Áčko (1997) (pořad)

Poctivá TV relácia, ktorá mala veľmi zaujímavé témy bez servítky. Pozvané osoby aj moderátori na profesionálnej úrovni vedú diskusie a majú verejnosti čo ponúknuť.

Agent bez minulosti (2002)

Otvárací snímok skvelej trilógie, ktorý je radosť pozerať. Pre mňa bezchybne natočené, plné skvelých akcií a perfektným dejom, ktorý ma nenechal chladným ani chvíľku. Neverím, že by sa našiel jedinec, čo by po tomto zhliadnutí sa nemrkol na pokračovanie.

Annabelle 3 (2019)

Tretie pokračovanie Annabelle dohnalo nielen mňa, ale aj veľa ďalších ľudí do kina z niekoľkých dôvodov. I keď po prepadáku The Nun boli obavy: 1. produkcia James Wan, 2. hlavní predstavitelia Warrenovci, 3. úspešná Annabelle 2. Je to natočené efektne s množstvom nečakaných jump-scarov. Niečo je človek pripravený čakať, niečo nie. Vytráca sa už to pozlátko v podobe rozpravy, zaujímavých faktov a nejakej tej dejovej chronológie. Warennových sídlo je dosť strašidelné samo o sebe, no absencia Warrencov je citeľná. Dodávali tomu celému zmysel. Teraz to stojí na mladých neodborníkoch a vyriešenie zla behom minúty zamrzí rovnako ako nedotknuteľnosť teenegerov, že sa im nič nemôže stať. Je to stále vyšší nadpriemer, no najviac sa čaká na tretie pokračovanie Conjuringu, kde verím (a dúfam), že komercia nezaslepí precíznosť a výnimočnosť.

Aréna (2011)

Áno, prídatná hodnota tohto filmu je nulová a len blázon by od toho niečo čakal. Keď sa od toho človek odosobní a kuká to v obývačke na momentálne vypnutie, úplne to stačí. Pár erotických scén poteší, dej je klišovitý ako aj celkom filmu. Súboje priemerné až podpriemerné odzrkadlujú aj moje hodnotenie.

Avatar (2009)

V kine som nebol, bol som taký nedočkavý, že som si kukol prvú online verziu a doteraz to ľutujem, no konečne som si to kukol v poriadnej blue ray kvalite a tým musím moje hodnotenie len potvrdiť, toľko puntičkárskej a mravenčej práce položit do filmu je neskutočné, tá sýtosť farieb, nesúhlasím, že by nám film nemal čo ponúknúť aj po etickej stránke, priam kričí, aby sme si neničili našu Eiwu (matku prírodu) a pozerali sa na svet inými očami. Som sám zvedavý na dvojku či sa to aspoň tak dokáže priblížiť kvalitou ako bola Jednička. Cameron go on

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Niečo tak nevkusne dlhé a nevhodné sa len tak nevidí. Výpravám sa podarilo pochovať dve hlavné komixové postavy v tažkotonážnej destrukčne laserovej show. Že ja sa nepoučím z týchto versusov, ešte som nevidel vydarený versus - tvorcovia tlačia na pílu efektami a akokeby ašpirujú na čo najviac nablískanú podívanú, mrte efektov, ale bez príbehu, emócií si to bežného a normálneho diváka získať nemôže. Ešteže som za to nevyhodil peniaze v kine, to by som plakal ešte dva dni.

Batman začíná (2005)

Pre mňa ako obľúbenca komixových predloh to bol zážitok. Urobil som chybu v tom, že som si najskôr pozrel Dark Knighta ale o to viac sa mi podarilo stotožniť s hlavným hrdinom a aj úžasným režisérom. Vôbec som netrpel komplexom malých zápletok, ani málo akcií. Tento film priam kričí a vyčkáva (obdivujem fakt tú trpezlivosť a pokojnosť a pritom aj tak z toho vytažiť maximum) že na tú akciu si treba počkať v spomínanom Dark Knightovi. Tento film berem ako veľmi podarené intro, úvod toho veľkého, čo ide za tým.

Berlin ´36 (2009)

Neznámy snímok, nízkorozpočtový, no napriek tomu zaujímavý, keď preskáčem tie nudné pasáže, tak sa to dalo pozerať. Snímok vrhá reálny obraz toho, aká bola kedysi doba. Akurát herec v ženských šatách vyznieva smiešne a nápadne, takže celkovo to hodnotím priemerne

Blázni ze stadiónu (1972)

K tomuto snímku som prišiel čírou náhodou na odporúčanie môjho otca. Zo začiatku zatrpknutý z nejakej starej neznámej komédie ale ako film bežal som začal na sebe pozorovať záchvaty smiechu.. uletená komédia, ktorá obsahuje celkom unikátne scénky a pobaví, Musel som sa na to pozrieť triezvymi očami s skonštatovať, že tento starší a hlavne neznámy snímok obsahuje kultovne vtipné záležitosti.. asi začnem viac siahať po starších snímkoch, lebo v niektorých ohľadoch súčasnú komerčnú projekciu valcujú neskutočným štýlom.

Bohemian Rhapsody (2018)

Toto treba proste zažiť. Vidieť a počuť. Zimomriavky aj na miestach, kde som netušil že môžu byť. Toto nie je len film, toto je kultový kultúrny megakoncert. Prepracované, precítené, dokonalé. Kanibal a postrach pre ostatné oskarové nominácie.