me_george

Česko

2 body

1 2 3 4 5 6 následující >>
    • 5.8.2010  02:04

Ve výsledku tam vlastně nebylo ani nic moc extra zajímavého a nic mi to nedalo. Třeba mi jen něco ušlo. Mimochodem cesty v čase ve svěrací kazajce jsou daleko lépe zpracovány v knize Tulák po hvězdách od Jacka Londona (zde se asi tvůrci filmu inspirovali).

• 24.7.2010  21:54
    Vraždy v muzeu (TV seriál) (2004)

Na starých zpracováních románů P. D. Jamesové s Royem Marsdenem mi něco vadilo. Tady jsem ale vcelku spokojen. Samozřejmě filmu knihu nenahradí, psychologie postav trochu trpí, ale naštěstí díky patřičné délce filmu se jí alespoň snaží přiblížit. Pro ty co neznají P. D. Jamesovou - pokud jste milovníci akce a nemáte rádi rozvleklost (zde ovšem nikoli samúčelnou), nejspíš se vám tento film líbit nebude :-)

• 19.7.2010  23:34
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Rozjezd v podobě první série je výborný, ale postupem času to nějak ztrácí na kvalitě z získává na afektovanosti (jsou tam i výjimky potvrzující pravidlo).

• 19.7.2010  23:07

Výborné, až na ten závěr ovšem...

• 19.7.2010  23:03
    Město neřesti (TV seriál) (2008)

Popravdě moc nechápu, proč má tato minisérie tak špatné hodnocení. Kromě jistého pocitu "roztříštěnosti" k ní nemám výhrad. Zajímavě zachycený Londýn poloviny 18. století a žít bych v něm teda rozhodně nechtěl (což naopak znamená, že se tam odehrávají zajímavé věci ke shlédnutí). Postavy zajímavé, jejich jednání nečernobílé.

• 15.7.2010  22:00

Putování s Davidem Hoffmanem za pravým čínským čajem, pěstovaným farmáři v horách. David mluví s farmáři, ukazuje (ale jen velmi zlehka) jak je čaj tradičně vyráběn a vysvětluje jakým nástrahám musí tento čaj čelit v boji proti čaji pěstovanému v Číně velkými firmami, které používají automatizaci, hnojiva a pesticidy. Jako povzbuzení ke hledání a pití výjimečných čajů výborné. Umožňuje nasát atmosféru hor zahalených oparem, tam kde rostou ty nejlepší čaje. Nečekejte ale přednášky o rozdílech mezi černým a zeleným čajem či jakou konvičku si koupit. O tom tento film není.

1 2 3 4 5 6 následující >>