A čo ja, miláčik? (1986) (TV film)

Veľká vec. Skvelá ukážka slovenského humoru. Hubova premena bola výborná. Susedia klepú rezne, Shoguna dávajú v kine a vianočný kapor je už hotový. "Miláčik poď sa pozrieť na toto. To je úžasné. Pozri na tú horu čo na ňu lezú. To sú frajery. Tak kde si toľko! Poď sa už pozrieť". Turzonovová, Huba aj Sládečková sú výborný. Presne takto sa ma točiť v duchu hesla "za málo peňazí veľa muziky". Základom je skvelý scenár a živo si to viem predstaviť aj ako úspešnú divadelnú hru. 95%.

Adaptace (2002)

Efektne a prekvapivo natočená havária a pekný plagát s rozbitým črepníkom. Inak som ten exibicionizmus hviezdného holywoodskeho scenáristu vôbec nepochopil.

Adela show (2010) (pořad)

Často má Adelka hostí nadupaných tak, že je až trestuhodné takto ich premrhať. No, ale často má takých hostí čo nestoja ani za zmienku. Táto nevyrovnanosť a nekoncepčnosť sa prenáša aj do celej show, ktorá v konečnom dôsledku neprináša nič nové. Vraj relácia aj Adela potrebujú "utriasť". No myslím, že keby sa triasli roky, tak z toho to, čo to malo byť, a teda akési slovenské LATE NIGHT SHOW nikdy nebude - jednoducho preto, že na to inteligentne hláškujúca Adela je veľmi málo a slovenský diváci nič také ani nechcú. BTW: Mám pocit, že Banášová ignoruje, pohŕda a bojuje s bulvárom tak intenzívne, až sa to stáva jej životným poslaním. Snáď sa jej budú všetky tie bulvárom týrané celebrity klanať aj na 40-ku,50-ku,60-ku a tak ďalej.........30%

Agent bez minulosti (2002)

Prvý film o agentovi Bournovi je zaujmavý lokalitami kde sa natáčalo, ale najmä kamerou. Ide o veľmi civilne natočení snímok, čo mi moc sedelo. A pri scénach ako bola napr.tá z horskej chaty vo Švajčiarsku som mal pocit, že sledujem európsky a nie americký film. Myslím, že samotná story je veľmi priťažlivá a dobře prevedená do scenára avšak jediné čo mi na celom filme prekážalo a prečo nedám 5* je výber hlavného protagonistu a niektorých vedľajších postáv, ktorým som nie všetko žral. Matt Damon je pre mňa zatiaľ stále Will Hunting a v Chris Cooperovi som videl rozvážneho outsidera a krotiteľa koni Toma Smitha.

Agora (2009)

Film sa zaoberá obdobím, povstania kresťanov v Egypte a zároveň ich ukazuje z trocha inej stránky, ako je rokmi prezentované. Zručne natočený hodnotný film, kde ma nerušilo ani počítačom dorobené prostredie, ktoré šikovne dotváralo celkovú atmosféru. Veľmi milo prekvapila Rachel Weisz, pred ktorou dávam klobúk dole, že takúto rolu vôbec prijala, pretože si viem predstaviť, že po prečítaní scenára mohla jej úloha vyzerať veľmi zaujmavo, ale zároveň jej muselo byť jasné, že z tohoto filmu trhák nebude. Čo oceňujem na Agore najviac, je skutočnosť, že ako jeden z veľmi malého množstva filmov, sa zaoberá tému v dejinách ľudstva, ktoré je pre mnohých ľudí veľkou neznámou. Naviac to robí kvalitne, i keď netvrdím, že aj objektívne. Je to jeden z uhlov pohľadu na dané obdobie, a preto by som uvítal aj ďalšie, tak aby si mohol človek urobiť svoj vlastný názor. 80%

Alles Gute (2009) (seriál)

UPOZORNENIE: NASLEDUJÚ HRUBÉ SLOVÁ: Z duelu v boxe Santa vs. Ježíšek komentuje Karol Polák: "Ruský sudca Mrazík nadržiava američanovi Santovi, ale takto si tými neeurópskymi kokotmi nedáme Ježiška dojebať. Tak toto som doposial naozaj nežral." http://www.stream.cz/video/263169-alles-gute-santa-vs-jezisek

Alois Nebel (2011)

Prvá polovica až príliš uťahaná. Druhá začne byť veľmi zaujimavá a v najlepšom to celé končí. Škoda, preškoda, ale inak "byla to ťežká písemní práce i já bych s ní mnêl co delat". Preto pred tvorcami klobúk dole. Animácia krásna, atmosfèra výborná. 80%

Amistad (1997)

O 12 rokov mladšia a menej nafúknutá Purpurová farba od Spielberga je pôsobivejšia. I keď na druhej strane v tomto diele musím vyzdvihnúť tiež určitý edukatívny význam a niektoré scény, ktoré môže natočiť len Pán Režisér.

Anjeli strážni (2004) (pořad)

Alena Heribanová nie je Marek Eben. MM_Ramone to vystihol v komentári presne. Jednu hviezdu dávam za hostí.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Možem len súhlasiť s komentárom od Tom Hardy - "Český dr. House kuchařského světa. Zdeněk Pohlreich je jednoznačnou výhrou jinak tradiční podívané, která by bez něj byla jen "dalším snaživým titulem z pohledu za scénou". Dokonalá ukázka toho, že moderátor je základ..." - lepšie by som to nevystihol. Len dodám, že Zdeněk Pohlreich je pre mňa veľkým prekvapením viac po herecko-moderátorskej stránke ako po kuchárskej (knihu receptov by som si asi od neho nekúpil). Na druhej strane musím tiež poznamenať, že som si po jeho relácii zvykol viac vychutnávať jedlo samotné a neládovať to do seba hlava nehlava, čím by som rád vyzdvihol aj pridanú hodnotu Áno, šéfe! ani nie tak po gastronomickej stránke samotných jedál, ako skôr po stránke kultúry stravovania.