cure

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 14.8.2020  14:24
    DonT Stop (2012)

Jedna za námet, jedna za hercov, jedna za kameru, jedna za masky a výpravu, chyba jedna za scenár.

• 6.2.2020  19:21
    Výjimeční (2019)

Wau Wau Wau. Vincent Cassel je borec a starý pán Jean Pierre by mohol byť naňho právom pyšný. Úžasný, silný kúsok s akurátnou dynamikou, vďaka ktorej vás film vcucne do sveta, ktorý je bežným ľudom vzdialený, ale je dobré vedieť, že existuje, má problém a potrebuje pomôcť. Možno niekedy len stačí podporiť a dať možnosti tým z nás, ktorý sú ochotný pomáhať. Vďaka im za to.

• 26.7.2019  12:23
    Yesterday (1985)

Tak toto bola paráda. Sólo amatérskeho "Ringa" za bubnami si pamätám, ako by to bolo dnes. Krásna pocta "Beatles".

• 22.7.2019  14:15

Jak jinak, že jo?

• 19.7.2019  16:32

Práve som po dllllhej dobe, videl budúcu klasiku medzi českými komédiami, ktorú si pozriem vždy, keď budem chcieť zažiť príjemný pocit pohody a relaxovať.

• 19.7.2019  16:12
    Yesterday (2019)

Primárne ide o tuctovú romantickú komédiu s pesničkami. Rovnako ich mohla naspievať Miley Cyrus, film sa mohol volať "Malibu" a tieto riadky by nevznikli nakoľko by som na film do kina nešiel. Ušetriť som tak mohol čas, aj pár euro. Marketingový mágovia, to ale urobili fikane, keď značku "Beatles" len využili /zneužili?/ a neprekukol som ich. Keby sa to nechcelo na nič hrať..., ale očakávanie vyvolať filmári chceli a sklamaniu sa tak, v niektorých prípadoch vyhnúť nemohli /ako je ten môj/, ale veď aj tu účel svätí prostriedky. Samotný nápad je vyborný, až na to, že pesničky od Beatles tu robia len "křoví" béčkovej romantike. Každopádne jedno malé/veľké plus filmu uznať musím. Robí medzi mladými ľudmi osvetu a približuje im fenomén "Beatles" tak, že ho vedia bez trápneho pocitu akceptovať a vyvoláva u mladých o pesničky chrobákov záujem. BTW: ak si chce niekto pozriet skutočne parádny film o beatlemanii, odporúčam poľský film "Yesterday".

• 26.6.2019  23:15
    Big Lebowski (1998)

Klasika nesklamala ani po 25 rokoch. Výborný scenár. Dokonca potešila viac než akákoľvek novinka a nestratila sa v tom všetkom modernom a neočakávanom. Obstála skúšku časom a aj preto zvyšujem na 5 hviezd.

• 26.6.2019  23:10
    Rocketman (2019)

Výborný herecký výkon Taron Egertona. Možno, keby to nechal skutočný Elton John len na filmárov, možno by to bolo aj za 5 hviezd (ale to by tam museli ešte nejak zakomponovať aj Nikitu).

• 22.2.2019  23:47
    Trpaslík (TV seriál) (2017)

Stalo sa nemožné. Prušinovský s Kolečkom sú pre mňa prirodzený, regulérny, novodobý a moderný pokračovatelia pánov Macourka a Vorlíčka. A toto je krásne uletená komédia, ako za starých dobrých časov klasík ako: Pane Vy jste vdova alebo Což takhle dát si špenát alebo Jak utopiť doktora Mráčka alebo Křeček v noční košili alebo Létající Čestmír alebo Hop - a je tu lidoop alebo Arabela alebo Návštevníci alebo.......... Jediné čo "postrádám" je pjekna písnička/melódia....... ale to nevadí snáď sa dočkám.... LEN TAK DALEJ PANI

• 25.11.2018  20:33

Hezký dvou hodinový videoclip. Brandley umí spívat. Gaga umí co to zahrát. Ale všechno se to dalo v podstate čekat. Vždyť by do to jinak nešli. Že jo? ALE neamerický zavěr překvalil i nasral zároveň, protože tady, zrovinka neměl co dělat. Hezký 3 hvězdy. Oskar za pjeknou písničku. A kovboji i justiny biebri jsou spokojeni, ne o moc taky tak samotní producenti rovnež, jelikož, níbrž, pak-líže, poněvač to vydělalo.

• 28.5.2018  10:55

Až príliš americký 'hero movie' o brazílskej legende. Sklamaný som bol hlavne z toho, že to bolo natočené s požehnaním samotného Pelého. Dúfam, že sa ešte natočí kvalitnejší a hodnotnejší film o tejto futbalovej legende.

• 29.4.2018  20:14

Skutočne som sa stratil v čase aj priestore.

• 29.4.2018  20:06

Dávam plný počet, pretože nikdy by som neveril, že pocítim pri marvelovkách, čo i len za mak z pocitov ako strach, ľútosť, súcit, obavu v súvislosti s postavami navlečenými v prapodivných kostýmoch, strielajúcich čokoľvek farebné a znova a znova donemlátom ožívajúcich. Tomuto kúsku sa to podarilo s bonusom navyše, keď ma prinútil zamyslieť sa nad konaním záporaka, o ktorého by som na niekde na obrázku ani nezakopol. Z vedľajšej postavy je hlavný hrdina a z hlavných hrdinov sú vedľajšie postavy. Veľa paradoxov pokope a ono to navyše aj funguje.

• 27.11.2017  19:23

Excelentne natočená morálna sračka.

• 3.7.2017  23:11

Filmu by som dal normálne 2 hviezdy, ale za herecký výkon Bena Fostera v hlavnej úlohe musím dať 3. Okrem fyzickej podoby zahral Armstronga tak presvedčivo, že keby bol film postavený na prepracovanejšom scenári, tak by bol za rolu Armstronga minimálne nominovaný na Oscara. Veľmi pozitívne prekvapil a presvedčil o hereckom talente ajťák Chris O'Dowd. Natočené autenticky, kamera výborná, ale vzhladom na potencial témy je film scenaristicky nezvladnutý.

• 26.2.2017  12:10

Pekný dobrodružný príbeh, ktorý dospelých vtiahne do detstva a deti do sveta dospelých. Nechce poučovať ani vysielať nejaké silné posolstva. Stoji na výbornom scenári, ktorý ešte vyzdvihuje jednoduchá, ale zručná animácia a filmárčina v jednom. Vyspelé dialógy, ktoré nie sú jednoduché (infantilné) ani komplikované (intelektuálne). Sú vlastne presne vhodné, pre príbeh určený deťom aj dospelým. Ladí tu úplne všetko aj so zaujmavou a príjemnou hudbou. A vôbec nechýbajú živý herci. Len by to celé kazili. V podstate tu nie je čo vytknúť. Dokonalé.

• 22.2.2017  22:40
    Paterson (2016)

Emocionálny, poetický film, ako jedna báseň od Patersona.

• 22.2.2017  22:23

Taký obyčajný príjemný film, v ktorom netreba hľadať hlbokú myšlienku. Stačí pozerať a užívať si to. Netlačí na pilu, len hladko plynie. Aj takéto filmy treba vedieť natočiť. Tu sa to podarilo.

• 18.2.2017  11:24
    Partička (TV pořad) (2009)

Prvé časti a scénky v pôvodnej zostave boli výborné. Neskôr to išlo dole vodou. Treba, ale povedať, že peogram bol postavený na improvizâcii, čo nie je jednoduchý spôsob ako zabaviť. Preto klobúk dole.

• 18.2.2017  10:49
    Haló (TV pořad) (2012)

Za Kubovčíka, za jeho Rehotského, Hesa Pexesa a Horvátha ml.

• 18.2.2017  10:33
    SOS (TV pořad) (2004)

Zábava to bola výborná, len škoda že už skončila. Chruňo, Papeky .....forever.

• 18.2.2017  09:54
    Kredenc (TV pořad) (2014)

Skeče rôznej kvality, kultúry a úrovne. Dobrý, nudný, výborny...... tak mi to nejak vyšlo za tri hviezdy. SOS bolo o level vyššie.

• 17.2.2017  22:15

Synátor hovoril, že je to dobré. A mal pravdu. Za tri....tak nie to bol fór, za dve nech nežerem ....................Kdo jsi? Jsem Jano, Jano Kováč a ochránim tě.....................

• 1.2.2017  21:31

Dokument to nie je pekný, ale je poctivý a pravdivý. A tak to má byť. Richard, napriek všetkému máš moje uznanie za to čo robíš. Verím, že budeš pokračovať a ešte nájdeš vyrovnanie a pokoj v duši aj tu na zemi. Vďaka, že napriek vlastnému nepokoju ešte stále dokážeš pomáhať a dávať radosť pokoj a istotu veľa ďalším ľuďom. Má to všetko stále zmysel. Dokazuje to aj tvoj najnovší album 55, ktorý by už možno nebol, ale je a to je super, lebo stále si vždy pripravený a nespoznaný frajer v exprese Tón s cigaretkou na dva ťahy a biolektrovíziou v očiach.

• 1.1.2017  15:24

Velké prekvapenie. Užasná animácia (americká tvorba? - to ma posadilo na zadok). Výborný Roald Dahl. Výsledok jedno príjemné posedenie pred obrazovkou, kde som do konca len žasol nad krásou a nápadmi.

• 31.12.2016  08:30

Tento film nestarne. Ako témou tak aj spracovaním. Dokonale svieža čierna komédia a dráma zároveň. Douglas a Turner spolu s DeVitom sú tu neskutočný. Vidieť, že sú kamaráti a natáčanie si úžívali. Chémia tam funguje dokonale. Povinný film pre všetkých, ktorým to vo vzťahu škrípe a mohol by ich odradiť hádať sa ešte viac. Zakázaný pre tých, ktorý už niečo po sebe hodili, pretože by sa len inšpirovali, ako sa dá druhému ublížiť ešte viac.

• 29.11.2016  23:04
    V Bruggách (2008)

Fucking European Pulp Fiction. Next trip will be to fucking beautiful city - Bruggy. The view on the square can be really romantic. Good movie, excelent dialogues and professionally acting. FOK

• 19.12.2015  22:55

Spolu so Sudcom Dreddom jeden zo slabších filmov Sylvestra Stalloneho. Normálne by to bolo za tri, ale 'vďaka' nevýraznému protivníkovi v podaní Wesleyho Snipesa dávam o jednu menej.

• 19.12.2015  22:46
    Soudce Dredd (1995)

Ptákovina, ktorá nie je ani vtipná, ani napínavá. Keby ju natočili v 80 rokoch bolo by to možno za tri, ale takto jedna hviezda za Stalloneho a druha za Cure v záverečných titulkách, aj ked ta kombinacia moc dokopy nepasuje.

• 7.9.2015  21:41
    Sexmise (1983)