• Pohádka

Grinch (2000) odpad!

Neuvěřitelná blbost, která mě strašně uráží a na kterou úplně bolí koukat. Fuj, to je hnus, velebnosti.

Jerry Maguire (1996)

Hm, tak tady se Cruise překonal. Obvykle mi připadá herecky dost plochej, ale tady docela dobře hraje. Renée jako obvykle. Nejlepší postavou je sestra Dorothy, kterou hraje Bonnie Hunt. Gooding je moc moc špatnej. Ukřičenej a přehnanej. Celkově je děj hroooooozně rozplizlej a ne moc zábavnej. Absolutně průměrnej film... A ten giga trapnej konec? Ach né, to to ještě zhoršilo... bůůů....

Kouzelný měšec (1996)

Tak a dala jsem 5 hvězdiček, abyste věděli! Vždyť je to úplně super film! Je tam tak akorát napětí, akce (Ohnivec), tak akorát se tam kouzlí - ne moc, ne málo a Bočanová to hraje skvěle! (No kdo by nechtěl mít vlastního Huhlu!) Má to vtip, zajímavej příběh, kterej má hlavu a patu a princezna je krásná a není trapná. Saša Rašilov by sice mohl mít ty vlasy kratší, ale to je snad jediná výtka, kterou k týhle pohádce mám. A hudba - držící se dvou hlavních témat - záporáci vs. klaďáci - výborná. Písnička co si brnkaj na klavír je chytlavá. Zkrátka oproti tomu, co dávaj každou neděli v jednu na jedničce (pohádky, který tady maj cca 50%) , je tenhle snímek asi tak o bambilion procent lepší.

Podivná nevěsta (1987) (TV film)

Nj, je to špatný, co si budeme povídat. Tolik písniček tam bejt fakt nemuselo. Jirka a Eva docela dobrý, ale Mahulenka moc dobře neintonuje, spíš vůbec... zas na druhou stranu se ale do role hada hodí.

Příběh elektřiny (2011) (seriál)

ty jo a že baterie vznikla díky dvěma mincím a lžičce? A ten trik s těma zlatejma šupinkama by mě dostal i dneska! Lekce fyziky a historie se super pokusama a vysvětlením i pro laiky. Cool!

Pee-Weeho velké dobrodružství (1985)

Ty jo, co to sakra bylo??? Mimicky mi Paul Reubens připomíná Mr. Beana, postavou a obličejem je trochu jako Sheldon Cooper. Děj je naprosto praštěný, nepopsatelně mixovaný a zkrátka úplně mimózní. U některýh gagů jsem se smála fakt hodně, navíc narážek na typická filmová klišé zde bylo víc než dost, takže i když to bylo umělohmotný a trochu krkolomě poskládaný, ve výsledku jsem měla pocit, že to byl Bartonuv záměr. Kupodivu spokojenost.

Karcoolka (2005)

Viděla jsem to dvakrát. A dvakrát jsem se skvěle bavila. Animace sice není nijak závratná, ale ty dialogy a vtípky jsou prostě super. Líbilo se mi, že ačkoliv měl každý svou verzi příběhu, verze "policajtů" v podstatě splňovala kritéria opravdové pohádky o Karkulce. Jódlující kozel nebo zrychlená veverka, co radši nepije kafe jsou prostě mega zábavný postavy! Nechápu, proč tenhle film nemá víc procent. Když člověk zapojí fantazii a připustí si ty nápady k tělu, není co řešit.

Přeber si to (1999)

Neuvěřitelný herecký výkon De Nira... Bohužel výborný námět se špatným scénářem, který nikam nesměřuje. Skvělé gagy, ale film nedrží jako celek.

Skála (1996)

Tenhle dokonalej thriller jsem viděla snad tisíckrát a když se nad tím zamyslim, vlastně je to celý docela postavený na hlavu. Pokud pominu výborný herecký obsazení a výkony, vtipný scény, výbornou hudbu, dokonalý bludišťákování v Alcatrazu, napětí, co se dá krájet a akční radius, kterej je neuvěřitelnej, tak pointa je vlastně úplně mimo. Americká vláda místo, aby vyhověla vojákům, kteří nechtějí nic jinýho, než peníze, tak okamžitě volí ofenzivní taktiku a rozhodne se vyhladit celej ostrov i s civilistama. (hm, myslim, že záchranná akce je vyšla tak na dvojnásobek ceny vyjednavačů.) Jo jo, s touhle mentalitou ať mi nikdo netvrdí, že 11. září nebyla jen a jen US akce. Jinak ale opravdu kultovní věc. Rozhodně stojí za to to vidět, protože Nicolas Cage válí a Sean Connery jakbysmet....

Muži v černém 3 (2012)

Bavila jsem se! Role Griffina mi přišla naprosto geniální, dokázala mi zamotat hlavu. Efekty super, kostýmy a výprava super a navíc vtipné narážky na Warhola a jeho dílo? No co víc si přát. Neviděla jsem dvojku, takže nevim,jak moc špatná byla, ale tenhle díl spolehlivě konkuruje jedničce. "K - takhle říkám každýmu chlapovi, O - tak oslovuju každou ženskou a když pak vidím ženu a muže řikám si, jooo v pohodě, všechno je OuKey."