Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Akční
  • Krimi

plakát

David Oistrakh: Artist of the People? (1998) (TV film)

Dokument o jednom z nejlepších houslistů. Bohužel stále neznámý pro ČT... Pořad je možné najít na YOU TUBE - v ruském jazyce s FR či ANG titulky.

Velký Gatsby (2013)

Film je příliš dlouhý a nemá často spád. Nick Carraway je nejlépe zahrán, ostatní role jsou o dost slabší. Od Capria jsem čekal něco lepšího - místy se přehrával. Snad nepřirozenost postav byla i záměrem celého filmu, což by asi odpovídalo i literární předloze. Ve filmu je příliš hlasité nevkusné hudby, která není vůbec z období po tzv. velké válce. Snad jen Gershwin, ale jinak je hudba jedním z nejslabších článků filmu. Naprosto nevkusná mi přišla i celá scéna - kýč!!! Postavení černochů, tak jak je ve filmu podáno, je velice často absurdní a zavádějící. Některé části lit. předlohy, které se objevily ve starším snímku s Redfordem zcela chybí, což je škoda.

Nevědomí (2013)

Jedna hvězda za vizuální stránku a druhá za Olgu Kurylenko. Filmem z USA to páchne od samého počátku. Efekty jsou pěkné, ale obzvláště plachý bych z nich byl tak v deseti letech. V Cinestaru bylo cca 20 lidí (nával jako vždy) - což o kvalitě také něco vypovídá. Jakmile na scénu vypadne z temnoty Morgan Freeman (stará vojna), který snad už hraje úplně ve všem.... Toma Cruise jsem vždy považoval za dobrého herce, ale pokud pobíhá s nějakým kulákem po plátně dvě hodiny a žvaní po americku... S Tronem se nedá vůbec srovnat!!!

Světáci (1969)

Zlatý věk šedesátých let naší kinematografie. Jedna z nejlepších českých komedií, u které se vždy válím smíchy od začátku až do konce. Nejlepší Libíčkova role.

Leon (1994)

Film jsem viděl mnohokrát. Myslím, že je to Renova nejlepší role spolu s Návštěvníky, Roninem a Magickou hlubinou. Jako akční film dokonalé. Herecké výkony Natalie Portman a Garyho Oldmana fantastické. Moc pěkná je také hudba. Nemám co bych filmu vytknul. Prostě pět hvězd.

Amadeus (1984)

Smekám před Formanem, hereckými výkony i dokonalým propojením dobové atmosféry, hudby a děje. Jako umělecké dílo dokonalé. Historicky velice sporné. Vždy jsem zbožňoval Mozarta a po tomto filmu ještě více. Doporučuji k četbě jeho korespondenci - to je často zábava.

plakát

Chavez: Inside the Coup (2003) (TV film)

Odlišný pohled na Venezuelu a Cháveze v zajímavém dokumentu. Měli by se na něj podívat především redaktoři ČT a ekonomové, kteří hodnotí "objektivně" situaci ve Venezuele. Giniho koeficient........

Terapie láskou (2012)

Nejlepší film 2012 - skvělá komedie, vynikající herci. Můžu jen doporučit!!!

Východ z továrny (1895)

Moc pěkné záběry. Je zajímavé, že ženy i muži vycházející z továrny mají velice dobré oblečení. Vypadají spíše jako střední vrstvy společnosti.

Láska (2012)

Snesu hodně, ale tohle je příliš..... Nechápu jak může tento film dostat nějaké ocenění. Až na pár taktů ze Schuberta jsem se převážně nudil v nekonečných scénách a modlil se ať už je konec. Nejhorší je dlouhá scéna s holubem, ale tzv. hluchých míst je film plný. Vše by se dalo vyjádřit v jedné hodině. Prvních 20 minut jsem čekal, že se děj rozjede, ale u toho jsem zůstal celý film. Z kina jsem odešel zklamaný a utvrdil jsem se, že ceny pro filmy v dnešní době vůbec o ničem nevypovídají.