Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Akční
  • Krimi

Specialisté (1985)

Film jsem viděl poprvé jako děcko a byl jsem z toho paf od začátku do konce. Perfektní scénář, skvělé herecké výkony, fajnová hudba - prostě Francie :)

Poslední kvartet (2012)

Kvalitní scénář, Beethoven a komorní drama. Skvělé herecké obsazení dalo filmu opravdu to, co jsem od něj očekával.

Trio z Belleville (2003)

Dlouho jsem neviděl tak krásně udělaný animák. Filmek má spoustu detailů, které jsem mnohdy ocenil až po druhém shlédnutí. Opět smekám před filmovou kulturou Francie.

Útěk (1972)

Film jsem si musel pustit o několik dní opět a rád se na něj za čas zase mrknu. Nenudil jsem se ani minutu. Steve byl pan herec...

Nepřítel lidu (1978)

Tak v tomhle filmu představuje Steve McQueen, že by mohl zahrát snad cokoli, pokud by nezemřel předčasně. Jeho herecký talent a všestrannost i v soukromém životě jsem vždy obdivoval. Zatím jsem s ním neviděl špatný film. Mistrovsky zahrané, mistrovsky napsané a hlavně je snímek silným poselstvím pro lidstvo.

Památkáři (2014)

Původně jsem vzhledem k nízkému hodnocení zvažoval, zda se na film podívat. Udělal jsem dobře, že jsem filmek shlédnul. Velice podařený a zajímavý námět, který má silné historické jádro. Děj plyne o něco pomaleji než poslední bondovka, ale vůbec mi to nevadí... Co bych snad považoval za nedostatek, že Clooney při popisu postupu ruské armády vynechal Československo. Přitom zmínil Polsko, Maďarsko atp. A Hitler se nenarodil v Linci, ale v Braunau am Inn !!! Herecké obsazení je dle mého hvězdné a výkony všech herců jsou nad běžnou úrovní. Rozhodně doporučuji !!!

Moře lásky (1989)

Velice slušná detektivka, která neurazí. Al Pacino podává dobrý výkon jako téměř vždy.

Království nebeské (2005)

Po historické stránce dost zajímavé. Scény přesvědčivé. Na nic byla trapná Blumova řeč na konci filmu. Celkově nadprůměrný film, alespoň pro mne. S odstupem po dalším shlédnutí musím přidat hvězdu.

plakát

Cesty domů (2010) (TV seriál) odpad!

Bohužel jsem pár dílů shlédnul, abych věděl na co se dívají běžní lidé, když přijdou večer z práce. Udělal jsem chybu... Rád bych dal alespoň jednu hvězdu, ale nepřišel jsem na nic, za co bych ji udělil. Dříve seděli lidé u svíček a povídali si nebo četli dětem. Možná některé návyky tradiční společnosti byly lepší než ty, které chytáme mi dnes. Když nám vypnou elektřinu tak pobíháme po svých příbytcích jak pomanutí a jsme vyhození z rovnováhy, že nám většina přístrojů, kterými jsme obklopeni přestala fungovat. A přitom bychom některé večery mohly dělat jiné činnosti než sledovat tv.

plakát

Vraždy v kruhu (2015) (TV seriál)

Další pokus natočit zajímavou kriminálku dle mého nevyšel. Trojana mám celkem v oblibě, ale tady to prostě je bídný scénář bez napětí, gradace a jiných důležitých věcí. Asi by bylo lépe dávat v hlavním vysílacím čase zahraniční detektivky a necpat je do pozdějšího vysílání na čt2. To bych asi chtěl po české televizi moc.... Snaha tzv. veřejnoprávní televize napodobovat soukromé tv posíláním sraček v podobě bídných seriálků do hlavního vysílacího času mě utvrzuje jen v tom, že se do budoucna snadno bez tv obejdu.