Earl_23

Earl_23

Pavel Buňat

okres Havlíčkův Brod
student, nadšenec do sportu a filmu

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 27.11.2018  09:46

Kdo by to byl řekl že vyplňkovy film ke SW bude aspirovat na nejlepší díl v celé sérii. Moc dobré, tenhle dospělý styl by seděl všem dalším filmům.

• 26.11.2018  22:20

Nejhorší Star Wars a obecně možná nejslabší Howarduv film. Ale jsou to pořád SW a Chewie je Chewie.

• 27.8.2018  22:24

Jedna hvězdička za kameru a atmosféru (a urazenou hlavu, to jsem se opravdu nasmal). Vše ostatní přebíjí pozitiva, asi nerozumím většině hodnotících (71 %). Myšlenku film špatnou neměl, ale já se musel posledních 20 minut jenom spát nad komicnosti scén a nad debilitou všech zúčastněných na tomhle počinu.

• 9.7.2018  23:46

Nikdy jsem naplno neocenil Spielberga, ale tentokrát položil všechny na lopatky. Mistrovské dílo plné poct filmům a her. Jedním slovem perfektní.

• 26.12.2017  19:29
    Popelka (2015)

Kupodivu o kus lepší než náš pseudokult.

• 24.12.2017  14:43

Nevím, jestli 5* je objektivní, ale vzhledem k finále nemůžu jinak. Hlavní dějová linka je nejlepší z celé série. Škoda dlouhé stopáže a zbytečných odbočení. Skok do hyperprostoru a celá druha polovina gradujici ve velké finále jsou nejlepší, co zatím sw nabídly. Objektivně by to bylo asi na 4* už jenom kvůli pomalé první půlce a teatralni scéně Carrie vracející se na loď (wtf?). Ale tentokrát chci vidět jenom to dobré. To dobré, co naprosto překonalo potenciál.

• 9.12.2017  10:13

Oproti jedničce dospelejsi, jednodušší, vtipnejsi. Strach natočil krásnou pohádku, ale nevypravi ji tak dobře jako v prvním dílu. Navíc dvojka není vánoční, ale mikulášská. I přesto ale člověk musí hodnotit čtyřmi hvězdičkami, protože na naše poměry vysoký nadstandard.

• 24.9.2017  20:09

Do jisté míry je nový Kingsman klasickou dvojkou - něco se musí pohřbít, něco vykopat a nejlépe se přesunout do jiného prostředí. Kdyby film pokračoval ve stejném duchu jako prvních pět minut, byl by to průšvih, ale Kingsman je doslova zpět. Zlatý kruh navazuje na jedničku přesně stejným humorem a vizuálem a na plátně to byla jednoduše pecka. Silné čtyři hvězdičky!

• 21.7.2017  00:16
    Dunkerk (2017)

Pět hvězd je u Nolanovy režie celkem jasná věc. Tentokrát to ale je jenom pět hvězd, ne pět plus, jak bývá zvykem. Dunkirk nemá onen wow efekt jako Interstellar, Inception and Dark Knight(s). Přesto z vlastně jednoduchého příběhu udělal dechberoucí podívanou, která se zařadí mezi nejlepší válečné filmy vůbec. Příběh je vyprávěn zajímavě třemi liniemi, které jsou občas složité, ale nebyl by to Nolan, aby si nehrál s časem, že? A nakonec se mu to podaří. Hardy je skvělý, i když vlastně ve filmu nehraje, jenom mluví. Kamera opět prvotřídní. Už v předchozích filmech ukázal režisér, že letecké scény umí. V Dunkirku si vyhrál skoro naplno, a přesto bych snesl víc. Vzhledem k povaze filmu je to hodně odlišné Nolanovo dílo, ale přesto v řadě ohledů s jeho typickým "rukopisem". Proto opět za pět hvězd.

• 8.7.2017  15:00

Filmařsky to kupodivu nebylo vůbec špatné a místy jsme se u filmu docela dobře bavil (tentokrát už nesmál, ale dobře bavil). Objektivně by to bylo na tři hvězdičky, ale oproti prvnímu dílu byl scénář neskutečně slabej. V podstatě sledujete úplně stejný příběh jako v prvním díle, jenom s rádoby zápletkami a dramatickými momenty, které jsou maximálně nelogické a trapné, ale určitě ne dramatické. Škoda, dokud se to nesnažilo hrát na příběh, nebylo to vůbec zlé.

• 18.6.2017  22:47

Je to jednoduché. Vezměte ze hry skvělý scénář, skvělé postavy, skvělé prostředí a vyměňte ho za trestuhodně očesaný a průměrný scénář, zcela jiné a neatraktivní prostředí a de facto všechny postavy zavrhněte. Asi takový je Assassin's Creed na filmovém plátně. Zcela nedůstojný. Bojové scény byly fajn, ale víc se řeší Abstergo a Animus. Jaká škoda - opět! Jediné velké plus dostává závěr filmu, který byl hodně stylový. Ale že by toto mělo být zlomem v natáčení filmů podle her? Kdepak, jenom další zklamání.

• 8.5.2017  21:32
    To je moje dítě (TV film) (2013)

Scénář dobrý tak pro jednu epizodu Kobry 11. Je to citově strojene, az je to úsměvné.

• 20.2.2017  19:22

Vzhledem k tomu, že jsem četl knihu, se ptám, jak někdo mohl tak dobrou předlohu takhle zničit?? Ani nevím za co dávám dvě hvězdičky. Děj je úplně nelogicky upraven, odvyprávěn pár scénami. Víc než to se tu hledí na klišé odvolaných policajtů. Chudák Olsen, protože tohle bylo hodně nedůstojné. A ten Asad... Jestli takhle vypadá režisérova představa o Asadovi, tak má nejhorší představivost na světě.

• 2.2.2017  07:47

S filmovou Narnii je to jasné. Nejprve 4*, pak tři teď jenom dvě, a to snad jenom proto, že Narnii mám rád a vím, jak poutavá byla knižní předloha poutníka. Ale zbyl z toho jenom kycovity odvar nevkusneho CGI a prostředí. Kniha byla opravdu cesta na konec světa, tohle jenom volný pád kamsi.

• 22.1.2017  18:38
    La La Land (2016)

Oscaři budou v dobrých rukou. Není otázkou jestli, ale kolik jich La La Land získá. Filmařsky naprostá preciznost, ještě výše než dokonalý Whiplash. Stejně tak i herecky. Hodnocení mi trochu pokazila první polovina filmu, která se zbytečně táhne a navíc není vůbec jasné, na jaký typ filmu se divák dívá. Od druhé poloviny je snímek perfektní a konec skoro dokonalý! Zatím jenom 4 hvězdičky. Ústřední skladba City of Stars je jedna z top filmových hudeb.

• 20.11.2016  20:16

Pro fanoušky HP povinnost, která je nadchne a zároveň trochu zklame. Fantastická zvířata mají nový fungující svět, plný perfektních postav a hlavně zvířat. První polovina filmu je dechberoucí, druhá až moc americká, příliš nepasující do světa HP. Ale i tak dějově a filmařsky zvládnutá dobře. Je to úplně něco jiného než původní série, ale stojí za vidění, pohladí po duši nejednoho fanouška, i když to už není takové. Ale tenhle svět má takový potenciál, že i příště budou plná kina. Po právu.

• 1.9.2016  12:20

Musím dát čtyři ušmudlané hvězdičky, i když příběhově je to o poznání slabší než první díl. Jako horor vysoce nadprůměr, ale to, co z prvního dílu udělalo skoro hned kult, tu vážně není. Wan horory prostě umí, třeba scéna v gauči s Warrenem otočeným zády je vynikající. Ale tentokrát byl děj a závěrečné napětí opravdu poloviční. Objektivně 3,5*

• 14.8.2016  01:22
    Lovci hlav (2011)

Knížka za pet, film na čtyři. Sice herci a celé vystizeni Nosboho stylu bylo skvělé, ale několik změn v příběhu tu bylo a všechny špatne. Par scén režisér nezvládl... hlavne za neuplnou kadibudku by zasloužil!!! Jinak ale velmi obstojny snímek.

• 30.6.2016  12:28

Mělo to všechno, včetně análu švédské princezny, takze tak... 5*

• 20.6.2016  15:06

Opravdu perfektní vizuál, 3D se vyplatí! Pro mě jako pro nehráče Warcrafta byly některé věci těžko pochopitelné, ale zážitek jinak pěkný, komplexní. Další díl mě určitě nemine. Sice první střet není úplně revoluční, ale povedené to je. 80%.

• 3.4.2016  21:54
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Nepamatuji si, kdy by mě bavil pořad na Nově. Tohle se moc povedlo, je to humorné, oddychové a občas i pěvecky pěkné. Lepší než všechny Superstar dohromady. Jenom je trapných těch pětadvacet tisíc na konci každého dílu. Ono by Novu neubylo dát víc... ale aspoň něco na dobrou věc.

• 12.2.2016  23:07

Zemeckis je zvláštní režisér. Bezpochyby výtečný, ale zvláštní v tom, že i z tuctových příběhů v dnešní době divácky náročné době dokáže vydolovat ohromně americké filmy, se vším, co americký filmy mají, s tolik národnostním cítěním a hrdostí. A lidi mu to zobou z ruku, včetně mě! Muž na laně je bravurně natočený. Chválabohu, že filmařina dospěla do této fáze, kdy jde natočit už úplně všechno. Měl jsem závratě.

• 30.12.2015  17:46

Konečně poctivá filmařina, tolik uvěřitelná, tolik bolestivá pro diváka uhýbající pohledem, tolik hmatatelná a dechberoucí. Iňarritu konečně ukázal, jak vypadá opravdové, leč americké, zmrtvýchvstání, plné výjimečných záběrů. Pro štáb a herce to muselo být neuvěřitelně těžké natáčení a už jenom proto doufám, že cinknou Oscary. Nebudu se ptát, kdy jindy, Leo, než teď... to už tu bylo mockrát. Ale teď už by to vážně vyjít mělo. Dechberoucí je útok medvěda, celé prostředí, herecké výkony a závěrečná bitva - takový Birdman 2.0, jenom konečně s příběhem a s ještě větším dopadem na diváka. Pro mne Revenant pravděpodobně bude nejlepším filmem roku 2015. Je to skvělá práce po všech stránkách. Jeden z mála filmů, co si zaslouží šestou hvězdičku.

• 28.12.2015  11:53

Tři hvězdičky za režii, jedna za herecké výkony. Rád bych přidal i další za příběh, ale Villeneuve ho umí vždycky tak nějak potlačit, což je škoda. Ale atmosféricky je Sicario velice dobrý. Pohádku na dobrou noc nečekejte.

• 19.12.2015  22:02

Je trošku škoda, že po dějové stránce nešli scénaristé o něco více inovativním směrem, že se de facto striktně drželi příběhu a struktury čtvrtého dílo a nakonec diváka až tolik nepřekvapí. Jenže vše ostatní působí fantasticky. SW jsou konečně tak uvěřitelně natočené... ne, vážně, je pryč známá digitální záležitost z první tří epizod a pochopitelně také "nedokonalé" (i když na tu dobu dokonalé) efekty ze čtvrté až šesté epizody. Síla se probouzí nabízí fantastickou jízdu, nostalgickou podívanou a hlavně začátek nové ságy, která, pokud to tvůrci nepokazí, má na hodně, hodně, hodně velké věci. Celý příběh okolo Daisy Ridley mě mile překvapil stejně jako její výkony... sice mě zklamalo herecké obsazení hlavního záporáka, ale musí se nechat že jejich bitva v zimním lese je úchvatná. Stejně jako celá závěrečná pasáž filmu. Nemůžu se dočkat pokračování. Hlavně to prosím nepokazit.

• 17.12.2015  00:03

To, co rada filmu pred světovou valkou nezvladla, zde funguje paradne. Nemam k filmu nejmenší výtku. Příběh je jednoduchý a přesto od první minuty baví. Konečně to bylo pojato ne tak megalomansky a přesto jde o hodně stylovou záchranu světa. Akcni sceny moc bavi, konečně se totiž zombie nebelhaji :). Za mě zkratka obrovsky milé překvapení. Jo a monolog doktora v letadle při ceste do korey byl obsahove vynikajici!!

• 19.8.2015  21:07
    Ghoul (2015)

Ghoul nemá absolutně nic - hororovou atmosféru, příběh, režii, ani nic dalšího, co dělá horor hororem. Teda dobrý horor. Jákl mě už podruhé naprosto, ale naprosto zklamal a do třetice už - děkuji - nechci.

• 30.5.2015  18:18
    Lovec trolů (2010)

Lovec trolů zůstal někde na půli cesty. Na půli cesty mezi úžasným dobrodružstvím a nudným filmem, na půli cesty mezi hororem a komedií a i na půli cesty mezi režijně zvládnutým či nezvládnutým filmem. Přesto mě moc zaujal, klidně z toho mohla být série, a dobrá!. Ale takhle je to jenom průměr. Byť závěr je opravdu magický. A nejpovedenější je stejně filmový plakát!

• 30.5.2015  18:15

Obrovskej nářez. Po dvaceti minutách jsem chtěl odejít z kina, na konci jsem byl úplně nadšený. Je to fakt bláznovina, zajímalo by mě, na čem MIller ujíždí, ale neměl by přestat, protože nový Mad Max je nadupaný akčňák, který mi ještě dlouho zůstal v hlavě. Hardy jako vždy vynikající, ale stejně tak i NIcholas Hoult. Až někomu budete chtít vysvětlit, jak moc šílený ten Max je, pusťte mu scény s kytaristou :)).

• 30.5.2015  18:12

Pro mě jakožto obrovského fanouška NHL vynikající film, který nevynechal nic z první sezony ve WHA rodiny Howeových. Bohužel ale vynechal vše ostatní, další sezony, návrat do NHL onu sezonu v 52 letech. A to je obrovská škoda. Pro lidi nepolíbené hokejem nemá film vypovídající hodnotu. Pro mě obrovskou. Byť řadu věcí z úžasné kariéry GH vynechal. Bylo pěkné vidět Shankse i v jiné roli než ve StarGate.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10