Projekt Adam (2022)

Film plný klišé, hluchého a nudného stredu a nevyhnutného happyendu.

Všechno, všude, najednou (2022) odpad!

Nie pre mňa je neospravedlnitelne "ponúkať" hlbšiu myšlienku a pritom ju zaobaliť do bizaru plneho analnych kolikov, vibratorov, parkovych orgií, zvracania, kung-fu a paralelných realít. Bullshit 💩

Jan Werich: Když už člověk jednou je… (2021)

Aký bol Jan Werich v očiach mnohých? Vtipný, ľudský, osobnosť s charakterom a šarmom. Aký bol však podľa tohto dokumentu? Rovnaký ako som napísal, ale treba k tomu žiaľ pridať aj, že bol človek ktorý mal občas smolu na životné rozhodnutia, nie tak úplne šťastie v láske a veľkú časť života podlomene zdravie. To však patrí k životu. Aj keď v prípade tohto velikána českého humoru mi príde ľúto, že dokument sa v záverečnej polhodinke zaobera práve týmto ťažkým obdobím Werichovho života a po záverečných titulkach mi tak zostáva horko-trpká pachuť v ústach. Hold nenaplnene očakávania. Škoda.

Bourák (2020) odpad!

Od Pelíškou k Bourákovi. Z nebies do sračiek. Film bez logiky, zmyslu a vtipu. Toľkej škody.

Čarodějnice (2020)

Pre koho? Pre deti? Dost desivé miestami. Dospelých? Dost plytké miestami. Mládež? Moc detských hrdinov a myšičiek. Ok, herecké výkony boli obstojné, efekty detto, ale v globále to nebola ani ryba, ani rak 😔 Ale úvod do príchodu na hotel super 👍🏻

Havel (2020)

Čo nám priniesol Havel (film, nie Václav)? Pre človeka, ktorý by rád spoznal Havla ako prvého prezidenta a vedúcu osobnosť Charty 77 a sametovej revolúcie, tak spozná osobnosť nanajvýš slabú, nestálu a nevedno prečo povedzme submisívnu. Nedozvie sa nič hodnotné. Film je po umeleckej stránke zvládnutý dobre (priemerne) a herecké výkony takisto spadajú do českého štandartu, aj ked teda za výber herca Viktor Dvořák dávam palec hore. Havel (film, nie Václav) pravdepodobne upadne do zabudnutia archívov českej kinematografie.

Rose Island (2020)

Čudujem sa tomu hodnoteniu nad 72%, ale v poriadku. Story je to nanajvýš zaujímavá a má potenciál, ktorí ale talianska réžia a cast vôbec nevyužila. Hlavná postava stvarnena nevýrazným hercom nebola vonkoncom schopná utiahnuť film a uz vôbec nie získať sympatie diváka. Detto zvyšok hereckého ansáblu. Dialógy a soundtrack boli priemerné, rovnako ako kamera či strih.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Pre fanusika BREAKING BAD urcite palce hore. Ako samotny film je vsak priemerny az podpriemerny. Ked sice uzatvara PINKMANOVU dejovu linku, ale v podstate nic nove za tych 120minut neprinasa. A je to len cakanie na koniec. Napatie je velmi prchave a očakávané finale mozno aj sklame 😏

Ovládací panel
20. nej uživatel Rakousko