Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Krátkometrážní
  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Akční

Recenze (76)

plakát

Solo: Star Wars Story (2018) 

L3 mi vadila víc než mladý Anakin na konci Návratu a Greedo shot first dohromady. Připadala mi pro film celkem zbytečná (dala by se nahradit sympatičtější postavou) a pokus o určitou romantiku ve spojení s ní mi přišel hrozně křečovitý. Ale jinak docela zábavný film.

plakát

Debata (2015) 

Ze začátku mi to trochu připomínalo Rodinnou oslavu, a možná právě proto mi přišlo škoda, že potenciál, kterej film měl, nebyl úplně využitej. Přišlo mi, že by se příběh dal ještě něčim okořenit.

plakát

5 metrů 80 centimetrů (2012) 

Přijde mi škoda, že když už si někdo dával práci s takovou animací, příběh nemá žádnou pointu. Vlastně film nemá ani příběh.

plakát

Tanec v temnotách (2000) 

Líbí se mi, jak Trier umí hezky udělat kontrast mezi veselostí v muzikálových částech a "zoufalostí" v realitě. Líbí se mi, jak chladnokrevně umí Trier podat některé scény. Líbí se mi, Björk v hlavní roli. Připadá mi ale, že film jako muzikál Trierovi úplně nesednul, písničky mě nijak moc neuchvátily a úplně v některých chvílích nechápu chování postav.

plakát

Rampa (1962) 

Udělat prakticky celý film jen z fotek mi přijde trochu nuda. Ale i tak má takovou svojí atmosféru.

plakát

Hobit: Bitva pěti armád (2014) odpad!

Po druhém díle jsem už od Bitvy pěti armád nečekal skoro nic, ale i tak jsem dostal míň, než jsem čekal. Na to, že se elf zamiluje do trpaslíka, jsem si už nějak zvyknul a jsem rád, že se tomuto tématu Jackson nevěnoval tolik, jak jsem čekal. I když ve filmu to byl vlastně důvod, proč Kili zemřel. Nicméně i přes to, že film má skoro dvě a půl hodiny a je v něm spousta zbytečných scén, některé důležité scény naopak chyběly. Třeba co se stalo s Arcikamem? Ten nějak ze scény zmizel a už se ve filmu neobjevil, všechny nějak přestal zajímat. Což souvisí s Thorinovým pohřbem, který by podle mě ve filmu také neměl chybět. Bitva byla v plném proudu, čtyři trpaslíci odešli o kus dál, zabili pár nově příchozích skřetů a najednou byl konec Bitvy. No a co mi přijde jako ze všeho nejhorší a proč jsem se rozhodl dát filmu odpad! místo jedné hvězdičky, je, že ve filmu chybí pátá armáda – tedy vrrků. Podud vím, ve filmu se objevují asi tři vrrci, a to ještě ani ne jako samostatná armáda, ale jen jako dopravní prostředek skřetů. Další věc je boj, který v Pánu prstenů vypadal jakž takž přirozeně, v Hobitovi mi spíš připomínal Star Wars (hlavně Saruman mi připomínal hraběte Dooku). Je pravda, že v tomhle ohledu nebyl ani Pán prstenů nijak zvlášť realistický, ale že Legolas dokáže nožem odrazit ránu asi stokilového kladiva je na mě už trochu moc. A pro ty, co si myslí, že pátá armáda byli orli, tak ne, nebyli. V knížce je to přímo napsané. Orlové navíc podle mě nikdy neměli nic jako armádu a jestli to tak Jackson bere, tak je idiot. Což je tak jako tak, protože si myslím, že má talent a schopnosti natočit dobrý film, jako byl třeba Pán prstenů, ale on (asi pod vidinou peněz) zkazil, co mohl.

plakát

Interstellar (2014) 

Připadá mi, že ve filmu je zbytečně moc scén, které mají na diváka působit citově, ale vlastně je to nakonec každému jedno. Celý děj je hrozně chatrný – postavy si vymýšlejí naptosto nesmyslné teorie o tom, proč se něco děje (náhodou je to pravda), ale nemají absolutně žádný důvod, aby si to mysleli. Prostě je to jen tak napadne. Nolan se navíc ve filmu zabývá černými a červími dírami, a i přesto, že měl jako výkonného producenta Kipa Thorna, přijde mi, že jsou ve filmu z hlediska fyziky naprosto nereálné případy. I kdybych pominul rádoby citově na diváka působící scény a (podle mě) jiné fyzikální zákony, film mě ani tak moc nebavil a už asi od půlky jsem čekal, kdy už konečně skončí. Chvíleme mi také přiípadalo, že Nolan vykrádá jiné filmy. Třeba podobnost vlétání do červí díry a vlétání do monolitu ve Vesmírné odysee je nepřehlédnutelná.

plakát

Sněhulák (1966) 

Připadá mi, jako by všechny postavičky v této pohádce byly zhulené (asi to dělá ta hudba), a proto si myslím, že dívat se na to zfetovaný musí být super.

plakát

Východ z továrny (1895) 

Podle mě si Lumiérové mohli zvolit jako první film něco zajímavějšího, než chodící lidi. Tohle mi přijde trochu nuda.

Reklama

Reklama