Moiseiwitsch

Česko

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 3.11.2019  12:22

Škoda dabingu - já čekal trochu jiného Funese. Celý film je o tom, co se může stát při stavbě nejen tunelu a kdo vás přitom bude otravovat resp. kdo o vás jeví zájem. Funes má sice lepší komedie, ale i tento snímek je zdařilý.

• 3.11.2019  12:17

Vzhledem k tomu, že jsem přečetl i pár postřehů níže: Je to nejen o tom, že je dokument podán jako propagace veganství, je to i o tom, kdo se na něj dívá a zda je např. ochoten vyzkoušet nejíst nějaký čas maso či ho třeba ve svém stravování omezit a pak si na sobě vyzkoušet, co to udělá s jeho tělem. Také se např. nezmínili příliš o tom, že přechod od masa čistě na rostlinnou stravu je dle mého názoru dlouhodobější a postupnou záležitostí a je třeba vědět o příjmech vitamínů, minerálů atp. dost informací resp. zdravotní dopady mohou být různé, dle mého spíše pozitivní. Z dokumentu jsem nezaznamenal hlubší debatu nad např. příjmem zinku, selenu či vitamínů skupiny B. Je zmíněn krátce B12. Je nezpochybnitelné, že výrazné omezení masa a celkově živočišných produktů by mělo významný prospěch pro lidstvo - zdravotní, humánní, enviromentální. Nevěděl jsem např. o složení stravy u gladiátorů. Masitá strava byla u našich nedávných předků pojídána v daleko menším množství. O tom, jak to bylo před tisíci let je složitější vést debatu. Každopádně sběrači byli zřejmě dříve než lovci. je logicky jednoduší něco utrhnout než se vrhnout s klackem na mamuta. Dokument rozhodně doporučuji a myslím, že je patří k těm kvalitním !!! Mimochodem ke komentáři Garsona - Carl Lewis byl atletickou legendou. A kdo nesleduje atletiku a sport pouze od cca 10 let svého věku, tak to jméno zná!!! Arnold přešel na rostlinnou stravu relativně pozdě mimo jiné díky masáži USA propagandy, což je v dokumentu také zřejmé. Mezi dalšími např. Mike Tyson !!! Ať si každý shlédne a pak si udělá vlastní názor. V dnešní době snad může být vyvážená rostlinná strava pro některé sociálně níže položené vrstvy populace příliš drahou záležitostí, ale je spíše otázkou, zda nejíme jídla příliš a pak i zbytečně utrácíme za lékárnu.

• 2.11.2019  17:52

Silně zidealizovaný dokument s řadou nepřesností, omylů a kontroverzním hodnocením realizátorů. Zejména osobnost Jana Antonína Bati je podána povrchně. Celý dokument by mohl být delší nebo mít více dílů - myslím, že by si to i Baťa zasloužil. Komentář nepříjemného hlasu Polívky jsem snášel těžce.

• 16.7.2019  19:14
    Sobibor (2018)

Velice naturalistickým způsobem vylíčený hromadný útěk židovských vězňů z jednoho koncentračního tábora v Polsku. Dobová otřesná atmosféra je kvalitně zpracována. Negativní hlavní roli si zahrál Christopher Lambert a musím říci, že je z jeho lepších.

• 18.6.2019  20:25
    Masaryk (2016)

Roden je rozhodně pan herec. Fakta upravena a velice svébytně pojata. Jako celek zobrazující zejména osobnost Masaryka vcelku povedený film.

• 17.6.2019  05:59

Solidní řežba, zejména poslední cca 1 hodina. Ta první hodina je rozvleklá, únavná, vyplněná hollywoodským románkem, který samozřejmě vyvrcholí na konci filmu. Zajímavé je, že tam hrají bomba star: Gojko Mitič a Emir Kusturica :) Masakry jsou dost věrohodné. Film je přirozeně hodně prosrbský a proruský. Sem tam se tam objeví Albrightová - balkánská řeznice či abstinent Boris Jelcin a jim podobná esa.

• 17.6.2019  05:55

Pěkné shrnutí základních průserů dneška !!! Co ze všeho vyplývá pro jedince zejména: O dost méně baštit maso, méně konzumat téměř vše resp. nenakupovat do vyčerpání a nenaplňovat tím život, co nejméně cestovat letadlem atp. Klaus a jemu podobní by se měli podívat povinně + děcka na základce - těch se to bude týkat nejvíce !!!

• 17.6.2019  05:51
    Toman (2018)

Macháček je přesvědčivý. Pro diváka jistě solidní podívaná. Historicky málo věrohodné respektive hodně spekulativní. Česká filmografie líčí většinou Jana Masaryka jako slabocha a i zde tomu není jinak. Jeho smrt je automaticky ve filmu líčena jako vražda bez pochybností, což je v rozporu s konstatováním řady historických fakt. Pochybuji, že by Toman vydíral Steinhardta způsobem jaký byl ve filmu uveden. Setkání v Košicích je také hodně hollywoodsky pojato. Nesrovnalostí je celá řada, ale jako celek je to slušná podívaná. Kubera jako Beneš je hodně velká prdel. I ostatní politici si nejsou příliš podobní. Celkem suma sumárum nic světoberného !!!

• 1.6.2019  11:47
    Parkoviště (2014)

Maďarskou produkci příliš neznám, ale tohle je velice kvalitní podívaná !!! Je vidět, že maďarským i polským filmům se česká produkce ani nepřibližuje - herci, scénářem... škoda.

• 1.6.2019  11:43

Hodně silný zážitek !!! Doporučuji vřele !!! Jeden z nejlepších severských filmů co jsem kdy viděl.

• 1.6.2019  11:42

Tohle mě úplně dostalo !!! Tak geniálně promyšlená stavba !!!

• 1.6.2019  11:40

Nemůžu si pomoct, ale Slováci točí o hodně kvalitnější dokumenty než našinci ! Z horolezeckého prostředí to je top ! Velice zajímavý příběh legendárního, byť ne zcela profláknutého horolezce Pavla Pochylého !

• 1.6.2019  11:37

na francouzský film - komedii - se slibně vypadajícím scénářem strašně slabé a místy i trapné

• 1.6.2019  11:35
    Hovory s TGM (2018)

Nemám rád Budaře !!! Mám rád Čapka !!! Netradičně uchopený scénář dává filmečku grády. Myslím, že bych mohl směle zařadit film k lepšímu průměru v české rádoby historické tvorbě.

• 1.6.2019  11:32

Nečekal jsem, že vydržím film dokoukat. Mikkelsen je skvělý herec a tady to opět předvedl. Ve filmu se téměř nemluví, což je v dnešním světě sympatické. Divák na chvilku zapomene na problémy dneška a uvědomí si, že pokud by se dostal do sraček jako hlavní postava, tak záleží jen na tom se trochu zahřát, najíst, vyspat a hlavně přežít.

• 1.6.2019  11:30
    John Wick 3 (2019)

První dva díly měly náznak příběhu. Toto je sprostá hollywoodská přehnaně vygradovaná, absurdní, béčková řežba k pivu a brambůrkám!!!

• 1.6.2019  11:28
    Jan Žižka z Trocnova (TV seriál) (2019)

Proč 4 hvězdy? Za prvé se jedná vzhledem k husitskému výročí o jediný dokumentární pořad a nebýt Dvořáka a Bauera - nadšených spisovatelů nevzniklo by zhola nic!!! Za druhé v dokumentu oba pánové procházejí místa úzce spjatá s osobou Jana Žižky. Vítám, že má dokument 12 dílů po 20 minutách, což je snesitelné snad pro většinu dnešní šílené uspěchané populace. Za třetí se divák dozví hodně zajímavých informací od vyloženě legendistických, beletristických po odborné podložené informace. Za čtvrté v dokumentu vystupují i odborní historici se svými poznámkami - zatím Petr Čornej a jedna regionální badatelka. Uznávám, že kamera je bídná, herci též, ale to má většina české produkce posledních cca 20 let :) Ukažte mi dnes dobré herce? Informačně dle mého soudu kvalitní přínos zejména pro laiky i historickou obec. Myslím, že Čornej má v tomto roce vydat monografii o Žižkovi! Jákl točí silně hollywoodským nádechem komerční podání Jana Žižky. Do kin tuším vleze 2020. Jsem zvědav.

• 10.3.2019  19:53

Dokument podává základní informace o problému Jugoslávie. Je zaměřený především na vnitřní aspekty rozpadu státu. Pro jiný pohled obohacený o vnější aspekty je dobré doplnit o Váhu řetězu (The Weight Of Chains). Existuje i druhý díl (zatím bez cz titulek). Dobrý je i dokument o Titovy (12 dílů): Tito - Poslední svědci testamentu.

• 15.12.2018  06:48

Skvělý úvod do moderního umění. Pro zájemce o kulturu slast !!!

• 21.11.2018  18:00
    Apokalypsa: 1. světová válka (TV seriál) (2014)

Nejzajímavější byl pro mě osobně 3. díl s názvem Peklo. Popsání válečných hrůz v zákopech - každodennost. Záběry jsou unikátní. Slabší je popis dění mimo evropský kontinent. K první válce rozhodně jeden z nejkvalitnějších dokumentů.

• 19.2.2018  17:17

Diplomatické základny??? Agitka USA!!! odporné, patetické, zdlouhavé, ohrané...

• 28.4.2017  11:10

Kritika cenzury cenzurou... Bylo by zajímavé se podívat na celý dokument z roku 1966 ne na jeho sestříhanou část. Poslední komentáře v závěru dokumentu jsou stejně ideologické jako za bolševiků. Nic nového pod sluncem.

• 9.4.2017  06:45
    Admirál (2008)

hodně zidealizované

• 2.4.2017  15:41

Velice dobrý dokument o převzetí moci v roce 1989 a o nástupu kapitalismu v této zemi. Rozebírána je hlavně kupónová privatizace. Škoda, že pánové Klaus, Dlouhý a celá finanční oligarchistická galérka v dokumentu osobně nevystupují. Pravda a láska je jedna část a o té druhé se již raději nemluví...

• 9.3.2017  10:49

Asi zatím nejsilnější zážitek z filmů vyprodukovaných v roce 2016. Sociální tématika je dominantním prvkem snímku, ve kterém obžaloba stávajícího systému je hlavním motivem. Snaha o zobrazení vypořádání se s problémy dneška na mě působila dost přirozeně a přesvědčivě. Krásně je zobrazen odlišný přístup staršího muže - truhláře a skvělého odborníka ve svém řemesle, který má zdravotní problémy, jeho černošského mladého souseda i matky - migrantky se dvěma děcky. Scény z úřadu práce jsou naprosto dokonalé!!! Takový film by měl dle mého názoru dostat Oscara.

• 24.1.2017  06:19

Skvělý dokument !!! Všichni nosiči jsou borci !!! Před šedesátníky hluboký respekt. To co vynesou na zádech bych si nenaložil ani na rovince. Velice lidský, profesionální dokument s úžasnými záběry a dobrou hudbou. Smekám bratia Slováci, u nás se takové dokumenty už netočí.

• 9.1.2017  16:28

První části není moc co vytknout, ve druhé se dochází k příliš jednostranným závěrům a zjednodušením. Na jedné z map není České království. Francouzskou revoluci nezpůsobil pouze hlad, protože ten panoval mezi většinou populace celý středověk a mnohdy v daleko děsivější míře. Přebytky ve středověku byly malé, což v dokumentu je místy i popíráno a populace příliš nerostla. Populaci kosily neúrody, hladomory a epidemie, což jistě mohla způsobit malá doba ledová. Celkově je středověk příliš zjednodušen. Zajímavé jsou informace o výbuchu sopek r. 536 a Tambory v roce 1815. Naprosto to sedí s údaji kronikářů a jiných záznamů o následných neúrodách.

• 3.12.2016  18:39

Nesouhlasím s myšlenkou počátků švédského individualismu v politice Olofa Palmeho. Jeho demokratický socialismus rozhodně vycházel z daleko širších představ a byl spíše zaměřený na emancipaci lidské bytosti, což nejde s individualismem automaticky ztotožnit. Za jeho života se většině Švédů zvyšovala životní úroveň. Politika Reagana v USA a Thatcherové (VB) vedla mnohdy k opačným efektům. Vyhrocený individualismus má dle mého názoru počátky právě v těchto ideologiích, resp. v neoliberalismu. To co se odehrává ve Švédsku nyní je důsledek politiky neoliberalismu, který byl postupně utvářený ve Švédsku po smrti Olofa Palmeho. Je otázka, zda jde o proces, který bude obdobně probíhat časem třeba v dalších evropských zemích. Z Baumanem nelze než souhlasit. Materiální blahobyt nevede automaticky ke štěstí. Dost často dělá z lidí duševní naháče. Jenže z Afriky nejdou lidé jen kvůli materiálnímu blahobytu. V řadě oblastí Afriky prostě nemají vodu. Navíc neokolonialismus provádí různými formami v Africe USA, Evropa i Čína a toto vykořisťování se většině nižších a středních vrstev Evropanů vrací jako bumerang. V dokumentu chybí i druhá stránka migrace - agrese vůči domorodcům. Ta ve Švédsku v posledních několika letech eskaluje. Přibývá kriminality ze strany migrantů. Část migrantů jde rozhodně postupně integrovat, ale ne miliony v krátkém časovém horizontu několika let. Každopádně dokument stojí za zhlédnutí. Ve Švédsku jsem byl a tuto osobní návštěvu doporučuji - krásná země. Netušil jsem kolik lidí ve Švédsku umírá v naprostém osamění. To bylo třeba v dokumentu dost šokující. O vysoké sebevražednosti jsem věděl. Na co snad v dokumentu zapomněli je velké procento lidí s duševními problémy. Práce, efektivita, konzum a pak z toho hrábne...

• 26.11.2016  08:28

Půjčovat si horentní sumy peněz na televizi, dovolenou atp. je blbost. Otázkou je, zda je blbost si půjčit na bydlení. Kolik lidí má v dnešní době možnost z vlastních příjmů koupit bydlení bez dluhů. Další otázkou je, zda je do budoucna únosné platit nájem. Systém je na tom přeci založený. Kolik lidí si takto v republice vydělává. Sektor půjček, dluhů, exekutorů, kteří jsou zvrhle považováni za podnikatele.... Dokument není rozhodně odpad. Problém je z mé strany v tom, že je silně emotivně předpojatý. Děti jsou bráni jako nějaký exemplář pro úspěch dokumentu. Paní režisérka by asi sama nikdy nic podobného nenatočila, kdyby nespadla do exekuce. Největší přínos vidím ve srovnání s Německem, Norskem i Japonskem a dále v debatě exekutorů s panem ministrem. Proč asi páni exekutoři nechtějí prozradit své chudé příjmy ??? To, že je každý desátý člověk v republice v exekuci problém rozhodně je. Kolik z těchto lidí se dostalo do exekuce vlastní blbostí nedokážu posoudit. Pozitivní je, že takový dokument vůbec vznikl. Řada finančních institucí dnes stále nabízí půjčky za lichvářské úroky aniž by si dopředu zjistila, zda je člověk dluhy schopen splácet. Tam je asi také část problému.

• 6.11.2016  15:04
    Crisis in Six Scenes (TV seriál) (2016)

První díly jsou slabé, ale kdo vydrží udělá nakonec dobře. Hodně ze starších myšlenek Woodyho je stále přítomno. Narážky na Mao Ce-Tunga nemají chybu. Kritika snad všeho s velkou mírou nadhledu a humoru.

<< předchozí 1 2 3 4 5