Alpha Dog (2006)

"Pojď projdeš se mnou peklem!" ako podtitulok to moc nevystihuje..skôr by som dal "Pojď užime si 3dni a pak se to všechno zkurví!".. 4 hviezdy za Hirscha, Timberlakea, Yelchina a Willisa. Príbeh(scenár) tiež dost dobrý.. Výtku mám však ,ako už niekto podotkol, k preafektovanej Sharon na konci a k posledným asi 20tim minútam filmu, ktoré už boli podľa mňa navyše a už otravovali.

Amélie z Montmartru (2001)

Očarujúci film, s ešte očarujúcim obsadením. Audrey Tautou vraj už prekáža nekonečné stotožnovanie s postavou Amelie, nečudujem sa, ale aj pre mna zostáva v tejto úlohe nezabudnuteľná. Odporúčam pozrieť viac krát, pre ozajstné vychutnanie Ameliiných výmyslov. Je pekné sa v dobe, kedy je celý svet uponáhľaný a každý žije len pre svoje záujmy, pozrieť na osobu, ktorá robí niečo pre iných a nezištne a ešte takým úsmevným spôsobom. :)

Annie Hallová (1977)

Nóó, som mierne v rozpakoch, lebo som od najlepšie hodnoteného filmu od Woodyho, čakal asi viac. treba však povedať, že film asi tak najlepšie vystihuje režisérovu rozpoloženosť, osobnosť vo vzťahu k ženám a vzťahom ako takým. Humor bol takisto klasicky Allenovský zakladajúci sa hlavne na neustálom toku monológov a vysvetlovaní myšlienkových pochodov hlavnej postavy. Postavu Alvyho Singera si človek obľúbi aj vďaka tomu že hlavná postava/režisér komunikuje priamo cez kameru s divákom, čo pomáha zobrať si príbeh osobnejšie a divák je tak aj priamo konfrontovaný a nútený polemizovať a rozmýšlať nad postojami a názormi hlavného hrdinu. Diana Keaton alias Anni Hall ako Alvyho múza hraje veľmi prirodzene a nenútene,čo pre mňa určite zvýšilo pamätihodnosť filmu. No spoľutovaním musím povedať, že pre mňa to útok na bránicu alebo mozgové závity rozhodne nebol a silnejšie zaostal za očakávaniami. Celkovo som ako fanúšik neurotického Woodyho mierne sklamaní. Neviem sa ubrániť tomu, že novšie snímky sú veselšie a vtipnejšie.

Ant-Man a Wasp (2018)

Jednotke som dal plny pocet hviezd, lebo som sa na tom prijemne zabavil. Dvojke by som mal dat asi tiez plny pocet, ale nemozem. Uz to je prevarene. Zabavne to je, coz o to, ale to je tak vsetko.Nic moc nove wasp nepriniesla. Akurat asi len najrodinnejsi film z portfolia MCU ☺

Anton Srholec (2015)

Obyčajný dokument o neobyčajnom človeku.

A-Team (1983) (seriál)

Srandy kopec. V prvom rade komediálny seriál, z akčnými scénami, za ktoré by sa asi nehanbili ani scenáristi z najlepších akčných paródií. Na to že ma každý diel až hodinu tak je to nenáročná oddychovka pre deti a mládež z rokov 80tych.

Atlas mraků (2012)

Maskérska práca a casting odvedený výborne, avšak, ostatné akosi pokulhavalo. Dramaturgia, réžia.. Tempo veľmi pomalé, postavy nesympatické a keď aj v nejakom momente zaujili, tak sa prestrihlo do iného časového obdobia. Jednoducho guláš síce s dobrými prísadami, ale nedochutený a nedovarený. S božou pomocou 3*.

Batman (1989)

Klasika, ktorá naozaj presvedčila a vtiahla do ponurého Gotham city..Určite najlepšie,resp. najdôveryhodnejšie s pracovanie Batmana..Jack Nicholson zaježil svojou zlobou a šialenstvom všetky chlpi na tele, Kim Basinger ako zrelá žena vo svojom vrchole krásy..a Michael Keaton..no toho som nikdy moc nemusel,ale od teraz keď mi niekto povie Batman predstavím si pod maskou jeho face :) Prvý filmový Batman jednoducho nasadil latku tak vysoko, že všetci ostatní uchadzači už budú asi len podliezať..

Beowulf (2007)

Mňa ten film dostal, mal náboj a miestami mi zimomriavky naozaj behali po chrbte. Dobrý animovaný akčnák aj keď k dokonalosti ešte nejaké tie kúsky chýbajú.

Bez dechu (2011)

Ale čože čo? Myslím, že ľudia, ktorí označujú filmy prívlastkami ako "Mysteriózny", by si mali vstúpiť do svedomia. No ale poďme k meritu veci a to je to ,že Taylor Lautner, bol jednoducho,ako idol vlhkých nohavičiek, použitý do žánru, do ktorého ešte nevyrástol. Zjavne si, ale režisér nerobil z toho hlavu a všetko naokolo prispôsobil do štýlu Bournovo ultimátum v Disney obale. Ono to akosi speje k tomu nešťastiu, že o chvíľu uvidíme Justina Biebera v úlohe Bonda a Selenu Gomez ako Bondgirl. Odpad to, ale zase nie je!