Crisis in Six Scenes (2016) (seriál)

První díly jsou slabé, ale kdo vydrží udělá nakonec dobře. Hodně ze starších myšlenek Woodyho je stále přítomno. Narážky na Mao Ce-Tunga nemají chybu. Kritika snad všeho s velkou mírou nadhledu a humoru.

Dejte mi pokoj! (2014)

Koukatelná francouzská komedie s dobrými herci. Téma klidu, migrantů, nevěry, sousedských vztahů, třídních rozdílů a řady dalšího v jednom filmu. Celkově ovšem nic extra.

Fúsi (2015)

Tak trochu film o dnešní době. Řada lidí žije ve městě, kde je koncentrace lidí obrovská a přesto v osamění. Tvůrci vhodně zasadili děj do ponurého severského klima se vším všudy.

Jedna noc (2016) (seriál)

Velice příjemné překvapení. Kriminálka jak má vypadat.

Café society (2016)

Herecké výkony jsou velice dobré, Allenovský inteligentní humor je stále přítomen, hudba je super, ale film jako celek nepřesahuje ani omylem kvalitou předchozí Woodyho produkci (Annie Hall, Manhattan atp.).

Zátopek (2016) (TV film)

Zátopek byl jeden z nejlepších běžců planety. Nebral chemické látky jako dnešní běžci a přitom si dával tak do těla, že by to dnes málokdo vydržel. Jeho tréninkové programy byly neuvěřitelné a na svoji dobu inovativní a inspirující i pro další generace sportovců.Tento dokument ukazuje jeho profesionální kariéru atleta i některé zajímavé události z jeho osobního života. Byl to i inteligentní člověk, což se o řadě dnešních běžců říci rozhodně nedá. Pro podrobnější informace je jistě dobré přečíst novou knížku o společném životě Zátopkových (Dana a Emil Zátopkovi - Náš život pod pěti kruhy).

Jason Bourne (2016)

Slabé jako čaj. Málo akce. Žádná zajímavá zápletka. V podstatě zlodějina všeho předešlého. Já se teda většinu filmu nudil. Už se raději na další díly vykašlete... Další béčkový akční film z USA.

Poklad byzantského kupce (1966)

Sovák tady nemá chybu !!!!!!!!!!! Kvalitní film z domácí produkce. Na pohodový večer vřele doporučuji.

Deníky 1. světové války (2014) (seriál)

Zatím asi nejlepší dokumentární seriál o první světové válce, respektive o každodenním životě za velké války. Svědectví jsou založena na výpovědích z deníků, což osvětluje každodennost lépe než cokoli jiného. Prostě v dokumentu je to co v knihách většinou nenajdete. Líbilo se mi, že v dokumentu vystupuje řada aktérů z různých koutů Evropy a téměř každý je z jiné společenské vrstvy.