spíše k náročnějším divákům, nemám ráda prvoplánovité děje a humor, filmy nad kterými se prostě nemusí a zřejmě ani nemá moc přemýšlet a proto musím hodnotit tento film jako odpad, tento film je prostě určen divákovi, který sleduje v televizi téměř vše a nad obsahem se příliš nezamýšlí. Pak se tomuto divákovi film 2Bobule bude líbit. Je smutné že hodně dlouhou dobu už nikdo nenatočil kvalitní český film, který nemá být jen zdrojem rychlého příjmu ze vstupenek, ale který má naopak diváka pohladit na duši a sdělit mu nějakou hlubší myšlenku a donutit ho k zamyšlení. Takovým filmem 2Bobule nejsou a nikdy nebudou.

• 30.8.2013  20:59
    Amadeus (1984)

To že Miloš Forman točí ty nejlepší "americké" filmy je dnes mnohým divákům vice než jasné. Ale film Amadeus je,alespoň pro mne, jeho nejlepším filmem.Jako většina filmů, které Forman točil již v Americe, i tento film staví na reálném prostředí, kostýmní výpravnosti a skvělých hereckých výkonech. Amadeus však není jen klasickým strohým životopisem, je okořeněn prvky napětí (muž v masce, ponuré prostředí pražských uliček, prostředí blázince a ponuré deštivé počasí v závěru při pohřbu) ale samozřejmě nechybí úžasná a mnohdy velmi výrazná hudba, nejen W.A.Mozarta,která spolu s bezchybnými výkony herců tvoří celek který se právem řadí mezi nejlepší filmy světové kinematografie. Film má spád a člověk se nenudí ani na chvíli. U většiny životopisných filmů může mít člověk již po pár minutách člověk že se nudí a mnohdy by měl problém sedět u jednoho takového filmu více než dvě hodiny, ale já osobně bych u Amadea vydržela i kdyby trval mnohem déle. Tenhle film se mi prostě nikdy neokouká a myslím že nejsem jediná. P.S: Český dabing vznikl ve dvou verzích , jedna pro televizi a druhá pro DVD a oba se celkem povedly, ale pokud si chcete film opravdu vychutnat pusťte si film v originálním znění,smích Amadea vám pak bude v uších znít ještě dlouho. :-)

• 25.12.2014  21:39
    Babovřesky (2013)

Nechápu jak se takové ubohé stupiditě může někdo smát, zřejmě jen mírně retardovaní jedinci. Trapnost z tohoto braku přímo sálá, vulgární výrazy v každé větě a "herci", kteří jsou také tak ubozí, že se za každou cenu a kvůli prachům dokáží propůjčit něčemu takovému,protože kvůli preztiži to určitě nedělají. Navíc většina těchto rádoby "herců" ve vedení s Bílou a Vondráčkovou tímto padli až na samotné dno české filmové "kultury". Navíc vtipy opakované z jiných Troškových braků jsou do nebe volající. Sponzoři a česká kinematografie styďte se, že jste na něco tak odporného a ubohého poskytly peníze. Já bych se musela propadnout hanbou. Myslím že hodnocení 24% je ještě příliš vysoké.

• 8.3.2014  01:03
    Bathory (2008)

Dle mého názoru komerční slátanina, sice působivá vzhledem, ale méně již svým obsahem. Vidět jednou a dost.

• 1.1.2015  04:09
    Bídníci (2012)

Tolik jsem se do kina na toto provedení Bídníků těšila. Ale bohužel jsem se vrátila s rozpaky. Někteří herci tam dle mého názoru vůbec neměli co dělat - přiškrcený R. Crowe byl možná dobrý gladiátor ale zpěvák je poněkud podprůměrný a ve filmu vypadá jako uťáplý tatík než jako rozhodný padouch. Marius na mě působil divně, stejně tak Fantina v podání Anne Hathaway. Jediný kdo byl dobrý a překvapil byl Valjean Hugh Jackman. Jinak slabý průměr. Ale co mi vadilo ze všeho nejvíce bylo to, jak byl film doslova přecpán a nadopován počítačovými triky a počítačovou animací, no fuj. Proč se to nedalo udělat normálně v reálném prostředí s nákladnější výpravou? Chápu že se asi chtělo na filmu ušetřit, ale myslím že takové dnes již klasické dílo, jakým Bídníci bezesporu jsou, si zaslouží lepší a klidně i dražší výpravu a exteriéry. A když připočtu otřesnou kameru, která v 80% filmu zabírala vše hlavně z blízka tak je pro mě tenhle filmovo-muzikálový počin velkým zklamáním.

• 9.3.2014  01:54

Opravdu nechápu tak vysoké hodnocení. Jistě je to taková dnes již klasika ale je to prakticky film o ničem. Je sem zatažený Hitler přitom se film vůbec nezakládá na žádné skutečné události. Prostě akční a rádoby dobrodružná slátanina.

• 30.8.2013  21:00
    Dorian Gray (2009)

Tento film mě po jeho shlédnutí přiměl k tomu, že jsem si přečetla i původní knižní předlohu. A musím konstatovat, že film se hodně, téměř na 99 % své předlohy drží. Sice v knize je Dorian blond s modrýma očima, ale mě osobně více "sedl" tmavovlasý Dorian Gray ve filmu. Jelikož mám ráda filmy z doby staré Anglie, i to byl jeden z důvodů, proč jsem se na tento film chtěla podívat. A musím říci že v tomto směru film nezklamal - ponuré a špinavé anglické ulice, nevěstince a celkové vykreslení dané doby se povedlo. Navíc přidané mystické prvky - to jak se mění obraz Doriana Graye a finální odhalení obrazu je myslím také velmi zdařilé. Nevím sice proč v popisu filmu je uváděno, že se jedná o horor, pod pojmem horor si totiž představuji něco zcela jiného, spíše bych tento film nazvala mysteriózní nebo jak uvedla ČT - film s prvky hororu, ale to nic nemění na tom že film na mě zapůsobil poměrně dobře. Rozhodně na mě nepůsobil jako laciný béčkový film, což jsem zprvu po přečtení obsahu čekala. Obraz Doriana Graye je prostě přepis knižního románu, který se velmi věrohodně drží předlohy a nesnaží se být za každou cenu kasovním trhákem. A to je v jeho případě dobře.

• 1.3.2016  11:52

Troufám si říci že toto je nejlepší film za poslední dobu. Balzám na duši. Krásná výprava, nádherná hudba a skvělé herecké výkony. Moc jsem Eddiemu přála Oskara, protože ve srovnání s Capriem se Eddie Redmayne do své postavy opravdu vžil. Navíc film má celkově vyšší kvalitu než Revenant zmrtvýchvstání, který považuji za klasický americký béčkový film.Takže je vidět že udílení cen není vůbec objektivní. Redmaynova Dánská dívka je skutečná. Jakmile se za ní převlékne, zapomenete že je do Redmayne a máte pocit že se díváte na skutečnou dívku. Film je plný emocí ale není přeslazený. Sice film věrně nekopíruje knihu, ale to vůbec nevadí, protože se více drží spíš realitě skutečného života Lili Elbe. Za mě tenhle film doporučuji já osobně jsem ho viděla již dvakrát a ráda se na něj podívám v budoucnu znova. Kdo viděl Eddieho v Teorii všeho po shlédnutí Dánské dívky se jen utvrdí v tom že je to opravdu výborný herec.

• 1.1.2015  04:41
    Evita (1996)

U tohoto provedení muzikálu nemá cenu se nějak moc rozepisovat. Vše je tady dokonalé - herci, hudba,krásná výprava, celkový dojem nic nekazí. Viděla jsem v kině a byla to prostě nádhera.

• 1.1.2015  05:01
    Frankenstein (1994)

Jelikož jsem četla i románovou předlohu, tak musím konstatovat že tento film se jí drží téměř na 100%. Přičtu-li nádhernou výpravu, kostýmy, hudbu a vynikající herecké obsazení je pro mě tato zfilmovaná verze románu prostě ta nejlepší, která kdy vznikla. Je prostě vidět že film natočil člověk, který je nejenom hercem ale i režisérem na svém místě. Takhle to má vypadat. Bomba.

• 6.4.2015  22:26
    Gia (TV film) (1998)

Můj nejoblíbenější film s Angelinou. Mohla bych se na něj dívat pořád. A vždy v něm najdu něco nového.

• 15.9.2019  21:21
    Hastrman (2018)

Tak tohle je opet dalsi ceska hovadina. Neni to historicke, ani pohadka, drama je to mozna tak pro divaka, ktery tohle cosi dokaze pretrpet az do konce. Totalni nesmysl, o divne namichanych kostymech z ruznych dob nemluve... A ta emancipovana kravka Katynka a drevena panna co by eroticka pomucka to byla uz jen posledni kapka...uplne se ztotoznuji s komentarem od poz3n.

• 1.1.2015  04:36
    Jesus Christ Superstar (TV film) (2000)

Na tuto verzi muzikálu jsem narazila náhodou na Youtube. Zaujala mě, i když mě zprvu zarazilo moderní prostředí a kostýmy. Nicméně dala jsem tomuto dílku šanci a na internetu jsem si sehnala DVD. Sice tady většina píše, že se jim líbí více provedení z r. 1973 ale mě osobně sedí více tato novější verze. Rozhodně už jenom z toho důvodu že Glenn Carter je prostě muzikálový profesionál každým coulem a jeho zpěv je mnohem lepší než představitele z r. 1973. Ale hlavně úžasný Jerome Pradon, ten vážně nemá chybu. Jeho Jidáš je prostě skvělý. Kdyby se vše odehrávalo v přírodě jako verze z r. 1973 tak by to bylo dokonalé. Navíc symbolika - tmavá Máří Magdaléna nebo Pilát v téměř nacistické uniformě je také na místě a trefná. A Herodes? No tak ten je správně švihlej a úlisnej. :-)Takhle má vypadat muzikál, naše muzikály jak jsou nám prezentovány v Čechách se mají ještě hodně co učit od těch anglických. Střihavka s Bártou a Basikovou sice ujdou, ale hrát Ježíše ve skoro 50 už mi přijde za hranicí vkusu a myslím že tudy cesta nevede. Nicméně tahle verze z r. 2000 u mě jednoznačně vede.

• 8.3.2014  01:05

Krásně strašidelný dobový film. Takové mám přesně ráda. Film který lze vidět i několikrát.

• 1.1.2015  03:43
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Tak asi takhle: když byla tato "pohádka" uvedena v premiéře v televizi na Boží hod vánoční, shlédla jsem asi 10 minut do chvíle, než "princezna" začala cvičit a prohlásila, že to dělá, aby unesla svého budoucího manžela. A to mi stačilo abych přepnula televizi, respektive ji vypnula. Nicméně asi za tři dny jsem si přečetla recenze na vánoční pohádky na internetu a taktéž na tuto Kdyby byly ryby. Takže mi to nedalo, a zabloudila jsem na zdejší recenze a nestačila jsem se divit, kolik jsem zde našla negativních a "odpadových" recenzí. Po tom co jsem si komentáře přečetla jsem se rozhodla, že tu hrůzu musím vidět a zjistit jak se věci mají. Takže jsem nelenila, dílo jsem si stáhla a hned shlédla. A výsledek? Faktem je, že jsem se často smála, ale ne tím, že by mě pohádka tak bavila a byla vtipná, ale proto, že byla dost ubohá a rádoby vtipy byli trapné. Jak už tady někdo psal, plazící se rybodlak Taclík byl asi jediný, kterému jsem se fakt smála protože byl směšný a to mile.Ta jeho křivá huba a šlapání si na jazyk bylo asi z celého toho veledíla nejlepší. Jinak ostatní děs a běs. Vilhelmovou nemám jako herečku ráda vůbec a tady se mi zhnusila úplně, Vetchý = bisexuální král a navíc totální dement, Liška - prostě idiot a princezna - slovník čtvrté cenové skupiny a vůbec princeznu si představuji trochu jinak. Ale co nejvíc tahalo za uši byly dialogy, tedy spíše zmatené kecy bez ladu a skladu. Věty - To mě va, to mě neva, ten mě ba a ten mě neba, které jsou na úrovni dětí základní školy to zabily úplně.A do toho několikrát Ty vole a já měla dost. Takže jsem si řekla, že ty odpadové komentáře asi vystihují nejlépe to, jaká tahle rádoby pohádka je. A ten zvuk kouzelného proutku alá chybová hláška Windows - tak to bylo úplně to poslední co by mi na téhle šílenosti vadilo. Jak zde někdo psal, Micimutr už byla průser hned v názvu a pro mě to byla zatím nejhorší pohádka,co jsem kdy viděla ale Kdyby byly ryby jí v tom výborně sekunduje. Takže pokud někdo zvládne vytvořit ještě větší blbost než je toto dílo a Micimutr tak by měl snad už dostat metál a hlavně všichni ti co točí tyhle šílenosti za peníze diváků by měli dostat doživotní zákaz cokoliv točit. Někdy si říkám, že komunista věděl proč cenzuroval a nepustil všechno do oběhu. Kdyby tady totiž byla taková cenzura dnes, tak bychom více než polovinu českých filmů a pohádek natočených po r. 89 neviděli. A myslím že by to ani nebyla škoda, o nic bychom nepřišly. Takže odpad nedám, ta jedna hvězdička je za rybodlaka Taclíka. :-)

• 31.12.2018  20:26
    La La Land (2016)

Mam rada muzikaly. Ale tohle je jen pokus o muzikal. Kdyz srovnam tenhle a The Greatest Showman, tak je to jako srovnavat trabanta a mercedes. Ne tohle me vazne nechytlo. Zadne chytlave a pekne melodie, nic zapamatovatelneho...Uvodni dvojice nezajimava, nepritazliva...Gosling je proste divnej... Dej o nicem...Nechapu jak tohle dilo mohlo dostat vubec nejakeho Oscara. Kdybych mela hodnotit procentualne tak bych dala 20% tomuto a Showmanovi 100%.

• 31.12.2014  21:48
    Les Misérables - koncert z Londýna (divadelní záznam) (2010)

Nevím, ale tohle představení nebylo zrovna to nejlepší. Představitel Maria neuměl vůbec zpívat, natož alespoň trochu hrát.Šklebil se a pitvořil, žádné emoce, prostě ani koukat se na něj nedalo. Cosetta také nezpívala nic moc. Zachraňoval to Valjean, Enjolras a samozřejmě výborná Lea Salonga v roli Fantine. Zřejmě jsem hodně ovlivněna tím, že jsem měla možnost shlédnout koncertní provedení k 10. výročí a to bylo kvalitou mnohem výše než tato verze. Jaksi mi to celé přišlo tak trochu odfláknuté. A vrcholem všeho černý Javert. Nic proti černochům, zřejmě nechtěli být tvůrci nařčeni z rasismu, ale už vidím jak v době, kdy se příběh odehrává vykonával takový post černoch, to je vážně mimo mísu, i když výkon po pěvecké i herecké stránce dobrý. Takže za mě i za tento přešlap hvězdička dolů. Prostě koncert k 10. výročí je mnohem lepší a vede u mě na plné čáře. Toto provedení je dle mého názoru jen jeho slabá kopie. A je to škoda. Čekala jsem mnohem více. Možná to bylo i tím prostředím,divadlo je prostě divadlo a i ta barikáda byla tentokrát jaksi neviditelná oproti starší verzi. :-) Asi se spojilo proti více faktorů a tak to na mě nezapůsobilo jak by mělo. Závěr byl sice působivý ale i tak to na 5 * u mě nestačí.

• 22.1.2016  23:10

Byla jsem na predpremiere jiz 19. 1. v ramci Ladies night a musim rici ze film se mi moc libil. Samozrejme ze ve srovnani napr. s Formanovym Amadeem je film Lida Baarova na nizsi urovni, ale na druhou stranu kdyz si uvedomite, co se za posledni desetileti toci u nas za braky je tento film na vysoke urovni a myslim ze uspwje i v evropskem meritku. Spousta lidi kritizuje vyber titulni predstavitelky a to ze neni Lide Baarove podobna. Uprime zadna herecka nebude jako Lida Baarova, nebot ta byla jen jedna. Neni nutna 100% podobnost ale hlavni je pribeh. A ten zde byl. A k tomu krasne dobove kostymy, liceni, architektura a atmosfera.A moc pekna byla i hudba. Herecke vykony vynikajici a byt jsem byla skepticka ke Krizovi coby Hitlerovi tak ani ten nakonec nezklamal. Me doba v kine rychle utekla a klidne bych koukala dal. A tem kteri zde hodnoti Odpad! doporucuji pustit si nejaky beckovy film made in USA, to je jejich parketa. A zamyslet by se meli i ti, kteri hodnoti film aniz by ho vubec videli.

• 30.8.2013  21:02

Mám ráda historické filmy a pokud jsou ještě navíc životopisné, tak o to víc. Proto jsem se na tenhle film těšila. I když po přečtení, že hlavní roli ztvárnila Kirsten Dunst jsem si říkala zda režisér s výběrem nešlápl vedle, protože mi zrovna tato herečka moc hezká a vhodná nepřijde, ale budiž. I tak jsem se na film těšila. O to větší zklamání a rozčarování mě po shlédnutí filmu čekalo. Unylý děj, kde hlavní zápletkou bylo kdo se s kým vyspí,kdo koho podvede (i když v té době asi běžné) ale to hlavní - co tam proboha dělala ta moderní rocková hudba?To byl prostě vrchol všeho. Ani kostýmy mi příliš dobové nepřipadaly. A ten závěr filmu - rozházené věci v místnosti, to jsem také trochu nepochopila,a navíc utržený děj - to hlavní, jak M. Antoinetta skončila na popravišti , to chybělo. Ale co ostatně od takové slátaniny čekat, že?Prostě opět se mi potvrdilo, že Američané historické filmy neumí. A obzvlášť pokud se daný životopis nebo historický film neodehrává v Americe, ale v Evropě. Prostě ať se Američanié drží raději svých béčkových akčních filmů a do náročnějších děl se nepouští. Protože tenhle film se opravdu nepovedl a všechno v něm je špatně, vč. hlavní představitelky jak jsem již před shlédnutím filmu tušila. Kdyby to natočil např. Forman tak to určitě vypadalo úplně jinak.

• 1.1.2015  04:23
    Moulin Rouge (2001)

Když jsem tenhle muzikál viděla poprvé v kině, odcházela jsem s rozpaky. Bylo to na mě takové hodně rychlé, bláznivé, hlučné a barevné. Nicméně kamarádka mě vytáhla za pár měsíců do kina znovu a až po druhém shlédnutí jsem si tenhle muzikál opravdu zamilovala. Všichni herci výborně zpívají, výprava je sice počítačová, což zrovna ve filmech nemusím,v muzikálech už vůbec ne, ale díky skvělé hudbě mi to zase až tak moc nevadilo. A když si uvědomíte, kolik úžasných hitů hlavně z 80. let ve filmu zazní, včetně mé oblíbené Hero od D.Bowieho nebo Your Song od E.Johna, tak už to je důvod proč se na tenhle muzikál rádi podíváte.

• 24.12.2016  20:54
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

Tak nevim kde zacit. Za prve dialogy - proste mluva dnesni mladeze. Za sruhe dejova fakta - co tam v te dobe delala puska? Kdyz uz chcete natocit pohadku ze stredoveku, zkuste dodrzet dejepisne realie. Za treti hudba - proc musi vsude znit ten teleci hlas a stupidni testy v podani Xindla? Za ctvrte princ - moderni uces, nehezky oblicej, spatne zahrane.A za pate - proc se vsude cpe posledni dobou pocitacove dodana krajina? Jedine pozitivum byla kralovna vil, etericke vily a kostymy vubec. Jinak opet brak, ktery co by brak nezklamal.

• 1.3.2016  11:39

Tak tohle je s prominutím klasická americká sračka.To se možná líbí jedině prostoduchým lidem sledujícím béčkové filmy typu Rambo. Jinak nechápu to vysoké hodnocení a 12 nominací na Oskara. Ani mě ani příteli se film nelíbil. Scénárista musel být při psaní asi sjetý jinak by takovou absurdní blbost nenapsal. Hodila bych ho opravdovému medvědovi a chtěla bych ho vidět kdyby ho dvakrát napadl tak jako ve filmu jeho "hrdinu". A do ruky bych mu dala nožík rybičku a ať s ním toho medvěda zabije. Prostě hovadina. I přes minimum dialogů plno sprostých slov. Hlavní " hrdina" pravý nesmrtelný Američan hájící utlačované, který třičtvrtě filmu proplazí a proheká. Tohle vážně není výkon na Oscara, kdo viděl Eddie Redmayna v Dánské dívce musí uznat že Oscara měl dostat on a ne Caprio. Takže tu jednu hvězdu dávám za kameru a krásnou přírodu. Jinak byl film utrpením a podotýkám že z něj po půl hodině dva lidé odešly.

• 8.3.2014  00:58

Prostě akční dnes už klasika. Nečekejte od toho žádné výkony, nesmrtelný Rambo. Co psát více.

• 29.7.2018  23:17
    Rendez-vous (divadelní záznam) (2010)

I kdyz balet nevyhledavam, tohle se mi libi. Krasna hudba, kostymy i vyprava. A samozrejme tanec.

• 1.1.2015  22:55
    Revival (2013)

Proboha co to zase bylo? Už podle plakátů na zastávkách MHD a upoutávkách v televizi mi začínalo být jasné, že půjde opět o další zbytečný "odpad" české kinematografie. Protože čím větší propagace před uvedením do kin o to větší zhovadilost na filmovém plátně. A mé tušení se potvrdilo. V kině jsem nebyla, vyhazovat peníze a mučit se v kině nebudu, ale dnes jsem tomu bohužel při uvádění na ČT1 neunikla. Takže další rádoby komedie, která komedíí není ani trochu, herci, kteří už jsou bohužel dávno za hereckým zenitem, nejhorší peklo bylo pro mě obsazení "herce" Genzera, na kterého se nedá koukat zde ani jinde v TV, natož sledovat jeho (ne)hraní. Ale co mě nejvíc s prominutím doslova sralo byl všudy přítomný produkt placement neboli PP. To už dnes nikdo neumí natočit v Čechách film bez takové zrůdnosti jako je PP? Nestačí že skoro na všech kanálech, bilboardech, rádiích apod. jsme masírováni nevyžádanou reklamou? Podle mě je tohle už ubohost nejvyššího stupně, pokud tvůrci filmu mají tu potřebu, aby každých 5 minut ve filmu zaznělo SaSaZu, projelo se v každém desátém záběru auto Fiat apod. Naposled mi tohle rvalo uši u seriálového pokračování Taková normální rodinka a od té doby snad není český film, ve kterém by tvůrci s chutí PP používali.No a přičtu-li že herci opět mluví jako návštěvníci hospody 4. cenové a dlaždiči a tyto vulgárnosti mají dle režisérky působit přirozeně a navíc komicky tak to opravdu filmu už vůbec nepřidá, ba naopak. A jako třešnička na dortu hnusná nahá Bydžovská a tenhle filmový masakr je dokonalý. A co je na tom vše nejhorší, že když běžely závěrečné titulky tak jsem zjistila, že film nesponzorovala jen spousta soukromých subjektů vč. SaSaZu, ale peníze na natočení, lépe řečeno na audiovizuální stopu filmu poskytlo Ministerstvo kultury. Takže tenhle brak byl i za peníze daňových poplatníků. Myslím, že tímto "dílem" opravdu naše kultura obohacena nebyla tak jako je tomu u většiny dnešních českých filmových počinů.

• 1.1.2015  23:08
    Samotáři (2000)

No tak dnešní večer na ČT1 byl opravdu "výživný". Nejprve nám naservírují "odpad" ve filmu Revival a hned poté Samotáře. Tak tedy nevím, ale někteří zde píší k tomuto filmu že je kultovní. Kultovní film si opravdu představuji úplně jinak, ze zahraničních např. Amadeus a z našich např. Vesničko má středisková. Ale Samotáři? Tak to opravdu ne. Ten možná přijde kultovní tak akorát huličům typu Macháček ale rozumně myslící člověk této slátanině o ničem musí dát max. 1* a víc ani ťuk. Komedie? A to soudí kdo a podle čeho? Já si vždy myslela že komedie má být vtipná, ne ubohá. A asi jsem hluchá, ale já tam opravdu žádné hlášky neslyšela. Pouze debilní dialogy úplně o ničem. A v popisu filmu je napsáno Komedie/drama. No tak to drama docela sedí, drama bylo pro mě i těch 30 minut útrpného sledování. Prostě za mě ne, buď jsem ten film nepochopila tak jak bych měla (nehulím trávu) a nebo jsem asi opravdu moc náročný divák. Protože ode mě tenhle film nemá ani za co dostat jedinou *, takže pro mě je to opět jen další odpad české polistopadové kinematografie a porvrzení toho že už dnes nikdo neumí udělat hezkou, přijemnou komedii s laskavým humorem bez vulgarit a bez přispění PP. Asi to bude tím, že dobří režiséři už bohužel v Čechách "vyhynuli."

• 1.3.2016  11:28
    Saulův syn (2015)

Myslím že zdejší hodnocení je značně nadhodnocené. Rozmazaná kamera v pozadí mi hodně vadila, jelikož až na pár momentů nebylo prakricky vidět nic jiného nez ksicht hlavního "hrdiny". On to totiž zrovna hrdina moc nebyl, jelikož zápletka filmu byla dost prostoduchá a troufám si říci blbá. Celý film hledal rabína aby mohl pohřbít někoho kdo ani nebyl jeho syn, celou dobu mu všechno hladce procházelo a ostatním hatil útěk jak mohl. A nakonec ho stejně zastřelily. Do toho pořád jen německé výkřiky a zmatené běhání. Takže za mě velké zklamání.

• 9.3.2014  01:47

Dosti překombinované, od půlky o ničem. Jednou vidět a dost.

• 3.9.2015  17:54
    Soudkyně Barbara (TV pořad) (2015)

Stačilo vidět a slyšet kousek a je mi jasné že nic horšího, kromě Comebacku a Partičky a tohoto "díla" už snad nejde vytvořit.Něco tak příšerného se snad může líbit jen lidem s nedokončenou základkou nebo totálně retardovaným jedincům. Je smutné jak české pořady upadají. Tento pokus o vlastní tvorbu je toho zářným příkladem.

• 11.4.2015  00:43

Strhující, neskutečný, smutný a místy i veselý ale hlavně pravdivý. Takový je tento příběh. Doporučuji shlédnout.

<< předchozí 1 2