Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Akční
  • Krimi

Studený bufet (1979)

Netradiční, naprosto absurdní, nečekaně vtipné. Další z vynikajících francouzských filmů. Sociální rozměr filmu je zřejmý hned od prvních minut. Jen ke konci filmu byl děj příliš předpovídatelný. Snímek je méně známý, přesto stojí za zhlédnutí!!!

plakát

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Na malém prostoru velké divadlo !!! Většina filmu se odehrává v jedné místnosti. Divák se ani chvilku nenudí. Všechny herecké výkony jsou 130%. Dialogy jsou brilantní. Každý filmový fanoušek musí vidět...

plakát

Všichni dobří rodáci (1968)

Jen málo našich filmů má tak skvělé herecké obsazení. Co role to perla! Vylíčení dějin obyvatel jedné vesnice v průběhu bouřlivých a dramatických let našich poválečných dějin. Charakter jednotlivých postav snad nemohl být lépe vystižen. Změny chování lidí během změn režimů jsou popsány skvěle. Pokud bych si měl vybrat 10 nejlepších českých filmů, tak tento by rozhodně byl na seznamu. Obdivuji na filmu především souhru dramatických a komediálních scén.

Annie Hallová (1977)

Typicky Allenovská komedie plná skvělých hereckých výkonů. Mistrovský výkon podává také Diane Keaton. Jeden z nejlepších snímků Woodyho Allena. Vždy se na něj rád podívám znovu a znovu. Neurotické úlety hlavního aktéra jsou fantastické!!! Některé scénky jsou dovedeny k naprosté dokonalosti.

Dotek Medúzy (1978)

Ojedinělý snímek, který nemá ve svém žánru (mysteriózní) konkurenci. Jak se na něčem podílí Francie, tak to většinou za něco stojí!!! Prostě a jednoduše umí točit filmy skoro všech žánrů. Obsazení hlavních rolí je ve filmu zásadní. Páni herci Richard Burton a Lino Ventura na plátně sehrávají drama jako hrom. První shlédnutí je u těchto filmů nejlepší. Některé scény jsou opravdu děsivé a dech beroucí.

Skleněné peklo (1974)

Nejlepší katastrofický film, který byl kdy natočen!!!!! Ve filmu se sešli skvělí herci v hlavních kladných i záporných rolích. Napětí a drama od začátku až do konce!!! Vykreslení lidských charakterů v zoufalých situacích je brilantní.

Doktor Živago (1965)

Jeden z nejlepších filmových počinů 60. let. Omar Sharif exceluje v roli mladého doktora, který je zpočátku nadšený revolucí. I ostatní herecké výkony jsou na nejvyšší úrovni. Oceňuji zejména literární předlohu Borise Pasternaka. Všechny postavy jsou něčím vyjímečné- jak v individuální, tak v kolektivní rovině. Některé beletristické detaily odpovídají naprosto dobovým historickým reáliím. Přesto, že je film nesmírně dlouhý, divák se nenudí. Děj je doslova prošpikovaný událostmi. Každá menší scéna z filmu je samostatným uměleckým počinem! Právem oskary ověnčený snímek. Snad jen té romantiky pro diváka je občas příliš.

Kobra (1986)

Sentimentální záležitost, snad první akční film, který jsem viděl jako děcko. I po letech jsem z něj plachej.... Legendární hlášky, Brigitte Nielson, samá rvačka.. co víc chtít :)

plakát

Legenda jménem Kubelík (2000) (TV film)

Dokument pojednává o osudech rodiny Kubelíků. První polovina mapuje životní osudy houslového virtuosa Jana Kubelíka, který byl jedním z nejlepších houslistů své doby. Druhá část dokumentu je věnována jeho synovi Rafaelu Kubelíkovi. Dokument je velice kvalitně natočen. Oceňuji především výpovědi rodinných příslušníků, kteří žijí v zahraničí.

plakát

1929: Velký krach (2009) (TV film)

Velice slabý dokument. Více než polovina dokumentu je o dvacátých letech. Často o této době pojednává velice nekriticky!!! Jedná se spíše o sbírku filmových záběrů s komentáři. Žádný historik v dokumentu nevystupuje. Takže nezbývá, než čekat na něco lepšího... Navíc v dokumentu nejsou žádné informace o tom jak krize probíhala v Evropě - v Německu, Francii atd.