sokov

sokov

s k

okres Brno
FF MU TIM

41 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Borgiové (TV seriál) (2011)

 • poster

  Borgia (TV seriál) (2011)

 • poster

  Tudorovci (TV seriál) (2007)

  Konečně jsem viděla i poslední díl tak můžu napsat komentář. Velmi oceňuji to, jak se seriál drží historických faktů a veškeré zpestření navíc mi tam nijak nevadí. Co nesmím opomenout je fakt, že od první do poslední serie, celkem se natáčelo tři roky, seriál nijak neupadá na ději ani jinak, jako se stalo například u Prisonbreaku.. Od posledního dílu jsem už nic moc nečekala, protože všichni přece víme jak to dopadne, ale překvapil některými vypjatými momenty, které byly dojemné a strhující zároveň.

 • poster

  Panství Downton (TV seriál) (2010)

 • poster

  Upíří deníky (TV seriál) (2009)

  Upíři jsou teď in a prostředí amerických škol je taky přitažlivé, nemluvě o tématu zakázané lásky a rivality. No a co, že to plné klišé, vždyť o to jde. Navíc na upíří téma těžko v dnešní době někdo vymyslí něco nového. Díky za tento seriál, protože co mi chybí v True Blood, najdu tady. Herci jsou dobře zvolení, hudba krásně dokresluje atmosféru. První díl mě chytnul dokonale, a to hned od začátku! Záporák ironický Damon Salvatore, moc zajímavá postava.

 • poster

  Štvanci (TV seriál) (2006)

 • poster

  Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

  U koukání na první díl šok - v dobrém slova smyslu. A to už bylo jasné, že pod 4 hvězdy nepůjdu. Ač seriál nenabízí klasické hrdiny jak jsme zvyklí, kteří jsou kladní každým coulem a konají jen dobro. Tato pětka postav je zvláštní tím, že jako typická mládež se také typicky chová, a to v seriálech pro mladé vždy není až tak evidentní. Mluví sprostě, lehkým drogám a alkoholu se nevyhýbají, kašlou na autority atd. Ale i přes tohle všechno si diváka dokážou velmi snadno získat, a mnohý se s nimi pro tu jejich civilnost dokáže lépe ztotožnit. Každý má své dobré i špatné stránky, a přestože jsou rozdílní, hned v úvodu je spojí bouře, která zapříčiní, že získají nevšední schopnosti. A tak začíná smršť šílených i napínavých, občas i vtipných situací, která vás bude nutit k dalším a dalším dílům. Postavy lze nazvat antihrdiny v tom smyslu, že jako hrdinové sice konají, zachraňují druhé nebo sami sebe navzájem, ale vybírají k tomu ne zrovna legální nebo etické prostředky. Za sebe ale bohužel musím dodat, že druhá i třetí řada utrpěly natahováním seriálu, jak už to tak ale všeobecně bývá. jde o to, že první řada nám rozehrává jejich charaktery a nastiňuje situace, ke kterým může docházet. ale pak už, jakoby nebylo z čeho čerpat, epizody začnou být schématické a občas průhledné. ve všech řadách se najdou velmi silné momenty, ale ani slabá místa nejsou výjimka, ať už díky cestování časem, nebo z jiných důvodů. Zvláště mi vadilo, že nezůstalo u původních schopností. A v třetí řadě mě poznamenal odchod Nathana, jehož nevšední humor si člověka snadno získá, náhrada Rudym se proto zdá neadekvátní. Ale i s ohledem na toto všechno, těch pět jsem dát prostě musela. seriál je nový, je jiný a přínosný. Zrcadlí se v něm naše doba. Je pravda, že mohl skončit po první serii, a nijak závažně by mu to neublížilo. Ale co my, kteří jsme si zvykli poslouchat super srandovní akcent Kelly, smát se Nathanovým vtípkům nebo sledovat jak se vyvíjí vzájemné vztahy všech zúčastněných? Můj nejoblíbenější charakter - Simon, jeho vývoj a pozdější vztah (neprozradím s kým) dodávají seriálu nevšední temnou a zároveň citlivou atmosféru. Samozřejmě nesmím opomenout na skvělý soundtrack.

 • poster

  Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace