Colour

Katarína ...

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 27.7.2014  00:43

Až dodatočne som si uvedomila komplexnosť tohto filmu. V podstate sa neprikláňa ani na jednu stranu, len sucho konštatuje stav, do akého sa krajina dostala a prevetráva ho z najrôznejších uhlov pohľadu. Poukazuje na mnoho problémov, od kriminality až po silené zamestnávanie černochov / hispáncov, aby sa nepovedalo, že sú diskriminovaní (to však neznamená, že sa mnohokrát skutočná diskriminácia nestala). Na druhej strane ukazuje, že cesta rasizmu či neonacizmu je nezmysel a človeka to veľmi ničí. Zobrazuje, prečo sa ním človek stáva, i prečo to nemá význam. Tiež ukazuje, že nie všetci černosi sú rovnakí, existuje mnoho správnych chlapov. Film má svoje nedostatky, neutiahnutý koniec, no za svoju komplexnosť mu dodatočne dávam 5*

• 20.6.2013  22:56

Existujú európske filmy, ktoré milujeme, lebo im rozumieme. Pustite ich Američanovi a leda ak sa nechápavo poškrabká za uchom. Tak som sa cítila ja pri sledovaní tohto filmu. Je vynikajúci, originálny, trefný, pripomínajúci priam prvky epického divadla, no všetko je maximálne prispôsobené pre americké publikum - neustále pschoanalýzy, veľkomestský stres, hlášky vychádzajúce z ich bežného života. Práve to medzi mnou a filmom spravilo veľkú dieru, no môžem sa hnevať za to, že film jednoducho nebol určený mne Európanovi? Ako exkurz do života v New Yorku to však stojí za pozretie ;) Po iných stránkach sa nedá veľa vytknúť, je to skutočná režisérska lahôdka. I keď výkon Woodyho Allena... hm... 80%

• 3.6.2013  14:30

Príbeh z Filadelfie najviac trpí tým, že sa snažil spojiť dva protipóly - humor s vážnou témou. S vtedajšou optimistickou vervou sa pustil do prekombinovaného príbehu (čo malo pôsobiť vtipne), kde všetci vedeli všetko, ale každý sa tváril, že vlastne nevie nič. Na pozadí sledu bláznivých udalostí sa odohrávala medziľudská dráma odhaľujúca vtedajší fenomén - krásnu ženu plnú vášne, ktorá však navonok pôsobí ako ľadová kráľovná. Cukor sa snažil túto myšlienku predrať viac na povrch, avšak neustálym opakovaním slov ako krásna bohyňa, ľadová kráľovná a množstvom podobných variácii to bolo skôr na škodu. Nebyť toľko presladenej cukrovej vaty naokolo, sústrediť sa viac na dramatické prvky a nechať viac priestoru ústrednej trojici, ktorú tvorili vynikajúci herci tej doby (Grant, Stewart a Hepburn ani zle hrať nevedia) a bolo by to oveľa lepšie. 70%

• 3.6.2013  14:18

Úchvatné veľdielo dokonalé vďaka tomu, že dokázalo alegoricky rozpracovať a do konca dotiahnuť toľko motívov, že vytvára jedno z najkomplexnejších diel o ochrane prírody. Na povrchu sa jedná o obyčajný príbeh mladého muža, ktorého zasiahla kliatba démona a ak sa chce zachrániť, musí nájsť príčiny, pre ktorú sa na démona zmenil. Vo vnútri vidíme hneď niekoľko motívov - spaľujúcu nenávisť, ktorá spôsobí, že sa človek mení na démona, ktorý nakazí celé okolie a nakoniec tým zabije samého seba; motív prírody, ktorá nie je pomstychtivá, no napokon vždy človeku vráti to, čo jej spravil; motív lásky k prírode, bez ktorej by človek nebol človekom. Miyazaki na 3 hlavných postavách zobrazil samotný konflikt - na jednej strane Mononoke, ochrankyňu prírody, ktorá pre ňu spraví čokoľvek; pani Eboshi, vládkyňu hutníckeho mesta, milovníčku ľudí, ktorá pre ich dobro zničí aj posledný strom a Ashitaku stojaceho medzi nimi, ktorý pôsobí ako zjednotiteľ oboch frontov. Kto sa ponorí do podstaty tohto diela, uvidí ohromujúce vízie geniálneho režiséra/scenáristu, ktorý dotiahol do detailov každý diel mozaiky. K tomu brilantná hudba a zrodila sa jedna z najlepších drám. 97%

• 3.6.2013  14:01

Nádherný film, netuším, čo skôr vyzdvihnúť, či Gérarda Phillipa, ktorý bez problémov uveriteľne zahral sedemdesiatročného starca s výzorom dvadsiatnika, vynikajúci scenár, jemný humor, zaujímavé obrazové metafory a nápady, geniálne gradované napätie a nenápadné myšlienky, ktoré bolo treba vystriehnuť, no o to viac zapôsobia. S Goetheovým Faustom má spoločný len námet, zvyšok si upravil po svojom, no o to pôsobivejšie. Jedno z najpríjemnejších prekvapení posledného obdobia. 90%

• 3.6.2013  13:52

Bez sentimentu treba uznať, že záverečný celovečerný diel je jedným zo slabších. Na 120 minút to na mnohých miestach už pripomínalo len varenie z vody. Sarkastický humor sa vytratil, zostala už iba neznesiteľná horkosť. Treba uznať, čo zaostalo na humore, sa rozvilo v dramatickej úrovni - Charlesovi muzikanti, ktorí skončili, ako skončili, pribúdajúce množstvo utečencov, ostreľovanie tábora, Mulcahyho ohluchnutie, Hawkeyho zrútenie. Tu sa musím pozastaviť, Hawkeyho postihnutie v záverečnom diely mi prišlo silené, akoby sa len snažili natiahnuť stopáž. Čím bližšie bol koniec, tým viac z postáv sálala únava a na nás padala nostalgia. Záverečné GOODBYE hovorilo za všetko. 71%

• 3.6.2013  13:00

Welkeom tu Dongmagkol začína ako akčný film, premieňajúci sa na jeden z najkrajších protivojnových diel plný nádhernej poetiky, príjemných upokojujúcich záberov na horskú prírodu a dedinu, vtipných momentov... a horkosladkého zobrazenia naštrbených vzťahov jedného národa ideologicky oddeleného na dva tábory, ktorý sa začne spájať. Valná časť filmu je tak krásne jemná, vtipná i smutná zároveň, že som poväčšinu času mala široký úsmev a malú kvapôčku v rohu oka. A potom prišiel koniec, ktorý ukázal silu vojakov a vytvoril odkaz o jednote rozdrobeného národa. Koniec zpeňažil všetko, čo dovtedy budoval - musím uznať, že to bol jeden z najsilnejších a najpoetickejších koncov, pri ktorom som si takmer vykĺbila sánku. Kam sa hrabú americké vojnové drámy. 90%

• 3.6.2013  12:46

Expendables by mali byť s podtitulom "365 spôsobov, ako sa dá niekoho zabiť". Celý film je len plejáda akčných sekvencii, ktoré nie sú natočené originálne, leda ak sa snažia o originalitu v spôsobe zabíjania. Nie nadarmo raz jeden známy povedal, že človek je najvynaliezavejší v zabíjaní. Vojaci tu boli rozstrieľaní, rozštvrtení, dobodaní, rozkrájaní, presekaní... Tých slovies by sa našlo. Toto mi má na dobrý film stačiť? Mihotavý dej, americké klišé o tom, že stačí kôpka Američanov, ktorí porazia niekoľkotisícovú armádu; roztrasená kamera s desiatkami strihov za minútu, ktorá vo mne namiesto napätia vyvolávala nudu a rozladenosť; pár chlapských rečí, to nie je predstava dobrého akčného filmu. 40%

• 3.6.2013  12:28
    Imaginaerum (2012)

Som ohromená. Z fantazijného deja, ktorý v náznakoch prerozpráva celý život hlavnej postavy; zo sveta prestáv, kde sa realita rovnomerne prelína so snami a je len na inteligencii diváka, čo všetko pochopí a postrehne; z jednoduchého scenára, ktorý pri najväčšej jednoduchosti dialógov dokázal vyjadriť veľké množstvo medziľudských vzťahov medzi jednotlivými postavami i ich životnými radosťami a strasťami. Klobúk dole pred atmosférou, ktorá bola priam hmatateľná, dokonca sa podaril i husársky kúsok - za málo peňazí použiteľné efekty. Čo však zrazilo hodnotenie až o 2* je absolútne, ale absolútne nezvládnutá réžia. V mnohých momentoch som mala pocit, že režisér je len presedlaný rutinér metalových videoklipov. Dýcha to z toľkých miest, až mi bolo zle. Nemetalového fanúšika tiež musel otravovať spomalený efekt padajúceho ťažidla s baletkou v červených šatách, ktoré sa pomaly trieštilo na milión kúskov... a mnoho iných. Poslednou výčitkou je hudba, síce krásna, no aby v muzikáli boli až 2 krátke spievané piesne... Nebyť toho hlúpeho režiséra za 5*, vážení. 69%

• 9.4.2013  21:41

Prečo pri dnešných komédiách nemám onen krásny príjemný chlácholivý pocit a široký úsmev na tvári? Tak fajn pri sledovaní filmu som sa dávno necítila. Vynikajúce gagy sypajúce sa snáď každú pol minútu, ktoré ani po desaťročiach nestratili lesk, boli veľmi originálne a svieže. Obraz Ameriky ešte neskreslený snahami vyzerať čo najkrajšie medzi inými krajinami tiež potešil. Záverečné lezenie na mrakodrap doprialo nielen napätie a vzrušenie, ako to ten chlap vôbec dokázal, ale aj krásne zábery na dobovú Ameriku - ruch na ulici, okoloidúcich, mrakodrapy, kde-tu zeleň, ktoré sú krajšie než všetky fotky a pohľadnice. Na dobu tiež mimoriadne vydarený štýl. Klobúk dole, na jednej úrovni podaktorými Chaplinovymi filmami. 91%

• 9.4.2013  21:32
    Vozka smrti (1921)

Majstrovské dielo, vybrúsený diamant, perla švédskej kinematografie - to všetko nevystihuje tento film, pri ktorom ma len pri spomienke mrazí. Spočiatku tajomný film - žena, sestrička armády spásy, na smrteľnej posteli volajúca nám neznámeho muža - ktorý sa postupom času mení na čoraz ponurejšiu jazdu zaliezajúcu hlboko pod kožu, ktorá kulminuje odhalením legendy o furmanovi smrti a vrcholí v závere. Po smrti opilca, ktorý odmietol prísť k lôžku umierajúcej setsričky, sa vraciame späť, aby sme videli všetky dôsledky jeho konania. Musím sa priznať, že na konci mi chýbala katarzia, ku ktorej film pomaly spel a tým prispieval na obrovskej ponurosti, no koniec koncov i tento záver má svoje čaro. Kto by tvrdil, že film je "len" protialkoholická a cirkevná agitka, je na omyle, táto línia síce je výrazná, no v prvom rade ide o zobrazenie temných démonov, ktoré sužujú každého človeka, o tom, že napriek veľkým chybám existuje cesta späť a viera v nápravu a odpustenie sú mocnejšie než zlo. 91%

• 9.4.2013  21:16

Film, ktorý bude milovať iba milovník filmov. Pre nezainteresovaného diváka to bude iba sled na seba prepojených záberov bez hutného deja s perfektnou kamerou, milou hudbou, zaujímavými nápadmi a geniálnym trefným zobrazením zákulisia natáčania s komentárom režiséra, ktorý svoje remeslo očividne miluje. Milovník filmu si pokrochtá blahom, pretože toľko originality s akousi zvláštne krásnou poetikou záberov sa často nevidí. Veľkým problémom však zostáva fakt, že snímok s prchavým dejom viackrát pozerať netreba. Jedine ak pre tie vtipné vzťahy, ktoré medzi postavami fungujú. S privretím oboch očí 5*

• 9.4.2013  21:04
    Salt (2010)

Asi jediné chválitebné je docela zaujímavý námet o dvojitej agentke, ktorá sa rozhodne zostať len na jednej strane barikády, no zvyšok je neskutočný nezmysel... Armáda jednej ženy (ktorá na prvý pohľad pôsobí, že ju sfúkne vietor), poráža supersvalovcov a nakoniec zachráni svet (božemôj, už zase?) vďaka tomu, že oklame systémy, na ktorých pracovali stovky vedcov s IQ búrajúcim strop nehovoriac o tom, že záporákmi sú Rusi patriaci do podivného tajného spolku. To sa nedal vytvoriť originálnejší záporák - vysokointeligentní fanatickí teroristi či zradcovia vo vlastných radov? Hodnotiť akúkoľvek inú stránku je absolútne zbytočné - šedý priemer komentovať netreba. 50%

• 7.1.2013  00:00
    Náš vůdce (2008)

Vynikajúci scenár a gradácia vystavali napínavý príbeh podľa skutočnosti, kde človeku behá mráz po chrbte, čo všetko i v súčasnosti dokáže človek (ne)chtiac dokázať. Sú tu vykreslené rôzne charaktery, vzťahy, čo dodáva na autenticite. Čo sa obsahu týka, nedá sa nič vytknúť. No, ruku na srdce, miestami je film hrôza. Mladí herci boli skôr vymätenci s neustále zamrznutým pohľadom, kamera tiež žiadna sláva. Určite bolo účelom urobiť všetky zložky čo najprostejšie, aby vyznel obsah, no predsa len i málo niekedy škodí. Len vďaka myšlienkam - 72%

• 6.1.2013  23:48

Som rada, že Doba ľadová 4 sa nesnaží ísť disneyovskou cestou maximálnej debility, o ktorej tvrdí, že je pre deti. Film má svoju dynamiku, nenudí, rýchlo uplynie a sem-tam i pobaví. Dokonca disponuje i zaujímavou pre deti vhodnou akciou. Scrat tu znova raz povyvádzal bláznovstvá, na ktorých sa dalo dobre zasmiať. Bohužiaľ, nevyhol sa množstvu klišé ako nevychovaná tínedžerka, ktorá sa na konci zmieri s otcom či zobrazovanie pravých hodnôt priateľstva, ktoré je v desiatkach podobne ladených filmov. Čo sa obsahu týka, neponúka nič nové. 65%

• 6.1.2013  23:32

Kým v Nežnom kurati šlo o zobrazenie vzťahu Lisy a Antoina a vyšetrovanie šlo do pozadia, tu sa to trošku vymenilo. Tento diel sa viac zameriava na Lisinu snahu o uznanie neviny Antoina a jeho nadobudnutého kamaráta archeológa, ktorých obvinili z vraždy. Ich neustále úteky a hľadanie dôkazov bolo vtipné a veselé, priam na mňa dýchala pohoda a radosť, s akou to bolo natáčané. K tomu veselé naháňačky, úteky, riešenie absurdných situácii a záverečná pointa, vďaka ktorým Jupiter patrí do rebríčka Top 50 najlepších oddychových filmov. 80%

• 6.1.2013  23:15

V okamihu, ako som videla cválať Snehulienku na koni cez vodu v železnej zbroji (!), uvedomila som si, čo vystihuje celý film, a to premotívovanosť. Na jednej strane sa snaží držať motívu Snehulienky , na druhej síce dopĺňa zaujímavé dobré vlastné nápady a invenciu, no tým však vznikol megaguláš motívov, ktoré len zbytočne predlžovali dej. Keby sa to radšej volá Snehulienka a čarodejnica a zameria sa na boj Snehulienky proti zlej kráľovnej, pričom jej pomáha lovec a vynechali by sa trpaslíkovia, jablko, ubrala by sa aj pol hodina, ktorá film iba rozťahovala a zaberala miesto, ktoré mohlo zaujať rozvíjanie vzťahov postáv a záverečná bitka. Tak či tak je Snehulienka a lovec temná rozprávka s krásnou výpravou a efektami, dobrými hercami, hudbou, nápadmi, ktorej dopĺňanie zbytočných vsuviek z originálnej rozprávky iba škodilo. Ísť vlastnou cestou... Naviac je tam dosť logických chýb, napodobňovačky z iných filmov, nehovoriac o záverečnej bitke, ktorá bola nenapínavá, nudná a krátka. Vzájomné vzťahy postáv už radšej nebudem ani komentovať. 70%

• 3.1.2013  23:52

Najlepšie, čo tento film môže ponúknuť je dejová línia, v ktorej sa zbližujú Lisa a Antoin. Bolo to vtipné, svieže, láskavé, príjemné. Iskrenie, ktoré spôsobovali rozdielne názory na Lisino povolanie boli rovnako perfektné. No druhá línia, a to nosná časť o riešení narastajúceho počtu vrážd politikov, bol leda priemerný. Tým, že sa film zaoberal viac vzťahom hlavných hrdinov než riešením vrážd, sa pátranie obmedzilo na akési podivné motanie dookola, z ktorého po objavení malinkatého detailu bol odrazu jasný páchateľ. Treba však uznať, že záverečná "naháňačka" bola, krucinál, tá najlepšia akú som kedy vo filme videla. 80%

• 3.1.2013  23:41

Začiatok bol magnetizujúci - ohýbajúce sa kríže, mrznúca voda pri prechode čierneho koča a mladá žena, ktorú z domu unáša upír. A potom to prišlo. Z krásnej ponurej rozprávky sa vykľula sci-fi upírska vyvražďovačka, pri ktorej proti sebe bojujú (takmer) nezabiteľní transformujúci sa upíri a ľudia používajúci supermodernú techniku. Tá zrušila všetko predchádzajúce čarovno. Až za polovicou sa film znova vzchopil a začal servírovať vynikajúce myšlienky na zamyslenie a romancu, ktorá poteší i skeptika. Vampire Hunter rovnako ponúka prepracované charaktery, ktoré nie sú jednoznačne dobré alebo zlé, čo je úžasné plus. Koniec bol odzbrojujúci, atmosféra bola tak hutná ako v celom filme dohromady. Nebyť tých podivných 30 min po začiatku, šlo by to oveľa vyššie. 78%

• 6.8.2012  19:32
    Chaplin (1992)

Autobiografia môjho obľúbeného herca/režiséra je nezabudnuteľná. Charlie bol citlivý muž, ktorý sa zaujímal o iných ľudí a trémista, čo by o ňom málokto povedal. Kniha prekypovala citom, a práve to filmu chýbalo. Charlie je tu vykreslený len ako vynikajúci herec a komik, z filmu sa nedá zistiť veľa o Chaplinovej osobnosti. Doslova z filmu sála chlad. Jeho život je absolútne nakúskovaný, posúvaný rookmi vpred a spomenuté sú síce najdôležitejšie životné medzníky, no takým spôsobom, že nezainteresovaný sa môže stratiť. Radšej sa mali zamerať na časť života. Oscarový Downey je, samozrejme, bezchybný, jeden z najlepších výkonov, aké som kedy videla, forme sa tiež nedá veľa vytknúť, je svojská, príjemne sa na ňu díva, no čo z toho, keď obsah je zle urobený? Forma 4,5* Obsah 2,5*

• 24.7.2012  18:31
    Iron Man 2 (2010)

Iron man 2 ako jeden z mála filmov zameraných na superhrdinstvo dokázal vytvoriť zaujímavý charakter Tonyho Starka, ktorému dodal Downey sympatické čaro. Tým chvála končí. Keď som videla úvodné tančeky na Starkovom výstavisku techniky, skoro som sa povracala. Zaujímavý bol nápad odkryť tajnú identitu, no toto vypálilo skutočne zle. Namiesto akcie bola ponúknutá konverzácia, ktorá však mnohokrát pokrivkávala. Záverečný súboj, ktorý mohol byť poslednou záchranou pre potápajúcu sa loď, ho nevytiahol. 40%

• 24.7.2012  18:22

Nemôžem sa ubrániť pocitu, že po úspechu Bažantov, ktorí sú plní absurdného streleného humoru, si autori povedali, že znova zavítajú do rovnakej vody. Na tom by nebolo nič zlé, keby si zachovali aspoň trocha originality. Vtipy boli veľmi podobné ako tie predošlé, to akoby len niekto vzal tie staré a zmenil len postavy a prostredie. Filmu chýbal lesk, niečo, čo by ho robilo jedinečným a nezabudnuteľným. Popravde, pamätám si už len scénu s pretvorením sochy. I to asi len preto, že som to predvídala. 60%

• 24.7.2012  18:11

Geniálna politická satira skĺbená s inteligentným humorom. Vynikajúco som sa zabavila na zosmiešňovaní jadrového zbrojenia i "dokonalej" Ameriky, k tomu aj vynikajúce vtípky. Za scenár by si autor zaslúžil obrovské uznanie. Na kvalite, samozrejme, pridal Peter Sellers, ktorý perfektne zahral všetky svoje role. Samozrejme, je tu jedna vec, ktorá naoko uberá kvalite, a to veľmi jednoduchá výprava... To som napísala k Myši, ktorá revala, no tu sa to hodí rovnako. Tu však o niečo viac kričí výpravová jednoduchosť. Áno, dal by sa z toho spraviť i film pre rádiové vysielanie, no pripravili by sme sa o vynikajúceho Petra Sellersa, akčnú sekvenciu, obrazový humor. Hryzavá satira bola tu oveľa citeľnejšia i lepšia. Koniec odzbrojujúci. Klobúk dole, pán Kubrick, zvládnuté na jednotku. 90%

• 24.7.2012  18:03

Pre milovníkov zombie hororov musí byť toto kult kultov. Neprekvapilo by ma, keby po videní chceli fanúšikovia od svojich priateliek, aby si nechali amputovať nohu a dať nasadiť samopal. Mne ako nestranníkovi sa páčil netradične poňatý vizuál plný rôznych filtrov, efektov, netradičných uhlov kamery, z čoho vznikla zaujímavá atmosféra. Tu sa však vynoril tradičný problém - forma valcujúca obsah. Planéta Teror je fakticky bez deja, skupina ľudí sa snaží zdrhnúť pred zombie do povedzme zasľúbenej zeme. Výstavba napätia je ako vystrihnutá z ostatných zobie hororov, ničím sa nevyníma, proste priemer. 70%

• 24.7.2012  17:51
    Byt (1960)

Jednoduchý, no do detailov premyslený, dobre obsadený, skvelo napísaný filmík spĺňajúci všetky predpoklady pre oddychový film, no neskĺza do priemernosti ani tuctovosti. Ide si svojou cestou, ktorú dláždia perfektne prepracované charaktery ústrednej dvojice, ktorá bola naviac nezabudnuteľne zahraná. Billy Wilder je proste vynikajúci režisér, ktorému sa úspešne podarilo ukočírovať každú zložku. 89%

• 24.7.2012  17:36

Geniálna politická satira skĺbená s inteligentným humorom. Vynikajúco som sa zabavila na zosmiešňovaní jadrového zbrojenia i "dokonalej" Ameriky, k tomu aj vynikajúce vtípky. Za scenár by si autor zaslúžil obrovské uznanie. Na kvalite, samozrejme, pridal Peter Sellers, ktorý perfektne zahral všetky svoje role. Samozrejme, je tu jedna vec, ktorá naoko uberá kvalite, a to veľmi jednoduchá výprava. Sú filmy, ktoré sa odohrávali ešte na menšom počte miest. Je to vec vkusu. Čo mi však vadilo viac bol vlažný záver, bol to iba akýsi dojazd inak kvalitného filmu plný obrovského happy endu. 86%

• 24.7.2012  17:00
    Underworld (2003)

Ospravedlňujem sa Twilightu 4 za to, že som mu povedala, že nemá dej. Underworld ho tromfol. Človek po začiatku je vhodený do deja a zvyšné dve hodiny sa díva na film rozmýšľajúc: "Do prdele! A o čom to vlastne má byť?" Ako časť dllllhého seriálu možno, no ako samostatný film? Celý je o tom, ako sa bijú vlkolaci a upíri. Pár prestreliek (ktoré sú však tak bláznivé, až pri nich zastáva rozum), pár naháňačiek, jedna romanca a koniec. Herci boli pekní, no tým to i končilo. Hrať šesťsto rokov starých ľudí vyzerajúcich na tridstať by dokázal zahrať len majster. Celkový vizuál mal zrejme navodiť atmosféru temna, čo sa mu podarilo, len keby cez tú tmu bolo i niečo vidieť. Jedna jediná pozitívna vec je zobrazenie vojny, v ktorej sa nedá určiť, kto je zlý a kto dobrý. Dáva to veľa možností na zamyslenie, je len škoda, že pri tých efektoch, akcii a atmosfére si to všimne len ten, kto pri filme trochu rozmýšľa, a to pri toľkých výbuchoch ľahko prehliadne. 40% 2,5*

• 24.7.2012  16:41
    Vertigo (1958)

Pri tomto filme som krochkala blahom. Tak formálne bezchybný film sa len tak ľahko nevidí. Neviem, čoby som mala prv vyzdvihnúť, či réžiu, kameru, strih, hercov... Skutočne sa bolo na čo pozerať. Mysteriózna zápletka spolu s vyvrcholením boli výborné, ALE. V prvom rade bolo veľkou chybou, keď autor pol hodinu pred koncom prezradil pointu, pretože zvyšná minutáž bola dosť nudná. Prepálené boli i niektoré postavy, ktoré tam v podstate nemali čo robiť, celkove neboli dobre vykreslené. O hl. hrdinovi sa človek v podstate dozvie iba toľko, že sa bojí výšok, je múdry a šialene zaľúbený. Ak by sa niekedy robili rebríčky filmov, v ktorých forma valcuje obsah, tento by patril k topke. Práve vďaka zápletke a forme však bude patriť k nezabudnuteľným. 88%

• 6.5.2012  14:43

Netradične upravený tradičný film. Od začiatku som mala pocit, že som už niečo také videla. Skutočne, hlavná línia je o vzťahu dvoch extrémne odlišných ľudí z extrémne odlišných prostredí, ktorí si k sebe našli cestu a spriatelili sa. Nedotknuteľní vynikajúco lavírovali medzi drámou a komédiou, zdarilo zobrazovali zaujímavý vzťah Drissa a Phillipa, Phillipov nešťastný osud, no viac nič. Načal, no nerozobral sa Drissov život, jeho rodina či vzťahy v rezidencii. Scenár je na jednotku, herci sú dobrí, celkový vizuál poňatý rovnako na výbornú. Film si plynie svojím tempom, no nevytvára žiadne zápletky, iba pláva na zobrazení vzťahu. Príjemne sa na to dívalo, no povedať, že je to jeden z najlepších filmov všetkých čias? Ani omylom.

• 6.5.2012  14:24
    Bažanti (1971)

Každý uzná, že najťažšie sa hodnotí komédia. Tak dobre ako pri Bažantoch som sa už dávno nezasmiala. V podstate to nemá zmysluplný dej, je to sled na seba naväzujúcich skečov, ktoré sú však mimoriadne vtipné hlavne svojou absurditov. Oná absurdita je príčinou, prečo sa to mnohým ľuďom nemusí páčiť a priam sa im to zdá trápne. Je to len vec vkusu. Čo sa týka obsadenia, nečakala som, žeby hudobníci mohli byť i dobrými hercami. Pri dráme by pohoreli, no ako bezhlaví mladíci sadli. K tomu fajn atmosféra "sladkého Francúzska" obohatená o "peace" a na jednu z najlepších oddychových komédii má našliapnuté. Objektívne sú to priemerné 4*, no subjektívne, hmm. 88%

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15