Bilky

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 29.7.2019  23:46
    Čára (2017)

Este viac priestoru mohol dostat policajny sef a colnici. Mastalir excelentny. Rezia, vyprava a kamera by obstala v europe uplne suverenne. Scena v kuchyni s Vasaryovou bola pecka! 75%

• 14.3.2019  22:03

Na dobu vzniku, trikovú úroveň a obmedzený rozpočet je to celkom fajn film, ktorý ale v poslednej tretine stráca čaro dystopie lebo sa utápa vo filozofických dišputách. Záver bol divný a aj keď som ho celkom nepochopil, resp mal viac variant, tak to vôbec nebolo na škodu ;) 72%

• 23.2.2019  21:27
    7 životů (2017)

Celkom zaujímavý námet a her.koncert NAOMI, ale inak to bolo také klišé s priblblým dejom a stupídnými scénami, že scénarista by zaslúžil vykastrovať. Film pre školákov, takže dve päťky: 55%

• 16.2.2019  23:08
    Hannibal (2001)

Priamočiary scénar, kde je geniálny zločinec Hannibal najprv schopný vidieť X ťahov dopredu, no vzápätí ho Harris vykresľuje ako machrujúceho a pozérskeho chlápka, čo sa predvádzajúc pred Starlingovou nechá chytiť tlupov tupých poskokov. Nevadí že je 10r na zozname najhľadanejších zločincov s Bin-Ladinom... podobných wtf momentov tam bolo kopec, takže ani drastické scény a šokujúce momenty nemohli ospravedlniť primitívny a nevierohodný príbeh. Škoda Hannibalovho “dobrého mena” na tak trápny a stále neukončený príbeh. Za zbytočný dovetok s mozočkom tá polviezda zaokrúhlená nadol: 50%

• 14.2.2019  23:19
    Fargo (1996)

Ja COENovcov môžem v každom skupenstve! :) A toto je jeden z mojich top gangsterských filmov aj keď ono tam tí gangstri vlastne ani neboli. Ved W.H.Macy by ani muche neublížil ;) 94%

• 14.2.2019  23:16
    Fargo (TV seriál) (2014)

1.séria: Zatiaľ jediný seriál, ktorý som videl dvakrát! A ani to mi nepomohlo v rozhodnutí, či je lepší film, alebo seriál. Geniálne boli oba diela. 95% 2.séria: Úplne iné kafe - iná doba, úplne iný príbeh. Ale aj tu je anthrdina/-ka čo chce od života oveľa viac a aj tu sa vyskytuje zabiják pair-excelance. A navyše boj 2 znepriatelených klanov. Boj zarytej nemeckej rodiny a novej americkej manažérskej organizacie... Žiadna veľká hviezda, ale aj tak vysoký herecký nadštandard. A vynikajúca hudba... 90% 3.séria:

• 2.2.2019  10:41
    Serenity (2005)

Seriál som nevidel, takže osobná línia a vzťahy vo filme boli pre mňa dosť kostrbaté. Motivácia konania hrdinov tým pádom niekedy nelogická, celkovo to vyznelo ako mierené na mladšie publikum. Dosť mi vadil predstaviteľ a hl.macho - typický seriálový Béčkar. Zato Gina Torres ma charismu na rozdávanie. Triky slušné, dej obohratý, do mesiaca zabudnete vo co go... 60%

• 26.1.2019  22:55

Nemal som vełké očakávania a možno preto som v kine na 3D krochkal blahom. Ako na každom blockbusteri treba vypnúť mozog, neriešiť logiku ani technické nezmysly a len si užívať dynamiku a triky. A to bolo za 5* - - - Teraz pri opakovanom zhliadnutí na TV to už taká sláva nebola a prvých 20min som sa fakt nudil. Jadan, že tých lapsusov a kravín tam bolo neúrekom, ale z úcty k 1.spielbergovmu JP a tomuto zmodrnizovanému remaku pridám k tretej * ešte jednu: 72%

• 24.1.2019  23:53
    Rváči (2002)

Čo to akože malo byť? Návrat ku starým dobrým gangsterkám zo 70’ rokov? Tak prečo taký koniec? Malo to byť originálne? Tak prečo to vykrádalo fšetko od 90-tych rokov vrátane finesov od Tarantina, Ritchieho a.i.? Malo to mať dobré herecké výkony? Tak čo tam kua robil ten pako S.W. z Avataru? Malo to byť IN a trendy? Tak prečo to kopírovalo ešte aj hudbu z podobných filmov a cez titulky hralo AC/DC? Malo to mať 1* tak prečo dávam 2.5? Lebo Toni Collette, Sam Neil a zčasti aj John Goodman si tie svoje vedlajšáky celkom užili... 51%

• 23.1.2019  12:28

Škareďák DAFOE by si sošku Oskiho naozaj zaslúžil. Od dôb ČATY, čo už je snáď 30r. podáva nadpriemerné výkony a postava Vinca mu tentoraz sadla ako uliata. Samotný film potrebujem vidieť ešte raz - kvôli nekvalitným podmienkam a kvalite kópie absentovala tá “atmosférická melodika” o ktorú sa film evidentne snažil. U mňa skoro 80%

• 16.1.2019  23:53

Okrem toho obohratého scénara, frenetického strihu, obligátnych podrazníckych zvratov (niekedy skôr zvratkov) naivných obetí a dokonalého pána najsamchytrejšieho ma srala už len jedna vec: totálne mimózny casting! Akokeby rejžo pred prvou klapkou zahlásil: Tak a teraz si všetci vymenia svoje úlohy tak, aby boli čo najnepresvedčivejší. Bravó! To zvládli naozaj excelentne (hlavne Garcia s Hoffmanom mali total obrátené posty) a za to udeľujem 1*. Tá druhá je za 2-3 slušné scény a sľub od producentov, že nenatočia 2.diel

• 12.1.2019  19:56
    Aligátor (1980)

Brak jak swiňa, ale na základke pri videu sme si pri scéne svadobnej hostiny zakrývali oči :) Dnes by to bolo skôr nad tou trápnosťou a vykrádaním iných zvieratkovských hororov na čele s Čelusťami. Nostalgických 60%

• 4.1.2019  23:15

Kmotor, Casino, Millerova krizovatka, Mafiani, Carlitova cesta - toto je moja topka a ostatné mafiánske filmy si môžu robiť poznámky ;) Pacino & DeNiro tých mafošov nehrajú - oni mafiáni sú!

• 4.1.2019  00:37

Som rozčarovaný z týchto RICHARDoviek :( Keď som mal 12-13 rokov tak sa mi to zdalo vtipné a zábavné. Ale ani nostalgia nezachráni tú scénaristickú mizériu, mizerný strih, trápne ftípky a úbohú réžiu. Tak ako Horčica mi stoupá do nosu aj toto je pekný trapas, akým bude pre dospelé publikum o 20 rokov Prci Prcičky... 59%

• 2.1.2019  22:08

Niektoré scény odkukané ešte z čias nemých grotesiek, bohužial kúzlo sa stratilo. BIRKIN bola strašná a tak aspoň za 2-3 naozaj ftipné scény dávam 65%

• 2.1.2019  21:55
    Hračka (1976)

Veľmi rozporuplný film. Rozhodne žiadna komédia, ani len veselohra. Zato však ostrá sociálno-spoločenská satira, ktorá však pôsobí dosť naivne. Áno, má to horko-sladké posolstvo a P.R. je tu smutný klaun, ale to mentorovanie a záver bol dosť mimo. WEBER má desiatky lepších filmov- tento zostarol príliš rýchlo: 62%

• 2.1.2019  16:10

Jeden z mojích top. O to viac si ho vážim, že si to BBT sám napísal, zrežíroval a s bravúrou aj zahral. Koľko je momentálne takých univerzálov v Holomúde?

• 29.12.2018  01:15
    Tootsie (1982)

Aká irónia, že zo všetkých POLLACKových filmov najviac zabodovala práve komédia, hoci chalan sa profiloval skôr na sociálne, špionážne či krimi thrillery. Tak, či onak- pre mňa je to rozhodne aj po rokoch jedna z najzábavnejších komédií - aj napriek podivnému castingu. Už v tej dobe bolo rozhodne X fyziologicky vhodnejších hercov, ale vyhral to nosatý hranatý žid (bez urážky) ktorý sa toho zhostil famózne. A tak mi paradoxne v tomto filme najviac vadila Oscarom ocenená Jassica Lange. Za vedlajšiu rolu by si ho skôr zaslúžil Bill Murray. Ako celok to ale funguje i po 30-tich rokoch a tak 88%

• 27.12.2018  19:57

Silný film, ktorý rokmi medzi tým fšetkým balastom, aké slovač tvorí v posledných dekádach - iba viac zreje ako dobré Červené víno ;) Právom patrí medzi top slovenské filmy a mne osobne imponujú 3veci: 1. Atmosféra dokreslená jednak majestátnou kulisou tatranských štítov a pompéznej hudby 2. Fakt, že okrem jednej bitky sa tento chlapský film o sile priateľstva, charakterov a osudovej láske zaobišiel bez samotných veľkolepých akčných scén a trikov 3. Postavy neboli čiernobiele, resp ich konanie bolo nejednoznačné, lepšie povedané v extrémnych situáciách nepredvídateľné. U mňa 90%

• 24.12.2018  09:43
    Deadpool 2 (2018)

Tak som sa tešil zbytočne. Už po 2mes. som si nevedel spomenúť ani na jednu scénu, dokonca ani na zápletku... až manželka mi napovedala. A keď už ani ftipné hlášky nie sú také cool ako Deadpool - to nie je ani na 50% - za to fatálne nevyužitie potenciálu.

• 2.12.2018  00:12

Podobne priemerné a na britcomedy rovnako neftipné ako U KONCE SVĚTE. Tam sa mi dokonca dialogy pozdávali viac. Aspoň že masky boli o triedu lepšie. Škoda, lebo úvod bol vynikajúci a celá prvá tretina naozaj zábavná, ale potom už zápletka nič originálne nepriniesla a ako paródia to bolo naozaj suché. PEGG u mňa aj po 6.filmoch total lúzer. 55%

• 1.12.2018  14:22

Vynikajúce aj na tretíkrát! Pri premiére mi nesedel hlavný hrdina, ale pri reprízach som Woodymu uznal, že bol správny ťah ho neobsadiť hollywoodskou hviezdou. Scarlett sa evidentne stala rejžovou oblúbenkyňou, čo mňa len teší. Rovnako aj to, že sa jeho intelektuálske konverzačky pohli bližšie k mainstreamu. Záver úplne parádny a tak tú polhviezdu dole dávam za otravný operný podmaz a trošku pomalšiu expozíciu. 79%

• 4.11.2018  19:00
    Test (2003)

Škoda hereckého potenciálu ústrednej dvojice. Lebo od polovice to už bolo tak prekombinované a klišoidné, že rozstrielať by zaslúžil miesto toho agenta skôr scénarista. Vzťahová linka tiež príliš nefungovala, takže ani nie 60%

• 28.10.2018  12:42

Pár vynikajúcich gagov ale aj hluchých miest to má, ale dá sa to po rokoch pozrieť znova. Nazzi scénu použil aj BluesBrothers2000 ale tu je dovedená do dokonalosti. Škoda nevýrazného kladného hrdinu a slabý part pre Mr.Beana. U mňa tesne pod 70%

• 20.10.2018  22:39

Reiner (Stuj pri mne, Misery) a Darabont (Zelena mila, Shawshank, Mlha) patria k mala reziserom, ktori zvladnu predlohy Krala hororu. A Zelena mila je prikladom, kde sa snubi dokonala rezia, s citlivo a verne adaptovanym nametom aj castingom. Vynikajuca praca aj na 7.pozretie ;) 91%

• 10.10.2018  21:18
    Predátor 2 (1990)

Hanebne nevyužitý potenciál mestskej džungle a dosť nudná réžia pokazili sľubnú sériu. A GLOVER sa naozaj nielenže nemohol vyrovnať Arniemu, ale sa tam aj zúfalo nehodil. Necelých 50% za zfušovaný svet ďalšieho nádejného votrelčieho supermonštra.

• 7.10.2018  19:42
    Smoke (1995)

Vynikajúci veľký malý film. Tak obyčajne o nie celkom obyčajných veciach a jednom vianočnom príbehu... 80%

• 2.10.2018  21:08

Film založený na scénari, ktorý núti celý staff (profiposádku) jednať ako spanikárené deti a vŕšiť jednú nelogickú akciu za druhou a konať ako v Béčkových slasheroch by si zaslúžil max 2* Z úcty k Ridleymu, prvým trom dielom a solídnej atmoške na planéte dávam tri a 55%

• 1.10.2018  22:21
    Wind River (2017)

Nenápadný film a pre mňa prekvapenie roka, keďže od Troch bilboardov som sa prekvapenia nedočkal - bol to rovnako perfektný film ako tento. Decentný a úsporný akokeby bol Made in EU. RENNER bol famózny a aj OLSENka prekvapila... 85%

• 29.9.2018  12:41

Zrkadlo tej doby, pravdivé situácie, ftipné hlášky, dobre obsadené úlohy a moderné poňatie komédie (cb kamera, bornove animácie, výroky...) U mňa najoblúbenejší diel pentalógie aj po X reprízach.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16