Jarsey

Jarsey

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 21.4.2020  17:14
    Černé ovce (TV pořad) (1992)

Dala jsme si odpolední maraton s Černými ovcemi. A můj dojem? Že to je pořad o lidské hlouposti. Než něco podepíšu, přečtu si to. Nekupuju nic pod nátlakem, kožená bunda za 700Kč nemůže být kvalitní! atd, atd, atd... Takže na pobavení dobré, ale čekat od toho něco vážného nejde, protože do většiny těch problémů se lidi dostanou sami a pak si na tu svoji hloupost ještě zavolají televizi.

• 16.4.2020  11:24
    Titanic (1997)

Měli jsme tehdy zakázáno ze školy na film jít, bylo nám asi deset. Já ho dostala o nějakou dobu později k vánocům. ... Na tu dobu výborná grafika, dnes už člověk vidí trochu víc tu umělost. Hudba fantastická, ještě mám někde soundtrack, oba dva. Dalo by se říct, že ve filmu není zbytečná scéna a i když bych se snažila nějakou najít, narychlo si nevybavím žádnou. Což bývá dobré znamení. Film už si dnes nepouštím, ani na něj nekoukám v televizi, ale tehdy... to jela VHSka pořád.

• 16.4.2020  11:21

Další moje srdcovka. Dnes už vím, že ty hlášky jsou pro akční devadesátky typické... Tehdy jsem je hltala...

• 16.4.2020  11:18

Tenhle díl jsem viděla jako první z celé série, to mi bylo asi sedm let. Už tehdy se mi moc líbilo, že se člověk může nindžucu naučit na pár dní... Realita je však jiná, ne? :-D Ale možná na to má vliv i to, že chlapcovi v krvi koluje nindža krev!

• 16.4.2020  11:17

Spíš ze sentimentu dávám dvě hvězdičky, být naprosto objektivní, dostane to odpad. Ale devadesátkové béčkové akčňáky, to je prostě moje a pro ty mám slabost :-D Ale je přece nesmysl, aby boxer přepral bandu nindžů... :-D

• 16.4.2020  11:15
    Želvy Ninja (TV seriál) (1987)

Hráli jsme si na ně ve školce. Srdcovka, ale přiznám se, že od dob mateřské školy jsme kreslené Želvy nindža neviděla.

• 16.4.2020  11:10
    Návrat do ráje (TV seriál) (1986)

Jako malá jsem ten seriál měla hrozně ráda. Čím jsem starší, tím vidím i nějaké nedostatky, ale to asi bude profesní deformace :-D Ale možná zase přijde čas, kdy se na něj zase podívám.

• 19.1.2020  12:22
    Slunečná - Sázka (S01E01) (epizoda) (2020)

Vzala se parta z Ohnivýho kuřete a přesunula se do jinýho seriálu. Což by mi nevadilo, Ohnivý kuře jsem měla ráda, dodnes si občas pustím nějaké epizody. Ale nemůžu se dívat na seriál, kde je mi hlavní hrdinka neskutečně nesympatická. Druhý díl jsem dala jen do poloviny. EDIT: Občas ze zvědavosti kouknu i na další. Stále o ničem. Interiéry mají lepší i ochotníci, kancelář, Jankův byt, neskutečně odporný, bezduchý interiér. Protože ale už se v dnešní době nedivím ničemu, tak mě ani nepřekvapuje obsazení herečky Terezy Brodské, která mluví hrozně nepříjemně, nemá výslovnost a neustále to zní, jako by byla opilá. Hodně špatné obsazení. Odporné interiéry. Nerovná se dobrý seriál.

• 1.1.2020  21:42

Jsem fanynka film z vězeňského prostředí, tenhle patří mezi moje oblíbené. Parta kluků se ne svojí vinou dostanou do basy, kde nejhůř dopadne paradoxně jediný, který v reálu nedlouho po tomto filmu na několik let ve vězení opravdu skončí... Dokáže to vtáhnout do atmosféry, čehož si na filmu cením hodně.

• 1.1.2020  21:39
    Český mejdan s Impulsem 2019 (koncert) (2019)

Vidět zpěváka Mandrage, na kterém už je poznat, co s ním poslední léta lomcuje, je dost ohlušující zážitek i na mě.

• 1.1.2020  21:33
    Řachanda (2016)

Přiznám se, že jsem neviděla celé, ale vzhledem k předvídatelnosti kvality pohádek posledních dvou desetiletí bych tipla že jsem o nic nepřišla. Po patnácti minutách jsme to vypnula. Někdy se holt zamění rádoby vtipnost a roztomilost s nepříjemným zážitkem, protože zde chybělo to, co u herců je dost podstatné - něco jako charisma. Denisa Pfauserová byla tak protivná, až byla překvapivě dobrá, žadatelé o ruku byli jeden jako druhý, jen jeden menší, větší, starší, ale ničím se nelišili, režisérka asi moc ambicí při tomto filmu nepobrala. Zkrátka studia chrlí jednu pohádku za druhou, ale upřímně, kdo zná všechny a líbí se mu všechny? Kvalita neúprosně klesá a s tím jde ruku v ruce i (ne)hereckost jednotlivých aktérů.

• 2.11.2019  14:23
    Power Rangers Zeo (TV seriál) (1996)

Dobře, přiznávám se! Patřím mezi tu část populace, která na tomto seriálu vyrůstala (no, byla jsem tehdy čerstvý teenager). Se spolužačkou jsme si vymyslely vlastní pozdrav složený z hlášek v seriálu. Dnes se snažím to veřejně nepřiznat, nicméně sentiment tady roli hraje, proto jednu hvězdičku za to, že se mi tehdy tak líbil. Dnes by šel do koše spolu se Soukupovým Premiérem.

• 2.11.2019  14:20
    Premiér (TV seriál) (2019)

Je Jaromír Soukup jen provokatér nebo člověk bez špetky soudnosti? Protože jinak si nedovedu racionálně vysvětlit, že někdo tohle vypustí do éteru a ještě tomu říká sitcom plný vtipných momentů.

• 2.11.2019  14:18

Když jsme byla malá, ten film jsem zbožňovala, smála se u něj od začátku do konce. Dne suž jen letmý úsměv a kroucení hlavou, co se mi to tenkrát tak moc líbilo. Jen ta klasická scéna učitelky a žáků.

• 31.10.2019  11:44
    Čechovi (TV seriál) (2019)

Asi jsme masochistka, že jsem se dobrovolně dívala na druhý díl, který byl o... o čem vlastně? Jo, o ničem! Takto si představuju zabitých 40 minut televizní "zábavy". Ale zjistila jsem, že dokážu předvídat trapné dialogy, takže žádná scéna pro mě nebyla překvapením (upřímně i já bych to naťukala líp), okatou reklamu na VZP už snad okatěji udělat nemohli a jestli má Magnusek působit dojmem toho zlýho, podlýho podnikatele, co jde přes mrtvoly a ničeho se nezalekne, ale všichni se bojí jeho, tak já jsem čínská bohyně zeleniny! Na toho bych udělala bubu a šla bych pryč. Do takový role si představuju někoho, z koho půjde nějaká autorita, nějaký strach, což u Magnuska není a nikdy nebude. Zatímco Batěk roboticky monotónně předčítá svou roli, blondýnka doufá, že z Harapese bude její milý, zatímco on se jen snaží vyplnit čas mezi přednáškami a prací sexem s hloupou studentkou. Ale budu koukat dál, protože kvalitních seriálů bylo dost, teď frčí nicneříkající rádoby hlášky, které se mísí s totálním neherectvím, amatérismem a nudou.

• 23.6.2019  12:42
    Haló, haló! (TV seriál) (1982)

Asi je to záměr, ale strašně otravné je v každém díle poslouchat ty samé (vtipné?) věty. Ať už od padělatele nebo partyzánky. Za mě vede Herr Flick a jeho podivně romantický vztah s Helgou. Ale jsme teprve v polovině seriálu, tak uvidím, co přinese zbytek. I když na začátku jsem postrádala skutečně vtipné scénky, které by mě rozesmály do ruda, přesto se mi seriál líbil a i přes absenci těchto momentů si ho užívám doteď.

• 23.6.2019  12:40

Přemýšlela jsem celý film, jestli se děj odehrává v padesátých, šedesátých nebo osmdesátých letech. takže mi možná pár momentů uniklo. Nicméně škoda, že některé scény nebyly více rozehrány a víc se s nimi nehrálo. V podstatě se vše odehrálo tak rychle, že doteď nevím, jak se podařilo film natáhnout do devadesáti minut. Ale závěrečná píseň od Jima Steinmana naprosto fantastická, ta tomu dala špičkový konec (alespoň co do atmosféry).

• 25.5.2019  12:38
    Rozchody (TV pořad) (2018)

Občas si to zapnu... jen proto, abych se zasmála nad hereckými výkony.

• 2.3.2019  17:54
    Krtek a Panda (TV seriál) (2016)

Za synka dávám 4 hvězdičky, ten ten seriál zbožňuje... Dala bych pět, ale za sebe musím ubrat za stupiditu některých epizod... například proč rybku jednoduše neodnesli do řeky... socialistické řeči z Číny jsou taky dobrý, ale bez toho by to asi neprošlo, kdyby to neukazovalo, jak je hezké podělit se o meloun nejen s kamarády, ale i se zlým sousedem - imperialistou a kapitalistou.

• 2.3.2019  17:51
    Podfukáři (TV seriál) (2004)

Propracovaný seriál, u kterého oceňuji, že je vidět, že si s tím dal opravdu někdo práci. Sama sebe překvapuji, že se mi seriál velice líbí a jeho styl předčí i to, že mi je většina hlavních postav nesympatických. Šéf je takový ten kliďas, co má dopředu připravených 40 milionů scénářů, nic ho nepřekvapí, blonďák je takovej libovej frajírek, jen u tý ženský nechápu (asi je to tím, že nejsem chlap), co je na ní tak moc sexy, mně přijde dost průměrná, ne-li podprůměrná. Robert Vaughn jakožto jeden z mých 3 nejoblíbenějších herců je výborný a všeználek je taky prima.

• 20.9.2018  19:19
    Panenka z pekla (TV film) (2014)

MOŽNÝ SPOILER Hned na začátku masakr v rodině. Pak přijede Jamie s dcerou, ta najde neuvěřitelně ošklivou panenku, kterou si zamiluje asi jen kvůli tomu, že je panenka prokletá a dítko ovládne. Pak vražda. Pak vražda. Pak vražda. Pak se snaží Jamie panenku dceři vzít. Pak vražda. Pak vražda. Pak vražda. Pak jednoduchý konec. Pak titulky.

• 4.7.2018  12:08
    American Horror Story - Hotel (série) (2015)

Jestli tato série stojí na zvučných jménech, pak pochopím tu popularitu. Ale upřímně, o čem to jako má být?? Nějaký duchařský hotel s upíry (?), věčné sexuální hrátky, Lady GaGa se snažila, ale... no, její výkon byl ucházející. Nebyla jsme schopná dokoukat ani jediný díl do konce, proto mi možná unikala pointa, ale pokud mě nezaujme ani jeden díl, potom si takový projekt nezaslouží ode mě ani jednu hvězdičku za ta jména v titulcích.

• 4.7.2018  12:04
    Jo (1971)

Dobrý námět, ale nějak se to celé táhlo. Nepříjemná a protivná služka, ze které mi stály vlasy na hlavě, bohužel i pro mě ne příliš oblíbené, i když ve francouzských komediích velmi časté afektované scény, neskutečně hloupý policista (detektiv), který cíleně hledá mrtvolu, kterou má doslova pod nosem, prohlíží celý dům, ale nenapadne ho prohlédnout tu sochu Funesovy babičky. Slabší komedie.

• 4.7.2018  11:59

Kvalitou srovnatelný s jedničkou, ale ještě o chlup lepší. Především ne moc krásně, ale zato pravdivě (bohužel), reálně zobrazené masakrální scény civilistů včetně dětí (po vlastní zkušenosti nedoporučuji sledovat těhotnými), Stallone prostě umí natočit atmosféru, i když sám toho opět v celém filmu namluví jen pár vět. Krásný kontrast mezi vypatlanými sluníčkáři a drsnými bojovníky, kteří je pro jejich naivitu musí zachraňovat.

• 28.6.2018  13:13
    Rambo III (1988)

Třetí díl považuji po nepovedené dvojce za slušný návrat ke koukatelné podívané. I když z dnešního pohledu koukat na ty nebohé afghánské muslimy přijde člověku trochu na hlavu, berme to tak, že v té době byla jiná situace a lidé nevěděli, co víme my dnes, takže i přes závěrečné věnování se pokusím toto přejít a vychází mi z toho krásné tři hvězdičky. Opět poznávací znamení této série - na konci hromada vrtulníků, střelby, těžké munice a v neposlední řadě sám Rambo, který dokáže lukem a šípem vyhodit jeden takový větší vojenský vrtulník do vzduchu. Za mě hodně slušný film.

• 28.6.2018  13:08

No, že bych dala někdy filmu Rambo 4*, to bych se divila. Ale musím být spravedlivá. Film o neškodném veteránovi, který si jen tak brázdí Amerikou, bohužel narazí na nepříjemného šerifa, kterého hrál můj oblíbený herec Brian Dennehy, který zlanaří celý policejní sbor a posléze i další muže, aby zlého padoucha pomlčka tuláka chytili, mě zaujal více, než jsem čekala. Propojenost se skrýváním se před policisty bylo symbolicky podobné válečnému ukrývání, což mě zaujalo ještě více. Film se obešel i bez hlavního ženského elementu, ale zde vůbec nechyběl, ba naopak.

• 28.6.2018  13:02
    2012: Supernova (2009)

Pokud si u katastrofického filmu častěji ťukáte ne na čelo, ale do mobilu, je asi někde chyba. Ale ono se opravdu omrzí sledovat dvě ženské, jak se jim každou chvíli porouchá auto. Upřímně, film jsem viděla včera a teď nevím, jak vlastně skončil, protože zaujetí tímto snímkem je u mě na bodu nula.

• 28.6.2018  13:01
    San Andreas (2015)

Helikoptéra, sympatický postarší pár. Nic víc mě v tomto filmu nezaujalo. Ale zase se podařilo na rozdíl od jiných zachytit to, co by se asi dělo reálně - každý si hledí svého a když chtějí dáma s mladým studentem od někoho pomoct, všichni se k nim obrátí zády, protože v takovém případě platí, že každý jede sám za sebe. Ale hrošík z Madagaskaru byl k popukání, ale bohužel trapně k popukání,.

• 12.6.2018  14:54

Velice podařená série, co se nezaměřuje jen na samotný proces, ale i na osudy všech zúčastněných, snadno si získáte sympatie a antipatie k jednotlivým lidem (dle tedy vlastního přesvědčení), příběh vtáhne od začátku je velice dobrým shrnutím toho, jak to vlastně probíhalo. Ten příběh zná v Americe každý, ale tady jsme odkázáni na internet a jiné komunikační prostředky, proto i člověk, který o tom ví minimum, po zhlédnutí celé série je již více než v obraze. Jen mě mrzí, že autoři a herci si některé scény převzali po svém (zkoušení rukavic probíhá v originále trochu jinak). Zřejmě to byl záměr, ale potom už to dává trochu jiný rozměr na celou atmosféru příběhu. Nicméně základ je stejný, ale má to být autentická rekonstrukce? Poté musím jednu hvězdu odebrat, protože to dodrženo nebylo.

• 12.6.2018  08:04

Rozmýšlela jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami. Nakonec dávám o tu jednu méně, protože mě bohužel nedokázala vtáhnout žádná atmosféra po celý film. Ačkoli příběh byl skvělý, stejně tak herecké výkony, ale životní situace té doby se nějak nedokázala přes kameru dostat až ke mně. *** MOŽNÝ SPOILER *** Stále jsem bilancovala nad tím, jestli Sekal je až takový záporák nebo ne. Jenže i když se mu posmívali, i když neměl rodinu, pořád to neomlouvá posílání lidí do koncentráků za účelem získání jejich gruntu. Ale přesto si v určitých momentech byl schopen i získat moje sympatie, aby je posléze opět ztratil. Film dokáže pěkně těžit i přesto, že v něm není klasická milostná zápletka, nepočítaje krátkou epizodu Sekala se svou švagrovou, protože zkrátka nic takového nepotřebuje, což oceňuji. Asi nejsilnější momenty pro mne byly setkání starých obyvatel za účelem vymyšlení, jak se Sekala zbavit. I když jsem jim na začátku fandila, poté, jak chtěli celou věc řešit a jak to nakonec dopadlo moje sympatie opět byly tytam. Nakonec došli z původně možná dobrého cíle až na okraj, kde bilancovali s chováním samotného Sekala, tedy nebyli o nic horší než on. *** KONEC SPOILERU *** Film svůj závěr nijak nerozpitvával, jednoduchý a jasný konec. 3,5 hvězdičky, ale ráda bych dala více, ale nejde to.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7