Jarsey

Jarsey

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 23.6.2019  12:42
    Haló, haló! (TV seriál) (1982)

Asi je to záměr, ale strašně otravné je v každém díle poslouchat ty samé (vtipné?) věty. Ať už od padělatele nebo partyzánky. Za mě vede Herr Flick a jeho podivně romantický vztah s Helgou. Ale jsme teprve v polovině seriálu, tak uvidím, co přinese zbytek. I když na začátku jsem postrádala skutečně vtipné scénky, které by mě rozesmály do ruda, přesto se mi seriál líbil a i přes absenci těchto momentů si ho užívám doteď.

• 23.6.2019  12:40

Přemýšlela jsem celý film, jestli se děj odehrává v padesátých, šedesátých nebo osmdesátých letech. takže mi možná pár momentů uniklo. Nicméně škoda, že některé scény nebyly více rozehrány a víc se s nimi nehrálo. V podstatě se vše odehrálo tak rychle, že doteď nevím, jak se podařilo film natáhnout do devadesáti minut. Ale závěrečná píseň od Jima Steinmana naprosto fantastická, ta tomu dala špičkový konec (alespoň co do atmosféry).

• 25.5.2019  12:38
    Rozchody (TV pořad) (2018)

Občas si to zapnu... jen proto, abych se zasmála nad hereckými výkony.

• 2.3.2019  17:54
    Krtek a Panda (TV seriál) (2016)

Za synka dávám 4 hvězdičky, ten ten seriál zbožňuje... Dala bych pět, ale za sebe musím ubrat za stupiditu některých epizod... například proč rybku jednoduše neodnesli do řeky... socialistické řeči z Číny jsou taky dobrý, ale bez toho by to asi neprošlo, kdyby to neukazovalo, jak je hezké podělit se o meloun nejen s kamarády, ale i se zlým sousedem - imperialistou a kapitalistou.

• 2.3.2019  17:51
    Podfukáři (TV seriál) (2004)

Propracovaný seriál, u kterého oceňuji, že je vidět, že si s tím dal opravdu někdo práci. Sama sebe překvapuji, že se mi seriál velice líbí a jeho styl předčí i to, že mi je většina hlavních postav nesympatických. Šéf je takový ten kliďas, co má dopředu připravených 40 milionů scénářů, nic ho nepřekvapí, blonďák je takovej libovej frajírek, jen u tý ženský nechápu (asi je to tím, že nejsem chlap), co je na ní tak moc sexy, mně přijde dost průměrná, ne-li podprůměrná. Robert Vaughn jakožto jeden z mých 3 nejoblíbenějších herců je výborný a všeználek je taky prima.

• 20.9.2018  19:19
    Panenka z pekla (TV film) (2014)

MOŽNÝ SPOILER Hned na začátku masakr v rodině. Pak přijede Jamie s dcerou, ta najde neuvěřitelně ošklivou panenku, kterou si zamiluje asi jen kvůli tomu, že je panenka prokletá a dítko ovládne. Pak vražda. Pak vražda. Pak vražda. Pak se snaží Jamie panenku dceři vzít. Pak vražda. Pak vražda. Pak vražda. Pak jednoduchý konec. Pak titulky.

• 4.7.2018  12:08
    American Horror Story - Hotel (série) (2015)

Jestli tato série stojí na zvučných jménech, pak pochopím tu popularitu. Ale upřímně, o čem to jako má být?? Nějaký duchařský hotel s upíry (?), věčné sexuální hrátky, Lady GaGa se snažila, ale... no, její výkon byl ucházející. Nebyla jsme schopná dokoukat ani jediný díl do konce, proto mi možná unikala pointa, ale pokud mě nezaujme ani jeden díl, potom si takový projekt nezaslouží ode mě ani jednu hvězdičku za ta jména v titulcích.

• 4.7.2018  12:04
    Jo (1971)

Dobrý námět, ale nějak se to celé táhlo. Nepříjemná a protivná služka, ze které mi stály vlasy na hlavě, bohužel i pro mě ne příliš oblíbené, i když ve francouzských komediích velmi časté afektované scény, neskutečně hloupý policista (detektiv), který cíleně hledá mrtvolu, kterou má doslova pod nosem, prohlíží celý dům, ale nenapadne ho prohlédnout tu sochu Funesovy babičky. Slabší komedie.

• 4.7.2018  11:59

Kvalitou srovnatelný s jedničkou, ale ještě o chlup lepší. Především ne moc krásně, ale zato pravdivě (bohužel), reálně zobrazené masakrální scény civilistů včetně dětí (po vlastní zkušenosti nedoporučuji sledovat těhotnými), Stallone prostě umí natočit atmosféru, i když sám toho opět v celém filmu namluví jen pár vět. Krásný kontrast mezi vypatlanými sluníčkáři a drsnými bojovníky, kteří je pro jejich naivitu musí zachraňovat.

• 28.6.2018  13:13
    Rambo III (1988)

Třetí díl považuji po nepovedené dvojce za slušný návrat ke koukatelné podívané. I když z dnešního pohledu koukat na ty nebohé afghánské muslimy přijde člověku trochu na hlavu, berme to tak, že v té době byla jiná situace a lidé nevěděli, co víme my dnes, takže i přes závěrečné věnování se pokusím toto přejít a vychází mi z toho krásné tři hvězdičky. Opět poznávací znamení této série - na konci hromada vrtulníků, střelby, těžké munice a v neposlední řadě sám Rambo, který dokáže lukem a šípem vyhodit jeden takový větší vojenský vrtulník do vzduchu. Za mě hodně slušný film.

• 28.6.2018  13:08

No, že bych dala někdy filmu Rambo 4*, to bych se divila. Ale musím být spravedlivá. Film o neškodném veteránovi, který si jen tak brázdí Amerikou, bohužel narazí na nepříjemného šerifa, kterého hrál můj oblíbený herec Brian Dennehy, který zlanaří celý policejní sbor a posléze i další muže, aby zlého padoucha pomlčka tuláka chytili, mě zaujal více, než jsem čekala. Propojenost se skrýváním se před policisty bylo symbolicky podobné válečnému ukrývání, což mě zaujalo ještě více. Film se obešel i bez hlavního ženského elementu, ale zde vůbec nechyběl, ba naopak.

• 28.6.2018  13:02
    2012: Supernova (2009)

Pokud si u katastrofického filmu častěji ťukáte ne na čelo, ale do mobilu, je asi někde chyba. Ale ono se opravdu omrzí sledovat dvě ženské, jak se jim každou chvíli porouchá auto. Upřímně, film jsem viděla včera a teď nevím, jak vlastně skončil, protože zaujetí tímto snímkem je u mě na bodu nula.

• 28.6.2018  13:01
    San Andreas (2015)

Helikoptéra, sympatický postarší pár. Nic víc mě v tomto filmu nezaujalo. Ale zase se podařilo na rozdíl od jiných zachytit to, co by se asi dělo reálně - každý si hledí svého a když chtějí dáma s mladým studentem od někoho pomoct, všichni se k nim obrátí zády, protože v takovém případě platí, že každý jede sám za sebe. Ale hrošík z Madagaskaru byl k popukání, ale bohužel trapně k popukání,.

• 12.6.2018  14:54

Velice podařená série, co se nezaměřuje jen na samotný proces, ale i na osudy všech zúčastněných, snadno si získáte sympatie a antipatie k jednotlivým lidem (dle tedy vlastního přesvědčení), příběh vtáhne od začátku je velice dobrým shrnutím toho, jak to vlastně probíhalo. Ten příběh zná v Americe každý, ale tady jsme odkázáni na internet a jiné komunikační prostředky, proto i člověk, který o tom ví minimum, po zhlédnutí celé série je již více než v obraze. Jen mě mrzí, že autoři a herci si některé scény převzali po svém (zkoušení rukavic probíhá v originále trochu jinak). Zřejmě to byl záměr, ale potom už to dává trochu jiný rozměr na celou atmosféru příběhu. Nicméně základ je stejný, ale má to být autentická rekonstrukce? Poté musím jednu hvězdu odebrat, protože to dodrženo nebylo.

• 12.6.2018  08:04

Rozmýšlela jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami. Nakonec dávám o tu jednu méně, protože mě bohužel nedokázala vtáhnout žádná atmosféra po celý film. Ačkoli příběh byl skvělý, stejně tak herecké výkony, ale životní situace té doby se nějak nedokázala přes kameru dostat až ke mně. *** MOŽNÝ SPOILER *** Stále jsem bilancovala nad tím, jestli Sekal je až takový záporák nebo ne. Jenže i když se mu posmívali, i když neměl rodinu, pořád to neomlouvá posílání lidí do koncentráků za účelem získání jejich gruntu. Ale přesto si v určitých momentech byl schopen i získat moje sympatie, aby je posléze opět ztratil. Film dokáže pěkně těžit i přesto, že v něm není klasická milostná zápletka, nepočítaje krátkou epizodu Sekala se svou švagrovou, protože zkrátka nic takového nepotřebuje, což oceňuji. Asi nejsilnější momenty pro mne byly setkání starých obyvatel za účelem vymyšlení, jak se Sekala zbavit. I když jsem jim na začátku fandila, poté, jak chtěli celou věc řešit a jak to nakonec dopadlo moje sympatie opět byly tytam. Nakonec došli z původně možná dobrého cíle až na okraj, kde bilancovali s chováním samotného Sekala, tedy nebyli o nic horší než on. *** KONEC SPOILERU *** Film svůj závěr nijak nerozpitvával, jednoduchý a jasný konec. 3,5 hvězdičky, ale ráda bych dala více, ale nejde to.

• 29.5.2018  08:56
    Rocker (2001)

Hodně dobrý film s hudební tematikou aneb Jak se stát slavným muzikantem lusknutím prstu. Příběh mladého rockera, který bude mít to štěstí, že uspěje u konkurzu v kapele se zvučným jménem, je velmi dobře zahraný a od začátku do konce si na nic nehraje, víte, jak film poběží a nic vás nepřekvapí. To může být pro někoho minus, já takové zvraty čekám jen u filmů, které žijí napětím, což u takto laděného snímku není jeho ambicí. Příjemný zážitek klidně na více večerů.

• 29.5.2018  08:52

Nepatřím do muzikantského světa, takže možná jsem úplně nepochytila pointu filmu. Ale koukatelnost snímku bych ohodnotila právě 2*. Začátek hodně slibný, ale jen do chvíle, kdy dva nadějeplní muzikanti začnou spolupracovat. Pak se z toho stává jakási sci-fi za hledáním magického trsátka a nedokázala jsem úplně pochytit, co tím chtěl básník sdělit. Možná hudebníci a lidé z branže smysl filmu uvidí, mně se to nepodařilo.

• 24.5.2018  15:50

Viděla jsme ten film předtím, než jsem začala sledovat Přátele. Proto nyní už mám pocit, že si Chandler odskočil z New Yorku, vycestoval v čase, aby se účastnil výpravy k Tichému oceánu. Perry asi nic jiného než Chandlera neumí zahrát. Každá z postav je něčím zajímavá, v podstatě se nesetkáte se stejnými lidmi, vzájemně se doplňují, i když některé vtípky jsou trochu ostřejší a osobně bych se bez nich obešla. Ale celkově mám ten film ráda, je to pro mě tak trochu citová záležitost, pro odpočinkový večer ideální.

• 24.5.2018  15:46

Kult, klasika? Klidně, proč ne... Fiktivní kapela, která se po X letech snaží znovu rozdmýchat slávu, i když se jim to příliš nedaří. Na koncertech dojde k několika nepříjemnostem, které ale působí komicky, i když stát se to doopravdy, asi by se člověk tolik nesmál, ale má to být komedie a tento žánr splňuje.

• 24.5.2018  15:42
    Místo dopadu: Berlín (TV film) (2009)

Zajímavý snímek, vcelku povedený, ale tam, kde se autoři snažili vyplnit mezery atmosférou, tam právě polevili v nějakém nastudování leteckého provozu a fyziky. Na druhou stranu bylo osvěžující vidět ve filmu skupinku lidí, kterým jde o život a která se nechová jako z nějakého amerického velkofilmu, kde si všichni najednou pomáhají a jsou velice soudružní, zde se ukazuje, že v takové situaci se projeví jedna z nejnižších vlastností lidí - sobeckost a neochota. Ale pokud se houpají dva lidé z trupu letadla, které letí kolem 300, 400 km za hodinu, to se prostě nedá ani s oběma přivřenýma očima. V té scéně fyzika zaplakala.

• 13.5.2018  12:47
    V rytmu smrti (2016)

"Jak se cítíš? Přece jenom je to přesně rok, co ti někdo zavraždil sestru." Asi první věta z filmu, která padne a vás napadne, jak duchaplné dialogy se po celou dobu povedou. A intuice vás nezklame. Sice se to trochu rozjede, ale od půlky filmu to běží na stejné laťce, aby vás konec totálně odrovnal. Telenovelistická atmosféra, mizerné herecké výkony, nesympatická hlavní představitelka, o jejíž inteligenci jsem místy dost silně pochybovala, a závěr, kdy čekáte, že aspoň s tím si tvůrci dali práci, vám sdělí asi to, že už to možná všichni chtěli mít co nejdřív za sebou.

• 26.4.2018  08:52

Pokud hledáte film, kde se bude něco dít a děj bude gradovat, pak se raději tomuto vyhněte. Ocitáme se v jedné vesničce na konci druhé světové války a čeká nás víc jak deset let střípků z osudů několika místních obyvatel. Sledujeme jejich vývoj na pozadí politické situace konce 40. a počátku 50. let a vidíme, jak to hnulo všemi osudy lidí, i těch neangažovaných, jak se hroutila přátelství atd. Film krásně barvitě toto vše popisuje, ale bohužel se žádného většího tématu nebo dramatu (nespravedlivá smrt jednoho z nich) nedotkne více a nerozebere, aby se divák mohl sžít s příběhem. Takhle to trochu působí, jako když prolistováváte knihu a žádnou kapitolu nedočtete do konce, jen ji nakousnete, abyste byli pro příští kapitolu v obraze. Není pak bohužel možné vytvořit si nějaký hlubší vztah k jednotlivým postavám. I když celkové zpracování snímků je výborné, dám-li to vše dohromady, vychází mi lehce nadprůměrné hodnocení.

• 25.4.2018  15:08

Film typu rape-revenge. Ale nejedná o nudně vyhlížející snímek, který se zaškatulkuje tak snadno. *** SPOILER*** Je zde ještě postava hlavního hrdiny, který když se má rozhodnout, rozhodne se bohužel špatně, ale v závěru stejně přijde o vše, i o to, co si myslel, že svým rozhodnutím zachrání. *** KONEC SPOILERU *** Místy to působí jako psychologické drama, místy jako kriminálka. Ale je to příjemně natočené v podstatě s minimem zbytečných scén a jistou dávku atmosféry to má také.

• 25.4.2018  15:04
    29 a ještě panna (TV film) (2007)

Nechci se navážet do některých předchozích komentářů, ale tenhle film nepochopí každý. Asi jako když ve filmu bude nějaký chlap řešit, že je impotentní. Ženská, co to bude sledovat, to pochopí teoreticky, ale nedokáže se vžít pořádně do pocitů takového muže. Tohle je přesně ten případ. Je to film s trochu riskantním námětem, protože "to" se dnes přece nenosí a většina lidí tento "problém" nepochopí. Mně se však film líbil a bylo to něco jiného, než klasické filmy tohoto žánru. Komické situace byly v první polovině, pak už to bylo trochu vážnější, bujná fantazie hlavní hrdinky byla příjemná a potrhlá, ale nakonec si bohužel musela uvědomit, že dnes vyrukovat na kluka to, že jí táhne na třicet a ještě s nikým nebyla, může být asi hodně nepříjemná a trapná záležitost. i když ty trapasy s možnými nápadníky na jednu noc byly možná trochu přehnané a co si budeme nalhávat, v normálním světě by se jí to určitě aspoň jednou povedlo.

• 25.4.2018  14:40

*** MOŽNÝ SPOILER *** Až po zhlédnutí celého filmu, když to celé spojím dohromady, mi z toho vychází celkem zklamání. Němci vždy byli citliví na to, jak jsme s nimi po válce zacházeli. A tento film působí trochu jako omluva a vlastně přiznání. Vždyť v tomhle filmu ti Němci nebyli zas tak špatní. Krom zastřelení pár lidí vlastně nic moc špatného neudělali. Dokonce propustili člověka, kterého pokládali za zločince a vyměnili deset lidských životů za nějaké cetky. Ale co ti Češi? Tak ošklivě se zachovali k člověku, o němž ani nevěděli, že mnohým z nich zachránil život. Ten konec vlastně ukazuje to, co Němci celou dobu vykřikují - odsun Němců po válce byl krutý a násilný. Byl to příběh Němce a jeho rodiny a přátel, byl to příběh o tom, že Češi se chovali možná ještě hůř než Němci. Asi se k nim do vesnice nedostala zpráva o Lidicích a Ležácích, to už by těm vlastně hodným Němcům trochu poškodilo kredit. Ale atmosféru to má dobovou, pochmurnou (jak jinak), proto ty tři hvězdičky dám.

• 16.4.2018  17:26
    Nová doba ledová (2013)

Jestli tohle má být katastrofický film, tak já jsem čínský bůh srandy! Protože té srandy tady bylo opravdu hodně, ale taková ta sranda z trapnosti. Myslím, že i průměrně vyhlížející orangutan by natočil lépe působící film. Když si nikdo nedá záležet ani na tom, že tam běhá slečna v krátkém tričku, když je venku minus kolik stupňů (a jako že asi zima je, když mrzne nábřeží a rampouchy jsou jak blázen) a světe div se, biologie zde očividně nefunguje! Kde jsou nějaké masky na rtech, na obličeji, třesoucí se hlas, aspoň trochu třesoucí se ruce. Tuhle etudu kdyby mladá herečka předvedla někde na herecké škole, šla by nejbližšími dveřmi. Pan otec s novomanželkou působili, jako by byli na líbánkách, pohoda, klídek, jen ta zima no... Na pobavení dobrý, ale to je asi tak vše.

• 4.4.2018  09:50

Mám trochu smíšené pocity. Buď jsem první díl přecenila, když jsem teď zjistila (nebo možná nezjistila), jak to vlastně bylo a co bylo motivem únosů a vražd, nebo ten druhý je typická slátanina, která se snaží vysvětlit něco, ale do čeho se sama tak zamotá, že není cesty zpět. Z prvního dílu jsem měla opravdu dobrý pocit, ale co je vlastně tohle pokračování? Duchařina smíchaná s nějakými gore prvky. Když už se zdálo, že se vše nějak vysvětlí a povede se ke zdárnému konci, dochází k dalším naprosto zbytečným přehmatům a "vylepšení", které nakonec celý film shazují a nejen tento, ale vlastně i pointu toho prvního filmu. Pro mě velké zklamání.

• 3.4.2018  20:12

Hodně slušný film, který nastaví laťku hned na začátku a daří se jí držet až do konce, místy dokonce stoupající. Je tam pár až mysteriózních motivů (scén), které mě zpočátku přiměly dát 4*, ale protože nebyly nijak vysvětleny, dávám původně zvažované 3*. Jedná se vlastně o hru kočka-myš, spíše psychické týrání hlavní hrdinky, které zadává myšlenku, že psychopat ve žlutém pickupu je celkem inteligentní. I když jsem čekala, že se bude jednat o klasickou vyvražďovačku, film mě velmi mile překvapil.

• 3.4.2018  16:48
    Žraloci útočí (TV film) (2005)

*** MOŽNÝ SPOILER*** Že by film, který má v názvu zmínku o žralocích, byl trochu o něčem jiném? No jistě! Žraloci se zde objeví na začátku, v polovině a na konci, během toho sledujeme příběh nějaké studentky, která se zakouká do nějakého kluka, ale má na ni spadeno jiný kluk, ten se rozhodne, že ji dostane klidně i po zlým. Je to možná spíš romantický film a sem tam nějaký drama s rybičkama. Ale děj byl vcelku koukatelný, tak 1*.

• 3.4.2018  16:44

Takže asi tak. Nevím sice, jak film skončil, protože sledování bylo značně únavné. Styl a vůbec dějové linie rozsekané, připomínalo mi to Fantozziho, není žádná linie, podle které by film jel, několik scének poskládaných dohromady v domnění, že to vytvoří film. Jen nevím, proč v každé scéně se musel jeden z party zakoukat do nějaký holky a malér byl na světě, takže s originalitou si nikdo moc hlavu nelámal. Možná by to trochu oživilo, kdyby nebyli všichni stejně hloupí, kdyby mezi nimi byl nějaký chytrolín, který by působil jako nějaká vzpruha. Mám ráda francouzské komedie, ale co je moc (nebo spíše málo)...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6