venus

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 27.7.2017  21:42
    Velký dar (2017)

Wow efekt stojí na charismatické Mckenna Grace, která brnká na divákovi emoce. Úžasná přirozenost a dětská bezprostřednost je velkou devizou snímku. V kombinaci se silným obsazením se můžeme těšit nadstandardní podívané. Najs one, Marc Webb!

• 27.4.2017  23:22
    Toni Erdmann (2016)

Nejsem si úplně jistá, zda tak rozsáhlá stopáž byla pro snímek přínosem. Svižnější sestřih by jistě snímku dodal větší údernost, ale pokud se přes to přenesete, dopřejete si nevšední zážitek z pozorování komplikovaného vztahu mezi dcerou chycené v pasti náročné kariéry v nadnárodní společnosti a otcem snažícím se zrestaurovat citové pouto s odcizeným potomkem. To vše rezonující v kontrastních majetkových poměrech top manažerů a prostých rumunských obyvatel.

• 8.10.2016  22:11

Chladné, bez emocí, prázdné a zbytečně ukecané. Do oka mi padla chic výprava a přitažlivá hra se světlem. To ale bohužel nestačí k tomu, abych na film do pár týdnů nezapomněla.

• 7.9.2016  10:24

Rozvleklost této perverznosti přesáhla únosnou mez. Sestříhat to do svižnější stopáže by příběh dost osvěžilo. Několik světlých momentů se v té slátanině najde, ale pro tuto chvíli nejsem tak moc 'hentai', abych s dějem splynula a hodnotila výš.

• 5.6.2016  12:27

Poctivý horor se nestaví na lekavých scénách, které jsou nešvarem aktuální hororové scény, ale na dokonalé výpravě a propracovaných kulisách. Dům na Purpurovém vrchu je dokonalost sama, jeho kvílení, dýchání a neklidné vrzání je prvotřídní! Vizuálně je tak propracovaný, že vás až zamrzí, že si ho nemůžete projít a kochat se jeho detaily. V gotickém vizuálu jsem si opravdu libovala.

• 5.5.2016  22:38

Audiovisuální slast aneb tak nějak to mělo opravdu být! I když Kristen měla mít méně kruhů pod očima a méně vyzývavé uši, zastoupila roli Sněhurky nad moje očekávání. Opravdu celé obsazení tak nějak hrálo, Cherlize byla samozřejmě nejdokonalejší, ale i přes její výrazný glanz vše hrálo jak na drátkách. A na závěr ještě jednou, fantasy triky byly opravdu úchvatné.

• 16.4.2016  11:00

Ošklivější Růženku vybrat nemohli!

• 3.4.2016  15:36

I když mi konec filmu připadal slabší, než jeho záhadně tajemný začátek, i den po jeho zhlédnutí ve mě zvláštně buší a stále rezonuje. Ta psychologie, umělecká linka, styl, hravost a exkluzivita příběhu je opravdu výjimečná (!) a i když jako zmlsaný konzument kinematografie jsem chtěla ještě něco víc, přece jenom se musím vrátit do profilu filmu zpět a zvýšit své hodnocení na maximum. Když se mě film dotkne, nejde hodnotit ani o hvězdičku méně.

• 25.3.2016  18:05
    Labyrint (1986)

Na první pohled "zastaralé" fantasy, které naše zhýčkané oči digitálními efekty nemusí na první pohled uchvátit, je protkáno záhadným kouzlem levitujícím kolem magického Davida Bowieho. Celá tato záhadná aura, za kterou se jisto jistě nezasloužil pouze Bowie, je právě to něco těžko definovatelné, co chybí spoustě aktuální fantasy produkce. Kouzelně pohádkový příběh plný dobrodružství se může pyšně rovnat Nekonečnému příběhu.

• 23.3.2016  22:10
    Skrytá vada (2014)

Vymaštěnější scénář jsem už dlouho nepotkala. Dialogy těžké a zpomalené, dikce až nesnesitelně flegmatická, což vedlo k tomu, že vzrušující pašerácký Zlatý Tesák vyzněl jako nuda a jehož "dalekosáhlý" význam se vytratil a zcela rozplynul po první minutě. Herecké talenty utopené ve sračce vyfetovaného pozérství.

• 30.10.2015  19:43
    Vzmuž se (2015)

I když to bylo čitelně vykonstruované, přece jen byl celý příběh velmi nenásilný, sympatický a chytře vtipný! Žádné stupid-ity, ale solidní britský humor lehce přibarvený úlitbou divákovi. Pro mě velmi příjemný snímek s libozvučným britským přízvukem.

• 24.8.2015  20:06

Mladšího Medema, mám mnohem radši. Příběh z renesančního pokoje byl až příliš samoúčelný a sondy do lidské duše, za které Medema zbožňuju, tentokrát přistály na mělčině. Celkový námět útěku z reality a psychologická útěcha v obětí nekonvenčního vztahu na jednu noc byla velmi dobrá a silná volba, bohužel se alespoň za mě nepodařilo vyvolat jakési vtažení do nitra hlavních postav, což ve starších Medemových snímcích nikdy nechybělo.

• 30.7.2015  22:33

Nejnovější zdigitalizovaná remastrovaná verze na hvězdném plátně letní filmové školy. TOP!!!

• 22.3.2015  21:08
    Itsi Bitsi (2014)

"Duše přetavená do písní."

• 7.3.2015  15:54

Nemám ráda muzikály a nemám ráda vypravěče, co rozbíjí události. I přes nesnášenlivost těchto dvou elementů jsem se zvládla dívat, až do konce, což připisuji jako kladný kredit na účet snímku. Tim Curry byl jednoznačně tahounem celé téhle bizarní dekadentní extravagantní fetišistické estrády. Zbytek byl jen dobře namalovaný a punčochami stažený komparz, který tajtrlíkoval podle toho jak transvestita pískal. Vizuálně slušné, velmi nevšední, originální a ve své době dost možná i inovativní, ale podruhé bych si tuhle šílenost už nepustila.

• 31.1.2015  15:49
    K zázraku (2012)

Malickova volná režie potápí Lubezkiho dokonalou kameru. Na improvizaci není nic špatného, ale neměla by nikdy přetéct přes pomyslný pohár a rozmělnit tak příběh i herecké výkony. Olga Kurylenko patří mezi herečky, které se mi nikdy pod kůži nedostanou a její pominuté vílí křepčení mě dost vytáčelo. Affleck posloužil jako dobrá kulisa, o nějakém hereckém výkonu ale taky hovořit nemůžeme, Malick tam mohl postavit kohokoliv. Suma sumárum, velká škoda pro Bardema a rozkošnou McAdams, kteří jsou vždycky skvělí i v takovémhle vizuálním rozbředlém bahně.

• 9.1.2015  08:33

Uhrančivý atmosférický audiovizuál, kterému bohužel k dokonalosti chybělo poměrně hodně. Především pevně sevřená dějová linka, která by celé to krásno pořádně podtrhla, nebo také propracovanější reflexe hlavních postav. Z kinematografického pohledu mnoho nedostatků, které však u mě přebila skvělá kamera. Sama nocí tmou vnímám spíše jako dlouhý hudební videoklip (parádní a vtipný videoklip!), než plnohodnotný celovečerní film.

• 14.11.2014  22:18
    Mystérium sexu (TV seriál) (2013)

S druhou sérií upadá spád a stejně tak i mé hodnocení. Náboj originálního námětu byl vyčerpán hned na začátku a další díly už jen dojíždějí na jiskrách předchozích epizod a nepřináší nic nového. Každý nadcházející výraz Lizzy Caplan a Michaela Sheen je snadno předvídatelný. Proplétání sexuálních dysfunkcí s psychologickými poruchami sice slibuje zajímavé scénáře, ale celé vyprávění je příliš přímočaré a polopatické na to, aby udržely zájem diváka déle než dva díly.

• 10.11.2014  21:21
    Šéf (2014)

Parádní náladozdvihač! Po dlouhé době velmi chutná, milá pohodovka, co zasytí i ty největší škarohlídy. Příjemné obsazení, uvolňující kubánské rytmy a velká porce delikátních záběrů, po jejichž zhlédnutí budete zaručeně smutně zírat do své chladničky podobně jako pes do prázdné misky. Nutno dodat, ani jedna sekunda nazmar!

• 8.11.2014  16:44

Stojí za zhlédnutí už jen kvůli Julianne Moore, která dokáže excelovat i v tak choré spleti duševní vyšinutosti. Cronenberg se pouští do reflexe nemocných duší, kterým ale ani za mák nerozumí. Cestičky tak vůbec nenavazují a celý snímek dohromady vůbec nehraje. Skvělé téma chorobného Hollywoodu zůstává absolutně nevyčerpané.

• 5.10.2014  13:08
    Cesta (2009)

Velmi surová vize jedné z mnoha postapokalyptických variant zániku lidstva, která nemá hrdinu, žádného zachránce, ani snad šťastný konec. Naděje umírá poslední, ale umírá... Atmosféra je smutná až neodbytně depresivní, nicméně se rozplyne ještě dřív, než z plátna zmizí závěrečné titulky. Celá simulace je málo úderná, těžko uchopitelná. Jedná se spíše o letmý záblesk nějakého snu, který člověku navodí nepříjemnou náladu, ale se zaskřehotáním prvního kohouta je pryč. Ukňourané protivné dítě silnému zážitku taky moc nepřidalo.

• 25.9.2014  21:17

Není to rozvlečenost, je to pouhopouhý letmý střep v srdci jedné velmi silné ženy.

• 15.6.2014  20:21

Nejvíce znepokojující okamžik pro mě byl poslední díl, kdy jsem s hrůzou zjistila, že plánovaná trojka nebyla nikdy natočena :( takhle to nemůže skončit!

• 17.12.2013  23:48

Vytříbené dialogy s dojemným příběhem. I když je linie znásilněna veřejně profláknutou tragédií 11. září s reflexí chlapce s autismem, chápu ji jako koncept v pozadí a vnímám spíše ztrátu jako takovou. Dokážete-li se přepnout do této dimenze, odkryje se vám hluboká propast života bez milovaného.

• 8.12.2013  22:55
    Perfect Days (2011)

Když já jsem to té Ivance s Kotkem fakt nežrala. Chemie tam nefungovala a nedalo se s touhle ústřední dvojkou vůbec souznit.

• 29.11.2013  22:23
    Jízda (1994)

Je tam ten správný feeling, slunce, rozmary a výjimečnost. Minimalistický koncept se stylem nostalgických devadesátek. Do totálního rozstřelu mi ale chyběly promyšlenější dialogy. Slovem mi to bohužel neznělo.

• 19.11.2013  19:59
    Ben Hur (1959)

Magnifique ! Velkolepé dílo grandiózních přesahů. Příběh mnoha příběhů. Podoba mnoha tváří.

• 9.11.2013  16:44

Technicky vysoko postavený film, triky jsou perfektní, grafika věrohodná a expozice nápadité. Ve velkolepém Tintinově světě se ale bohužel odehrává příběh bez humoru a překvapení. Podívaná nebyla nikterak strhující, ani napínavá. Již od samého začátku je předesláno, kudy povede dějová linka a ta se z vašich očekávání ani o chlup nevychýlí. Sympatie s hlavním hrdinou se také nedostavily. Věřím, že podívaná uchvátí především děti, pro mě bohužel dost všední příběh s předvídatelným vývojem.

• 5.11.2013  18:08
    Lásky čas (2013)

Lásku nebeskou s tímto počinem prosím nesrovnávat! Filmy spolu nemají za mák nic společného, mimo Curtise, pochopitelně... Lásky čas je křehkým štěstím ležícím ve snech mnohých z nás. Takové to nadějné a vláčné doufání v ryzí lásku a životní harmonii potácející se kolem rodinného krbu. Naprosto okouzlující Rachel McAdams nelze nemilovat! Palec nahoru za skloubení jednoho velkého klišé, kterým je láska jako taková, a britského humoru, který nebyl tak sarkastický a kyselý, ale naopak odlehčený a naprosto nenásilný. Na konci se můžete zkrátka usmívat a plesat "Jak milé!".

• 31.5.2013  23:20
    7 krabic (2012)

Šťavnaté jak stake z latinskoamerického býka! Skvěle naporcované, pečlivě vyvážená chuť a divoký servis zapáleného gurmána. Dotažené do posledního detailu, prošpikované pečlivě vybranou porcí skvělých a hlavně výrazných postav. Přílohou budiž pitoreskní šlamastyka posypaná dávkou čerstvého humoru.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10