Raubíř Ralf (2012)

Tentokrát jsem se po světě hraček ,podmořškých živočichů ,aut nebo příšerek ponořil do světa videoher a bavil mě ještě víc než filmy výše zmiňované. Spousta skvělých nápadů a vtipných věcí a navíc super hlavní hrdina, přesto že to byl vlastně záporák. A rázem se z tohoto nenápadného příjemného filmu stává můj přesně třetí nejoblíběnější animovaný film. Hodnocení je někde mezi 85 a 90%, s dalším zhlédnutím možná přidám i pátou hvězdu.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Velice zajímavý britský projekt - tři různé povídky,vždy s nádechem sci-fi,vždy velmi originální a k zamyšlení.Doufám,a podle hodnocení nejsem sám,že nějaké další díly,kvalitní jako ten poslední,ještě přibudou. 1.díl-75%,2.díl-60%,3.díl-80%,celkem zatím 75%

Ip Man (2008)

Ač mě asijská kultura a ty jejich bojové umění míjí značným obloukem, tak mě tenhle film překvapil a dokázal bavit po celou dobu.Možná to bylo těmi hodně dobře propracovanými souboji, možná hudbou, která u nich hrála nebo hlavním hercem, který byl v záplavě podobných obličejů přece jenom trochu rozeznatelný a sympatičtější.Každopádně jsem spokojen a dávám 75%

Forrest Gump (1994)

O tomhle filmu asi není potřeba se dlouze rozepisovat.Každý ho viděl a snad každý ho má rád.Je to nádherný srdceryvný příběh s naprosto skvělým Tomem Hanksem.Vždycky dokáže pobavit, zvednou náladu, ale rozhodně i dojmout. 95%

12 opic (1995)

Pro mě osobně nejlepší sci-fi, co bylo natočeno, navíc s mým nejoblíbenějším hercem a objevuje se tu i cestování v čase. Neni to jednoduchý film, ale když ho vidíte poněkolikáté, tak už si to užíváte daleko víc.Navíc skvělá chytlavá hudba, herecké výkony Willise a Pitta a skvělý scénář s ponurou atmosférou. 95%

Kmotr (1972)

Když jsem tenhle film viděl poprvé tak mi bylo 14 let a neoslovil mě tak, jak bych čekal.Nedávno jsem si ale přečetl knihu, kterou považuji za jednu z vůbec nejlepších, co jsem četl a dnes si pustil s velkým očekáváním film podruhé.A moje největší očekávání se naplnila, Kmotr je skutečně bezchybným převedením knihy na filmové plátno.Co je určitě potřeba zmínit je skvělý výběr herců, dobrá hudba, herecké výkony a příběh, který je ale samozřejmostí.Nepřišlo mi to ani jako 3 hodiny a film mě nenudil ani chvíli.Režisérovi se navíc i velmi vhodně povedlo vynechat některé pasáže knihy, tak aby to neuškodilo ději a zároveň aby měl film i trochu únosnou délku. 95%

Menší krize v televize !? (2001)

Katovna je pro mě neuvěřitelně obrovskej kult, ostatní spíš pokulhává, ale pobavit dokáže taky.Pár věcí bych vynechal, ale vždycky mě to zaručeně pobaví.Doporučuji každýmu, koho Izer vyloženě neirituje, obzvlášť Katovnu! 80%

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Seriál mě skutečně vtáhl po několika dílech a každým dalším se stupňovalo velké napětí a moje spokojenost,která vrcholila předposledním dílem.Skvělé herecké obsazení,soundtrack a děj,který mě skutečně v každém díle nenudil.Občas se objeví nějaké klišé a v podstatě seriál funguje na dost podobné šabloně,ale přesto neuvěřitelně baví. Po dlouhém zvážení a čtení spoustu komenářů,hlavně Mattyho,který napsal ať se,kdo sleduje první sérii jakýmkoliv způsobem ubrání sledování té druhé,jsem se rozhodl ji už nerozkoukávat,protože by mi to jistě zkazilo celkový dojem.Kdyby si další série udržela laťku té první,tak Útěk z vězení útočí i na moji top 5,potažmo top3.Takhle je to 90%

Lost Highway (1997)

Abych film úplně pochopil, musel jsem si najít a přečíst vysvětlení.Pak to dává smysl, ale nemůžu se ubránit tomu, že je to hodně zbytečně složitý.Ale na druhou stranu to má svoje kouzlo a Lynch má svůj styl.Film je to určitě zajímavý a i přesto že mi docela dlouho nedával moc velký smysl a poměrně dlouhou stopáž, nenudil.Takže po vysvětlení z toho mám o dost lepší pocit než bezprostředně po konci.Určitě je to po Mulholland Drive další Lynchův film ke kterému se nejednou rád vrátím a napodruhé si ho vyhutnám o dost víc. 75%

Smrtihlav (1998)

Zajímavý temný film s moc pěkným nápadem, dobře vystaveným městem a ponurou atmosférou.Některé věci byly sice trochu na hraně, myslím tím hlavně finální souboj, ale to se dá lehce překousnout s vědomím, že vzniklo něco netradičního a pozoruhodného.Obsazení není nijak obzvlášť hvězdné, ale hlavní herec je obstojný a známější Sutherland a Connelly docela slušně zapadli do svých rolí.Takže kromě konečného souboje a příšerného českého názvu jsem byl spokojen. 75%