Mlčení jehňátek (1991)

Dnes už kultový film a mne sa podarilo prečítať najskôr knihu a až potom vidieť film. Obe sú rovnako skvelé. Anthony Hopkins je geniálny Hannibal a každý si pri predstave kanibalistického psychiatra určite predstaví práve jeho. Presne takto si predstavujem kvalitný trilero-horor. Zimomriavky!

Zlatý kompas (2007) odpad!

Ako sa hovorí, film nikdy nepredčí knihu, tak tento film je toho jednoznačným dôkazom. Nikdy, skutočne, nikdy som nebola tak sklamaná zo sfilmovania nejakej knihy. Tak nádherný príbeh spracovaný do jednej nekontrolovateľne sa rúciacej spleti z ktorej nevyjde divák pokiaľ nečítal knihu. Jediné pozitívum: efekty a Nicole Kidman. Skoro som dala jednu hviezdičku... ale iba skoro!

Sněhurka a lovec (2012)

Opäť ďalšia klasika postavena do trochu ineho uhla a už tu máme nový príbeh. Na rozdiel od vtipnejšej Mirror, Mirror s Julie Roberts je táto Snehulienka ovela lepsia. Charlize Theron a Chris Hemsworth su zarukou veľmi dobrych hereckych vykonov, na ktore sa oplati pozerat i keby bol pribeh absolutne mimo. Nechapem preco je v nazve Snehulienka, ked dôraz sa dava hlavne na pribehu Zlej kralovnej, teda čarodejnice. Nehovoriac o tom, ze Snehulienka (Kristen) alebo hlavna postava ma tak malo dialogu az divak ziska dojem, ze Kristen ulohu nestvarnila kvôli svojim hereckym schopnostiam, ale skor vdaka svojmu vyrazu vyplaseneho krasneho kurata. Mohlo to byt fakt dobre temne spracovanie. Temne to bolo, ale dost casto zbytocne predlzovanie nepodstatnych scen, na ukor tych hlavnych. Celkový dojem je napokon pozitívny. Nebolo to nič prevratne, ale za pozretie to stoji.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Milujete rozprávky? Tak čo môže byť lepšie ako jedna poprepletaná sieť všetkých rozprávok v jednej koláži pričom každý kúsok do seba postupne a dokonale zapadá. Perfektný námet a musím povedať výborné spracovanie. Veľmi dlho som si nebola istá Jennifer Morrison a priznám sa, aj teraz v druhej sérii sú momenty, kedy mi jej výraz tváre často nesedí. Ale keď vezmeme do popredia výkony hercov ako Robert Carlyle, Lana Parrilla či Ginnifer Goodwin, je to zanedbatená pripomienka. Carlyle sa neskutočne hodí do role Rampelníka (vadí mi slovenský preklad Martinko Klingáčik - absolútne na jeho postavu to nesadí). Ginnifer je dokonalá Snehulienka a Lana zas dokonalá zlá kráľovná. Ak milujete rozprávky, toto budete tiež milovať.

Pomsta (2011) (seriál)

Je fakt málo seriálov, ktoré dokážu takto upútať a držať diváka nech sa deje čokoľvek. Jednoduchá stavba príbehu postavená na pomste dcéry muža obvineného z teroristického útoku. Emily VanCamp už dávno nie je to sladké a nevinné dievča z Everwoodu. Pomsta je jej prioritou. Príbeh je veľmi pútavý a priam núti diváka pozrieť si i nasledujúci diel. Prvá séria bola geniálna. Druhá je zatial slabšia, pričom veľké tajomstvo záhady pádu lietadla stojí opäť na tajnej spoločnosti, ktorá má vo všetkom prsty. Ostatní sú len figúrky. Pripomenulo mi to Prison Break. Čo sa týka hereckých výkonov, Emily je skvelá, prekvapivo skvelá. Podobne nemôžem povedať nič negatívne na Gabriela Mann. Veľmi dobre sa na neho pozerá. Oživuje tento seriál. Connor Paolo a Nick Wechsler sú tiež výborní. Nemôžem ohodnotiť inak ako na 100%. Baví ma stále a vlastne už patrí medzi moje top.

Amazing Spider-Man (2012)

Amazing Spiderman je všetko možné, len nie tak celkom amazing. V prvom rade, potom ako bol oznámený remake (príliš skorý na môj vkus), som čakala kto po stvárnení Spidermena Tobeym Maguireom sa zhostí tejto úlohy. Pri voľbe Andrewa Garfielda som nemo krútila hlavou. Musím však povedať, že som mu trochu krivdila. Andrew predčil moje očakávania, i keď vždy keď si spomeniem na Spidermana, vidím skôr Tobeyho ako jeho. Snažil sa, ale sem-tam predsa zazrieme jeho "divný" výraz. Príbeh slušný, ale nie je to celkom ono. Čakala som väčšiu efektovku a podobne ako iných ma tiež moc nezobralo to šantenie na skateboarde či veľká pomoc žeriavnikov pri konci. Emmu Stone mám čím ďalej radšej. Skvelá. A ešte niečo - v tomto spracovaní sa mi viac páčilo vyobrazenie vzťahu Petera s jeho strýkom a tetou. Koniec koncov hodnotím ho veľmi slušne.

Kurz sebeovládání (2012) (seriál)

Povedzme si to na rovinu. Humoru máme v každej časti dosť a samozrejme slušnej kvality. Herecké obsadenie Charlieho Sheena a Selmy Blair je zárukou výborných hereckých výkonov. Príbeh jednoduchý, ale dostatočne zaujímavý. Je to však dosť? Iste, už zrejme žiadny seriál neprinesie Charliemu takú popularitu ako Dva a pol chlapa. I keď ju aj napriek nespočetným škandálom nestratil ani teraz. Dva a pol chlapa sa posunulo ďalej, bez neho. Neupadlo do zabudnutia. Stále robí skvelý humor. Trochu iný, ako za Charlieho, ale skvelý. Anger Management je prinajmenšom slušný sitkom. Človek si ho rád pozrie, zasmeje sa, zaspomína na Charlieho Harpera, ale nebude dychtivo očakávať ďalšiu časť.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

O tom, že televízna tvorba ide stále dopredu a na kvalite naberá každým dňon je dôkazom i tento seriál. Napriek nezvyčajným takmer 50-minutovým častiam dokáže diváka udržať v napätí takým spôsobom, že prekvapene pozrie na hodinky pri záverečných titulkách. Damian Lewis ako americký vojak, ktorého po dlhých ôsmich rokoch oslobodia sa vracia domov ako hrdina. Je však skutočným hrdinom? Alebo dokonalým teroristckým nástrojom? Claire Danes ako tajná agentka, ktorá sa prikláňa k druhej možnosti sa stoj čo stoj snaží dokázať, že seržant Nicholas Brody nie je ani zďaleka americkým hrdinom. Domov, ktorý prišiel o otca a manžela teraz čelí veľkému návratu hlavy rodiny. Spätné pohľady do minulých rokov plné mučenia, ale aj lásky a vznikajúceho puta medzi americkým vojakom a členom teroristickej organizácie. Vynikajúci námet, skvelá zápletka a výborné herecké výkony.

Láska bolí (2011) (seriál)

Pamätáte sa na strelenú a hlúpučkú Amandu zo seriállu Škaredá Betty? Tak v Love Bites sa Becki posúva úplne dopredu a práve kvôli nej by ste si mali tento seriál rozhodne pozrieť. Svieže, prepletané a humorné.

Jane by Design (2012) (seriál)

Móda, móda a móda. Tak tento seriál jednoznačne prekvapil a doteraz som nahnevaná, že bol neočakávane zrušený po prvej sérii. Sledovanosť bola dostačujucúca, takže je to šok pre mnohých. Po Škaredej Betty opäť niečo podobné, len s nižšou dávkou humoru, ale o to viac realistickejšie. Trochu viac teenegerské, ale módna strana dorovnáva. Skvelé herecké výkony - Andie MacDowell som tak dlho nevidela... India de Beaufort - takto si predstavujem mrchu s výborným vkusom :) a samozrejme nádejné mladé herecké talenty - Erica Dasher, Nick Roux. Oddychovka ako vyšitá.

Ovládací panel
1 bod