cure

Patrick .

kraj Bratislavský

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 27.11.2017  19:23

Excelentne natočená morálna sračka.

• 3.7.2017  23:11

Filmu by som dal normálne 2 hviezdy, ale za herecký výkon Bena Fostera v hlavnej úlohe musím dať 3. Okrem fyzickej podoby zahral Armstronga tak presvedčivo, že keby bol film postavený na prepracovanejšom scenári, tak by bol za rolu Armstronga minimálne nominovaný na Oscara. Veľmi pozitívne prekvapil a presvedčil o hereckom talente ajťák Chris O'Dowd. Natočené autenticky, kamera výborná, ale vzhladom na potencial témy je film scenaristicky nezvladnutý.

• 26.2.2017  12:10

Pekný dobrodružný príbeh, ktorý dospelých vtiahne do detstva a deti do sveta dospelých. Nechce poučovať ani vysielať nejaké silné posolstva. Stoji na výbornom scenári, ktorý ešte vyzdvihuje jednoduchá, ale zručná animácia a filmárčina v jednom. Vyspelé dialógy, ktoré nie sú jednoduché (infantilné) ani komplikované (intelektuálne). Sú vlastne presne vhodné, pre príbeh určený deťom aj dospelým. Ladí tu úplne všetko aj so zaujmavou a príjemnou hudbou. A vôbec nechýbajú živý herci. Len by to celé kazili. V podstate tu nie je čo vytknúť. Dokonalé.

• 22.2.2017  22:40
    Paterson (2016)

Emocionálny, poetický film, ako jedna báseň od Patersona.

• 22.2.2017  22:23

Taký obyčajný príjemný film, v ktorom netreba hľadať hlbokú myšlienku. Stačí pozerať a užívať si to. Netlačí na pilu, len hladko plynie. Aj takéto filmy treba vedieť natočiť. Tu sa to podarilo.

• 18.2.2017  11:24
    Partička (TV pořad) (2009)

Prvé časti a scénky v pôvodnej zostave boli výborné. Neskôr to išlo dole vodou. Treba, ale povedať, že peogram bol postavený na improvizâcii, čo nie je jednoduchý spôsob ako zabaviť. Preto klobúk dole.

• 18.2.2017  10:49
    Haló (TV pořad) (2012)

Za Kubovčíka, za jeho Rehotského, Hesa Pexesa a Horvátha ml.

• 18.2.2017  10:33
    SOS (TV pořad) (2004)

Zábava to bola výborná, len škoda že už skončila. Chruňo, Papeky .....forever.

• 18.2.2017  09:54
    Kredenc (TV pořad) (2014)

Skeče rôznej kvality, kultúry a úrovne. Dobrý, nudný, výborny...... tak mi to nejak vyšlo za tri hviezdy. SOS bolo o level vyššie.

• 17.2.2017  22:15

Synátor hovoril, že je to dobré. A mal pravdu. Za tri....tak nie to bol fór, za dve nech nežerem ....................Kdo jsi? Jsem Jano, Jano Kováč a ochránim tě.....................

• 1.2.2017  21:31

Dokument to nie je pekný, ale je poctivý a pravdivý. A tak to má byť. Richard, napriek všetkému máš moje uznanie za to čo robíš. Verím, že budeš pokračovať a ešte nájdeš vyrovnanie a pokoj v duši aj tu na zemi. Vďaka, že napriek vlastnému nepokoju ešte stále dokážeš pomáhať a dávať radosť pokoj a istotu veľa ďalším ľuďom. Má to všetko stále zmysel. Dokazuje to aj tvoj najnovší album 55, ktorý by už možno nebol, ale je a to je super, lebo stále si vždy pripravený a nespoznaný frajer v exprese Tón s cigaretkou na dva ťahy a biolektrovíziou v očiach.

• 1.1.2017  15:24

Velké prekvapenie. Užasná animácia (americká tvorba? - to ma posadilo na zadok). Výborný Roald Dahl. Výsledok jedno príjemné posedenie pred obrazovkou, kde som do konca len žasol nad krásou a nápadmi.

• 31.12.2016  08:30

Tento film nestarne. Ako témou tak aj spracovaním. Dokonale svieža čierna komédia a dráma zároveň. Douglas a Turner spolu s DeVitom tu sú neskutočný. Vidieť, že sú kamaráti a natáčanie si úžívali. Chémia tam funguje dokonale. Povinný film pre všetkých, ktorým to vo vzťahu škrípe a mohol by ich odradiť hádať sa ešte viac. Zakázaný pre tých, ktorý už niečo po sebe hodili, pretože by sa len inšpirovali, ako sa dá druhému ublížiť ešte viac.

• 29.11.2016  23:04
    V Bruggách (2008)

Fucking European Pulp Fiction. Next trip will be to fucking beautiful city - Bruggy. The view on the square will really romantic. Good movie, excelent dialogues and professionally acting.

• 19.12.2015  22:55

Spolu so Sudcom Dreddom jeden zo slabších filmov Sylvestra Stalloneho. Normálne by to bolo za tri, ale 'vďaka' nevýraznému protivníkovi v podaní Wesleyho Snipesa dávam o jednu menej.

• 19.12.2015  22:46
    Soudce Dredd (1995)

Ptákovina, ktorá nie je ani vtipná, ani napínavá. Keby ju natočili v 80 rokoch bolo by to možno za tri, ale takto jedna hviezda za Stalloneho a druha za Cure v záverečných titulkách, aj ked ta kombinacia moc dokopy nepasuje.

• 7.9.2015  21:41
    Sexmise (1983)

"Žena ma bije..."

• 4.5.2015  23:16

Strašná hlúposť, kde jedna trapná scéna strieda druhú. Za Devita a Sagal a ich scénky dávam jednu hviezdu.

• 17.3.2015  17:08

Aleluja! James Bond získal konečne stratený nadhľad a začal mať znova zmysel pre humor. Tak moment...... teraz pozerám, že si zmenil aj meno......

• 17.3.2015  17:01
    Horná Dolná (TV seriál) (2015)

Vítaný vietor na poli zábavy televízneho programu. Samozrejme nie je to zábava intelektuálna, ale to vôbec nevadí, pretože sa na to ani nehrá a vidieť, že herci a scenáristi vedia bravúrne pobehovať na špagáte medzi zábavným a trápnym. Kvitujem dĺžku a snahu o príbeh v každom diely. Spolu so Zborovňou, Susedmi a Sekerovcami najlepšia domáca zábava v TV od revolúcie.

• 15.3.2015  12:07
    Chappie (2015)

Čo je to? Kopa železa, ktoré myslí a cíti, pričom stíha nastavovať ľuďom zrkadlo? Číslo 5 to nie je. Ani Robocop to nie je. Je to happy Chappie a Die Antwoord ako mama a tato a zlý zlý zlý Hugh Jackman. Yo-Landi Visser a Ninja vo filme nehrajú to sú oni. Chappie dieťa, Chappie chlapec, Chappie puberťák, Chappie programátor. Chappie dobrý a Chappie zlý. Do piatej hviezdy chýbali len robotie slzy. Rich bitch. Ninja. JAR. ZEF. RIP Leon Botha as Chappie .... Utíkej Foreste.) BTW: vybrané obrázky v galérii filmu sú s ohľadom na postavy vo filme veľmi zavádzajúce. Človek by nadobudol pocit, že Hugh Jackman je samotný Chappie.

• 28.12.2014  21:11
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Dávam 5 hviezd. Spolu s golfistom tak rozprávka dostáva od nás aspoň 2,5 hviezdy, i keď 3,5 by boli myslím spravodlivejšie ))) Zároveň sa podpisujem pod komentár od Šakala s jednou výhradou, že skutočne to nie je to tak infantilné, ako by niektorý chceli zrejme vidieť všetky rozprávky, ale napriek tomu je to aj pre deti. A naviac sú tam pekné pesničky )))

• 15.11.2014  22:31
    Počátek (2010)

Mooooooc prekombinovane, bez hlbšieho významu. Povedal by som, taký zaujmavý hlavolam, o ktorom sa dá do blba baviť "co tím chtěl básnik říci", ak to vôbec sám vedel a nešlo mu len o "úchvatnú podívanú". Ešte, že tam hrali Tom Hardy a Gordon-Levitt. Roztočím v budúcnosti ešte raz kolovrátok, dám tomu šancu a možno prehodnotím.

• 15.11.2014  22:18
    Interstellar (2014)

Za tri hodiny sa Nolanovi, napriek citovému brnkaniu a občasným nelogickým skratkám, podarilo presvedčiť ma, že skutočný kozmonaut v knižnici v detskej izbe može mať zmysluplnú pointu. U mňa určite lepší film ako Počiatok.

• 1.5.2013  21:49

Spokojnosť. Film je takou komèdiou ako dramatom, ale presne taký býva aj samotný život.

• 2.2.2013  22:23

Dospelým neprístupné!

• 27.1.2013  17:23

Neuveriteľná kravina. Keď už si niekedy budem chcieť pozrieť dilina s predkusom a účesom ala Majka z Gurunu, to už dám prednosť o dve triedy lepšej kravine - Blbý a Blbší. Najväčším sklamaním je účasť Dona Johnsona v tejto stupidite. Doprial by som mu rovnakú šancu na návrat akú dostal Mickey Rourke vo Wrestlerovi.

• 23.1.2013  11:14
    Sekerovci (TV seriál) (2010)

Nie je to dráma ani kriminálka. Je to jednoducho sitkom, a ako taký je urobený výborne, naviac s výborným obsadením.

• 13.1.2013  22:19
    Alois Nebel (2011)

Prvá polovica až príliš uťahaná. Druhá začne byť veľmi zaujimavá a v najlepšom to celé končí. Škoda, preškoda, ale inak "byla to ťežká písemní práce i já bych s ní mnêl co delat". Preto pred tvorcami klobúk dole. Animácia krásna, atmosfèra výborná. 80%

• 5.1.2013  23:20
    Atlas mraků (2012)

Keď Tarantino natočil prelomový Pulp Fiction, kde spojil tri príbehy, tak to pár ľudí v kine nezvládlo a po niekoľkých minútach opustilo projekciu. Z filmu je teraz kult. V Atlase mrakov sa prelína príbehov šesť. Z kina nikto neodchádza a po projekcii ľudia sedia a len pomaly sa hrnú z kina. Či z filmu bude kult ukáže až čas. Atlas mrakov nie je prvoplánový film. A je možnè,že ani druho a treťo plánový. Pozerá sa na to výborne, natočenè je to veľmi zručne. Divák nie je zmätení a v deji sa s prehľadom orientuje, čomu napomáha aj to, že v niektorých príbehoch hrajú rovnaký herci (aj keď maskovaní - v zverečných titulkách si môžete overiť svoju bystrosť). Je pravda, že sa film potrebuje v divákovi uležať a naservírovať si ho ešte aspoň raz. Ale to je vlastne dobre, pretože už tento znak je dôkazom kvalitnèho filmu. Napriek všetkèmu mu do dokonalosti čosi chýba a tým je sila emócie, ktorú v divákovi vyvolá. Paradoxne aj vďaka tomu, ale tento snímok odolá zubu času. 85%

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10